Poradniki Eksperta

Odkurzacz pionowy do 500 zł – ranking [TOP5]

 2024-02-08 

Odkurzacz, to podstawa w każdym domu. Modele pionowe są łatwe w przechowywaniu, wygodne w stosowaniu i uwielbiane przez większość osób. Jedne mają praktyczne stacje dokujące, inne mogą być przechowywane także na ścianie. Niektóre z nich zachęcają licznymi funkcjami dodatkowymi, natomiast inne, chociaż oferują podstawowy zakres dodatków, zachwycają wydajnością i mocą. W naszym rankingu zebraliśmy najróżniejsze urządzenia tak, żeby każdy znalazł coś dla siebie. Dowiedz się, jaki odkurzacz pionowy do 500 zł wybrać.

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Dedykowany posiadaczom zwierząt

Regulacja mocy ssania

Elektroszczotka

Nie posiada stacji dokującej

Ten odkurzacz pionowy do 500 zł marki Amica, będzie dobrym wyborem dla wymagających. Poziom hałasu jaki generuje to 80 decybeli, a waga nieco ponad 2,5 kilogramów. Wśród interesujących funkcji dodatkowych, znalazła się podświetlana szczotka oraz możliwość wymiany baterii, która pozwoli sprzątać jeszcze dłużej, również w samochodzie, gdzie nie ma bezpośredniego dostępu do gniazdek. Odkurzacz nadaje się dla alergików, a pojemność jego zbiornika na kurz to 450 mililitrów.

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Odkurzacz ręczny, który można odłączyć

Opcjonalny uchwyt ścienny

Dla posiadaczy zwierząt

Nie ma możliwości regulacji mocy ssania

Ten model waży 2 kilogramy i może być zarówno standardowym odkurzaczem, jak i małym, ręcznym urządzeniem do sprzątania samochodu. Sprawdzi się w przypadku posiadaczy zwierząt, a poziom hałasu jaki generuje, to tylko 80 decybeli. Z kolei jego pojemnik na kurz zmieści aż 0,5 litra zanieczyszczeń. Można do niego zamontować stację dokującą na ścianie, w dowolnym miejscu w domu.

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Dla alergików i posiadaczy zwierząt

Opcja wymiany baterii

Podświetlana szczotka

Brak stacji dokującej

Potrzebny Ci odkurzacz pionowy do 500 zł? Być może będziesz zadowolony właśnie z tego modelu! Jego worek na kurz ma pojemność rzędu 0,5 litra, a poziom emitowanego hałasu wynosi 80 decybeli. Waży 2,750 kilograma. Ma funkcję odkurzacza ręcznego i podświetlaną szczotkę, która ułatwi dostrzeżenie każdego zanieczyszczenia. W przedniej części urządzenia znalazł się także wskaźnik naładowania baterii, który pozwoli przewidzieć, jak długo urządzenie będzie jeszcze działać.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Podświetlenie LED

Stacja dokująca

Filtr HEPA

Brak zginanej rury

Ten odkurzacz pionowy do 500 zł to niezwykle uniwersalne, a jednocześnie kompaktowe urządzenie. Waży 2,200 kilograma. Ma regulowaną moc ssania. Można odłączyć od niego odkurzacz ręczny i skorzystać z elektroszczotki lub ssawki szczelinowej. Model nadaje się dla alergików i posiadaczy zwierząt, ponieważ został wyposażony w filtr wlotowy oraz HEPA. Ma pojemnik wielkości 0,5 litra, w którym zbierane są zanieczyszczenia. Jego maksymalny czas pracy to 0,5 godziny, a czas ładowania wynosi 5 godzin. Oferuje dwa tryby odkurzania – normalny i turbo. Hałas, jaki generuje podczas sprzątania, to 80 decybeli.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Zamontowano filtr HEPA

Idealny dla alergików

Konstrukcja 2w1

Brak dodatkowego wyposażenia

Ten model będzie doskonałym wyborem dla alergików, ponieważ ma worek o pojemności 1,2 litra, a także znany wszystkim filtr HEPA. Pojemnik można myć pod bieżącą wodą. Odkurzacz waży 2 kilogramy i generuje 76 decybeli hałasu. Można odłączyć od niego odkurzacz ręczny. Model ma pięciometrowy przewód, a obudowę można powiesić na praktycznym haczyku. Produkt nadaje się dla alergików, ma nowoczesny design i dojedzie nawet w trudno dostępne miejsca w domu. Wydajny silnik sprawia, że odkurzanie jest efektywne, a brak ograniczeń związanych z czasem pracy, umożliwia wysprzątanie nawet dużych domów. Ergonomiczna budowa sprawia, że użytkownik nie męczy się nadmiernie w czasie tej procedury. W zestawie znalazła się okrągła i szczelinowa szczotka, a także nakładka do podłóg, która szybko sprząta duże powierzchnie.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756