Poradniki Eksperta

Jak zainstalować aplikacje na smartwatchu?


Smartwatche, to bardzo popularne urządzenia. Są wybierane przez miliony użytkowników na całym świecie. Niektóre z nich, te bardziej zaawansowane, oferują coraz więcej funkcji, które dotychczas były raczej kojarzone ze smartfonami. Dostępne są także modele wyposażone we własną pamięć wewnętrzną, co daje dodatkowe możliwości. Jak zainstalować aplikacje na smartwatch? Wyjaśniamy i doradzamy! Zapraszamy do lektury.Jak zainstalować aplikacje na smartwatchu


Smartwatch z wbudowaną pamięcią?


Zaskoczyliśmy Cię? Takich smartwatchy, jest w ofercie coraz więcej. Do czego można wykorzystać przestrzeń magazynową? Na przykład do wgrania ulubionej muzyki. Dzięki temu, po połączeniu Bluetooth ze słuchawkami, możesz odtworzyć wybrane piosenki podczas treningu lub podróży. To bardzo wygodne i nie wymaga używania smartfona. Wbudowana pamięć, pozwala także zapisywać na zegarku zdjęcia, a także opcjonalne, dodatkowe tarcze. To jednak nie wszystko. Pamięć wewnętrzna pozwala również na instalowanie aplikacji bezpośrednio na smartwatchu. Zupełnie tak, jak na telefonie! To możliwe także dzięki systemowi operacyjnemu, w który jest już wyposażony każdy inteligentny zegarek. Może to być Android, iOS, Tizen, a także rozwiązania WearOS, czy WatchOS. To wszystko ma wpływ na rozwój smartwatchy, a co za tym idzie – coraz wygodniejsze funkcje i rozwiązania.


Smartwatche w naszej ofercie:


Jak zainstalować aplikacje na smartwatch? Czas na podstawy


Przede wszystkim, musisz mieć dostęp do Internetu. Połączyć się z siecią, możesz za pośrednictwem WiFi lub LTE. To pierwsze rozwiązanie, na pewno może być używane w miejscach, gdzie udostępniono bezprzewodowy Internet. W każdym innym miejscu, możesz oczywiście połączyć się z siecią komórkową, jeśli Twój zegarek posiada złącze SIM. W takim wypadku, Twoja łączność ze światem jest ograniczona jedynie przez zasięg, który w większości miejsc jest wystarczająco mocny, aby móc pobrać aplikację na zegarek. Kolejnym krokiem, jest naturalnie uruchomienie właściwej platformy zakupowej. Dla urządzeń z Androidem, będzie to Google Play, a dla sprzętu Apple – AppStore. Jeśli chodzi o odpłatność za aplikację, to sprawa wygląda identycznie, jak w przypadku smartfonów. Część oprogramowania jest darmowa, a za niektóre pozycje trzeba uiścić dodatkową opłatę. Samo poruszanie się po platformach, jest podobne do używania ich w przypadku telefonów.


Jeśli znalazłeś już interesującą Cię aplikację, wybierz opcję „Zainstaluj”. Oprogramowanie zostanie pobrane, a następnie wgrane do systemu. Czas instalacji będzie się oczywiście różnił, w zależności od wielkości aplikacji, a także szybkości transferu. To wszystko. Od tej pory powinieneś móc znaleźć aplikację na tarczy zegarka. Jeśli zastanawiałeś się, jak zainstalować aplikacje na smartwatch, mogłeś nie spodziewać się, że będzie to tak proste.


Przyczyny problemów z aplikacjami na smartwatche


Może się okazać, że któraś z aplikacji odmówi posłuszeństwa. Tak bywa również w przypadku smartfonów, a także komputerów. Powodów takiej sytuacji może być wiele, a niektóre z nich mogą być niestety niemożliwe do rozwiązania. Pierwszą z przyczyn, bardzo często spotykaną, jest po prostu brak kompatybilności oprogramowania, z systemem operacyjnym zegarka. Powinieneś więc szukać aplikacji, zaprojektowanych pod kątem współpracy z Twoim sprzętem. Wybierając „apki” z oficjalnych miejsc, takich jak Google Play czy AppStore, powinieneś uniknąć problemów z brakiem kompatybilności. Pobieranie oprogramowania ze sprawdzonych miejsc jest ważne, gdyż daje gwarancję bezpieczeństwa. Nie pobieraj darmowych, pirackich wersji płatnych aplikacji. Po pierwsze, mogą one działać nieprawidłowo, a po drugie – istnieje ryzyko kradzieży danych. Pamiętaj również o aktualizowaniu aplikacji i systemu operacyjnego, kiedy jest to sugerowane przez urządzenie.


Jakie aplikacje można zainstalować na smartwatchu?


Dostępnych aplikacji na zegarki, jest naprawdę sporo. Wiele z nich służy do organizacji i rejestrowania treningów. Są alternatywą dla aplikacji, instalowanych na smartfonie. Możesz pobrać także dyktafon oraz planer dnia, który pomaga utrzymać w ryzach wszystkie plany. Możliwe jest także pobranie aplikacji Ubera, aby jeszcze łatwiej zamawiać transport. Popularną aplikacją jest Calm – służy medytacji i relaksowi. Na swoim smartwatchu możesz także zainstalować kalkulator, aby móc coś szybko obliczyć, bez szukania telefonu. Właśnie, skoro już jesteśmy przy smartfonie… Ile razy zostawiłeś go gdzieś i nie mogłeś znaleźć przez długi czas? Aplikacja Find My Phone, pomoże w poszukiwaniach. Wielu osobom wydaje się, że oprogramowanie dostępne na zegarki to pewnie proste, podstawowe programiki. Jak widzisz, ich możliwości są jednak bardzo interesujące!


Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756