Poradniki Eksperta

Ranking robotów sprzątających 2024 - najlepszy odkurzacz automatyczny [TOP15]

 2024-04-19

 

Codzienne utrzymywanie podłóg w czystości spędza Ci sen z powiek? Mamy na to rozwiązanie! Ranking robotów sprzątających prezentuje najlepsze urządzanie, które sprawią, że sprzątanie stanie się szybsze, skuteczniejsze i bardziej komfortowe. Dzięki zaawansowanym funkcjom i parametrom, takim jak wysoka moc ssania, efektywne filtry czy możliwość zarządzania za pomocą smartfona sprzęt ten kompleksowo zadba o czystość w Twoim domu. Wybierz najlepszy robot sprzątający dla Ciebie!

10.0  / 10
4899,00 zł
9.5  / 10
1399,99 zł
9.0  / 10
1699,99 zł
9.0  / 10
2162,99 zł
8.5  / 10
4299,00 zł
8.0  / 10
749,00 zł
8.0  / 10
2299,00 zł

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Czujniki wykrywające zabrudzone miejsca

Automatyczny powrót do bazy i ładowanie

Wysoka moc ssania

Wolny proces ładowania

Ranking robotów sprzątających poleca model iRobot Roomba Combo J7. To nowoczesne urządzenie, które zostało wyposażone w szereg innowacyjnych rozwiązań, gwarantujących efektywne czyszczenie. Specjalny system nawigacji PrecisionVision rozpoznaje aż ponad 80 typów obiektów takich jak np. buty czy przewody do ładowarek. Sprzęt doskonale radzi sobie omijając je lub sprzątając powierzchnie wokół nich.

Specjalny czterostopniowy system odkurzania łączy szczotkę boczną przeznaczoną do sprzątania w narożnikach oraz krawędziach z dwoma szczotkami głównymi. Te ostatnie przeznaczone są do wszystkich powierzchni. W zależności od potrzeb możesz użyć funkcji odkurzanie lub odkurzanie i mopowanie w tym samym czasie.

Dzięki zaawansowanej funkcji mapowania i zgodności z asystentami głosowymi ten świetny robot odkurzająco-mopujący iRobot Roomba Combo j7 umożliwi Ci sprzątanie miejscowych zabrudzeń, gdy tylko się pojawią. Możesz kierować nim za pomocą komend głosowych. Po prostu sparuj go z urządzeniami obsługującymi Alexę, Siri lub Asystenta Google.

Poza wyżej wymienionymi atutami jest to również bardzo cichy robot sprzątający.

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Elektroszczotka o potrójnym działaniu

Kilka programów sprzątania

System filtracji HEPA

Konieczność ręcznego opróżniania pojemnika

Wśród 10 najlepszych robotów sprzątających nie można pominąć modelu Dyson 360 Vis Nav. Koniecznie zwróć na niego uwagę podczas podejmowania decyzji, jaki robot sprzątający wybrać. Ten niezwykle zaawansowany technologicznie sprzęt został wyposażony w silnik generujący wysoką moc ssania. Dyson Hyperdymium działa z prędkością do 110 000 obrotów na minutę. Dzięki temu urządzenie doskonale radzi sobie z usuwaniem wszelkich zabrudzeń z różnych powierzchni.

Dodatkowo nowoczesny procesor pozwala na dostosowanie mocy do określonego rodzaju podłóg. Ponadto robot rewelacyjnie zbiera zanieczyszczenia przy ścianach i narożnikach, zaś jego niski profil umożliwia sprzątanie pod meblami. Wyróżnikiem urządzenia jest zaawansowane zawieszenie Dual-Link, które umożliwia pokonywanie stopni o wysokości do 21 mm.

System wizyjny 360 stopni oraz czujnik czasu przelotu pomagają uniknąć przeszkód. Ten inteligentny sprzęt niewątpliwie spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Możesz kontrolować, dostosowywać i planować harmonogram pracy swojego robota sprzątającego za pomocą aplikacji MyDyson. Dzięki temu posprzątasz swój dom, niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz. Najlepsze roboty sprzątające musiały uwzględniać ten model.

