Ranking robotów sprzątających [TOP 10]

Ranking robotów sprzątających [TOP 10]

Poradniki Eksperta

Ranking robotów sprzątających [TOP 10]

Urządzenia, które coraz częściej pojawiają się w nowoczesnych domach, to odkurzacze automatyczne. Ranking, który przygotowaliśmy, obejmuje dziesięć modeli wartych uwagi. Jeszcze do niedawna na rynku spotkać mogliśmy sprzęty zaledwie kilku marek. Dziś większość producentów małego AGD ma w swojej ofercie odkurzacz samojezdny. Ranking robotów sprzątających przez nas sporządzony zawiera urządzenia z różnych półek cenowych i odznaczające się zróżnicowanymi rozwiązaniami. Przy każdym z modeli wyszczególniliśmy jego istotne cechy, co ułatwi Ci znalezienie robota dopasowanego do Twoich potrzeb i oczekiwań.


Robot sprzątający IROBOT Roomba e5 (e5152)


iRobot to marka, która już od blisko 20 lat ma w swojej odkurzacze automatyczne. Ranking robotów sprzątających nie byłby pełen bez kultowego modelu Roomba. E5 (e5152) to jeden z najnowszych odkurzaczy samojezdnych tej amerykańskiej marki. Wyposażony jest w technologię Dirt Detect, dzięki której wykrywa miejsca szczególnie zabrudzone i koncentruje na nich swoją pracę, by pozostawić miejsce wolne od kurzu i pyłów. Zaletą modelu jest umiejętność poruszania się w gęsto umeblowanym pomieszczeniu. Już nie musisz przygotowywać domu przed uruchomieniem robota. Ten ominie wszelkie przeszkody, wyczyści podłogę pod sofą czy krzesłami, świetnie poradzi sobie wzdłuż ścian – dzięki ulepszonej szczoteczce bocznej, i do tego z pewnością nie spadnie ze schodów. Zadba o to system czujników. Jak każdy dobry odkurzacz automatyczny, Roomba e5 (e5152) ma funkcje takie jak wirtualna ściana, czy sterowanie z poziomu aplikacji w smartfonie.


Sprawdź również: Ranking robotów sprzątających do 1000 zł


Robot sprzątający IROBOT Roomba e5 (e5152)


IROBOT Roomba e5 (e5152) Dane techniczne


Bezprzewodowy/ładowanie w stacji dokującej

Czas pracy: 90 min

Czas ładowania: 120 min

Poziom hałasu: 61 dB(A)

Zbiornik na kurz: 0,40 lUdogodnienia


3 programy czyszczenia

Wirtualna ściana Dual Mode

Automatyczny powrót do stacji dokującej

Dirt Detect

Wi-FiRobot sprzątający IROBOT Roomba I7+ (I755040)


Jeśli szukasz odkurzacza samojezdnego, który sprząta bardzo dokładnie na każdej powierzchni, to Roomba I7+ (I755040) z pewnością spełni te oczekiwania, jako nowoczesny robot sprzątający. Ranking odkurzaczy automatycznych nie mógł go zatem pominąć. To model, który przystosowuje się do wnętrza Twojego domu czy mieszkania, by za każdym razem sprzątać jeszcze bardziej efektywnie. Dzięki inteligentnym mapom Smart Mapping robot zapamiętuje nazwy pomieszczeń i uczy się Twojego domu na pamięć. Wystarczy, że wydasz głosowe polecenie, a Roomba I7 uda się w wybrane miejsce. Model zaprojektowany został tak, by dokładnie zbierać brud pod ścianami oraz w rogach pomieszczeń. 3-stopniowy system czyszczenia w połączeniu z technologią wykrywania brudu Dirt Detect, a także wydajnym filtrem Aero Force oczyszcza podłogi, pozostawiając powietrze czystym i wolnym od kurzu oraz alergenów. Dwie gumowe szczotki świetnie zbierają długą i krótką sierść, więc jest to urządzenie szczególnie polecane tam, gdzie mieszkają zwierzęta.


