Poradniki Eksperta

Jak przesłać zdjęcia z telefonu na komputer?


Współczesne smartfony, wyposażone są w kamery o bardzo wysokiej jakości. Dzięki temu każdy z nas jest w stanie z niebywałą kiedyś łatwością, wykonać profesjonalne zdjęcia, jakie tylko się nam zamarzą. W związku z tym, często galerie naszych telefonów są wypełnione po brzegi zdjęciami wysokiej jakości, które potrafią pochłonąć znaczącą część pamięci wbudowanej urządzenia. W kryzysowej sytuacji, gdy miejsce w smartfonie się kończy, wiele osób postanawia pozbyć się nadmiaru zdjęć, które często mają dużą wartość sentymentalną. Niewielu użytkowników decyduje się na przegranie najważniejszych zdjęć i filmów na komputer, który posiada zdecydowanie bardziej pojemną pamięć. Taka operacja pozwoli nie tylko na zaoszczędzenie znacznej części tak cennej dla poprawnego działania telefonu pamięci, ale również pozwoli zachować zdjęcia w niezmienionej, wysokiej jakości na urządzeniu, na którym z przyjemnością można przeglądać je kiedy tylko chcesz. W tym poradniku dowiesz się, jak przesłać zdjęcia z telefonu na komputer. Przy okazji zajmiemy się analogicznym procesem w przypadku urządzeń mobilnych, więc odpowiemy sobie także na pytanie, jak przesłać zdjęcia z telefonu na telefon, bez utraty jakości.jak przesłać zdjęcia z telefonu na komputer


Jak przesłać zdjęcia z telefonu na laptopa lub komputer stacjonarny?


Istnieje kilka sprawdzonych sposobów, na przesłanie zdjęć między urządzeniami. Często popełniany jest błąd, w którym wybieramy, wydawałoby się najprostsze rozwiązanie i przesyłamy zdjęcia za pomocą maili lub SMS. Poza problemami z maksymalną wielkością wiadomości, przez co cały proces może zająć dużo czasu, natykamy się na poważny problem. Zdjęcia i filmy przesyłane taką drogą, podlegają większej lub mniejszej kompresji, czyli procesowi, który przetwarza plik tak, by „mniej ważył” – zajmował mniej pamięci. Działanie takie pozwala ograniczyć wykorzystywane do przesłania dane, lecz tym samym pogarsza jakość zdjęć czy filmów. Istnieją sposoby, które nie wykorzystują podczas transferu danych metody kompresji, a do tego potrafią być mniej pracochłonne i szybsze. Dowiedz się, jak przesłać zdjęcia z telefonu na komputer szybko, sprawnie i bez straty na jakości – zaczniemy od metody wykorzystującej kabel USB.Jak przesłać zdjęcia z telefonu na komputer przez USB?


Sposób przesłania zdjęć z pomocą kabla USB, zależy od systemu operacyjnego Twojego telefonu oraz komputera. Zaczniemy od metody wykorzystywanej między najpopularniejszymi oprogramowaniami – Androidem i Windowsem. Proces należy zacząć od podłączenia smartfonu do komputera, z pomocą odpowiedniego kabla USB. Telefon może wyświetlić wtedy informację z prośbą, o ustalenie w jakim trybie ma działać urządzenie. Wybierz opcję USB, w innym wypadku smartfon może przejść w tryb ładowania i nie będzie w stanie przesyłać informacji do komputera. Następnie przejdź do wyświetlonej opcji Ustawienia USB, by ostatecznie zaznaczyć Przesyłanie plików. W tym momencie urządzenie powinno być gotowe do transferu danych (możliwe jest, że telefon poprosi Cię również o ostateczne zatwierdzenie całej operacji – zgódź się.). Komputer powinien samoistnie udostępnić Ci możliwość eksplorowania zawartości telefonu, otwierając specjalne okno. Jeżeli tak się nie stanie, wejdź w aplikację Mój komputer, by tam znaleźć podłączone urządzenie. Kolejnym krokiem jest odnalezienie samych zdjęć – w tym celu otwórz katalog o nazwie DCIM (Digital Camera IMages), a następnie Camera. Tam znajdziesz wszystkie zapisane w galerii Twojego smartfonu zdjęcia. Wystarczy, że wybierzesz zdjęcia, które chcesz przegrać, wytniesz je lub skopiujesz (skopiowanie zachowa zdjęcia w pamięci telefonu; wycięcie je usunie), aby następnie wkleić je w wybrane przez Ciebie miejsce w komputerze (najlepiej jest utworzyć do tego celu specjalny folder). To wszystko!


Teraz omówimy przesłanie zdjęć między iPhonem (system iOS) a MacBookiem (system MAC OS), z wykorzystaniem kabla USB. Tu dobra informacja – jest to wyjątkowo proste. Podłącz smartfon do komputera przewodem USB, a następnie włącz program Zdjęcia. W tym momencie telefon może zapytać Cię o zezwolenie na połączenie między urządzeniami, które należy zaakceptować. Po lewej stronie aplikacji w komputerze, odnajdź narzędzie Importuj, a następnie wybierz podłączonego iPhone’a. Na twoim ekranie pojawią się wszystkie zdjęcia. Wystarczy tylko wybrać te pliki, które chcesz przenieść do pamięci MacBooka, zaznaczyć je, by na koniec wybrać opcję Importuj zaznaczone. Wybrane przez Ciebie zdjęcia, powędrują do folderu Wszystkie zdjęcia. Jeżeli chciałbyś przenieść je w inne miejsce, wystarczy je skopiować i przekleić tam, gdzie tylko zapragniesz. To naprawdę bardzo proste!