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Funkcja rozpoznawania obiektów

Czujnik uskoku podłoża

Programator pracy

Nie posiada funkcji mopowania

W kategorii funkcjonalny robot sprzątający ranking poleca model Samsung Jet Bot Al+ VR50T95735W. To sprzęt, który efektywnie posprząta mieszkanie, redukując Twój wysiłek do minimum. Na uwagę w tym modelu niewątpliwie zasługuje funkcja automatycznego opróżniania pojemnika na kurz.

Wygodę podczas obsługi zapewnia także możliwość zdalnego sterowania. Nawet, gdy nie ma Cię w domu możesz uruchomić sprzęt wybierając odpowiednie ustawienia na ekranie smartfona. W aplikacji możesz także sprawdzić czy należy już wymienić filtr robota sprzątającego lub czy urządzenie wymaga czyszczenia.

Ten inteligentny robot sprzątający skanuje otoczenie. Dzięki temu podczas odkurzania skutecznie omija zarówno większe, jak i mniejsze przedmioty. Rozwiązanie Jet Cyclone pozwala zachować stałą i wysoką moc ssania. Dodatkowo technologia Jet Bot AI+ samoczynnie dostosuje siłę urządzenia do rodzaju czyszczonej powierzchni - zwiększy ją dla grubych dywanów, a zmniejszy dla parkietów.

Niewątpliwym atutem tego modelu jest także zaawansowany system filtracji. Wydmuchiwane podczas odkurzania powietrze jest czyste. Robot pozbywa się nawet 99,999% cząsteczek ultradrobnego pyłu i alergenów. Z tym sprzętem wejdziesz na wyższy poziom czystości w swoim domu.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Automatyczne dostosowanie mocy ssania

Precyzyjny system mopowania

System nawigacji laserowej

Dość długi czas ładowania

Ranking robotów sprzątających nie mógł pominąć bardzo cichego modelu Philips Aqua 3000 XU3000/02. Sprzęt ten nie zakłócając spokoju domowników precyzyjnie sprząta zabrudzone powierzchnie zarówno na sucho, jak i na mokro. Z łatwością radzi sobie z pozbyciem się sierści zwierząt, okruszków oraz drobinek kurzu głęboko osadzonych we włóknach dywanów. Dzięki temu odkurzane powierzchnie będą idealnie czyste i lśniące.

Atutami tego modelu są także pamięć sprzątania i czujnik braku wody. Przydatna jest również funkcja automatycznego powrotu do bazy i ładowania.

Dzięki wysokości zaledwie 96 mm robot może bez trudu docierać pod meble. Natomiast boczna szczotka umożliwia łatwe usuwanie zanieczyszczeń z krawędzi oraz narożników, a następnie kierowanie ich do otworu ssącego, gdzie zostają skutecznie zbierane.

Zastosowanie systemu nawigacji laserowej 360° (LiDAR) pozwala urządzeniu znaleźć najefektywniejszą drogę prowadzącą przez pomieszczenia oraz między meblami.

Ten niezwykle wydajny sprzęt ułatwi Ci codzienne dbanie o czystości w Twoim domu. Uwagę przyciąga również jego nowoczesny i designerski wygląd.

Możliwość regulacji ilości wody

Cztery tryby sprzątania

Pojemne worki na kurz

Konieczność wymiany worków w stacji dokującej

Jak wybrać najlepszy robot sprzątający? Przede wszystkim powinno być to urządzenie o wysokiej mocy i praktycznych rozwiązaniach. Do takich niewątpliwie należy model Tefal X-Plorer S75 S+ RG8597 Animal & Allergy.

Sprzęt ten idealnie sprawdzi się w mieszkaniach, w których przebywają zwierzęta. Dodatkowo dzięki systemowi Smart Aqua Power i 3 poziomowej regulacji ilości wody możesz wybrać intensywność mopowania i pozbyć się nawet zaschniętych plam. Zbiornik o pojemności 300ml umożliwia robotowi precyzyjne i skuteczne umycie nawet dużego mieszkania.

Urządzenie zostało wyposażone w inteligentny system automatycznego opróżniania pojemnika na kurz po każdej sesji odkurzania w zaledwie 20 sekund.

Dzięki workom Hygiene+ o pojemności 4,1L i filtracji zabrudzeń na poziomie aż 99,9% nie musisz manualnie opróżniać pojemnika na kurz nawet przez 60 dni. W zestawie z robotem otrzymasz także 3 dedykowane worki.

