Poradniki Eksperta

Mini projektor – ranking małych projektorów [TOP10]

 2023-02-24 

W przeciwieństwie do sprzętu przeznaczonego do kina domowego, mini projektor nie będzie dysponował tak dobrą jakością obrazu. Atutem urządzenia są przede wszystkim jego rozmiary. To sprzęt, który ma być mobilny, więc ważne są też takie przymioty, jak np. możliwość zasilania bateryjnego czy bezprzewodowe opcje łączności. Dzięki temu sprzęt sprawdzi się w użytku przez osoby często podróżujące, np. handlowców, wykładowców czy także na wyjazdach ze znajomymi. Przygotowaliśmy zestawienie, które pomoże Ci wybrać mini projektor. Ranking zawiera dziesięć wartych uwagi modeli renomowanych producentów. Oferują one różne możliwości, więc bez trudu znajdziesz sprzęt najbardziej dopasowany do Twoich wymagań.

9

MIEJSCE

8.5 / 10

Głośnik o mocy 5 W zapewniający wysokiej jakości dźwięk dookólny

Rozdzielczość Full HD i obsługa technologii HDR

Wbudowany system Tizen z aplikacjami

Funkcja automatycznego wyostrzania

Opcja klonowania obrazu z telefonu

W zestawie nie ma torby

Brak akumulatora w zestawie

Obrotowa konstrukcja to atut czyniący z modelu Samsung The Freestyle bardzo funkcjonalny mini projektor. Ranking właśnie z tego powodu zaczyna się od niego. Możesz wyświetlać obraz pod dowolnym kątem, praktycznie na każdej powierzchni. Sprzęt automatycznie koryguje przekrzywiony obraz i dopasowuje go do miejsca projekcji. Dzięki opcji automatycznego poziomowania problemu nie będzie stanowić nawet nierówne podłoże. Projektor jest wyjątkowo poręczny i bez trudu mieści się w dłoni. Projektor może być zasilany przy pomocy powerbanku kompatybilnego ze standardem USB Power Delivery i oferującego moc minimum 50 W.

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Złącze USB do odczytu plików pakietu biurowego

Automatyczna, pionowa korekcja trapezowa

Gwarancja na lampę do 20 tys. godzin

Technologia Amazing Colour

Wbudowany głośnik

Brak systemu Android z aplikacjami smart

Nie ma opcji łączności bezprzewodowej

Propozycja marki Optoma, to kompaktowy projektor krótkiego rzutu. Oznacza to, że nie potrzebujesz dużej odległości, aby uzyskać obraz o dużym rozmiarze. Wystarczy jedynie 1,3 m, aby otrzymać 100-calową przekątną. Będzie więc idealnym wyborem do niewielkich sal prezentacyjnych. Jako źródło światła wykorzystuje on lampę LED o jasności nawet 1000 ANSI lumenów i dużej trwałości. Opcja automatycznego ustawiania ostrości zadba o szybką konfigurację sprzętu. Rozmiary to 57 x 112 x 123 mm, a masa wynosi nieco ponad 1 kg. Prosta przeglądarka dokumentów pozwoli Ci uruchomić prezentację bez podłączania komputera.

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Trwałość lampy szacowana na 20 tys. godzin

Automatyczna, pionowa korekcja trapezowa

Obraz o przekątnej od 30 do nawet 120 cali

Wbudowany akumulator

Wbudowany głośnik

Brak systemu Android z aplikacjami smart

Brak zoomu cyfrowego

Przygotowując ranking projektorów nie sposób pominąć markę Optoma. Model UHD35 został przygotowany z myślą o kinie domowym. Wykorzystuje technologię DLP oraz oferuje rozdzielczość 3840 x 2160 pikseli. Dodatkowymi atutami są świetna jasność na poziomie 3600 ANSI lumenów oraz znakomity kontrast wynoszący 1000000:1. Dzięki temu nie musimy całkowicie zaciemniać pomieszczenia, aby obraz był szczegółowy. Częstotliwość odświeżania wynosi nawet 240 Hz, więc obraz jest bardzo płynny. Trwałość lampy w trybie ekonomicznym wynosi do 10 tys. godzin, dlatego nie musisz obawiać się wysokich kosztów eksploatacji.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Bogate opcje transmisji przewodowej i bezprzewodowej

