Poradniki Eksperta

Zbliża się sezon rowerowy, czas więc zabrać się za poszukiwania odpowiedniego sprzętu. Poniższy ranking rowerów powinien ułatwić nam znalezienie właściwego roweru dla siebie. Zastanówmy się najpierw, jaki rower będzie nam najbardziej odpowiadał. Do czego będziemy go używać, czy będą to dojazdy do pracy, weekendowe wycieczki za miasto, czy treningi. Jeżeli mamy zamiar trenować na rowerze, musimy wskazać kolejne swoje preferencje – czy będzie to jazda po szosie, czy w terenie. Od tego będzie zależało jaki rower wybierzemy. Powinien być jak najlepiej dopasowany nie tylko do sposobu, w jaki będziemy z niego korzystać, ale też do naszego wzrostu, ponieważ jazda na nim ma nam sprawiać przyjemność i zachęcać do kolejnych podróży, a nie męczyć.


1

MIEJSCE

Rower miejski INDIANA Moena S3B 28 cali

10.0 / 10

2

MIEJSCE

Rower miejski INDIANA Moena S7B 28 cali damski

10.0 / 10

3

MIEJSCE

Rower dziecięcy INDIANA Roxy Kid 16 cali dla dziewczynki

10.0 / 10

4

MIEJSCE

Rower szosowy FONDRIEST Eagle D20 28 cali damski

9.5 / 10

5

MIEJSCE

Rower crossowy INDIANA X-Cross 4.0 M19 męski

9.5 / 10

6

MIEJSCE

Rower młodzieżowy INDIANA Moena 24 cale dla dziewczynki

9.0 / 10

7

MIEJSCE

Rower młodzieżowy INDIANA X-Rock 1.6 26 cali dla chłopca

9.0 / 10

8

MIEJSCE

Rower trekkingowy INDIANA X-Road 3.0 M21 28 cali męski

8.5 / 10

9

MIEJSCE

Rower górski MTB INDIANA X-Pulser 6.9 M19 29 cali męski

8.5 / 10

10

MIEJSCE

Rower elektryczny INDIANA E8000 D18 28 cali

8.0 / 10

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Lekkie koła

Bagażnik

Oświetlenie LED

3 biegi

Duża waga

Mała liczba biegów

Przykładem roweru do miasta, czyli idealnego między innymi na dojazdy do pracy, jest damski rower Indiana Moena S3B 28 cali. Pomimo, że jest to przystępny cenowo rower, to dzięki mocnym, dużym 28-calowym kołom nadaje się idealnie na dojazdy na przykład do pracy w mieście. To rower typu holenderka, czyli z nisko poprowadzoną ramą, co pozwala na jazdę w spódnicy czy sukience. Wysoko poprowadzona kierownica sprawia, że jazda jest bardziej komfortowa. Nieduże podjazdy, czy lekki teren pokonamy dzięki 3-biegowej przerzutce Shimano, obsługiwanej obrotową manetką Revoshift. Jak na rower miejski przystało, wyposażony jest w oświetlenie oraz bagażnik.


Sprawdź również:

Jaki rower do 2000 zł? Ranking

Dobry rower damski - ranking [TOP10]

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Rozmiar ramy M

Stalowa rama

Rozmiar koła 28 cali

Duża waga

Brak amortyzatora

Indiana Moena S7B 28 cali to następna propozycja dla kobiet zasilająca nasz ranking rowerów. Jednoślad ten zbudowany jest na stalowej ramie w eleganckim czarnym kolorze. Dopełnieniem jest siodło w kolorze skóry oraz chwyty kierownicy w tym samym kolorze. Rower porusza się na dużych 28-calowych kołach o aluminiowych obręczach, co umożliwia pokonywanie miejskich przeszkód. Wzniesienia czy jazdę po bardziej wymagających drogach ułatwia 7-biegowa przerzutka Shimano Nexus, obsługiwana obrotową manetką typu Revoshift. Rower miejski powinien być wyposażony w bagażnik, oświetlenie i błotniki i tak właśnie jest w tym przypadku.


