Poradniki Eksperta

Hulajnoga elektryczna do 2500 zł – ranking [TOP10]

 2023-04-21 

Hulajnoga elektryczna już od kilku lat cieszy się dużym powodzeniem. To bardzo dobre rozwiązanie na dojazdy do pracy i szkoły i świetna alternatywa dla ciasnej i coraz droższej komunikacji miejskiej. Idealnie sprawdza się w przypadku osób pokonujących dziennie średnie dystanse lub krótkie, ale częste. Takie trasy pokonywane są szybko, bezpośrednio do celu, bez oczekiwania na transport publiczny, a przy tym w przyjazny i bardzo oszczędny sposób. Sama jazda hulajnogą jest bardzo tania, jedyny i największy koszt to zakup samej hulajnogi. Hulajnogę możemy kupić już za około 1000 zł, ale będzie to produkt raczej niskiej jakości, z małym zasięgiem i słabym silnikiem, kierowany raczej do dzieci lub lżejszych dorosłych, którzy będą używać jej sporadycznie, rekreacyjnie. Jeżeli poważnie myślimy o wykorzystywaniu hulajnogi do codziennych dojazdów, powinniśmy zaopatrzyć się w model mocniejszy, zarówno silnikowo jak i z większą baterią, a także mocniejszy pod względem konstrukcyjnym. Budżet 2500 zł pozwala na wybranie naprawdę solidnego pojazdu, który posłuży przez długi czas. Jaka hulajnoga elektryczna do 2500 zł będzie najlepszym wyborem? Na co należy zwrócić uwagę, kupując tak zawansowany nowoczesny sprzęt?

1

MIEJSCE

10.0 / 10

2

MIEJSCE

10.0 / 10

3

MIEJSCE

10.0 / 10

4

MIEJSCE

9.5 / 10

5

MIEJSCE

9.5 / 10

6

MIEJSCE

9.5 / 10

7

MIEJSCE

9.0 / 10

8

MIEJSCE

9.0 / 10

9

MIEJSCE

9.0 / 10

10

MIEJSCE

8.5 / 10

Jakość wykonania e-hulajnogi

E-hulajnogi z wyższej półki są staranniej wykonane i z lepszych materiałów. Ich rama jest zrobiona z lżejszego i sztywniejszego aluminium, a nie ciężkiej stali. Dzięki temu konstrukcja pojazdu jest stabilniejsza, nie koroduje, a przede wszystkim jest lżejsza, czego doświadczymy nieraz, gdy będziemy musieli ją podnieść. Zdarzą się bowiem przypadki, kiedy hulajnogę będzie trzeba przenieść, chociażby wnieść ją do biura lub domu, albo gdy zaplanujemy przejazd komunikacją miejską, kiedy to hulajnogę będziemy musieli złożyć, aby nie zajmować za dużo miejsca. Można również wypróbować hulajnogi tradycyjne, które wyróżniają się niewielką wagę. I tu sprawdzi się też szybki i stabilny system składania hulajnogi. Złożenie hulajnogi do kompaktowych rozmiarów pozwoli też włożyć ją do samochodu i zabrać na wakacje.

Silnik hulajnogi elektrycznej

Wyższy model wyposażony będzie też w mocniejszy silnik. Przepisami prawa prędkość hulajnogi ograniczona jest do 20 km/h i w tym przypadku większa moc nie przełoży się na większą prędkość. Większa moc silnika to też dynamiczna i stabilna jazda. Hulajnoga elektryczna nie będzie traciła prędkości, gdy będziemy podjeżdżać pod górkę lub szybciej będzie przyśpieszała, gdy będzie nią jechała dorosła, cięższa osoba. Pewniej i sprawniej też włączymy się nią do ruchu, dynamiczniej ruszymy spod świateł i szybciej wykonamy ewentualny manewr wyprzedzania.

Bateria w hulajnodze elektrycznej

Do mocniejszego silnika przyda się też większa bateria, która nie wyczerpie się szybciej, gdy pojeździmy hulajnogą nieco dynamiczniej, ale także dalej nas zawiezie. Hulajnogi z najwyższym zasięgiem potrafią przejechać już nawet 50 km. Duże bateria i zasięg przekładają się na komfort jazdy. Nie musimy ciągle sprawdzać, ile jeszcze możemy pojechać i kiedy należy ją ładować. Możemy sobie pozwolić na dłuższą wycieczkę lub porostu rzadziej ładować pojazd.

Komfort jazdy

Hulajnoga elektryczna do 2500 zł posiada też więcej elementów podnoszących komfort jazdy. O ile pompowane opony znajdziemy i w tańszych modelach, to amortyzowane zawieszenie tylko w tych droższych. Dzięki amortyzacji łatwiej pokonuje się przeszkody, np. krawężniki czy tory tramwajowe. Sama jazda staje się też bardziej komfortowa, a mniejsze zmęczenie szczególnie odczujemy podczas jazdy na dłuższych dystansach, gdy większość nawet tych niewielkich wybojów zostanie wchłonięta i wstrząsy nie dotrą do naszego organizmu.


Amortyzacja to nie tylko komfort, ale też pewniejsza przyczepność do drogi, co przekłada się na lepsze przyspieszenie, możliwość bezpiecznego pokonywania zakrętów z większymi prędkościami, ale też skuteczniejsze hamowanie. Na komfort jazdy mają też wpływ koła o większej średnicy, nawet 10 cali. Spotkamy je właśnie w tych wyższych modelach. Zobacz hulajnogi elektryczne z amortyzatorami.

Hamulce w hulajnodze elektrycznej do 2500 zł

Skoro możemy się szybko i dynamicznie poruszać, to musimy mieć też pewne, skutecznie działające hamulce. Najlepiej sprawdzą się tarczowe, a gdy zastosowane będą w wersji hydraulicznej, możemy być na 100% pewni bezpiecznego hamowania. Hamulce tarczowe cechuje to, że są skuteczne niezależnie od stylu jazdy czy warunków pogodowych. O ile w tańszych wersjach hulajnóg przeważnie hamulec montowany jest jedynie na tylnym kole, to w droższych modelach wyposażone jest też w niego przednie koło. Jest to jednak inny rodzaj hamulca. To wersja elektroniczna, a właściwie nie dodatkowy hamulec, tylko opcja hamowania silnikiem. Ma to wiele zalet. Skuteczniejsze hamowanie jest osiągane nie tylko dzięki dwóm hamulcom, ale także przez fakt, że hamulec przedni o wiele szybciej spowalnia pojazd. Jest także możliwość zastosowania kilku systemów, takich jak ABS, (zapobieganie blokowaniu koła) czy KERS (odzyskiwanie energii podczas hamowania).

Elektronika

Modele z górnej półki mają też bardziej rozbudowany komputer pokładowy. Nie tylko łączy się on z naszym telefonem i przekazuje informacje o naszym pojeździe, ale także posiada dodatkowe funkcje umilające jazdę. Są nimi duży, czytelny wyświetlacz czy tempomat. Mocniejsza i lepiej oświetlająca drogę jest przednia lampka, z kolei tylna wyposażona jest dodatkowo w światło stopu. Droższe e-hulajnogi mogą posiadać również kierunkowskazy, sygnalizujące zamiar skrętu.


Hulajnoga elektryczna do 2500 zł to również lepsze materiały wykończeniowe – wygodne, miłe w dotyku, ergonomiczne chwyty czy podest pokryty antypoślizgowym materiałem. Wyższa cena to także znani i renomowani producenci oraz ciekawy, bardziej dopracowany design.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756