Poradniki Eksperta

Rower crossowy męski – ranking [TOP10]

 2024-05-20 

Rower crossowy to specjalnie zaprojektowany jednoślad przeznaczony do jazdy po różnorodnym terenie. Charakteryzuje się on lekką konstrukcją, szerszymi oponami grubszym bieżnikiem, amortyzowanym przednim widelcem i wygodną geometrią ramy. Jest doskonałym wyborem dla osób, które chcą jeździć zarówno po asfalcie, jak i po szutrowych drogach czy leśnych ścieżkach. Rower crossowy sprawdza się świetnie zarówno podczas szybkiej jazdy po płaskim terenie, jak i podczas pokonywania trudniejszych przeszkód. Jaki wybrać rower crossowy męski? Ranking pomoże dopasować do naszych potrzeb, a także do naszego budżetu.

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Przednia przerzutka Shimano MicroShiftWysoka jakość nagrań

Antypoślizgowe, wyprofilowane uchwyty

Kierownica na wsporniku typu Ahead

Amortyzator przedni Zoom

Przerzutki różnych producentów

Jako pierwszy rower crossowy męski ranking prezentuje Indiana X-Cross 3.0 to jednoślad, którym dobrze podróżuje się po utwardzonych, miejskich drogach, jak i ścieżkach polnych lub leśnych. Lekka aluminiowa rama oraz brak zbędnych akcesoriów sprawiają, że rowerem można jeździć dynamicznie i szybko. Dzięki 24 biegom łatwo dobierzemy odpowiedni bieg do aktualnie pokonywanej drogi. Rowerem tym bez problemu wjedziemy pod górkę, wjedziemy w lekki teren, jak i szybko pomkniemy po utwardzonych drogach. Do jazdy po bezdrożach rower został wyposażony w amortyzator Zoom, który zadba o dobrą przyczepność, ale także wspólnie z amortyzowanym wspornikiem podniesie komfort jazdy.

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Kompletny napęd Shimano Cues

Hydrauliczne hamulce tarczowe

Amortyzator Suntour NVX

Opony Schwalbe

Mała liczba biegów

Rower crossowy Indiana X-Cross 4.0 M21 to uniwersalny pojazd dla mężczyzn, który sprawdzi się na drogach asfaltowych, ale również polnych i leśnych ścieżkach. Wyposażony został w lekką aluminiową ramę oraz amortyzator Suntour, który pochłania większość wstrząsów pochodzących z drogi. Wyposażony został w nowy model przerzutek Shimano Cues, który pracuje w układzie 2x10. Pomimo mniejszej ilości biegów zestaw ten oferuje dużą rozpiętość przełożeń, dzięki którym szybko pojedziemy, a także wdrapiemy się pod górę. Również hamulce pochodzą od Shimano. Są to bardzo efektywnie działające hydrauliczne tarczówki, które działają praktycznie w każdych warunkach.

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

hydrauliczne hamulce tarczowe Bematrix

Kompletny osprzęt MBM

Amortyzator Suntour NVX

27-biegowy napęd

Brak amortyzatora

MBM Maxilux to lekki rower do miasta, który doskonale sprawdzi się podczas długich rowerowych wycieczek, głównie po drogach utwardzonych. To bardzo lekki rower, dzięki czemu rozpędzanie go i utrzymanie prędkości nie stanowi problemu. Porusza się na dużych 29-calowych kołach, na które założone są szerokie balonowe opony WTB z delikatnym bieżnikiem. Opony świetnie trzymają przyczepność na drogach utwardzonych i dobrze amortyzują nierówności i niewielkie przeszkody. W rowerze zastosowano 27-biegowy napęd MBM, oraz hydrauliczne hamulce tarczowe Bematrix.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Tylna przerzutka Shimano Cues

Regulacja amortyzatora z kierownicy

Amortyzowany widelec przedni

10-rzędowa kaseta

Dość prosty model amortyzatora

Indiana X-Road 5.0 to kolejny przygotowany do jazdy w różnym terenie rower crossowy męski. Ranking przedstawia modele wyposażone w różne akcesoria i grupy osprzętu. Ten został wyposażony w 20-biegowy osprzęt marki Shimano Cues, a także bardzo dobrze działające w różnych warunkach hydrauliczne hamulce tarczowe, również Shimano. Rower porusza się na dużych 28-calowych kołach, na które założone są uniwersalne opony Schwalbe. Rower wyposażony został w amortyzator Suntour, który pochłania napotkane na drodze nierówności oraz siodełko z amortyzowaną sztycą.