Ostatnim wariantem przesyłania danych, jest transfer między telefonem z iOS oraz komputerem z system operacyjnym Windows i odwrotnie – telefon z Androidem w połączeniu z MacBookiem. Obie te sytuacje można rozwiązać z użyciem kabla USB, lecz może to wymagać pobrania dodatkowych aplikacji. Zacznijmy od przesłania danych między iPhonem, a komputerem z Windowsem. Jeżeli posiadasz popularny dziś Windows 10, operacji dokonasz z użyciem aplikacji Zdjęcia na komputerze. Połącz urządzenia ze sobą, za pomocą odpowiedniego kabla USB. Podobnie jak w wyżej opisanym procesie, zezwól telefonowi na kooperację z komputerem. W komputerze otwórz aplikację Zdjęcia (najłatwiej będzie Ci ją znaleźć z pomocą tak zwanej „lupki”, czyli wyszukiwarki systemu). W programie otwórz opcję Importuj, a następnie Z urządzenia USB. Kolejne kroki są identyczne, jak w poprzednich sposobach – wybierz zdjęcia, które chcesz importować, a następnie wybierz miejsce, w którym chcesz, by pliki zostały zapisane. W starszych wersjach systemu Windows (niż 10), proces będzie wyglądał trochę inaczej. Podłącz urządzenia z pomocą kabla USB, a następnie wejdź w aplikację Mój/Ten komputer. Tam odnajdź swojego iPhone’a. Prawym przyciskiem myszy rozwiń pasek zadań na ikonie smartfonu i wybierz opcję Importuj obrazy i wideo. Następnie odszukaj folder DCIM, później wybierz katalog 101APPLE i skopiuj w wybrane przez siebie miejsce na komputerze.


Jeżeli chcesz przesłać zdjęcia na komputer marki Apple z urządzenia z systemem Android, będziesz potrzebował do tego specjalnej aplikacji Android File Transfer. Pobierz tę aplikację na swojego MacBooka i zainstaluj ją. Uruchom pobrany program i podłącz swój telefon przewodem USB. Jeżeli Twój telefon zapyta Cię o rodzaj połączenia, które chcesz uzyskać, wybierz opcję Urządzenie multimedialne (MTP). Przed Tobą powinno pojawić się okno ze zdjęciami i innymi multimediami. Wystarczy je skopiować do pamięci komputera i gotowe!


Jak przesłać zdjęcia z telefonu na komputer przez Bluetooth?


Istnieje możliwość przesłania plików między urządzeniami, za pomocą narzędzia Bluetooth. Jest to jednak rozwiązanie wolniejsze i mniej stabilne, od wyżej opisanych. Jeżeli chcesz przesłać zdjęcia tym sposobem, najpierw musisz upewnić się, że Bluetooth jest włączony na obu urządzeniach. W aplikacji Bluetooth na komputerze (znajdziesz ją na pasku zadań lub w wyszukiwarce systemu), znajdź swój telefon (pamiętaj, że smartfon musi znajdować się blisko komputera) i kliknij w jego ikonę. Na urządzeniach pojawi się kod bezpieczeństwa – upewnij się, że jest identyczny na telefonie i komputerze, a następnie przejdź dalej. Sparuj urządzenia ze sobą, a później w telefonie wybierz zdjęcia, które chcesz przetransferować. Po zaznaczeniu wszystkich plików, wybierz opcję Udostępnij, a następnie Bluetooth. Zaznacz swój komputer jako odbiorcę i potwierdź w nim proces. Przesyłanie zdjęć rozpocznie się automatycznie.


Jak przesłać zdjęcia z telefonu na telefon?


Gdy wiesz już, jak przesłać zdjęcia z telefonu na komputer, transfer z telefonu na telefon, to czysta formalność. Najprostszym rozwiązaniem będzie zastosowanie znanego nam już narzędzia Bluetooth. Włącz je na obu urządzeniach, otwórz aplikację w jednym z telefonów i sparuj smartfony. Teraz pozostaje Ci tylko wejść w galerię urządzenia, z którego chcesz eksportować pliki. Zaznacz zdjęcia, które chcesz przesłać, a następnie wybierz opcję Udostępnij i Bluetooth. Kliknij w ikonę sparowanego telefonu, a cały proces rozpocznie się samoistnie. Pozwól urządzeniom na przesłanie wszystkich plików, zanim zaczniesz używać i poruszać któryś z telefonów. Gotowe!


Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną

Sprzedaż dla firm i instytucji

Ubezpieczenia "Gwarancja PLUS"

Zakupy na raty przez internet

Karty podarunkowe Media Expert