Poradniki Eksperta

Ranking mikrofalówek [TOP10] 

 2023-09-14 

Kuchenka mikrofalowa, od czasu udoskonalenia konstrukcji do niewielkich wymiarów mieszczących się na kuchennym blacie roboczym, wciąż przechodzi kolejne metamorfozy technologiczne. Producenci widząc niesłabnącą popularność tego kompaktowego i zarazem praktycznego sprzętu, wyposażają go w coraz to nowsze funkcjonalności tak, aby spełnić oczekiwania użytkowników w jak najszerszym zakresie. Obecnie oferowanie kuchenki mikrofalowe już nie tylko podgrzewają potrawy czy produkty spożywcze, ale również je rozmrażają, gotują, przygotowują z wykorzystaniem pary, a nawet grillują. Te kompaktowe urządzenia są w stanie nawet przygotować pizzę czy pieczonego kurczaka z chrupiąca skórką i soczystym mięsem wewnątrz. Na tym nie koniec. Producenci dużą uwagę skupiają również na samym wyglądzie sprzętu. Mikrofalówki mogą być rozmaicie otwierane, sterowane, a także umiejscawiane w kuchni. Panele sterowania oferują ergonomiczne pokrętła, przyciski bezpośredniego wyboru lub dotykowe pola z jasno oznaczoną ikonografią. Zewnętrzna konstrukcja to nie tylko proste, eleganckie linie, ale również gładkie, lustrzane powierzchnie, które dopełniają wzorniczo przestrzeń, w której zostaną umiejscowione.


Na co jeszcze warto zwrócić uwagę wybierając ten sprzęt? A może wygodniejsza dla domowników będzie nowoczesna beztalerzowa mikrofalówka? Ranking 10 nowoczesnych i eleganckich urządzeń, który przygotowaliśmy, z pewnością będzie pomocny w wyborze odpowiedniego sprzętu.

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Czujnik wilgotności we wnętrzu kuchenki

Funkcja Slim Fry do chrupiących potraw

Duża pojemność wynosząca 28 litów

Nie ma funkcji sterowania bezprzewodowego

Ranking mikrofalówek warto rozpocząć od wyjaśnienia różnić między tymi urządzeniami. Mikrofalówki dzielą się na 2 podstawowe typy, wolnostojące i do zabudowy. Zarówno jeden, jak i drugi rodzaj mają swoich zwolenników. Więcej tego typu urządzeń występuje wśród sprzętów wolnostojących. Jednym z wartych rozważenia, jest model MC28A5135CK marki Samsung. To nowoczesna kuchenka mikrofalowa, która wyposażona jest miedzy innymi w innowacyjną funkcję Sensor Cook, dzięki której specjalny czujnik mierzy wilgotność we wnętrzu urządzenia, a następnie dostosowuje w sposób automatyczny tryb i czas przygotowania potrawy. Komfortu użytkowania dopełnia tryb Healthy Cooking. To katalog rozmaitych przepisów umieszczonych w systemie sterującym mikrofalówki, który poprzez zaprogramowane na stałe parametry, wspiera użytkownika w przygotowywaniu potraw ze świeżych produktów.

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Grill i gorące powietrze do wydajnej pracy

Duża komora pieczenia SuperSize

Praktyczne otwieranie od góry

Duże gabaryty, do większych przestrzeni

Dla użytkowników, którym potrzebna jest duża mikrofalówka, ranking poleca model H30MOBS10HC marki Hisense. Urządzenie oferuje aż 30 litową pojemność przy zachowaniu kompaktowej konstrukcji, gdzie wysokość wynosi 32,7 cm, a szerokość i głębokość 52 cm. Takie gabaryty doskonale zmieszczą się na kuchennym blacie, nie zajmując przy tym wiele cennego miejsca. Co więcej, kuchenkę można bezpośrednio umiejscowić pod ciągiem górnej zabudowy meblowej, bez obaw o trudny dostęp do górnych partii urządzenia. To nie koniec zalet, ponieważ sprzęt Hisense, w odróżnieniu od większości urządzeń z tej grupy asortymentowej, oferuje otwieranie drzwiczek od góry. Taki sam system stosowany jest w piekarnikach. Funkcjonalności urządzenia dopełnia 10 automatycznych programów gotowania, podgrzewania, rozmrażania oraz grillowania. Mikrofalówka Hisense jest również wyposażona w praktyczne oświetlenie wnętrza, intuicyjny panel sterowania, blokadę rodzicielską oraz zabezpieczenie otwarcia drzwiczek w trakcie pracy urządzenia.

