Poradniki Eksperta

Zdaniem eksperta

Orbitrek – efekty ćwiczeń

 2023-08-28 

O formę możesz zadbać także we własnym domu. Oczywiście w tym celu pomocny okazuje się sprzęt, taki jak na przykład orbitrek. Efekty samodzielnych ćwiczeń mogą być naprawdę zadowalające. Jeśli interesują Cię wyniki treningów odbywanych w domu i na własnym sprzęcie, koniecznie zapoznaj się z treścią poniższego artykułu. Chyba najwyższy czas rozpocząć ćwiczenia na orbitreku – efekty robią wrażenie!

Czy ćwiczenie w domu może zastąpić siłownię?

Wiele osób zastanawia się, czy samodzielne ćwiczenia w domu są w stanie zastąpić wizytę na siłowni. Oczywiście jest to możliwe, choć bez odpowiedniego sprzętu wyniki nie będą satysfakcjonujące, a niektóre elementy treningu – niemożliwe do wykonania. Dlatego warto zainwestować w urządzenia, które przyspieszą rezultaty dbania o sylwetkę czy kondycję. Domową siłownię możesz zorganizować wszędzie, gdzie tylko znajdziesz na to miejsce – w piwnicy, garażu, pokoju lub na poddaszu. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś rowerek lub orbitrek postawił w salonie lub sypialni. Regularna aktywność fizyczna ma duży wpływ na zdrowie. Ruch pozwala zachować w dobrej kondycji układ ruchu, a także sprawność oddechową.

Orbitrek – efekty ćwiczeń w domu

Orbitrek jest jednym z najpopularniejszych urządzeń na siłowniach. To oczywiście nie jest przypadek. Sprzęt pozwala „wykręcić” naprawdę niezłe rezultaty. Przede wszystkim, praca na orbitreku pozwala budować i wzmacniać tkankę mięśniową. Podczas prawidłowego wykonywania ćwiczenia zaangażowanych jest aż 90% mięśni całego ciała. Najwięcej uwagi poświęconej jest mięśniom brzucha i kończyn dolnych. Jest to więc świetny sposób na wysmuklenie tych partii ciała, a jednocześnie wzmocnienie warstwy mięśniowej w tych miejscach. To nie wszystkie efekty jakie gwarantuje orbitrek. Co daje jeszcze? Na pewno pozwala zbudować doskonałą kondycję. Duża ilość zaangażowanych mięśni wzmacnia zapotrzebowanie na tlen, przez co układ oddechowy również jest zmuszony do wysiłku. Trenowane są więc nie tylko mięśnie, ale także narządy wewnętrzne.


Nie sposób pominąć także innego, ważnego aspektu ćwiczeń na orbitreku. Aktywność fizyczna jest bardzo satysfakcjonująca. Choć pierwsze treningi mogą wydawać Ci się zbyt wyczerpujące – nie odpuszczaj. Po krótkim zaprawieniu się w ćwiczeniach, zaczną Ci one sprawiać wiele radości. Zyskasz też wiele dodatkowych pokładów energii.

Jak często trenować na orbitreku?

Jeśli chcesz cieszyć się szybkimi, ale też zadowalającymi efektami treningów, nie możesz przesadzić z ich częstotliwością. Jest to szczególnie ważne podczas rozpoczynania swojej przygody z tym urządzeniem. Pierwsze treningi powinny trwać do około 25 minut i nie powinieneś ich odbywać częściej, niż 3 razy w tygodniu. Dopiero z czasem zwiększaj czas ćwiczeń. To ważne, gdyż dopiero około 30 minuty zaczyna być spalany tłuszcz odkładany w organizmie. Częstotliwość może zostać na poziomie około 3 treningów tygodniowo. Możesz pomyśleć o dołożeniu czwartej jednostki treningowej, jeśli zauważysz wzrost wydolności organizmu. Pamiętaj jednak, aby nie przeforsować się zbyt mocno. Wysoka intensywność treningu wiąże się niestety również z kontuzjami. Tylko racjonalne podejście do treningu pozwala cieszyć się zdrowiem i efektami ćwiczeń.

Kiedy spodziewać się pierwszych efektów?

Na pewno powinieneś być cierpliwy. Tego z resztą wymaga każdy sport. Pierwsze treningi mogą być zniechęcające. To najważniejszy moment – musisz go przetrwać. Zobaczysz, potem ćwiczenia będą Ci przynosić tylko satysfakcję. Pierwsze efekty powinny być widoczne po około miesiącu. Pamiętaj, że początkowe rezultaty będą widoczne gołym okiem, ale dalsza praca nad sylwetką będzie wymagała większej cierpliwości. Jeśli do treningu dołożysz też dietę, na pewno efekty będą zauważalne o wiele szybciej. Powinny być także bardziej satysfakcjonujące.

Na co zwrócić uwagę wybierając orbitrek?

Oferta orbitreków jest naprawdę imponującą. Tylko w naszym sklepie internetowym jest to kilkadziesiąt modeli różnych producentów. Dostępne są urządzenia z różnym rodzajem napędu. Wybierając orbitrek, sprawdź maksymalną wagę użytkownika. Powinien to być parametr odpowiadający użytkownikowi sprzętu. Ważną kwestią jest także regulacja oporu i jego rodzaj. Możliwość regulacji pracy orbitreka pozwala dostosować trening do poziomu zaawansowania. Modele wyposażone w komputer dysponują zaprogramowanymi treningami. Cykle te oferują zróżnicowanie zaplanowany trening, który może być dedykowany do odchudzania lub budowania kondycji. Jeśli orbitrek po zakończonym treningu będzie odstawiany np. za szafę, powinien mieć rolki transportowe na podstawie. Pozwala to łatwo i bez większego wysiłku zmienić położenie urządzenia. To tylko kilka uwag na temat wyboru urządzenia – jeśli chcesz usłyszeć fachową poradę, poproś o pomoc naszych doradców.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756