Niezwykle przydatnym rozwiązaniem jest również możliwość zdalnego sterowania specjalnie przeznaczoną do tego aplikacją. W zależności od swoich potrzeb, możesz więc ustawić strefy bez odkurzania lub bez mopowania.

Komfort podczas użytkowania tego nowoczesnego sprzętu pozwala także głosowo sterować robotem oraz możliwość ustawienia harmonogramu sprzątania. Podczas podejmowania decyzji, jaki robot sprzątający wybrać, koniecznie zwróć uwagę na ten model.

6

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Funkcjonalne przyciski w panelu sterowania

Duża moc ssąca

Możliwość łączenia z siecią Wi-Fi

Nie posiada stacji opróżniającej

Jakiego robota sprzątającego wybrać? Decydując się na ten niezwykle praktyczny i funkcjonalny sprzęt, warto zwrócić uwagę na model Setti+ RV800

Dzięki funkcji mopowania robot nie tylko odkurza, ale i myje podłogi. Bez problemu zmieści pod większością mebli i dotrze do różnego rodzaju zakamarków. Pozbywa się zabrudzeń także z trudno dostępnych miejsc. Wysokość tego urządzenia to zaledwie 9,5 cm. 

Specjalne tryby pracy tego dobrego robota sprzątającego pozwolą Ci na dostosowanie ich do własnych potrzeb. Można wśród nich wymienić np. sprzątanie konkretnych pomieszczeń, funkcje intensywnego sprzątania spiralnego czy odkurzanie wokół krawędzi powierzchni oraz mebli.

Setti+ RV800 pokonuje na swojej trasie przeszkody o wysokości maksymalnie 22 mm. Po wykryciu dywanu automatycznie przechodzi w tryb Dymanic Boost, który zapewnia optymalną efektywność do tego typu powierzchni.

Nowoczesna i lekka bateria w technologii Li-ion o pojemności 5200 mAh pozwala robotowi sprzątającemu na nieprzerwaną pracę do 180 minut na jednym ładowaniu. To oznacza, że za jednym razem SETTI+ RV800 jest w stanie posprzątać nawet do 250 m² powierzchni. 

7

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Precyzyjne odkurzanie i mycie podłóg

Dobrej jakości filtr

Stacja opróżniająca

Wymaga sporo czasu do naładowania akumulatora

Lenovo T1 S Pro to dobry robot sprzątający, który odkurzy i umyje podłogę nawet podczas Twojej nieobecności. Dzięki funkcji Visionary Mapping może skanować i tworzyć mapę pomieszczeń, na podstawie której sprząta. Możesz samodzielnie przygotować harmonogram sprzątania i kontrolować, które obszary mają być w danym momencie czyszczone.

Zaletą modelu Lenovo T1 S Pro jest także specjalny system umożliwiający dokładne zbieranie kurzu przy ścianach i narożnikach. Wysokość 9,8 cm gwarantuje czystość nawet pod niskimi meblami, które znajdą się na drodze robota.

Niezwykle przydatne są także liczne czujniki, w które został wyposażony. Po zakończeniu pracy robot bez twego udziału opróżni pojemnik na kurz. Podczas tej czynności, dzięki antyalergicznej technologii do pomieszczeń nie przedostaje się kurz. Zatrzymuje ona do 99% pyłków i alergenów pleśni.

Robot sprzątający LENOVO T1 S Pro wytwarza jedynie 65 dB. Niski poziom hałasu sprawia, że możesz swobodnie pracować, odpoczywać lub prowadzić rozmowy telefoniczne niezakłócone irytującym hałasem.

Nie musisz również obawiać się, że mieszkanie nie zostanie posprzątane, gdy rozładuje się wbudowany akumulator. Robot samoczynnie pojedzie do stacji dokującej, a następnie wróci by dokończyć sprzątanie.

8

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Łatwe czyszczenie urządzenia

Komunikaty głosowe

Bardzo cicha praca

Szmatka mopująca ma dość małą powierzchnię

Wybierając dobry robot sprzątający ranking nie zapomniał o modelu Karcher RCF 3. Ten świetnej jakości sprzęt został wyposażony w funkcję, która po jednym naciśnięciu przycisku przygotowuje urządzenie do pracy przez około 120 minut. Gwarantuje to lśniące podłogi bez żadnego wysiłku z Twojej strony. 