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Duża przestrzeń bez talerza wewnętrznego

Energooszczędna funkcja Eco

Funkcja szybkiego startu

Nie oferuje funkcji parowych

Brak stabilizacji obrazu

Ciekawym i nowoczesnym urządzeniem z tej grupy asortymentowej, jest tak zwana beztalerzowa mikrofalówka. Ranking zawiera tego typu model i jest nim sprzęt marki Sharp. Brak obrotowego talerza w konstrukcji kuchenki mikrofalowej to jej ogromna zaleta, ponieważ wnętrze sprzętu oferuje większą przestrzeń do podgrzewania, gotowania czy rozmrażania rozmaitych produktów spożywczych i potraw. Oznacza to, że w modelu YC-QG254AE-B marki Sharp, możemy przygotowywać większe gabarytowo potrawy lub też umieszczać wyższe czy też niestandardowe naczynia. Kuchenka mikrofalowa, jak inne sprzęty gospodarstwa domowego, powinna być energooszczędna. Ten parametr spełnia urządzenie Sharpa między innymi dzięki zastosowaniu grilla kwarcowego. Tego rodzaju grill szybciej się nagrzewa w porównaniu z grillem tradycyjnym, co sprawia, że potrawa przygotowywana jest w krótszym czasie. Krótszy czas pracy, to mniejsze zużycie energii elektrycznej, która jest do tego potrzebna. Co więcej, na panelu sterowania umieszczona została funkcja Eco, której uruchomienie powoduje oszczędzanie energii podczas gdy kuchenka mikrofalowa nie jest używana.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Funkcja rozpraszania fal PowerWave System

Funkcja Combigrill łącząca mikrofale i grill

Beztalerzowa technologia FullFlat

Brak możliwości zmiany kierunku otwierania drzwiczek

Brak stabilizacji

Model AMGF23E1GFB marki Amica, to kolejna beztalerzowa mikrofalówka. Ranking zawiera zatem dwa tego typu modele. Eliminacja obrotowego talerza z wnętrza kuchenki mikrofalowej, podobnie jak w poprzednio prezentowanym urządzeniu, znacznie powiększa przestrzeń w jej wnętrzu. Równomierne pieczenie lub podgrzewanie czy rozmrażanie potrawy w modelu Amica producent uzyskał poprzez zastosowanie specjalnego systemu rozpraszania fal PowerWave System. Model AMGF23E1GFB marki Amica oprócz tej praktycznej funkcjonalności, wyposażony jest również w intuicyjne sterowanie elektroniczne przy pomocy ergonomicznego pokrętła. Wszystkie ważne parametry i funkcje wykorzystane podczas pracy urządzenia, widoczne są na dużym, czytelnym wyświetlaczu. Przydatną i praktyczną funkcją jest Combigrill. W praktyce, jest to połączenie mikrofal oraz funkcji grilla. Oznacza to, że w tej kuchence mikrofalowej możemy przygotować soczyste i chrupiące potrawy, takie jak pieczone mięsa, opiekane ziemniaki, czy soczyste kiełbaski. Wśród ważnych funkcji, warto również wymienić rozmaite blokady bezpieczeństwa, jak np. blokadę panelu sterowania, której uruchomienie pozwala np. na natychmiastowe wyczyszczenie panelu, bez konieczności zatrzymywania pracy kuchenki czy też przypadkowej zmiany parametrów podgrzewania, gotowania lub rozmrażania.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Automatyczny dobór czasu do rozmrażania i podgrzewania