Trwałość lampy szacowana na 30 tys. godzin

Podwójne głośniki Harman Kardon

Podstawa z regulacją nachylenia

Obraz o przekątnej do 150 cali

Nie ma opcji zoomu optycznego

Brak torby w zestawie

Z pewnością wyróżniającą się propozycją jest mini projektor Xgimi Mogo Pro+. Sprzęt ma masę mniejszą niż 1 kg i wyświetla obraz w rozdzielczości Full HD. Dodatkowo ma wbudowany akumulator o pojemność 12400 mAh, pozwalający na nawet 4 godziny odtwarzania wideo. Atutem jest również cicha praca – głośność to mniej niż 30 dB. Urządzenie wyposażono we wbudowany laser. Pozwala on na pomiar odległości od ekranu i na jego podstawie dokonuje korekty ostrości oraz geometrii obrazu. Wystarczy więc kilka sekund by był gotowy do pracy. Dzięki platformie Android TV masz dostęp do ulubionych aplikacji z ogromną bazą filmów.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Bogate opcje transmisji przewodowej i bezprzewodowej

Dostępny system Android z bogatą bazą aplikacji

Trwałość lampy szacowana na 25 tys. godzin

Obraz o przekątnej od 60 do 120 cali

Wbudowany system głośników

Nie ma opcji zoomu optycznego

Brak torby w zestawie

Amatorzy dobrej jakości obrazu również mogą sięgnąć po mini projektor. Ranking proponuje np. model Xiaomi Mi Smart Mini. Oferuje on rozdzielczość Full HD i jest przy tym kompatybilny ze standardem HDR 10. Dzięki niemu barwy są nasycone i realistycznie odwzorowane. O trwałość sprzętu dba wbudowany układ chłodzenia, którego parametry pracy możesz dopasować do aktualnej sytuacji i wymagań. Szczelnie zamknięty układ optyczny nie jest narażony na zabrudzenia. Opcja automatycznego ustawienia ostrości szybko dobierze właściwą wartość, abyś mógł cieszyć się wyraźnym obrazem.

6

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Opcje wyszukiwania głosowego z asystentem Google

Dostępny system Android z bogatą bazą aplikacji

Trwałość lampy szacowana na 30 tys. godzin

Czteropunktowa korekcja efektu keystone

Obraz o przekątnej do 180 cali

Nie ma opcji zoomu optycznego

Brak torby w zestawie

Jak na mini projektor Xgimi Halo+ oferuje naprawdę duże możliwości. Jego jasność to nawet 900 ANSI lumenów, a podstawowa rozdzielczość Full HD. Sprzęt obsługuje również formaty wideo do 3840 x 2160. Wyraźne szczegóły i bogactwo kolorów gwarantuje zaś technologia HDR. Dwa głośniki Harman Kardon o mocy 5 W o bardzo dobry brzmieniu. Obsługa standardów jak Chromecast, a także złącze HDMI i USB pozwalają na podłączenie najróżniejszych urządzeń.