Dzięki technologii rolki FC, skutecznie usuwa uporczywe zabrudzenia, płyny i codzienne zanieczyszczenia, takie jak kurz i okruchy. Pozostawia po sobie jedynie idealną czystość. Wydajność na powierzchniach, zależna od trybu pracy, sięga nawet do 80 m².

RCF 3 inteligentnie dostosowuje się do Twojego domu. Automatyczne wykrywanie dywanów sprawia, że robot precyzyjnie omija obszary, gdzie jego działanie nie jest potrzebne.

System dwóch zbiorników - zbiornika wody czystej o pojemności 430 ml i na wodę brudną o pojemności 115 ml zapewnia ciągłe nawilżanie rolki świeżą wodą. Dzięki temu systemowi, model Karcher RCF 3 oferuje nie tylko doskonałe efekty czyszczenia, ale także wygodę użytkowania i funkcjonalność. Teraz możesz cieszyć się posprzątanymi podłogami bez konieczności częstego uzupełniania wody, co oszczędza Twój czas.

9

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Automatyczne dozowanie środka czyszczącego

Wbudowany asystent głosowy

Zaawansowany sensor braku wody

Stacja dokująca zajmuje dość dużo miejsca

Nadal nie wiesz, jakiego robota sprzątającego wybrać? Ecovacs Deebot T20 Omni to jeden z najlepszych robotów sprzątających. Sprzęt doskonale radzi sobie z rozpoznawaniem przeszkód i ich omijaniem. Mop automatycznie unoszony jest w momencie wykrycia przeszkody, a urządzenie płynnie dostosowuje się do różnych powierzchni. Automatycznie przełącza się między trybami odkurzania i mopowania, nawet na dywanach.

Na uwagę zasługuje tu również fakt, że do przemywania mopów robot używa gorącej wody. Dzięki temu pozbywa się uporczywych plam i neutralizuje zapachy. Unikalny obrotowy system OZMO Turbo 2.0 obraca płytki mopujące i wywiera stały nacisk na podłogę w celu głębokiego czyszczenia, skutecznie usuwając nawet 72-godzinne plamy po kawie.

Nowe gumowe szczotki z ogromną siłą ssania usprawnia odkurzanie dywanów. Wibracje szczotki poruszają dywanem, uwalniając więcej brudu i kurzu wprost do strumienia odkurzacza. Urządzenie skutecznie dociera do wszystkich kątów w domu, do narożników nawet na odległość 3 mm, zapewniając kompleksowe czyszczenie powierzchni.

Stacja OMNI to zautomatyzowane centrum sprzątania, oferujące takie funkcje jak czyszczenie gorącą wodą, opróżnianie, suszenie gorącym powietrzem i samooczyszczanie. Ten niezwykle funkcjonalny i estetycznie wykonany sprzęt z pewnością ułatwi Ci codzienne sprzątanie.

10

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Zaawansowane czujniki laserowe

Wbudowane oświetlenie LED

Wysuwane pady mopujące

Dość duża stacja dokująca

Ranking robotów sprzątających poleca także niezwykle elegancki model Dreame L20 Ultra. Został on wyposażony w innowacyjny system mopowania. Odbywa się ono za pośrednictwem dwóch rotujących modułów. 

Urządzenie wykorzystuje technologię MopExtend i system ssania Vormax, gwarantując niezawodne rezultaty. Możesz mieć pewność, że skutecznie wyeliminuje zanieczyszczenia.

Dzięki zaawansowanemu systemowi CleanGeniusL20 Ultra automatycznie rozpoznaje rodzaj i stopień zanieczyszczenia. Gdy jest taka potrzeba, myje podłogi kilkakrotnie, zapewniając satysfakcjonujące efekty. Ponadto jeżeli pady mopujące zostaną zabrudzone, robot wyczyści je przed rozpoczęciem kolejnego cyklu. Zapewnia idealną czystością bez nieestetycznych smug!

Ponadto na uwagę zasługuje tu również uniwersalna stacja dokująca. Robot nie tylko myje i osusza nakładki, ale również opróżnia zbiornik z nieczystości. To niezwykle wygodne podczas codziennego użytkowania.

