Poradniki Eksperta

Czy smartwatch działa bez telefonu?


Wiele osób może zastanawiać się, czy smartwatch działa bez telefonu. Oczywiście, jest to możliwe, choć funkcjonalność urządzenia jest wtedy o wiele niższa. Nie wszystkie funkcje będą dostępne, ale podstawowe opcje, mogą niektórym użytkownikom wystarczać. W poniższym poradniku opowiemy co nieco, na temat działania zegarka niesparowanego z telefonem.czy smartwatch działa bez telefonu


Czy smartwatch działa bez telefonu?


Odpowiedź na to pytanie, wcale nie jest taka oczywista, jak mogłoby się wydawać. W końcu zegarki inteligentne, zostały stworzone z zamysłem sparowania ich z telefonami. Od razu jednak uspakajamy wszystkich czytelników – smartwatch może pracować bez telefonu, choć jego funkcjonalność będzie na pewno o wiele mniejsza. Gro funkcji i rozwiązań, może działać jedynie po połączeniu ze smartfonem, choćby ze względu na wyświetlanie danych na ekranie telefonu. Mimo wszystko, jeśli nie korzystasz ze smartfona, a chciałbyś cieszyć się smartwatchem, jak najbardziej możesz myśleć o zakupie takiego zegarka. To także dobra wiadomość dla osób, którym zależy na oszczędzaniu baterii obydwu urządzeń. Czasowa dezaktywacja łączności Bluetooth, ma duży wpływ na stan akumulatora zarówno smartfona, jak i smartwatcha.czy smartwatch działa bez telefonu


Które funkcje bez połączenia z telefonem będą aktywne?


Jak zapewne się domyślasz, ilość opcji dostępnych bez sparowania ze smartfonem, będzie mocno ograniczona. Najważniejsze jednak, że ustaliliśmy, czy smartwatch działa bez telefonu. Bez połączenia Bluetooth, aktywna będzie oczywiście możliwość odczytywania godziny, daty, a także dnia tygodnia. Ilość i format informacji, zależy już od ustawienia tarczy. Skoro już o tym mówimy, to należy wiedzieć, że nie wszystkie ustawienia zegarka będą dostępne. Niektóre modele, pozwalają na personalizację jedynie z poziomu aplikacji mobilnej. Bez połączenia z telefonem, pełna konfiguracja może okazać się niemożliwa. To jednak zależy od interfejsu smartwatcha, gdyż niektóre modele pozwalają na dość głębokie dokonywanie zmian, bez potrzeby korzystania z urządzeń mobilnych.


Aktywny może być także krokomierz, który mierzy przebyty w danym dniu dystans. Nie jest to funkcja, która potrzebuje połączenia z telefonem. Informacja o ilości kroków, pojawia się bezpośrednio na ekranie zegarka. Warto dodać, że niektóre klasyczne czasomierze elektroniczne, dysponowały już taką funkcję na kilka lat przed pojawieniem się na rynku smartwatchy. Dopiero dokładna analiza treningu, będzie wymagała połączenia z odpowiednią aplikacją mobilną.


Niektóre smartwatche pozwalają także na mierzenie i odczytywanie pulsu, podawanego na wyświetlaczu zegarka. Korzystać można także ze stopera, czy budzika, o ile takie funkcje posiada Twój model.Dlaczego warto sparować smartwatch z telefonem?


Najciekawsze możliwości smartwatchy, odkrywają się jednak po sparowaniu zegarka z telefonem. Dopiero wtedy, możliwe jest przekonanie się o zaletach tych urządzeń. Pełna integracja możliwa jest zazwyczaj za pośrednictwem komunikacji Bluetooth, która jest powszechnie wykorzystywana i z pewnością korzysta z niej także Twój telefon. Bardziej zaawansowane modele, mogą także łączyć się z siecią LTE, po uprzednim zainstalowaniu karty SIM. Nie brakuje także modeli, wyposażonych w moduł Wi-Fi. Takie smartwatche, zazwyczaj pozwalają na instalowanie aplikacji na własnej, wbudowanej pamięci. To dopiero rewolucja! W takim wypadku, możesz ograniczać rolę telefonu, choćby podłączając słuchawki bezpośrednio do zegarka. Po zainstalowaniu na przykład Spotify na smartwatchu, nie musisz zabierać telefonu na trening. To jednak tylko pojedyncze przypadki. Pamiętaj, że dokładne monitorowanie i analizowanie treningu, jest możliwe tylko przy wsparciu aplikacji mobilnej. Sparowanie z telefonem, umożliwi Ci rejestrowanie tras, a także publikowanie wyników w sieci.


Połączenie smartwatcha z telefonem, gwarantuje także możliwość pełnej konfiguracji urządzenia. Możliwe jest także odczytywanie powiadomień ze smartfona, co jest bardzo wygodne. Od tej pory, przychodzące maile, SMS czy wiadomości na Messengerze, będziesz mógł odczytać na tarczy zegarka. Możliwe będzie także odbieranie połączeń głosowych lub odpowiadanie szablonami wiadomości, na kontakt ze strony Twoich znajomych. To głównie z powyżej przytoczonych powodów, Klienci decydują się na zakup smartwatcha. Sam w sobie, jest po prostu modnym i nowoczesnym zegarkiem. Po pełnej integracji, może stać się Twoim codziennym asystentem, który ułatwi funkcjonowanie w ciągłym biegu.


Czy połączenie smartwatcha z zegarkiem jest trudne?


Sparowanie ze sobą tych dwóch urządzeń, nie powinno Ci sprawić problemów. Poradzi sobie z tym każdy, zwłaszcza, jeśli skorzysta z instrukcji obsługi dołączonej do zegarka. Schemat działania, jest zawsze podobny. Wstępną konfigurację warto rozpocząć od naładowania akumulatora, aby zegarek nie wyłączył się, w trakcie pierwszej konfiguracji. Nie musisz tego robić „do pełna”, ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyś łączył zegarek aktualnie ładowany.


Kolejnym krokiem, jest pobranie właściwej aplikacji na Twój smartfon, a także aktywacja komunikacji Bluetooth. Następnie włącz zegarek i wykonuj polecenia widoczne na ekranie. Będziesz musiał na pewno wykonać kilka czynności, na które składać się będzie wybranie właściwego modelu z listy, a także podanie kodu, celem integracji urządzeń. Proces ten trwa zazwyczaj kilka minut i od tej pory, sprzęt będzie łączył się automatycznie, o ile aktywny będzie moduł Bluetooth. W razie problemów ze sparowaniem, spróbuj rozpocząć proces od początku. Czasami dochodzi do błędów, które jednak nie są krytyczne i wymagają jedynie odrobiny cierpliwości od użytkownika. Połączenie smartfona ze smartwatchem możesz także zlecić naszym specjalistom, jeśli dokonałeś zakupu w naszym sklepie.


Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną

Sprzedaż dla firm i instytucji

Ubezpieczenia "Gwarancja PLUS"

Zakupy na raty przez internet

Karty podarunkowe Media Expert