JESTEŚ TUTAJ: Sklep Mediaexpert.pl   Poradnik Eksperta   Telewizory i RTV   Kino domowe na jesienne wieczory

Kino domowe na jesienne wieczory

Wakacje mijają, a wieczory stają się coraz dłuższe. Często po ciężkim dniu masz ochotę na chwilę relaksu lub spędzenie czasu z bliskimi osobami. Brakuje Ci pomysłu na zagospodarowanie czasu w fenomenalny sposób? Jeśli jesteś fanem dobrego filmu, kino domowe pomoże Ci zwalczyć jesienną handrę.

Zapewnienie seansu godnego porówniania z chwilami w kinie wymaga odpowiedniego sprzętu. Jeśli chcesz wiedzieć, na czym skupić się przy zakupie kina domowego – zapraszamy do lektury.

 

Zestaw kina domowego - skład

Wymagającym osobom, takim jak Ty zwykły telewizor nie wystarczy. Kino domowe gwarantuje wzmocnienie przeżyć jakie daje nam ulubiony film. W skład standardowego kina domowego wchodzi zestw głośników oraz odtwarzacz.

Na sklepowych półkach możesz spotkać zestawy z różną ilością głośników o różnej specyfikacji. Odtwarzacz, czyli miejsce skąd płynie ulubion muzyka lub film może posiadać wiele możliwości odtwarzania, cały wahlarz dostępnych wejsć i wyjść a także obsługiwać więcej formatów niż inne odtwarzacze.

Rozmiary zestawów (pod względem gabarytowym) również mogą być różne. Jeśli miejsce w pokoju jest ograniczone rozważ zakup zestawu który z łatwością przechowasz.

 


Głośniki

Jeżeli kino domowe, które planujesz kupić ma zamiar znajdować się w mniejszym pokoju podstawowy zestaw (glośnik + odtwarzacz) w zupełności wystarczą. Gdy pokój jest większy warto zainwestować w zestaw z wieloma głośnikami o różnych częstotliwościach dźwięku, np. 5.1 ( 5 głośników + odtwarzacz).

Czołowi producenci zestawów kina domowego zadbali w większości modelów o czystą barwę dźwięku. Jeżeli Twoje ucho może nosić miano „ucha speca” warto zwrócić uwagę na szczegółową specyfikację głośników w zestawie. Kiedy wymagasz od kina odrobinę mniej niż koneser – każdy zestaw obecny w Media Expert sprosta Twoim wymaganiom.

 

Wejścia w odtwarzaczu

Więc skąd muzyka lub film w kinie domowym? Dostępne zestawy są bardzo zróżnicowane pod kątem możliwości. Większość z nich posiada łącze Bluetooth oraz Wi-Fi. Wrogowie kabli z pewnością skuszą się na inwestycję w zestaw z bezprzewodowymi funkcjami.

Dodatkowo z kina domowego możesz odtwarzać ulubione media za pośrednictwem napędu Blue-Ray. Filmy na owych ośnikach cechują się wysoką jakością obrazu oraz dźwięku. Aby poczyć się jak w kinie warto postawić na odtwarzać, który obsłuży filmy w wysokiej jakości.

Bezprzewodowe przesyłanie mediów czy odtwarzać BlueRay to nie wszystko co proponują nam producenci. Wiele kin domowych posiadają dodatkowe wejścia USB oraz sloty na karty pamięci. Idealna opcja dla fanów utworów MP3, które bez problemu możemy nagrać na pendrive lub kartę za pośrednictwem komputera. Nic, tylko podłączyć i odpłynąć w towarzystwie ulubionuch utworów. Jeżeli Twoja kolekcja albumów oraz singli jest obszerna i obawiasz się, że pamięć pendrive lub karty mogą nie wystarczyć – na ratunej przychodzi dysk zewnętrzny. Niektóre modele kin domowych pozwalają na podłączenie dodatkowego dysku za pośrednictwem kabla USB.

 

Telewizor w zestawie z kinem domowym

Wysokiej jakości telewizor i zestaw kina domowego to gwarancja dobrego seansu. Połączenie między dwoma urządzeniami zagwarantuje Ci kabel HDMI. Każdy odtwarzacz kina domowego oraz każdy telewizor posiadają sloty HDMI. Dzięki temu połączeniu jednym kablem prześlesz obraz i audio w zadowalającej jakości.

Jeśli uważasz, że zasługujesz na lepszy telewizor – sprawdź aktualne promocje w Media Expert klikając tutaj.

 

 

Jak rozstawić kino domowe?

Zanim zdecydujesz się na zakup kina domowego rozważ w jakim pomieszczeniu zostanie ono zamontowane. Po pierwsze, odpowiednio dobierzesz gabaryty sprzętu a po drugie – zaplanujesz jego rozstawienie. Im większe pomieszczenie tym rozmiar i moc głośników będą wzrastać.

Po zakupie sprzętu należy ustawić go według prostych zasad. Po bokach telewizorach należy ustawić dwa przednie głośniki. Głośnik centralny zalecamy umieścić pod ekranem telewizora. Pozostałe (najczęściej) dwie kolumny zamieść po bokach tylniej ściany, najlepiej za sobą.

Takie ustawienie zagwarantuje Ci najwyższą jakosć audio. Wystarczy przygotować popcorn i można poczuć się jak w kinie.

Miłego oglądania!