Poradniki Eksperta

Zdaniem eksperta

Generator pary z kamerą – jak działa? Czy ułatwia prasowanie?

 2023-07-28 

Czy generator pary z kamerą pomoże Ci w prasowaniu? W końcu jest to czynność, którą – czy tego chcemy, czy nie – musimy regularnie wykonywać. Aby robić to szybko, efektywnie i z przyjemnością, kluczowe są zaawansowane urządzenia, które rozwiązują najczęstsze problemy, jakie napotykamy podczas prasowania. Jednym z takich sprzętów jest generator pary z kamerą. Jak działa i w jaki sposób go używać, by prasowanie było wygodne i dokładne? Oto najważniejsze informacje na temat urządzenia, które rewolucjonizuje dotychczasowe podejście do prasowania.

Generator pary z kamerą – co to za urządzenie?

Generator pary z kamerą to sprzęt wprowadzony przez markę Philips. Jest to dowód na to, że sztuczna inteligencja staje się przydatna nawet w takich dziedzinach życia, w których wcześniej trudno było sobie to wyobrazić. Tym razem wśród generatorów pary z linii PerfectCare 9000 znalazł się generator pary z kamerą i oprogramowaniem analizującym każdą prasowaną tkaninę. Dzięki takim rozwiązaniom urządzenie dobrze wie, co prasuje i dopasowuje do tego parametry pracy: temperaturę i wyrzut pary. W ten sposób nie ma żadnego ryzyka przypalenia nawet najdelikatniejszych tkanin.


Kamera umieszczona jest w samym wierzchołku stopy. Wystarczy więc przyłożyć żelazko do tkaniny, a ono w ułamku sekundy dobierze najlepsze ustawienia.

Generator pary z kamerą: korzyści z jego użytkowania

Zaawansowane urządzenia do prasowania mogą sprawić, że nawet ci użytkownicy, którzy tej czynności nie lubią, zmienią o niej zdanie. Jeśli chcemy, by prasowanie było szybsze i skuteczniejsze, a także odbywało się bez czasochłonnej segregacji ubrań, rozwiązaniem jest właśnie generator pary z kamerą. Jak działa ten sprzęt, że eliminuje problemy, z jakimi spotykamy się podczas prasowania tradycyjnymi stacjami pary czy żelazkami? Najpierw zastanówmy się, o jakich problemach mowa.

Jak pokazują badania, nawet co drugi Polak nie lubi prasowania. Ma to związek przede wszystkim z czasochłonnością tego zadania oraz monotonią, jaka się z nim wiąże. Jednak pod tą prostą z pozoru odpowiedzią kryje się wiele niuansów, które składają się ostatecznie na proces prasowania. Jakie obiektywne czynniki sprawiają, że prasowanie trwa długo (poza powolną techniką)? Są to przede wszystkim: konieczność sortowania prania, sprawdzania metek oraz dopasowywania parametrów prasowania do typu tkaniny. 


Mówiąc o sortowaniu, mamy na myśli oddzielenie od siebie bielizny wymagającej różnej temperatury prasowania, co nie zawsze jest łatwe, bo nie wszyscy zachowujemy metki (lub piktogramy się po prostu z metek spierają). Jeśli nie ma konkretnej informacji, to nie zawsze umiemy poznać, który materiał trzeba prasować na jedną, który na dwie, a który na trzy kropki. To stwarza kolejne trudności. Często decydujemy się prasować dobierając ciepłotę metodą prób i błędów, a te drugie przyprawiają nas o duży stres.


Nawet jeśli nie należymy do tych użytkowników, którzy segregują pranie do prasowania, to i tak w dalszym ciągu mamy ten sam problem: stertę ubrań z różnych materiałów. Ich prasowanie wymaga częstej zmiany ustawień temperatury, co dodatkowo wydłuża czas prasowania. Rozwiązaniem jest stacja pary, która automatycznie dobiera temperaturę – tak jak produkt marki Philips, czyli generator pary z kamerą. 


Jak działa generator pary z kamerą?

Jak działa ten model? Zasada jest bardzo prosta. Urządzenie wyposażone jest w technologię ActiveSense. W oparciu o działanie kamery oraz sztucznej inteligencji rozpoznaje typ tkaniny. Urządzenie zapamiętuje strukturę włókien oraz ich splot i przechowuje informacje w pamięci, by za każdym razem od razu rozpoznawać prasowaną tkaninę i dobierać optymalne parametry pracy. Mimo zmian temperatury stopy nie trzeba czekać na jej schłodzenie czy podgrzanie, bo odbywa się to bardzo szybko. Stopa żelazka w generatorze pary z kamerą z linii PerfectCare 9000 wykonana jest z materiału o świetnej przewodności cieplnej. Nagrzewa się szybko i równomiernie, a w razie potrzeby błyskawicznie chłodzi.


Jak widać, mając zaawansowane urządzenie, możemy znacznie skrócić czas prasowania i raz na zawsze pożegnać konieczność sortowania bielizny lub sprawdzania metek. Co więcej, prasujemy bez żadnych obaw o tkaniny, nie tracąc czasu na dopasowywanie ustawień żelazka.

Więcej, niż zwykłe żelazko

Generator pary z kamerą marki Philips wie, czy żelazko jest w spoczynku, czy się przesuwa. Dzięki temu para wytwarzana jest dokładnie wtedy, kiedy to potrzebne. Co więcej, tam, gdzie wymagane jest silniejsze nawilżenie, ilość generowanej pary automatycznie wzrasta, co przekłada się na lepsze rezultaty i skuteczniejsze rozprasowywanie nawet trudnych zagnieceń.


Ale co jeszcze przesądza o tym, że generator pary z kamerą z linii PerfectCare 9000 marki Philips to znacznie więcej, niż zwykłe żelazko? Po pierwsze, jak w każdym generatorze pary, zbiornik na wodę umieszczony jest w stacji parowej. Jest większy, dzięki czemu nie ma konieczności częstego uzupełniania wody, a pojemność 1,8 l pozwala na dwie godziny nieprzerwanego prasowania. Ponieważ wody nie nalewamy bezpośrednio do żelazka, jest ono znacznie lżejsze (to zaledwie 0,97 kg), przez co prasowanie jest bardziej komfortowe i nie obciąża nadgarstka.


Po drugie, prasowanie z generatorem pary pozwala na uderzenie pary w ilości kilkakrotnie wyższej, niż w przypadku tradycyjnego sprzętu. Para wyrzucana jest pod ciśnieniem nawet 9 bar. Takich osiągów nie zapewni nam żadne klasyczne żelazko.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756