Poradniki Eksperta

Cichy nawilżacz powietrza do sypialni – ranking [TOP10] 

 2023-10-30 

Jesień i zima to czas włączonych kaloryferów, a zatem powietrze staje się suche i nieprzyjemne. Odpowiedzią na to, są domowe nawilżacze powietrza. Producenci oferują urządzenia o zróżnicowanej konstrukcji, dodatkowych funkcjach, a także pracujące tak cicho, jak to tylko możliwe, co pozwala na korzystanie z nich również nocą. Jak wybrać nawilżacz powietrza do pokoju, aby spełniał potrzeby domowników? Przygotowaliśmy ranking 10 modeli, które warto wziąć pod uwagę wybierając ten sprzęt.

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Funkcja automatycznego wyłączenia

Dotykowy panel sterowania

Wbudowany higrostat

Brak możliwości sterowania smartfonem

Pierwszy prezentowany w naszym rankingu nawilżacz powietrza do pokoju, to model AH800S marki Götze & Jensen. Wyposażony jest on w ultradźwiękową technologię nawilżania oraz higrostat. Rolą higrostatu jest kontrola wilgotności powietrza, aby pozostała na ustalonym poziomie. Jeśli parametr wilgotności przekroczy zaprogramowaną normę, urządzenie automatycznie się wyłącza. To bardzo praktyczna funkcja, którą warto posiadać w tym urządzeniu.

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Możliwość zdalnego sterowania smartfonem

Lampa UV do sterylizacji powietrza

7 stopni intensywności mgiełki

Model tylko w czarnej obudowie

Kolejnym urządzeniem, które warto wziąć pod uwagę, wybierając nawilżacz powietrza do pokoju, jest model Smart AH900 marki Setti+. To innowacyjny sprzęt, który można obsługiwać zarówno przy pomocy panelu sterowania wygodnie umieszczonego na froncie urządzenia, jak i poprzez smartfon lub tablet z wykorzystaniem specjalnej aplikacji. Nawilżacz Setti+ jest bardzo elegancko wykonany, co dodatkowo podkreśla subtelne, niebieskie podświetlenie u podstawy.

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Odpowiedni do małych pomieszczeń

Regulacja poziomu wilgotności

Nawilżanie ultradźwiękowe

Brak wymiennego filtra

Jeśli nawilżacz powietrza do pokoju ma się efektownie prezentować, ranking proponuje model Smart AH50E marki Milla Home. Konstrukcja tego modelu doskonale się prezentuje w każdym wnętrzu. Nawilżacz Milla Home cechuje się bardzo cichą pracą co oznacza, że może zostać z powodzeniem uruchomiany nawet nocą, bez zakłócania snu domownikom.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Duży zbiornik na wodę 5,5 l

17 godzin ciągłej pracy

Czytelny wyświetlacz

Brak funkcji oczyszczania

Model AH201KG jest drugą w naszym rankingu propozycją marki Götze & Jensen. Ten nawilżacz powietrza do pokoju, w odróżnieniu od poprzednika, oprócz futurystycznej konstrukcji, wyposażony jest dodatkowo w jonizator. Pomimo kompaktowej budowy, zbiornik na wodę pomieści jej aż 5,5 litra, co pozwala na 17 godzin ciągłej pracy.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Wieloetapowy system nawilżania

Pomiar wilgotności powietrza

Funkcja trybu nocnego

Brak filtra odkamieniającego

Nawilżacz powietrza do pokoju marki Philips, oferujący nawilżanie ewaporacyjne, będzie bardzo dobrym sprzętem do pomieszczeń, których powierzania wynosi nawet 32 metry kwadratowe. Duża wydajność wynosząca aż 200 ml/godz., wystarczy na odpowiednie nawilżenie dużego salonu.

6

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Możliwość dolania wody w trakcie pracy sprzętu

Intuicyjny panel terowania

Wkład filtrujący wodę

Brak innych wersji kolorystycznych

Wiele urządzeń z tej grupy asortymentowej, oferuje również aromaterapię. Takim sprzętem jest np. model UH2045DW marki HB. To jednocześnie nawilżacz powietrza do mieszkania, w którym mamy możliwość użycia rozmaitych olejków zapachowych lub eterycznych. Sprzęt nie tylko nawilża powietrze, ale dodatkowo sprawia, że w domu panuje przyjemny zapach.

7

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Nowatorska konstrukcja obudowy

Kontrolki LED pracy sprzętu

Duża wydajność oczyszczania

Brak wyświetlacza

Model Oskar marki Stadler Form to najwydajniejszy nawilżacz powietrza do pokoju spośród wszystkich urządzeń prezentowanych w rankingu. Pomimo kompaktowych wymiarów, jest w stanie nawilżyć powietrze w pomieszczeniu o powierzchni 50 metrów kwadratowych. To bardzo duża wydajność, która sprawia, że urządzenie doskonale sprawdzi się w dużym salonie otwartym na inne pomieszczenia. Warto też dodać, że jest to cichy sprzęt, którego głośność podczas pracy nie przekracza 26 dB.

8

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Automatyczne wyłączenie w wypadku braku wody

Filtr wystarczy na 6 miesięcy użytkowania

Trzystopniowy system nawilżania

Bark pilota

Ciekawym urządzeniem jest też model HU4813/10 marki Philips. To elegancki nawilżacz powietrza do pokoju, którego obudowa barwiona jest na czarno. Nowoczesne wzornictwo idzie w parze z innowacyjnymi funkcjami. Nawilżacz Philips wyposażony jest w 3 stopnie regulacji nawilżania, a także tryb automatyczny oraz nocny. Dla bezpieczeństwa sprzętu, została w nim zastosowana blokada, która automatycznie wyłączy urządzenie, gdy skończy się woda w zbiorniku.

9

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Eliminacja zanieczyszczeń promieniami UV

Funkcja termometru

Wyświetlacz LED

Głośna praca powyżej 35 dB

Brak wyświetlacza

Model AHS801 marki Blaupunkt, z uwagi na wysoki parametr dotyczący maksymalnej powierzchni nawilżenia, która w tym wypadku wynosi 35 metrów kwadratowych, może być wykorzystywany jako nawilżacz powietrza do domu. Kompaktowe wymiary i dodatkowe funkcje, pozwalają na swobodne przenoszenie urządzenia miedzy pokojami i włączanie tam, gdzie jest to w danej chwili konieczne. W ciągu dnia ten nawilżacz powietrza do pokoju może stać w salonie czy też kuchni otwartej na salon, a nocą może zostać umiejscowiony w sypialni, zapewniając domownikom zdrowy i spokojny sen.

10

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Duża pojemność zbiornika wody 4,5 l

Czujnik wilgotności powietrza

Czujnik poziomu wody

Brak jonizatora

Ostatni prezentowany w naszym rankingu nawilżacz powietrza do pokoju, to model ST636W marki Deerma. To kompaktowe urządzenie, które jest zarówno praktyczne, jak i efektownie wykonane. Wśród dodatkowych funkcji oferuje również oczyszczanie powietrza, regulację poziomu wilgotności powietrza w pomieszczeniu oraz automatyczne wyłączenie w wypadku przekroczenia zaprogramowanych parametrów.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756