Poradniki Eksperta

Nowe telewizory OLED EVO i QNED MiniLED 2022


W tym roku nie brakuje atrakcyjnych nowości w różnych segmentach rynku. W zależności od upodobań możemy wybierać pomiędzy przystępnymi cenowo modelami NanoCell, zaawansowanymi QNED, w tym z podświetleniem MiniLED, oraz najnowszymi panelami OLED EVO, które zaspokoją wymagania najwybredniejszych kinomanów. Oprócz tego dostępne są nowe warianty przekątnych 42 i 48-calowe, które idealnie wpasowują się w potrzeby graczy.Nowe telewizory OLED


Panele OLED EVO


Po raz pierwszy firma LG zaprezentowała panele OLED EVO w 2021 r. kiedy trafiły one do gamy telewizorów z serii G. Dziś ich zalety doceni szersze grono użytkowników, ponieważ w tym roku wykorzystano je w seriach G2 oraz C2. Jakie korzyści przynosi wykorzystanie ekranów wykonanych w technologii OLED EVO? Przede wszystkim jest to zwiększenie realizmu obrazu poprzez poprawę ostrości szczegółowości oraz jasności, co ma znaczenie zwłaszcza przy treściach HDR. W serii G2 odpowiada za to funkcja Brightness Booster Max (zwiększa jasność nawet o 30 proc.), a w modelach z linii C2 Brightness Booster (wzrost jasności o nawet 20 proc). Brak podświetlenia oraz zwiększony poziom jasności pozwalają uzyskać jeszcze lepszy kontrast, w każdych warunkach oświetleniowych. Dzięki temu OLED EVO to najlepsze spośród ekranów wykorzystujących technologię samoświecących pikseli.


Możliwe to było również dzięki zastosowaniu najnowszego procesora alfa9 Gen 5 o zwiększonej mocy obliczeniowej. Dzięki algorytmowi Dynamic Tone Mapping Pro procesor przetwarza ponad 5 tys. obszarów na ekranie. Pozwala to na uzyskanie bardziej kontrastowego obrazu, bez utraty szczegółów w jasnych i ciemnych partiach. Atutem jest również funkcja AI Sound Pro, dzięki której głośniki TV mogą uzyskać wirtualne brzmienie przestrzenne 7.1.2.


OLED EVO w nowych rozmiarach


Najnowsze panele OLED EVO dostępne są również w nowych rozmiarach. Znajdzie się coś zarówno dla wielbicieli większych jak i mniejszych ekranów. To pierwsze grono z pewnością ucieszy się z wariantu 97-calowego, który zapewni w domu iście kinowe wrażenia. Jest on dostępny w serii G2 Gallery. Warto dodać, że unikatowy design pozwala zamontować odbiornik na ścianie niczym obraz, co zapewnia integrację z wnętrzem. W ubiegłym roku po raz pierwszy do szerokiej sprzedaży trafił 48-calowy telewizor OLED. W tym roku gama mniejszych ekranów z serii C2 powiększa się o wariant 42-calowy. Sprawdzi się nie tylko w mniejszych pomieszczeniach, ale przede wszystkim jest to świetny OLED dla graczy czy to korzystających z konsoli, czy „peceta”. Ekran bez trudu zmieści się nawet na większym biurku. Wisienką na torcie jest obsługa serwisów streamingowych do grania w chmurze jak Google Stadia i GeForce Now.


Spośród gamingowych funkcji telewizorów OLED EVO warto wymienić obsługę technologii synchronizacji NVIDIA G-Sync, AMD FreeSync Premium i VRR oraz błyskawiczny czas reakcji wynoszący, jedynie 1 ms. Nawet podczas dynamicznych scen obraz pozostaje płynny. Możesz również cieszyć się idealnym obrazem HDR w każdych warunkach dzięki technologii Dolby Vision Gaming 4K przy 120 Hz. Dzięki funkcji GameGenre, telewizor wykryje w jaki gatunek gier grasz aktualnie oraz automatycznie dopasuje do niego ustawienia. Referencyjne parametry obrazu sprawiają, że 48 lub 42-calowy OLED EVO może być także ciekawym wyborem dla twórców wideo. Pod względem jakości może bowiem konkurować z profesjonalnymi monitorami.


Nowe rozmiary to także nowe możliwości aranżacji. 65 oraz 55-calowe ekrany z serii G2 i C2 można wyposażyć w stylowy stojak Gallery Stand. Sprawi on że telewizor OLED EVO będzie prawdziwą ozdobą pomieszczenia. Warianty 42 i 48-calowe możesz zaś zamontować, na dostępnej jako akcesorium podstawie Floor Stand.