7

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Dostępny system Android z bogatą bazą aplikacji

Trwałość lampy szacowana na 30 tys. godzin

Wbudowane głośniki i pilot w zestawie

Łączność Wi-Fi, port HDMI i USB

Obraz o przekątnej do 100 cali

Rozdzielczość WVGA

Brak Bluetooth

Nie musisz wydawać dużo, aby kupić dobry mini projektor. Ranking jako ekonomiczną propozycję prezentuje model AOpen PV10, który jest warty uwagi, jeśli zaakceptujesz pewne kompromisy. Trwałość lampy urządzenia w trybie eco jest szacowana na nawet 30 tys. godzin, a dzięki technologii DLP sprzęt osiąga kontrast na poziomie 5000:1. Deklarowany maksymalny poziom jasności to 300 ANSI lumenów. Za zasilanie w terenie odpowiada wbudowana bateria. Dzięki systemowi Android masz dostęp do dużej bazy aplikacji, a do przeprowadzenia prezentacji nie potrzebujesz komputera. W zestawie znajdziesz wygodny futerał do przechowywania i zasilacz.

8

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Trwałość lampy szacowana na 30 tys. godzin

Łączność Wi-Fi, port HDMI i USB

Obraz o przekątnej do 120 cali

Automatyczny tryb portretowy

Wbudowany głośnik

Brak systemu Android z aplikacjami smart

Nie ma pilota w zestawie

Kompaktowy projektor Asus ZenBeam E2 ma rozdzielczość 854 x 480 pikseli i odtwarza także treści Full HD. Zastosowane źródło światła LED oferuje jasność do 300 lumenów. Ciekawostką jest tryb Auto Portrait, pozwalający na szybką zmianę orientacji obrazu z poziomej na pionową. Atutem jest głośnik o mocy 5 W z technologią Asus SonicMaster. Podczas oglądania ulubionych filmów będziesz mógł cieszyć się dobrym brzmieniem. Opcja korekcji keystone pozwoli na dopasowanie obrazu do powierzchni wyświetlania. Wbudowany akumulator zapewni zasilanie także w terenie, np. podczas seansu pod gwiazdami. Podczas wyjazdów przyda Ci się dołączona do zestawu torba. Masa sprzętu to jedynie 0,41 kg.

9

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Łączność Wi-Fi, Bluetooth oraz porty USB-C, HDMI 2.0 i USB-A

Dostępny system Android z bogatą bazą aplikacji

Automatyczna pionowa korekcja trapezowa

Wbudowane głośniki 2.1 i pilot w zestawie

Obraz o przekątnej do 100 cali

Nie ma opcji zoomu cyfrowego

Masa 2,3 kg

Funkcjonalny mini projektor BenQ GV30 świetnie sprawdzi się w każdych warunkach. Urządzenie jest odporne na zachlapania oraz upadki z wysokości nawet 70 cm. Dodatkowo ma wbudowany 2.1-kanałowy system audio, co pozwala na w pełni samodzielne użytkowanie. Realistycznie odwzorowane barwy gwarantuje technologia BenQ CinematicColor. Źródło światła zapewnia jasność na poziomie 500 ANSI lumenów, a opcja automatycznej regulacji szybko ją dostosuje, aby uwydatnić szczegóły w obrazie i kontrast. Projektor został wyposażony w akumulator zapewniający możliwość pracy przez nawet 2,5 godziny.

10

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.0 / 10

Automatyczna korekcja zniekształceń trapezowych

Dostępny system Android z bogatą bazą aplikacji

Trwałość lampy szacowana na 30 tys. godzin

Wbudowane głośniki stereofoniczne

Opcja regulacji ostrości obrazu

Brak łączności Bluetooth

Nie ma torby w zestawie

Model Philips PicoPix Micro 2TV PPX360 to ostatni prezentowany mini projektor. Ranking zamyka naprawdę kompaktowe urządzenie, które można mieć zawsze przy sobie. Masa sprzętu to jedynie 0,61 kg. Dzięki systemowi Android możesz uruchomić aplikacje z ulubionymi filmami i serialami, wystarczy, że podłączysz się do sieci Wi-Fi. Obsługę ułatwia dołączony do zestawu pilot ze skrótami do programów. Wbudowany akumulator pozwala na pracę bez dodatkowego zasilania, przez nawet 4 godziny. Atutem jest uchwyt statywowy. Przy jego pomocy łatwo wybierzesz dogodne ustawienie projektora.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756