Z tym wielofunkcyjnym robotem bez problemu pozbędziesz się zabrudzeń np. przy krawędziach czy wzdłuż listew przypodłogowych. Unoszące się gumowe szczoteczki zapobiegają plątaniu się włosów. Dreame L20 Ultra to dobry robot sprzątający, który dokładnie posprząta całe mieszkanie. Dzięki temu Ty możesz udać się na zasłużony odpoczynek po ciężkim dniu.

11

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Automatyczne opróżnianie pojemnika

Długi czas pracy na baterii

Jednocześnie odkurza i mopuje

Brak wirtualnej latarnii

Przedstawiamy model PHILIPS Aqua 3000 XU3100/01. Wyposażony został w baterię Philips HomeRun o pojemności aż 4800 mAh. Zapewnia wyjątkowo długi czas pracy wynoszący 200 minut. Dzięki temu możesz sprzątać powierzchnię nawet do 150 m² za jednym razem. Zaawansowana technologia sprzątania tego robota eliminuje nawet najdrobniejsze cząsteczki kurzu, pozostawiając podłogę lśniąco czystą i wolną od zabrudzeń.

System nawigacyjny LiDAR 360° umożliwia urządzeniu skuteczne poruszanie się pomiędzy pokojami i meblami, znajdując optymalną drogę. Dzięki temu może dotrzeć w każdy kąt i zbliżyć się do ścian, nie pominie żadnego miejsca.

Dzięki niewielkiej wysokości - tylko 96 mm - robot łatwo dotrze pod meble, takie jak sofy czy łóżka. Zanieczyszczenia są usuwane za pomocą bocznej szczotki, która zamiata brud z krawędzi, kierując go do otworu ssącego. Po powrocie do stacji, robot automatycznie opróżnia pojemnik na kurz. Zanieczyszczenia przechowywane są w antyalergicznym worku, który wymieniasz tylko raz na 30 dni. 

12

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Mapowanie różnych kondygnacji

 Wirtualna ściana

Automatyczny powrót do bazy i ładowanie

Brak automatycznego opróżniania pojemnika

Ranking robotów sprzątających musiał uwzględnić TEFAL X-plorer Serie 95 RG7975. Podczas pierwszej sesji urządzenie skanuje i zapamiętuje układ pomieszczeń oraz przedmioty. Tworzy mapę domu, potrafi zapamiętać aż do 4 różnych kondygnacji. Dodatkowo, możesz ją również spersonalizować za pomocą aplikacji Tefal Xplorer.

Dzięki zaawansowanej technologii redukcji hałasu, robot pracuje cicho na poziomie zaledwie 60 dB(A). Jest kompatybilny z asystentami głosowymi Google Assistant i Amazon Alexa, co zwiększa wygodę użytkowania.

Robot wyposażony został w trzy elektroszczotki. Turboszczotka animal wykonana z tworzywa i włosia, idealna do zbierania wszystkich zabrudzeń, w tym sierści. Precyzyjna turboszczotka, silikonowa, skutecznie zbiera długie włosy i sierść. Puszysta turboszczotka doskonale usuwa najdrobniejszy kurz. To naprawdę skuteczny robot sprzątający!

Posiada filtr standardowy zatrzymujący drobinki kurzu w zbiorniku o pojemności 0,5L. Aby zacząć napełnij zbiornik na wodę (220ml), wybierz ściereczkę, załóż ją na nakładkę mopującą i podłącz do robota sprzątającego, bez potrzeby odwracania go do góry nogami. Obsługa jest niezwykle prosta.

13

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.0 / 10

Automatyczne opróżnia zbiornik

Czujnik autokolizyjny

Programator pracy

Dość wysoka cena

Zastanawiasz się jakiego robota sprzątającego wybrać? Pora na ECOVACS Deebot X2 Omni. Wyróżnia się wyjątkowym, prostokątnym kształtem, umożliwiającym dokładne czyszczenie narożników i krawędzi pomieszczeń. Jego wygląd jest nie tylko atrakcyjny, ale i praktyczny, dopasowuje się do różnych stylów wnętrz - od nowoczesnych po klasyczne.

Wyposażony został w czujniki zapobiegające kolizjom z meblami i przeszkodami. Dodatkowo, DEEBOT X2 Omni wykrywa także schody i pustki, chroniąc się przed upadkami i uszkodzeniami. Jedno ładowanie pozwala na wielogodzinną pracę, co sprawia, że jest idealny do dużych przestrzeni mieszkalnych i komercyjnych.