Robot sprzątający IROBOT Roomba I7+ (I755040)


IROBOT Roomba I7+ (I755040) Dane techniczne


Bezprzewodowy/ładowanie w stacji dokującej

Czas pracy: 75 min

Czas ładowania: 120 min

Poziom hałasu: 61 dB(A)

Zbiornik na kurz: 0,40 lUdogodnienia


12 programów czyszczenia

Wirtualna ściana

7 czujników zabezpieczających

Dirt Detect

Wi-FiOdkurzacz IROBOT Braava 390 Turbo


Urządzenie to wygląda inaczej, niż inne popularne roboty sprzątające. Ranking uwzględnia ten model ze względu na możliwość mycia na sucho (tryb zamiatania) i na mokro (tryb mopowania), a także przez wzgląd na jego kształt, dzięki któremu dokładnie czyści powierzchnię wzdłuż ścian i regałów. Robot ten cechuje świetny stosunek jakości do ceny, a jednocześnie wyposażony jest w wiele przydatnych rozwiązań, spotykanych w najbardziej zaawansowanych modelach na rynku. Na przykład czujników, zabezpieczających przed upadkiem z krawędzi lub zaplątaniem w dywan. Przeznaczony jest do wszystkich typów podłóg twardych. Po zakończeniu pracy robot wraca do miejsca, w którym ją zaczynał, a w przypadku zmiany ściereczki na czystą, zapamięta miejsce, w którym skończył.


Odkurzacz IROBOT Braava 390 Turbo


IROBOT Braava 390 Turbo Dane techniczne


Bezprzewodowy/ładowanie w stacji dokującej

Jednorazowo zamiata do 93 m2

Jednorazowo mopuje do 32 m2

Waga: 2,08 kg

Nawigacja iAdaptUdogodnienia


2 tryby czyszczenia

Tryb szybkiego sprzątania

Automatyczny powrót do miejsca rozpoczęcia pracy

Pauza/Wznów

Głowica czyszcząca Pro-CleanRobot sprzątający IROBOT Roomba S9+


Jest to jedno z najnowszych i najbardziej zaawansowanych urządzeń w ofercie marki iRobot, które znalazło się w naszym ranlkingu robotów sprzątających. Model cechuje zwiększona moc ssąca z automatycznym dopasowaniem poziomu do sprzątanej powierzchni. 3-stopniowy system szczotek odkurza dokładnie nawet mocno przylegający brud. Odkurzacz automatycznie opróżnia pojemnik na brud do zbiornika w stacji dokującej, dzięki czemu nie musisz tego robić przez wiele tygodni. W stacji dokującej zmieszczą się nawet zanieczyszczenia o objętości 30 pojemników robota. Mocną stroną odkurzacza jest technologia Perfect Edge – czyli specjalnie zaprojektowana szczotka do narożników, która pomaga zbierać kurz, włosy i inne drobiny z miejsc pod ścianami czy w rogach pomieszczeń. Nawigacja vSlam sprawia, że iRobot Roomba S9+ tworzy mapę pomieszczeń, by jeszcze lepiej się po nich poruszać i sprzątać efektywniej.


Robot sprzątający IROBOT Roomba S9+


IROBOT Roomba S9+ Dane techniczne


Bezprzewodowy/ładowanie w stacji dokującej

Czas pracy: 120 min

Czas ładowania: 120 min

Poziom hałasu: 61 dB(A)

Zbiornik na kurz: 0,55 lUdogodnienia


3 programy czyszczenia

Automatyczne opróżnianie pojemnika

4 czujniki zabezpieczające

Tygodniowy harmonogram pracy

Dirt DetectRobot sprzątający XIAOMI Mi Robot Vacuum-Mop 1C


Jedną z ważniejszych cech dobrego robota sprzątającego jest system nawigacji, dzięki któremu urządzenie odkurza powierzchnie w sposób skoordynowany, a nie chaotyczny. Tym właśnie odznacza się robot sprzątający Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 1C. Model wyposażony jest w dwa żyroskopy, czujniki optyczne i system analizy zebranych danych. Dzięki temu nie traci czasu na kilkakrotne, przypadkowe sprzątanie tej samej powierzchni. Ponadto, łatwo omija wszelkie przeszkody i załamania podłogi. Pozwala to odkurzać dokładniej i szybciej. Istnieje też możliwość programowania obszarów wymagających odkurzenia – na przykład salonu, kiedy mają pojawić się w nim goście. Odbywa się to z poziomu aplikacji, więc możesz zarządzać robotem nawet na odległość.