Automatyczne przepisy ułatwiające przygotowanie potraw

Antybakteryjna powłoka Ceramic Inside

Front wymaga częstego czyszczenia

Brak systemu GPS

Najlepsza mikrofalówka wolnostojąca, nie tylko oferuje praktyczne funkcje, ale przy tym znakomicie się prezentuje. Co, jeśli interesuje nas praktyczna i zarazem elegancka mikrofalówka? Ranking zawiera ciekawy wzorniczo model GE83X marki Samsung. To urządzenie już na pierwszy rzut oka przykuwa uwagę wyróżniającą się konstrukcją. Front tego modelu wykonany jest z materiału imitującego lustro, a elegancka konstrukcja określana jest jako luksusowe, lustrzane wzornictwo. Sprzęt Samsunga jest nie tylko efektowny na zewnątrz, ale również wewnątrz komory kuchenki. Producent w tej grupie asortymentowej wykorzystuje specjalną powłokę Ceramic Inside. To ceramiczna emalia, która zapewnia łatwe czyszczenie, a dodatkowo zapobiega uwalnianiu nieprzyjemnych zapachów. Jest również antybakteryjna i odporna na zarysowania. Nowoczesny sprzęt Samsunga wyposażony jest w elektroniczny panel sterowania z dużym, dotykowym wyświetlaczem. Wśród praktycznych funkcji oferuje automatyczny dobór czasu do rozmrażania i podgrzewania, a także grill i gotowanie kombinowane. Do dyspozycji użytkownika podczas przygotowywania potraw jest aż 6 poziomów mocy.

6

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Automatyczny dobór czasu i mocy do wagi potrawy

Grillowanie na 3 różnych poziomach mocy

Ruszt do grillowania w zestawie

Wewnętrza powłoka wykonana z malowanej stali

Brak pamięci wbudowanej

Jednym z ważnych parametrów, który jest brany pod uwagę przez użytkowników, bywa intuicyjny panel sterowania, posiadający wiele rozmaitych automatycznych programów i funkcji, w które jest wyposażona mikrofalówka. Ranking, biorąc pod uwagę ten wymóg, proponuje model H23MOBSD1HG marki Hisense. Producent, dbając o najdrobniejsze detale frontu, nie tylko wyposażył to urządzenie w ergonomiczne pokrętło, ale również dotykowe przyciski bezpośredniego wyboru z jasno oznaczoną ikonografią. Mikrofalówka oferuje 9 automatycznych programów gotowania, podgrzewania, rozmrażania oraz grillowania. Rolą użytkownika jest dotkniecie odpowiedniego przycisku z rodzajem potrawy oraz wprowadzenie do pamięci urządzenia jego wagi. Resztą zajmie się mikrofalówka, dostosowując czas przygotowania potrawy i moc, z jaką będzie w tym czasie pracować. Co więcej, kuchenka Hisense wyposażona jest w funkcję grillowania, oferującą aż 3 poziomy obróbki potrawy podczas tego procesu. Model H23MOBSD1HG marki Hisense jest nie tylko nowoczesny i praktyczny, ale również efektownie wykonany. Jednym z przykładów mogą być drzwiczki, które zostały stworzone z gładkiego szkła refleksyjnego premium, które jest wytrzymałe, odporne na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne, a także odporne na wysokie temperatury.

7

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Kompaktowa konstrukcja do niewielkich przestrzeni

Praktyczne oświetlenie wnętrza

Duży, czytelny wyświetlacz

Mała pojemność urządzenia

Brak pamięci wbudowanej

Najlepsza kuchenka mikrofalowa to taka, która spełnia oczekiwania użytkowników w zakresie oferowanych funkcji, a także jest pojemna, zajmując przy tym niewielką przestrzeń. Takim urządzeniem jest model MO401X marki Götze & Jensen. Ten kompaktowy sprzęt o wymiarach 35,6 cm głębokości, 45 cm szerokości oraz 25,5 cm wysokości będzie idealnym dopełnieniem zarówno dużych, jak i małych kuchni. Z powodzeniem może zostać umiejscowiony na blacie roboczym, pod górną zabudową meblową. Pomimo niewielkich wymiarów, mikrofalówka oferuje pojemność na poziomie 20 litrów, co jest jednym ze standardowych parametrów, jeśli chodzi o ten sprzęt gospodarstwa domowego. Obrotowy talerz o średnicy 24,5 cm pozwoli na przygotowanie potrawy zarówno na talerzu deserowym, jak i płaskim. Urządzenie wyposażone jest w 8 automatycznych programów do przygotowywania potraw oraz 5 poziomów mocy. Wśród funkcji podstawowych, użytkownik może skorzystać z podgrzewania i gotowania, a także rozmrażania i grillowania. Bezpieczeństwo użytkowania zapewniają blokada rodzicielska, zabezpieczenie przed przypadkowym otwarciem drzwiczek w trakcie pracy, a także sygnał dźwiękowy zakończenia pracy kuchenki mikrofalowej.