Sprawdź również:  Ranking rowerów miejskich [TOP10] Jaki rower miejski kupić?

Rozmiar ramy 8,5 cala

Stalowa rama

Rozmiar koła 16 cali

Duża waga

Brak oświetlenia

Rower Indiana Roxy Kid 16 cali to propozycja dla dziewczynki w wieku od 4 do 6 lat. Ciekawa, różowo-niebieska kolorystyka powinna zachęcić do jazdy, zaś 16-calowe aluminiowe koła pozwolą na sprawne poruszanie się na nim i łatwe pokonywanie nierówności. W komplecie, dla dzieci, które będą uczyć się jeździć, znajdują się dodatkowe boczne kółka. Rowerek wyposażony jest w dwa rodzaje hamulców: przedni szczękowy uruchamiany ręką i tylny torpedo, którym hamujemy nogami. Rowerek posiada szereg udogodnień mających na celu bezpieczeństwo dziecka, takie jak miękkie chwyty, osłona z gąbki na kierownicy, chroniąca przed uderzeniem podczas upadku, czy osłona łańcucha.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Lekka rama

Lekkie koła

Karbonowy widelec

18 biegów

Dość ciężki, jak na rower szosowy

Osprzęt różnych grup

Kolejna propozycja to rower szosowy dla kobiet, na którym można całkiem nieźle się „wyszaleć” i potrenować. Fondriest Eagle D20 28 cali to lekki aluminiowy rower o aerodynamicznym kształcie do szybkiej jazdy po drogach utwardzonych. Na wagę roweru oraz komfort jazdy wpływ ma także karbonowy widelec. Cały osprzęt roweru oparty jest na komponentach Shimano. Przerzutki to Shimano Sora obsługujące z tyłu 9 biegów, z przodu 2 biegi. Hamulce szczękowe Shimano Tiagra odpowiadają za szybkie i skuteczne zatrzymanie roweru. Również takie elementy jak korba czy piasty kół pochodzą od Shimano.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Lekka rama

Lekkie koła

Amortyzowany widelec

27 biegów

Ciężki amortyzator

Osprzęt różnych grup

W rankingu zawierającym najlepsze rowery nie mogło zabraknąć roweru crossowego, czyli pojazdu, który dobrze sobie radzi na asfalcie, ale także w lekkim terenie. Takim rowerem jest Indiana X-Cross 4.0 M19. Lekka aluminiowa rama i duże 28-calowe koła o niskiej wadze pozwalają na szybkie przemieszczanie się. Za dobrą przyczepność poza drogami utwardzonymi odpowiada amortyzator Suntour, a za poprawę komfortu amortyzowana sztyca. Rower wyposażony jest w komponenty Shimano. Napęd to z tyłu 9-biegowa przerzutka Alivio, a z przodu 3-begowy Altus. Rower wyposażony jest też w mocne, działające w każdych warunkach tarczowe hamulce hydrauliczne również od Shimano.


Sprawdź również: Ranking rowerów crossowych [TOP10]

7 biegów

Lekkie koła

Oświetlenie LED

Bagażnik

Dość ciężki rower

Brak amortyzatora

Indiana Moena 24 cale uzupełnia ranking rowerów o jednoślad dedykowany dla dziewczynek. To prosta, ponadczasowa stalowa konstrukcja z ramą typu holenderka. Wysoko umieszczona kierownica pozwala na komfortową i bezpieczną jazdę. Rower sprawnie się porusza dzięki wytrzymałym i lekkim aluminiowym kołom. Za napęd odpowiada 7-biegowa przerzutka Shimano Tourney. W rowerze nie zabrakło też oszczędnego ledowego oświetlenia, błotników czy osłony łańcucha. Jest także bagażnik do przewozu niezbędnych rzeczy.