Robot sprzątający XIAOMI Mi Robot Vacuum-Mop 1C


XIAOMI Mi Robot Vacuum-Mop 1C Dane techniczne


Bezprzewodowy/ładowanie w stacji dokującej

Powierzchnia pracy na jednym ładowaniu: do 120 m kw.

Moc ssania: 2500 Pa

Zbiornik na wodę: 200 ml

Zbiornik na kurz: 600 mlUdogodnienia


4 tryby pracy na sucho

3 tryby mopowania

Automatyczny powrót do stacji dokującej przy 80 proc. mocy

Pokonywanie przeszkód do 20 mm wysokości

Zdalne sterowanie aplikacjąRobot sprzątający XIAOMI Roborock S5 Max


Jeśli zastanawiasz się, jakie cechy charakteryzują dobry robot, ranking odkurzaczy automatycznych, który przygotowaliśmy, pozwoli Ci się o tym przekonać. Najpierw dobrze jest odpowiedzieć sobie na pytanie o to, jak duża będzie sprzątana powierzchnia, czy jest ona płaska, a także czy odkurzacz samojezdny będzie głównym urządzeniem odkurzającym, czy też wspomagającym. Model Xiaomi Roborock S5 Max świetnie sprawdzi się na dużych powierzchniach. Pojemność baterii pozwala na 180 minut pracy, a ładowanie do pełna trwa przy tym 120 minut. Urządzenie wyposażone jest w czujniki upadku i krawędzi oraz szereg automatycznych funkcji – jak parkowanie w stacji dokującej, dobór sposobu czyszczenia, czy powrót do bazy i ładowanie. Ciekawym rozwiązaniem jest wirtualna ściana, którą możemy wyłączyć dany obszar ze sprzątania.


Robot sprzątający ROBOROCK S5 Max Bialy


XIAOMI Roborock S5 Max Dane techniczne


Bezprzewodowy/ładowanie w stacji dokującej

Czas pracy: 180 min

Czas ładowania: 120 min

Poziom hałasu: 60 dB(A)

Zbiornik na kurz: 0,46 lUdogodnienia


9 programów czyszczenia

Wirtualna ściana

Automatyczny powrót do stacji dokującej

Filtr HEPA

Wi-FiRobot sprzątający ROBOROCK S5 Max


Ten robot sprzątający nie tylko odkurza, ale może też zmywać podłogę na mokro. Wyposażony jest w 14 różnych czujników oraz 4-rdzeniowy procesor, który na bieżąco śledzi ruch urządzenia, by prowadzić je optymalną ścieżką. Odkurzanie jest wtedy krótsze i wydajniejsze. Robot sam dobiera program czyszczenia spośród kilku dostępnych trybów. Ponadto wyposażony jest w wiele ciekawych i przydatnych funkcji, które jeszcze bardziej ułatwiają i automatyzują pracę. Na przykład wirtualna ściana pozwala ograniczyć poruszanie się odkurzacza po pokojach, zabezpieczyć rozłożone zabawki dziecka albo zablokować wjazd do pomieszczenia, w którym ktoś potrzebuje ciszy. Urządzenie sterowane jest smartfonem, więc można zaprogramować sprzątanie tak, by odbyło się pod naszą nieobecność.


Robot sprzątający ROBOROCK S5 Max


Roborock S5 Max Dane techniczne


Bezprzewodowy/ładowanie w stacji dokującej

Czas pracy: 180 min

Czas ładowania: 120 min

Poziom hałasu: 60 dB(A)

Zbiornik na kurz: 0,46 lUdogodnienia


3 programy czyszczenia

Wirtualna ściana

Automatyczny powrót do stacji dokującej

Filtr HEPA

Wi-FiRobot sprzątający LENOVO T1 Pro


Odkurzacz samojezdny Lenovo T1 Pro odznacza się pojemnym akumulatorem, który pozwala nawet na 150 minut pracy. Wyposażony jest w czujniki antykolizyjne, upadku, przeszkód oraz zaplątania w kable. Do tego wykrywa zabrudzone miejsca, dzięki czemu dokładnie czyści te powierzchnie, które naprawdę tego wymagają. Po zakończonym sprzątaniu lub w przypadku spadku poziomu naładowania baterii, automatycznie wraca do stacji dokującej. Jego atutami są: samodzielne opróżnianie pojemnika na kurz, funkcja mopowania oraz automatyczny dobór trybu czyszczenia do powierzchni.