Zaawansowane filtry skutecznie usuwają alergeny, drobiny kurzu i inne zanieczyszczenia, poprawiając jakość powietrza w domu. Aplikacja towarzysząca DEEBOT X2 Omni oferuje funkcje, takie jak ustawienie harmonogramu sprzątania, śledzenie postępów robota w czasie rzeczywistym oraz zdalne sterowanie, umożliwiające skierowanie urządzenia w konkretne miejsce w domu. Dzięki temu najlepszemu odkurzaczowi automatycznemu sprzątanie stanie się niezwykle łatwe i skuteczne.

14

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.0 / 10

Wirtualna latarnia

Funkcja mopowania

Programator pracy

Brak stacji opróżniającej

Kolejne miejsce w rankingu zajmuje XIAOMI Vaccum S10 EU. To robot sprzątający wyposażony w mocny silnik bezszczotkowy, który skutecznie zbiera kurz, sierść i włosy. Dzięki wysokości zaledwie 9,45 cm urządzenie bez problemu odkurza pod większością mebli podwieszanych i na nóżkach. Nadaje się do czyszczenia wszystkich twardych podłóg bez ryzyka ich uszkodzenia. Liczne czujniki, w tym krawędziowe i antykolizyjne, sprawiają, że robot nie uderza w przeszkody i nie spada ze schodów, chroniąc zarówno meble, jak i siebie.

Robot wyposażony został w pojemny akumulator 3200 mAh, który zapewnia aż do 130 minut nieprzerwanej pracy. Pełne naładowanie trwa do 300 minut, a po zakończeniu sprzątania lub wyczerpaniu baterii robot automatycznie wraca do bazy ładującej.

XIAOMI Vaccum S10 EU cechuje się starannym wykonaniem i wysoką jakością materiałów, co zapewnia jego trwałość, odporność na uszkodzenia i długotrwałą, bezawaryjną pracę.

15

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.0 / 10

LiDAR - wykrywanie światła i odległości

Kamera RGB

Blokada dziecięca

Brak automatycznego opróżniania pojemnika

Ranking robotów sprzątających zamyka dobry odkurzacz automatyczny ROBOROCK S8. Jest wyposażony w zaawansowane czujniki, które umożliwiają mu skuteczne sprzątanie w każdym zakamarku pomieszczenia. Dzięki specjalnym trybom sprzątania, takim jak funkcja mopowania, doskonale radzi sobie z różnymi rodzajami powierzchni w domu.

ROBOROCK S8 możesz łatwo obsługiwać, dzięki intuicyjnemu panelowi sterowania i aplikacji mobilnej, która pozwala na dostosowanie ustawień i zdalne kontrolowanie pracy. Ten robot sprzątający gwarantuje znaczną oszczędność czasu, który wcześniej trzeba było poświęcać na ręczne sprzątanie. Wystarczy go włączyć, a następnie zająć się innymi obowiązkami lub odpocząć. Dodatkowym atutem jest to, że możesz ustawić wirtualne ściany przed miejscami, które nie chcesz, aby zostały odkurzane.

Wykonany z najwyższej jakości materiałów, ROBOROCK S8 jest wytrzymały i solidny. To urządzenie posłuży Ci przez lata. Projektując ten model, zadbano również o bezpieczeństwo użytkowników. Wbudowane czujniki zbliżeniowe zapobiegają kolizjom z meblami i innymi przeszkodami oraz wykrywają schody i inne niebezpieczne miejsca.

Czy warto kupić robot sprzątający?


Robot sprzątający to narzędzie, które ma ułatwiać codzienne funkcjonowanie. Pozwala wykreślić odkurzanie i mopowanie podłóg z listy obowiązków. Jest to nieocenione wsparcie dla osób zapracowanych lub prowadzących aktywny tryb życia, które pragną cieszyć się czystym otoczeniem bez dodatkowego wysiłku. Wykorzystanie funkcji automatycznego sprzątania w domu podczas naszej nieobecności stanowi niezwykle efektywny sposób zarządzania czasem i energią. 


Jaki jest najlepszy robot sprzątający?


Ranking prezentuje najlepsze roboty sprzątające na rynku z różnych półek cenowych, aby pomóc Ci dokonać właściwego wyboru.