Popularne i dobre opony Schwalbe SmartSam

Tylna przerzutka Shimano Altus

Trzyrzędowa korba Shimano

Wspornik kierownicy ITM Racer

Dość ciężki model amortyzatora

Lombardo Amantea 300 – ten rower crossowy męski ranking kieruje do osób, które lubią spędzać czas aktywnie na otwartych przestrzeniach. Zbudowany jest na nowoczesnej aluminiowej ramie, wyposażonej w amortyzowany widelec, która pozwala komfortowo przejechać naprawdę długie dystanse, zarówno po drogach utwardzonych, jak i w terenie. Jazda w tak różnorodnym ternie możliwa jest dzięki 27-biegowemu napędowi.

Amortyzator Suntour regulowany manetką

Manetki RapidFire

Wewnętrzne prowadzenie linek

27-biegowy napęd Shimano

Brak regulowanego wspornika kierownicy

Indiana X-Cross 5.0 to uniwersalny rower, który doskonale sprawdzi się podczas szybkiej jazdy po utwardzonych drogach, jak i w lekkim terenie. Możliwości takie zawdzięcza między innymi dużym kołom, na które założone zostały opony, które radzą sobie świetnie w różnych warunkach. Plusem jest też napęd o szerokim zakresie przełożeń. 27 biegów obsługiwanych jest przez niezawodnie działające przerzutki Shimano – z przodu Altus, zaś z tyłu Alivio. Ten rower crossowy męski ranking prezentuje jako wartą rozważenia pozycję.

Manetki Shimano Altus

27-biegowy napęd

Oświetlenie LED

Mocny bagażnik

Brak dynama

Bottecchia 250 Lite Cross to przygotowany do jazdy w różnych warunkach pogodowych oraz o różnych porach dnia rower crossowy męski. Ranking przedstawia modele wyposażone w różne akcesoria. Ten model wyposażony został w akcesoria takie jak oświetlenie, dzięki którym pojedziemy po zmroku i błotniki, które pozwolą dotrzeć suchym do domu, gdy będzie padał deszcz. Znajdziemy w nim też 27-biegowy napęd, dzięki któremu bez większego problemu pokonamy wzniesienia, trudniejszy teren czy jazdę pod wiatr.

8

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Aluminiowe obręcze Schürmann YAK 19

20-biegowy napęd Shimano Cues

Wąskie opony marki Schwalbe

Kierownica Zoom HL Corp

Zewnętrzne prowadzenie linek

Jako kolejny rower crossowy męski ranking opisuje Indiana X-Cross 5.0. To sprzęt dla osób pełnych energii, którzy wychodząc na przejażdżkę niekoniecznie wiedzą, gdzie chcą pojechać. Niezależnie jaki kierunek wybiorą, na tym rowerze bez problemu sobie poradzą. Sprzęt ten dobrze sprawdzi się bowiem zarówno na drogach asfaltowych, jak i gruntowych polnych i leśnych drogach. Ten uniwersalny pojazd wyposażony jest w dobrej jakości opony do jazdy po rożnych drogach oraz napęd o szerokim zakresie przełożeń. Do wyboru jest 20 biegów znanego producenta osprzętu – Shimano.

Mechaniczny hamulec tarczowy

28-calowe koła

21-biegowy napęd Shimano

Brak amortyzowanego wspornika siodła

W kategorii rower crossowy męski ranking zamykamy modelem Indiana X-Cross 2.0 to kolejny rower crossowy stworzony do podróży po szosach, jak również polach i lasach. Rama o komfortowej geometrii pozwala jechać z wyprostowaną sylwetką i sprawia, że jazda nie jest mecząca dla kręgosłupa. Dobrą przyczepność do drogi zapewnia amortyzowany widelec, który jednocześnie podnosi komfort podróży.

Atrakcyjna cena

Tylna kamera

Wykrywanie ruchu

Wąski kąt nagrywania

Niższa rozdzielczość

Ostatni model roweru crossowego Indiana X-Cross 2.0 to jeszcze lepsza propozycja szybkiej i dynamicznej jazdy. Rower wyposażony został bowiem większy zakres przełożeń. Mamy tu dostępnych 21-biegów, obsługiwanych tylną przerzutką Shimano oraz przednią Shimano Altus. Palcem wskazującym zrzucamy łańcuch na mniejszą zębatkę, zaś kciukiem wciągamy na większą. Wpływ na jazdę mają również uniwersalne opony, które do jazdy po utwardzonych drogach mają gładki bieżnik pośrodku i bardziej agresywny po bokach, który zaczyna działać po wjechaniu w grząski teren.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756