8

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Oferuje funkcje gotowania, podgrzewania oraz rozmrażania

Zabezpieczenie przed przypadkowym otwarciem drzwiczek

Ergonomiczne pokrętła sterowania

Brak wyświetlacza

Brak pamięci wbudowanej

Do kuchni urządzonej w stylu nowoczesnym, a także takiej, w której przeważają naturalne materiały typu kamień, cegła, drewno czy beton, odpowiednia będzie elegancka wzorniczo mikrofalówka. Ranking wśród takich urządzeń poleca model H20MOMP1H marki Hisense. Producent zadbał o najdrobniejsze detale konstrukcyjne, dzięki czemu urządzenie będzie doskonałym dodatkiem nie tylko praktycznym, ale również wzorniczym do przestrzeni kuchennej. Kuchenka wyposażona jest w sterowanie mechaniczne, a jej programowanie odbywa się przy pomocy dwóch ergonomicznych pokręteł. Oszczędne wzornictwo nie oznacza ograniczeń pod względem nowoczesności. Urządzenie oferuje funkcje gotowania, podgrzewania, a także rozmrażania produktów spożywczych. Do tego jest wyposażone w 5 poziomów mocy i specjalne zabezpieczenie przed przypadkowym otwarciem drzwiczek w trakcie pracy. Proste linie i surowe kształty, zostały uzyskane poprzez połączenie rozmaitych materiałów i zastosowanie dwóch ergonomicznych pokręteł. Pomimo braku wyświetlacza, urządzenie jest bardzo intuicyjne w obsłudze.

9

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Sygnał dźwiękowy zakończenia pracy

Funkcja oszczędzania energii

11 poziomów mocy

Brak grilla

Brak wyświetlacza

Kolejnym urządzeniem w rankingu jest model YC-MS02E-B marki Sharp. To sprzęt cieszący się dużą popularnością wśród użytkowników, nie tylko ze względu na konstrukcje, ale przede wszystkim oferowane programy i funkcje. Pierwszym ważnym parametrem jest jej wielkość – to kompaktowa kuchenka mikrofalowa. Ranking prezentuje więcej kompaktowych modeli, jednak ten sprzęt dodatkowo oferuje aż 11 poziomów mocy. To najwięcej spośród wszystkich prezentowanych w rankingu kuchenek mikrofalowych. Tak duże zróżnicowanie, pozwala na przygotowanie rozmaitych potraw. Oprócz tego urządzenie Sharpa wyposażone jest w funkcje oszczędzania energii, timer oraz wyświetlacz LED.

10

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Funkcja rozmrażania czasowego i wagowego

Duży talerz obrotowy o średnicy 25,5 cm

Wewnętrzne oświetlenie LED

Wnętrze kuchenki pokryte emalią

Niższa rozdzielczość

Ranking mikrofalówek zamyka model MWP-MM20P BK marki Toshiba. To praktyczny sprzęt z tej grupy asortymentowej, który jest wyposażony w 5 automatycznych programów podgrzewania i rozmrażania produktów spożywczych i potraw. Producent w tym urządzeniu zainstalował specjalną, antypoślizgową podstawę, która zapewnia bezpieczną stabilność podczas pracy. Dużym udogodnieniem podczas użytkowania, jest wewnętrzny talerz obrotowy o średnicy wynoszącej aż 25,5 cm. Wraz ze specjalnym mechanizmem zabezpieczającym talerz przed przesuwaniem, mikrofalówka ta będzie idealnym sprzętem dla dużych rodzin, które przygotowują potrawy w większych naczyniach. Komfortu użytkowania tego modelu dopełnia praktyczny timer, rozmrażanie z uwzględnieniem wagi i czasu mrożonej potrawy oraz oświetlenie wnętrza.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756