Poradniki Eksperta

Robot kuchenny – ranking produktów [TOP15]

Jednym z najbardziej przydatnych sprzętów, które sprawdzą się w każdej kuchni, jest robot kuchenny. Ranking, który właśnie czytasz, powstał po to, by ułatwić Ci wybór urządzenia najbardziej dopasowanego do Twoich potrzeb. Zanim przystąpisz do poszukiwań odpowiedniego sprzętu, zastanów się, jaki jest Twój styl gotowania i przygotowania posiłków. Rozważ, jakich urządzeń brakuje Ci w kuchni. Może wydajnego młynka, szatkownicy do warzyw, sokowirówki czy nawet maszyny do lodów? Te i wiele innych, możesz znaleźć w dobrym robocie wielofunkcyjnym. Na jakie cechy zwracać uwagę przy zakupie, jakie funkcje i rozwiązania powinien mieć najlepszy robot kuchenny? Na te pytania spróbujemy odpowiedzieć w poniższym zestawieniu, w którym wskażemy Ci piętnaście modeli wartych uwagi.


Robot planetarny BOSCH MUM58364


Nasz ranking robotów kuchennych otwiera model Bosch MUM58364. Urządzenie to ma ciekawy design i będzie świetnie prezentować się w każdej kuchni. Jego mocną stroną jest duża liczba funkcji: przy jego pomocy można mielić, kroić na plastry, mieszać, miksować, siekać, ubijać pianę, kroić w kostkę, trzeć i wyciskać sok. Silnik o mocy 1000 W, z łatwością upora się z twardymi składnikami, a siedmiostopniowa regulacja prędkości, umożliwi dopasowanie pracy do przygotowywanej potrawy. Dodatkiem do modelu jest elegancki pokrowiec na akcesoria.BOSCH MUM58364 Dane techniczne


Moc silnika: 1000 W

Mechaniczna, skokowa regulacja

7 prędkości pracy

Pojemność misy: 3,9 l

Pojemność kielicha blendera: 1,25 lUdogodnienia


Kroi warzywa w równą kostkę

Pozwala wycisnąć sok z cytrusów

Posiada blender kielichowy, maszynkę do mięsa, szatkownicę do warzyw

Planetarny ruch mieszadeł dla idealnego mieszania składników
Robot kuchenny KENWOOD KVL85.124SI Titanium Chef Baker XL


Model marki Kenwood KVL85.124SI Titanium Chef Baker XL, to kolejny w naszym zestawieniu robot kuchenny. Ranking obejmuje ten model ze względu na atrakcyjne wyposażenie, obejmujące trzy mieszadła ze stali nierdzewnej, szklany blender, malakser, wyciskarkę do cytrusów, maszynkę do mielenia oraz uniwersalny młynek. Dużą zaletą tego sprzętu, są dwie misy o różnych rozmiarach. Większa w rozmiarze XL, ma pojemność aż 7 l, co zdecydowanie pozwoli przygotować nawet bardzo dużą potrawę. Warto wspomnieć także o wbudowanej wadze, która ułatwia odmierzenie dokładnej ilości składników.KENWOOD KVL85.124SI Titanium Chef Baker XL Dane techniczne:


Moc silnika: 1200 W

Sterowanie cyfrowe

Pojemność misy: 5 oraz 7 l

Pojemność kielicha blendera: 1,6 l

Kolor: srebrnyUdogodnienia:


Dwie misy o różnej pojemności

Łatwe unoszenie ramienia

Wbudowana waga z wyświetlaczem

Antypoślizgowe nóżki

Możliwość mycia części w zmywarceRobot kuchenny KITCHENAID Artisan 5KSM125EER


Urządzenia marki KitchenAid wyróżnia oryginalny design w stylistyce retro. Model Artisan 5KSM125EER odznacza się czerwoną obudową z elementami srebra. Jego największą zaletą jest wytrzymała, metalowa konstrukcja z antypoślizgowymi nóżkami. Sprzęt ten polecany jest dla osób szukających podstawowych funkcji jak mieszanie, miksowanie, ubijanie piany i ugniatanie ciasta. Opływowe kształty robota sprawiają, że jest on łatwy w czyszczeniu i zawsze będzie ozdobą kuchni.KITCHENAID Artisan 5KSM125EER Dane techniczne:


Moc silnika: 300 W

Płynna regulacja obrotów

10 prędkości pracy

Pojemność misy: 4,8 l

W pełni metalowa konstrukcjaUdogodnienia:


Misa z uchwytem

Uchylna głowica

Uniwersalne gniazdo do montażu przystawek

Antypoślizgowe nóżki

Łatwe mycie dzięki zaokrąglonym kształtomRobot kuchenny KENWOOD KVL85.704SI Chef XL Titanium


Model KVL85.704SI Chef XL Titanium marki Kenwood, wyposażony jest w szereg funkcji, które ma dobry robot kuchenny. Ranking obejmuje go ze względu na wielozadaniowość, bogate akcesoria i przystawki, a także solidne wykonanie. Model ma płynnie sterowany silnik o mocy 1200 W z przydatnym trybem pulsacyjnym. Warto zwrócić uwagę na dodatkową misę w zestawie, co umożliwia przygotowanie różnych dań w tym samym czasie, bez konieczności natychmiastowego mycia.KENWOOD KVL85.704SI Chef XL Titanium Dane techniczne:


Moc silnika: 1200 W

Płynna regulacja mocy

Masa: 11,5 kg

Pojemność misy: 5 oraz 7 l

Pojemność kielicha blendera: 1,6 lUdogodnienia:


Timer

Wyświetlacz

Możliwość mycia części w zmywarce

Antypoślizgowe nóżki

Wbudowana wagaRobot kuchenny KENWOOD KWL90.244SI Titanium Chef Patissier XL


Robot Kenwood Titanium Chef Patissier XL KWL90.244SI to sprzęt wszechstronny, z dużą misą roboczą oraz silnikiem o wysokiej mocy. Ma osiem prędkości pracy, wbudowaną wagę oraz funkcję podgrzewania. Sterowany jest dotykowo, a wszelkie parametry można odczytać z przejrzystego wyświetlacza. Ciekawymi i praktycznymi rozwiązaniami, są: podświetlana misa oraz automatyczne programy pracy.KENWOOD KWL90.244SI Titanium Chef Patissier XL Dane techniczne:


Moc silnika: 1400 W

Elektroniczna regulacja obrotów

8 prędkości pracy

Pojemność misy: 7 l

Pojemność kielicha blendera: 1,5 lUdogodnienia:


Funkcja podgrzewania w niskiej temperaturze

Podświetlana misa

Tryb pulsacyjny

Sześć profesjonalnych programów pracy

Ekran dotykowy „BakeAssis”Robot kuchenny KITCHENAID Classic 5K45SSEOB


Jeśli szukasz robota kuchennego przeznaczonego przede wszystkim do ubijania, mieszania czy wyrabiania ciasta, to model Classic 5K45SSEOB marki Kitchenaid będzie odpowiedni. Co ważne, istnieje możliwość rozbudowy o dodatkowe akcesoria i przystawki. Części można myć w zmywarce.KITCHENAID Classic 5K45SSEOB Dane techniczne:


Moc silnika: 275 W

Płynna regulacja obrotów

10 prędkości pracy

Pojemność misy: 4,3 l

W pełni metalowa konstrukcjaUdogodnienia:


Możliwość rozbudowy

Uchylna głowica

Uniwersalne gniazdo do montażu przystawek

Antypoślizgowe nóżki

Łatwe mycie dzięki zaokrąglonym kształtomRobot kuchenny GÖTZE & JENSEN SB600K


Robot SB600K marki Götze & Jensen ma dziesięć stopni mocy oraz tryb pulsacyjny. Misa robocza ma pojemność 4,2 l, więc bez problemu można ubić w niej pianę z wielu jaj. Model przeznaczony jest do mieszania, siekania czy ubijania, a także mielenia mięsa. Wyposażony jest także w blender ze szklanym kielichem o pojemności 1,5 l.GÖTZE & JENSEN SB600K Dane techniczne:


Moc silnika: 1000 W

Mechaniczna, skokowa regulacja

10 prędkości pracy

Pojemność misy: 4,2 l

Pojemność kielicha blendera: 1,5 lUdogodnienia:


Ruch planetarny

3 rodzaje mieszadeł

Tryb pulsacyjny

Antypoślizgowe nóżki

Metalowa obudowaRobot kuchenny KENWOOD KHC29.W0SI Prospero+


Ten robot kuchenny cechują: 1000-watowy silnik, 6 prędkości pracy oraz misa o pojemności 4,3 l. Model KHC29.W0SI Prospero+ ma szeroki wachlarz akcesoriów oraz spełnia wiele funkcji – służy m.in. do mieszania, ubijania piany i zagniatania ciasta, a dzięki blenderowi, także do przygotowania pysznych koktajli i kruszenia lodu. Zaletą zestawu są: malakser, przystawka do mielenia mięsa, sokowirówka oraz młynek.KENWOOD KHC29.W0SI Prospero+ Dane techniczne:


Moc silnika: 1000 W

Trzy gniazda obrotów

Sześć poziomów pracy

Pojemność misy: 4,3 l

Pojemność kielicha blendera: 1,2 lUdogodnienia:


Osłona przeciw chlapaniu

System kontroli prędkości

Tryb pulsacyjny

Ostrza ze stali nierdzewnej

Mieszadło „K”Robot wielofunkcyjny KENWOOD CookEasy+ CCL50.A0CP


Model CookEasy+ CCL50.A0CP od Kenwood, to wyróżniający się w zestawieniu robot kuchenny. Ranking obejmuje go ze względu na liczne funkcje, a przede wszystkim obecność płyty grzewczej, umożliwiającej podgrzewanie, podsmażanie i duszenie oraz gotowanie na parze. Ponadto robot wykonuje wszelkie czynności typowe dla klasycznych robotów.KENWOOD CookEasy+ CCL50.A0CP Dane techniczne:


Moc silnika: 550 W

Zakres temperatur: 20-180 st. C

12 prędkości pracy

Pojemność misy: 3 l

Funkcja Wi-FiUdogodnienia:


Dotykowy, kolorowy wyświetlacz „CookAssist”

Wbudowana waga

Wybrane części do mycia w zmywarce

Tryb pulsacyjny

Antypoślizgowe nóżkiRobot kuchenny KENWOOD KCL95.004SI Cooking Chef XL


Robot KCL95.004SI Cooking Chef XL, to jeden z najbardziej zaawansowanych modeli marki Kenwood. Ma silnik o mocy 1500 W, dużą misę roboczą o pojemności aż 6,7 l, a także funkcję gotowania na parze. Ma bogaty zestaw akcesoriów, wbudowaną wagę, a jego ważną cechą jest możliwość rozbudowy o kolejne przystawki. W podstawowej wersji służy m.in. do ubijania piany, mieszania, miksowania, rozdrabniania, tarcia, czy krojenia w plastry. Ma dziesięć poziomów mocy, tryb pulsacyjny oraz solidną, metalową obudowę. Nie tylko prezentuje się nowocześnie i bardzo atrakcyjnie, ale jest również bardzo prosty w czyszczeniu.KENWOOD KCL95.004SI Cooking Chef XL Dane techniczne:


Moc silnika: 1500 W

13 automatycznych programów pracy

10 prędkości pracy

Pojemność misy: 6,7 l

Sterowanie dotykoweUdogodnienia:


Dotykowy, kolorowy wyświetlacz „CookAssist”

Wbudowana waga

Wybrane części do mycia w zmywarce

Tryb pulsacyjny

Możliwość rozbudowyRobot kuchenny TEFAL FE90B137 i-Companion XL


Tefal FE90B137 i-Companion XL to bardzo wydajny i wielofunkcyjny robot kuchenny. Ranking obejmuje ten model ze względu na szereg funkcji, jakie powinien mieć każdy dobry sprzęt – na przykład blendowanie, mielenie, ubijanie i zagniatanie ciasta, kruszenie lodu, a także mieszanie – ale przede wszystkim na możliwość gotowania i gotowania na parze, co zdecydowanie jest wyróżnikiem urządzenia w tym przedziale cenowym. Robot ma też świetne parametry, takie jak moc silnika na poziomie 1550 W, misę roboczą o pojemności 4,5 l oraz zakres temperatur 30-150 st. C. Urządzenie jest solidne i ma świetny, nowoczesny design.TEFAL FE90B137 i-Companion XL Dane techniczne:


Moc silnika: 1550 W

Połączenie Bluetooth

13 prędkości pracy

Pojemność misy: 4,5 l

Temperatura w zakresie 30-150 st. CUdogodnienia:


Dotykowy, kolorowy wyświetlacz

Specjalna aplikacja „Companion” z

Automatyczna blokada pokrywy

akcesoria i przystawki nadają się do mycia w zmywarce

Płaskie dno dla wygody smażeniaRobot wielofunkcyjny SAM COOK PSC-11


Kolejnym urządzeniem z funkcją gotowania, jest model Sam Cook PSC-11. Z pomocą tego robota można gotować, smażyć, dusić i przygotowywać różnego typu potrawy na ciepło, a ponadto także szatkować, ucierać czy wyrabiać ciasto. Urządzenie ma 12 poziomów mocy, funkcję Turbo, a także łączność Wi-Fi. Jego dużą zaletą jest osiem automatycznych programów pracy oraz książka kucharska, ułatwiająca przygotowanie wszelkich dań i obejmująca aż 150 przepisów.SAM COOK PSC-11 Dane techniczne:


Moc silnika: 1400 W

Elektroniczna regulacja obrotów

12 poziomów mocy

Pojemność misy: 4,5 l

Funkcja Wi-FiUdogodnienia:


Książka kucharska z ponad 150 przepisami

Przejrzysty elektroniczny panel sterowania

Funkcja Turbo

Wbudowana waga

Bogaty zestaw akcesoriówRobot planetarny KENWOOD KHC29.H0WH Prospero+


Robot kuchenny KHC29.H0WH Prospero+, to kolejny sprzęt marki Kenwood. W zestawie z urządzeniem znajdują się: blender, wyciskarka do cytrusów oraz malakser, a także standardowe w robotach tej marki mieszadła: hak do zagniatania ciasta, trzepaczka to ubijania oraz znane z robotów Kenwood mieszadło „K”. Przy pomocy tego robota, można: mieszać, miksować, rozdrabniać, siekać, ubijać pianę, trzeć, wyciskać sok, a nawet kruszyć lód. Urządzenie ma moc 1000 W, sześć prędkości pracy oraz misę roboczą o pojemności 4,3 l.KENWOOD KHC29.H0WH Prospero+ Dane techniczne:


Moc silnika: 1000 W

Elektroniczna, płynna regulacja obrotów

6 prędkości pracy

Pojemność misy: 4,3 l

Pojemność kielicha blendera: 1,5 lUdogodnienia:


Osłona przeciw chlapaniu

Możliwość mycia w zmywarce

Tryb pulsacyjny

Bogaty zestaw akcesoriów

Mieszadło „K”Robot planetarny BOSCH MUM58231


Robot kuchenny MUM58231 marki Bosch, to sprzęt wyposażony w silnik o mocy 1000 W, siedem prędkości pracy oraz liczne przystawki i akcesoria, przy pomocy których można m.in. przygotować ciasto, ubić pianę, zagnieść ciasto na pizzę czy pierogi, posiekać, poszatkować warzywa na pyszną surówkę, a także zemleć mięso. Tryb pulsacyjny upora się z najtwardszymi składnikami, a schowek na przewód oraz praktyczny pokrowiec na akcesoria, ułatwią przechowywanie.BOSCH MUM58231 Dane techniczne


Moc silnika: 1000 W

Mechaniczna, skokowa regulacja

7 prędkości pracy

Pojemność misy: 3,9 l

Pojemność kielicha blendera: 1,25 lUdogodnienia


Schowek na przewód

EasyArm Lift – łatwe unoszenie ramienia

Tryb pulsacyjny

Możliwość mycia w zmywarce

Pokrowiec na akcesoriaRobot kuchenny planetarny BOSCH MUM9BX5S65 Optimum


Oto ostatni w naszym zestawieniu robot kuchenny. Ranking obejmuje ten model ze względu na liczne akcesoria i wielość funkcji. Przy pomocy tego sprzętu możesz: kroić, mieszać, ubijać, mielić, siekać, wyciskać sok, zagniatać ciasto, trzeć ziemniaki i nie tylko. W zestawie z urządzeniem jest także blender, który przypadnie do gustu wielbicielom koktajli i smoothie. Praktycznymi dodatkami są: waga oraz timer, a także automatyczne wykrywanie końcówki, co znacznie ułatwia obsługę. Misa robocza ma pojemność 5,5 l, co umożliwia przygotowanie nawet dużych, rodzinnych dań. Model ma siedem prędkości pracy oraz tryb pulsacyjny, który upora się z najtwardszymi składnikami.BOSCH MUM9BX5S65 Optimum Dane techniczne:


Moc silnika: 1500 W

Mechaniczna, skokowa regulacja

7 prędkości pracy

Pojemność misy: 5,5 l

Pojemność kielicha blendera: 2,3 lUdogodnienia:


Automatyczny zwijacz przewodu

EasyArm Lift – łatwe unoszenie ramienia

Tryb pulsacyjny

Automatyczne wykrywanie końcówki

Inteligentny czujnik ciasta


Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756