JESTEŚ TUTAJ: Sklep Mediaexpert.pl   Poradnik Eksperta   Telefony i Smartfony   Smartfon dla gimnazjalisty – jaki będzie najlepszy?

Smartfon dla gimnazjalisty – jaki będzie najlepszy?

Jesień to okres przygotowania do szkoły. Wielu gimnazjalistów z okazji rozpoczęcia roku szkolnego decyduje się (lub wspólnie z rodzicami) na zakup nowego smartfona. Jakimi kryteriami powinieneś się kierować przy wyborze telefonu dla młodzieży gimnazjalnej? Sprawdź, na co koniecznie musisz zwrócić uwagę.

 

Aparat fotograficzny, czyli podstawa dobrego smartfona

Zdecydowana większość nastolatków aktywnie udziela się na portalach społecznościowych. Dodaje posty, dzieli się wartościowymi dla nich linkami oraz dodaje masę zdjęć. W dzisiejszych czasach fotografujemy dosłownie wszystko. Aby smartfon spełniał nasze oczekiwania, warto „uzbroić się” w dobry aparat fotograficzny. Prawie każdy smartfon, dostępny obecnie na rynku, posiada aż dwa aparaty fotograficzne. Jeden z przodu, który okazuje się często ważniejszy, niż aparat główny. Dlaczego? Pomimo mniejszej rozdzielczości w megapikselach, stosujemy go często do robienia „selfie”. Wybierając smartfona, sprawdź koniecznie rozdzielczość przedniego aparatu aby zagwarantować sobie najwyższą jakość zdjęć „z ręki”. Aparat główny jest również ważny. To nim możesz uchwycić notatki przyjaciół, które pomogą Ci przygotować się do sprawdzianu oraz pozwoli uchwycić piękne krajobrazy z wycieczki szkolnej. Posiadając aparat fotograficzny (przedni jak i tylni) z wysoką rozdzielczością zapewniasz sobie ostre i wyraziste zdjęcia na Snapchacie lub Instagramie. Rób zdjęcia, edytuj je do woli i zdobywaj popularność na Facebooku! Znajomi z pewnością będą zazdrościć tych profesjonalnych ujeć.

 


System operacyjny, czyli podstawa Twojego smartfona

Na rynku wyróżniamy trzy najpopularniejsze systemy operacyjne dla telefonów z ekranem dotykowym. Są nimi iOS, Android oraz Windows Phone. Znasz to uczucie, kiedy pożądana przez Ciebie aplikacja nie jest kompatybilna z Twoim systemem operacynym?

Stawiając na iOS lub Andrioida masz gwarancję dostępu do niemal wszystkich aplikacji dostępnych w sieci. Twórcy gier i aplikacji doskonale wiedzą, że większość ich odbiorców pracuje na wyżej wspomnianych systemach. Jeżeli dana aplikacja nie będzie dostępna na Twoją platformę, na pewno znajdziesz jej odpowiednik, który wcale nie będzie gorszy.PokemonGo – innowacyjna gra, która opanowała cały świat

Kilka miesięcy temu świat zwariował. W sklepach z aplikacjami na smartfona pojawiła się pozycja PokemonGo. Dzięki niej możemy poczuć się jak prawdziwy trener Pokemonów. Gra zmusza nas do wędrówki po okolicy (a nawet do podróży po całym świecie) w celu „złapania ich wszystkich”. Jaki telefon będzie najlepszy do zbierania Pokemonów? Jeżeli szukasz typowego telefonu pod aplikację PokemonGo zwróć uwagę na najważniejsze kryteria, które są wymagane przez tę grę. Aby móc pozwolić sobie na długie wędrówki w poszukiwaniu bajkowych stworków zwróć uwagę na pojemność baterii. Wiadomo, im większa tym dłużej możesz podróżować bez konieczności ładowania urządzenia. Jednak na czas działania telefonu bez podpinania pod ładowarkę, składa się również obciążenie systemu. Wymagane przez aplikację ustawienia, takie jak włączona transmisja danych, ciągle świecący się ekran czy moduł GPS wpływa na zużycie baterii. Aby mieć pewność, że telefon nie padnie podczas zmagań trenera Pokemon zaopatrz się również w powerbanka, czyli przenośną baterię do telefonu. Największą frajdą w łapaniu Pokemonów jest możliwość ich zobaczenia w ekranie telefonu podczas gdy ukrywają się za drzewem, siedzą na biurku w szkole lub napotykamy ich na środku chodnika. Aby móc w pełni skorzystać z zabawy, jaką oferuje nam aplikacja PokemonGo warto zwrócić uwagę na obecność żyroskopu w aparacie telefonu. Dzięki niemu możemy skorzystać z trybu „AR” i łapać Pokemony, które są w pobliżu nas.


 

Dodatkowe kryteria, które mogą okazać się istotne:

Aparat fotograficzny, system operacyjny czy dostęp do aplikacji to jeszcze nie wszystko o czym warto wspomnieć. Przy wyborze zwórć uwagę na

- wielkość przekątnej ekranu - niektórzy preferują duże ekrany; inni wolą mniejsze, wygodne w użyciu telefony;

- jakość głośnika – jeśli lubisz posłuchać muzyki przetestuj brzmienie głośnika przed zakupem. Usłyszysz różnicę pomiędzy starym a nowym smartfonem, gwarantujemy;

- dual-sim – coraz częściej decydujemy się na telefony, które umożliwiają nam korzystanie z dwóch kart SIM jednocześnie. Jeśli należysz do posiadaczy dwóch numerów komórkowych dual-sim przypadnie Ci do gustu;

 

Podsumowując, aby nazwać telefon „dobrym i godnym polecenia” musi spełnić Twoje oczekiwania. Przed zakupem zastanów się, do czego będzież używał nowego smartfona i wybierz najbardziej odpowiedni. Jeśli jednak wybór przyprawi Cię o ból głowy – skorzystaj z pomocy naszych ekspertów w sklepie. Oni wiedzą jak Ci pomóc.

Samych szóstek, drogi gimnazjalisto!