Robot sprzątający LENOVO T1 Pro


LENOVO T1 Pro Dane techniczne


Bezprzewodowy/ładowanie w stacji dokującej

Czas pracy: 150 min

Czas ładowania: 300 min

Poziom hałasu: 70 dB(A)

Zbiornik na kurz: 0,4 lUdogodnienia


3 programy czyszczenia

Automatyczne opróżnianie pojemnika

5 czujników

Funkcja mopowania

Wi-FiRobot sprzątający SAMSUNG VR05R5050WK


Robot sprzątający marki Samsung VR05R5050WK to urządzenie, które spełnia wymagania nawet najbardziej wymagających użytkowników: Działa nawet do 150 minut na jednym ładowaniu, ma możliwość odkurzania i mopowania, jest wyposażony w opcję zdalnego sterowania, a do tego jest niezwykle niski (tylko 8,5 cm, dzięki czemu dostanie się nawet pod meble. Do wyboru jest osiem trybów pracy – w tym funkcja eko, która wyróżnia to urządzenie na tle innych. 4 szczotki boczne dokładnie zgarniają brud i kurz z miejsc pod ścianami i przy meblach, a tryb Edge Mode pozwala sprzątać przy krawędziach bez ryzyka upadku.


Robot sprzątający SAMSUNG VR05R5050WK


SAMSUNG VR05R5050WK Dane techniczne


Bezprzewodowy/ładowanie w stacji dokującej

Czas pracy: 150 min

Czas ładowania: 240 min

Poziom hałasu: 77 dB(A)

Zbiornik na kurz: 0,2 lUdogodnienia


8 programów czyszczenia

Automatyczne opróżnianie pojemnika

Harmonogram sprzątania

Funkcja mopowania

Wi-FiRobot sprzątający TEFAL Explorer Serie 60 RG7455


Szukasz odkurzacza samojezdnego, który dostanie się niemal pod każdy mebel i dokładnie odkurzy wszystkie powierzchnie? Nasz ranking robotów sprzątających zamyka model TEFAL Explorer Serie 60 RG7455 jest dla Ciebie. Zdecydowanie to jeden z najsmuklejszych modeli na rynku – ma zaledwie 6 cm wysokości! Bez problemu dostanie się pod komodę czy sofę. Wyposażony jest w żyroskop, kamerę oraz system czujników, które sprawiają, że porusza się w sposób logiczny, nie tracąc czasu na sprzątanie tych samych powierzchni kilka razy. Dzięki czujnikowi dywanu automatycznie zwiększa moc tam, gdzie natrafi na miękkie podłoże. I wreszcie jedna z najważniejszych kwestii: ten model świetnie sprawdzi się w przypadku podłóg zabrudzonych sierścią zwierząt. Elektroszczotka Animal Turbo dokładnie wychwytuje wszystkie długie i krótkie włoski.

Robot sprzątający TEFAL Explorer Serie 60 RG7455


TEFAL Explorer Serie 60 RG7455 Dane techniczne


Bezprzewodowy/ładowanie w stacji dokującej

Czas pracy: 90 min

Czas ładowania: 4-5 godzin

Poziom hałasu: 65dB(A)

Zbiornik na kurz: 0,4 lUdogodnienia


3 programy czyszczenia

Odkurza i mopuje jednocześnie

Harmonogram sprzątania

Sterowany aplikacją

3 poziomy mocy


Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną

Sprzedaż dla firm i instytucji

Ubezpieczenia "Gwarancja PLUS"

Zakupy na raty przez internet

Karty podarunkowe Media Expert