Sprawdź również: Jaki rower dla 7 latka? Ranking [TOP10]

21 biegów

Lekkie koła

Amortyzator

Hamulce tarczowe

Dość ciężki rower

Brak hamulca tarczowego z tyłu

Indiana X-Rock 1.6 26 cali to rower przeznaczony dla chłopców do jazdy w trudnym terenie. Mocna stalowa rama w ciekawej kolorystyce powinna zwrócić na siebie uwagę. Z kolei jazdę po bezdrożach ułatwią szerokie opony o agresywnym bieżniku oraz pełna amortyzacja, w jaką ten rower jest wyposażony. Znajdziemy tu nie tylko amortyzator przedniego koła, ale również amortyzowane tylne zawieszenie. Dodatkowo charakteru rowerowi dodają hamulce tarczowe oraz 21-biegowy napęd Shimano sterowany manetką obrotową. Taki napęd pozwoli na pokonanie każdej górki oraz bezpieczny z niej zjazd.


Sprawdź również: Rowery trekkingowe - ranking [TOP10

8

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Lekka rama

Lekkie koła

21 biegów

Amortyzator

Dość ciężki amortyzator

Brak hamulców tarczowych

Indiana X-Road 3.0 M21 to reprezentant jednośladu idealnego na wyprawy. Do dalekich podróży stworzone zostały właśnie trekkingowe rowery. Ranking nie mógł pominąć tej grupy pojazdów. Indiana X-Road 3.0 M21 28 cali to konstrukcja oparta na lekkiej aluminiowej ramie oraz dużych 28-calowych aluminiowych kołach. Za napęd odpowiadają komponenty od Shimano. Z tyłu mamy do dyspozycji dziewięć przełożeń, natomiast z przodu trzy, co w sumie daje kombinację dwudziestu jeden biegów. Komfort podnosi amortyzowany widelec Suntour oraz sztyca podsiodłowa. Jak to w rowerze trekkingowym, nie mogło zabraknąć mocnego bagażnika z możliwością montażu sakw oraz oświetlenia ledowego do nocnych podróży.

Lekka rama

Lekkie koła

20 biegów

Amortyzator

Dość ciężki amortyzator

Osprzęt różnych grup

Indiana X-Pulser 6.9 M19 29 cali to propozycja mocno zaawansowanego, dobrze wyposażonego roweru do jazdy w terenie. Rower górski zbudowany został na lekkiej aluminiowej ramie oraz wyposażony w przedni amortyzator renomowanego producenta Rock Shox. Ale znajdziemy tu również wysokiej klasy osprzęt od Shimano. Z tyłu 10 przełożeń obsługiwanych przez przerzutkę klasy XT, natomiast z przodu 2 przełożenia obsługiwane przez przerzutkę SLX. W sumie do dyspozycji mamy 20 biegów. Nie zabrakło również hamulców tarczowych hydraulicznych, które zapewnią pewne i bezpieczne hamowanie w każdych warunkach.


Sprawdź również: Ranking rowerów górskich [TOP10]

10

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.0 / 10

Lekka rama

Napęd elektryczny

7 biegów

Amortyzator

Dość ciężki amortyzator

Brak hamulców tarczowych

Ranking rowerów nie mógł nie zawierać modelu roweru elektrycznego. Indiana E8000 D18 to właśnie przedstawiciel tej grupy rowerów. Charakteryzuje się dość dużym zasięgiem w zakresie 80-100 km. Sam pojazdu to konstrukcja na ramie aluminiowej, tocząca się na dużych, 28-calowych kołach. Jest to rower typu miejskiego, więc posiada na wyposażeniu błotniki, bagażnik i osłonę łańcucha, a także oświetlenie. Nie zabrakło też amortyzatora, który ma wpływ na komfort jazdy oraz 7 biegowej przerzutki Shimano Tourney ułatwiającej jazdę.


Sprawdź również: Jaki rower elektryczny? Ranking rowerów elektrycznych [TOP10]

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756

Cannot load adserver