W zależności od Twoich oczekiwań i potrzeb masz do wyboru trzy warianty robotów sprzątających. Najczęściej wybieranym modelem jest ten, który zajmuje się tylko odkurzaniem mieszkania. Jednak coraz więcej konsumentów decyduje się na wariant posiadający dodatkową funkcję mopowania, co pozwala na skuteczne usuwanie nawet uciążliwych zabrudzeń z podłogi. Trzecia opcja to robot dedykowany wyłącznie myciu podłogi. Wyposażony jest on w spryskiwacz ze specjalnym środkiem do mycia, który zwilża i usuwa zabrudzenia. Dodatkowo, zastosowana mikrofibra na dolnej części robota sprzątającego wibruje, co pozwala na jeszcze dokładniejsze oczyszczenie powierzchni. Coraz częściej urządzenia te wyposażane są w dodatkowe, różne tryby sprzątania. 


Na co zwrócić uwagę przy zakupie robota sprzątającego?


Przed podjęciem decyzji, jaki robot sprzątający kupić, zapoznaj się z poniższymi parametrami.


Zastosowane czujniki - takie jak czujniki zbliżeniowe, antykolizyjne i antyupadkowe, które umożliwią mu poruszanie się po domu i unikanie przeszkód


System mapowania - umożliwiają skanowanie i zapamiętywanie planu pomieszczeń


Moc ssania - im większa siła ssania, tym skuteczniejsze usuwanie kurzu i brudu z podłóg


Pojemność zbiornika na kurz/wodę – większa pojemność oznacza mniejszą konieczność częstych opróżnień i uzupełnień


Funkcja mopowania – roboty sprzątające, które oprócz odkurzania zapewniają również możliwość umycia podłóg


Czas pracy na jednym ładowaniu - długi czas pracy na jednym ładowaniu oznacza mniej przerw w sprzątaniu i większą skuteczność


Możliwość sterowania przez aplikację mobilną – umożliwia zdalne sterowanie oraz większą kontrolę i wygodę


Czy robot sprzątający przejdzie przez próg?


To zależy od modelu. Jeśli w Twoim mieszkaniu są progi, upewnij się jaką wysokość przeszkody może pokonać wybrany przez Ciebie model


Czy robot sprzątający poradzi sobie z sierścią?


Najlepsze odkurzacze automatyczne są bardzo skuteczne w zbieraniu sierści psów czy kotów. Dlatego, już od dłuższego czasu, cieszą się popularnością wybór wśród opiekunów zwierząt domowych.


Jaki robot sprzątający do małego mieszkania?


W małym mieszkaniu, gdzie przestrzeń jest ograniczona, odkurzacz wielofunkcyjny może zastąpić mop do mycia podłóg. Dlatego warto wybrać taki z funkcją zarówno mopowania, jak i odkurzania.


Roboty sprzątające są przeważnie wyposażane w systemy filtracji, takie jak filtr HEPA, filtr gąbkowy i filtr wstępny, co jest szczególnie ważne w małych przestrzeniach. Usuwają one drobinki kurzu, alergeny i inne zanieczyszczenia, co jest korzystne dla alergików.


Przydatne akcesoria w robotach sprzątających to przykładowo gumowe szczotki boczne, centralne silikonowe i z włosia oraz środek do mopowania. Roboty sprzątające idealne do kawalerki powinny być niewielkich rozmiarów, z wysokością od 7 cm do 9 cm i średnicą do 32 cm. Ułatwi to ich pracę i przechowywanie.


Automatyczne roboty sprzątające dostępne są w popularnych kolorach, takich jak czarny, biały, złoty, różowy i srebrny, w wersji mat lub błyszczącej, co sprawia, że pasują do różnych stylów wnętrz, zwłaszcza minimalistycznych i industrialnych.


Wybierając odkurzacz automatyczny, zwróć uwagę na łatwość obsługi i dobre manewrowanie. Urządzenie powinno samodzielnie omijać przeszkody, docierać do trudno dostępnych miejsc i sprawnie poruszać się wokół mebli. Ważne jest, aby był kompatybilny z systemem smart home, co daje możliwość szybko ustawić harmonogram pracy robota.


Dla maksymalnej wygody warto rozważyć roboty sprzątające ze stacjami opróżniającymi, które po każdej sesji automatycznie usuną kurz z pojemnika. 

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756