Telewizory w naszej ofercie:LG QNED86/87 – MiniLED i 120 Hz


Wymagający użytkownicy mogą również zdecydować się na telewizory wykonane w technologii QNED z podświetleniem MiniLED. Linie QNED86/87 zostały wyposażone w matryce o częstotliwości odświeżania 120 Hz, co gwarantuje idealną płynność w przypadku dynamicznych scen czy podczas oglądania sportu. Wyświetlacze QNED wykorzystują technologie kropek kwantowych (Quantum Dot) oraz NanoCell. Możesz więc liczyć na niezwykle wierne odwzorowanie kolorów oraz pokrycie szerokiej palety barw. Dzięki temu obraz nabiera szczegółowości, a wszelkie przejścia tonalne są niezwykle dobrze widoczne. Całość uzupełnia podświetlenie MiniLED. W zależności od przekątnej telewizor QNED może mieć nawet kilka tysięcy niezależnie sterowanych stref podświetlenia. Wraz z zaawansowanymi algorytmami umożliwia to precyzyjne sterowanie wygaszaniem, tak, aby uzyskać jak najwyższy współczynnik kontrastu, przy jednoczesnym zachowaniu detali.


Dzięki dużej jasności możliwe jest uzyskanie znakomitych efektów HDR. Nie zabrakło także obsługi standardów Dolby Vision IQ, HDR 10 Pro oraz dźwięku Dolby Atmos. Pozwala to wydobyć pełnię potencjału z serwisów streamingowych czy treści Blu-ray Ultra HD. Intuicyjny system webOS daje Ci łatwy dostęp do najważniejszych popularnych aplikacji VOD oraz do gry w chmurze. Telewizory QNED świetnie sprawdzą się w dużych, nasłonecznionych pomieszczeniach, także dzięki szerokim kątom widzenia. Ekrany z serii QNED86/87 dostępne są w rozmiarach 55, 65, 75 oraz 86 cali. Port HDMI 2.1 obsługujący takie funkcje jak ALLM, VRR czy rozdzielczość 4K z częstotliwością odświeżania 120 Hz sprawia, że telewizory znakomicie sprawdzą się w gamingu.


QNED 81/82 – wyjątkowe kolory i płynny obraz


Połączenie technologii Quantum Dot oraz NanoCell pozwoliło telewizorom z serii QNED 81/82 zaoferować żywy obraz, z nasyconymi barwami w przystępnym segmencie cenowym. Atutem jest technologia wygaszania Dimming Pro, która wykorzystuje algorytmy głębokiego uczenia. To pozwala na precyzyjne wygaszanie obrazu w tych partiach, gdzie jest to niezbędne oraz jednocześnie redukcję efektu halo. Telewizory QNED 81/82 dostępne są w rozmiarach 50, 55, 65, 75 oraz 86 cali, bez trudu znajdziesz więc model odpowiedni do Twojego salonu. Dodatkowo dzięki odświeżaniu 120 Hz obraz jest wyjątkowo płynny. Docenisz to szczególnie podczas oglądania np. rozgrywek piłkarskich, w tym tegorocznego Mundialu. To również znakomity telewizor do gier, dzięki obsłudze takich technologii jak VRR oraz AMD FreeSync Premium. Nie zabrakło również dostępu do serwisów streamingowych z grami – Google Stadia oraz GeForce Now. Dzięki nim możesz spróbować nowej ery Cloud Gamingu.


Wszystko co niezbędne – LG NanoCell


Linia telewizorów LG NanoCell to odbiorniki przeznaczone dla klientów, którym zależy na dobrej jakości obrazu oraz funkcjonalności. Wybierając spośród wielu przekątnych w rozmiarach od 43 do nawet 86 cali, z pewnością znajdziesz sprzęt idealnie dopasowany do Twojego pomieszczenia. Zastosowana technologia NanoCell wykorzystuje nanocząsteczki do filtrowania wyblakłych kolorów z fal RGB. Wraz z funkcją Pure Color pozwala to na uzyskanie nasyconych barw. Seria NanoCell oferuje również zaawansowane możliwości dla graczy oraz miłośników kina. Usługi Google Stadia oraz GeForce Now dają dostęp do gamingu w chmurze i kilku tysięcy różnych tytułów bez konieczności kupowania jakichkolwiek urządzeń. Oprócz tego system webOS gwarantuje możliwość skorzystania z wiodących platform VOD, jak Netflix, AppleTV+ czy Prime Video.


LG – telewizory z DVB-T2


Już w tym roku nastąpi zmiana systemu kodowania sygnału telewizji naziemnej. Do jej odbioru niezbędny będzie m.in. telewizor kompatybilny DVB-T2/HEVC. Nowy standard pozwoli m.in. na nadawanie oraz odbiór kanałów telewizyjnych w formacie Ultra HD. Dodatkowo większa pojemność multipleksów umożliwi zaoferowanie większej liczby kanałów użytkownikom. Wybierając telewizory LG OLED EVO, OLED, QNED, MiniLED oraz NanoCell masz pewność, że będziesz mógł skorzystać z oferty programowej naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2, ponieważ są z nią w pełni kompatybilne. Do odbioru będziesz potrzebował jedynie tradycyjnej anteny, a w budynkach wielorodzinnych jest możliwość skorzystania z instalacji zbiorczej


Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756