Poradniki Eksperta

Słuchawki do 200 zł - ranking [TOP10]

Jakie są najlepsze słuchawki do 200 zł? Odpowiedź na to pytanie, zależy głównie od Twoich oczekiwań, wymagań i sposobu, w jaki zamierzasz się nowym urządzeniem posługiwać. Za chwilę dowiesz się, jakie są najważniejsze cechy słuchawek, na które należy zwrócić uwagę przed zakupem oraz poznasz dziesięć modeli urządzeń, które uznajemy za najlepsze w swojej kategorii.


Najważniejsze cechy techniczne słuchawek


Słuchawki do 200 zł potrafią zaskoczyć jakością swojego dźwięku. Choć nie możemy tutaj oczywiście liczyć na jakość studyjną (w tym wypadku mówimy o urządzeniach w cenie liczonej najczęściej w tysiącach złotych), dla osób, które poszukują dobrej jakości dźwięku przy niewygórowanej cenie, znalezienie odpowiedniego modelu nie powinno być większym problemem. Zanim przejdziemy jednak do omówienia naczelnych rodzajów słuchawek, a później do wymieniania najlepszych naszym zdaniem słuchawek do 200 zł, warto dowiedzieć się, jakie są najważniejsze parametry techniczne tego rodzaju sprzętów. Aby świadomie wybrać nowe urządzenie, warto posiadać choć minimalną wiedzę na temat dynamiki, częstotliwości, czy impedancji słuchawek. Już za chwilę krok po kroku opowiemy o najważniejszych czynnikach wpływających na jakość słuchawek.


Dynamika w słuchawkach


To jeden z najbardziej kluczowych parametrów w słuchawkach. Dynamika odnosi się bezpośrednio do pracy głośników urządzeń i jest wyrażana w decybelach (dB). Zasada jest dość prosta – im na szerszej skali decybelów operują słuchawki, tym jakość dźwięku będzie lepsza. Dobra dynamika pozwoli nam usłyszeć nawet najmniejsze różnice zarówno w cichych, spokojnych utworach, jak i potężniejszych, agresywnych piosenkach. Dynamika słuchawek jest cechą szczególnie docenianą przez melomanów, którzy chcą doświadczyć jak najwięcej w każdym utworze.

slc

Częstotliwość w słuchawkach


Częstotliwość w słuchawkach obrazuje nam tak zwane pasmo przenoszenia. Wartość ta mówi nam o tym, w jakim zakresie częstotliwości fal dźwiękowych są w stanie operować dane słuchawki. Przyjęło się, że większość modeli słuchawek posiada częstotliwość w przedziale od 20 Hz do 20 000 Hz (20 kHz). Te wartości granicznie nie wzięły się znikąd – obrazują one najszerszą paletę słyszalnych dźwięków przez człowieka. Część specjalistów podnosi argument, iż większość osób nie słyszy już dźwięków powyżej 15000 Hz, lecz nie wpływa to znacznie na odbiór wyższych częstotliwości. Wiele osób opisuje doznania z obcowaniem ze sprzętami o skrajnie niskich i wysokich puntach granicznych skali częstotliwości, jako zupełnie odmienne od klasycznego użytkowania słuchawek. Jeżeli jednak nie chcesz poświęcać na nowe słuchawki dużych pieniędzy, przedział 20 Hz – 20 000 Hz powinien być w zupełności zadawalający.


Impedancja w słuchawkach


Czynnikiem, który wiele osób niesłusznie pomija przy wyborze nowych słuchawek, jest ich impedancja. W dużym skrócie, poziom impedancji określa jak duży opór prądowi zmiennemu, stawiają słuchawki. Im wyższy jest ten poziom, tym jakość dźwięku jest lepsza. Podobnie jednak jak w wypadku częstotliwości i dynamiki, wysokie wartości impedancji będą miały większe znaczenie w sprzętach profesjonalnych. Do codziennego użytku, około 30 Ohmów w słuchawkach powinno być wystarczające. Zakup słuchawek o zbyt wysokiej dla urządzenia dostarczającego sygnał audio impedancji, może skutkować po prostu tym, że słuchawki nie będą działały. Tak na przykład profesjonalny sprzęt studyjny nie będzie współgrał ze zwykłym smartfonem, gdyż opór stawiany przez słuchawki jest dla telefonu komórkowego zbyt duży. Pozostaje nam wtedy tylko opcja zakupienia specjalnego wzmacniacza dźwięku, lecz rozwiązanie to jest niepraktyczne w codziennych sytuacjach.


Przewodowe czy nie?


Przejdźmy do wymieniania najczęściej spotykanych rodzajów słuchawek. Dowiesz się, na czym polegają różnice między konkretnymi rozwiązaniami oraz które modele sprawdzą się w jakich warunkach. Nim jednak przejdziemy do opisów poszczególnych typów urządzeń, warto pochylić się nad tematem bezprzewodowości słuchawek. Coraz częściej spotykamy się ze słuchawkami, które nie wymagają do poprawnego działania żadnego połączenia przy użyciu kabla. Co więcej, niektórzy producenci smartfonów decydują się na usunięcie ze swoich urządzeń wyjść audio, które jeszcze niedawno były oczywistym standardem. Jakie są wady i zalety słuchawek bezprzewodowych? Największym ich atutem, jest niewątpliwie wygoda użytkowania. Współczesne słuchawki Bluetooth posiadają od kilku do kilkunastu metrów zasięgu, dzięki czemu nie musimy się przejmować plączącym się kablem. Urządzenia tego rodzaju nie odbiegają również znacznie jakością od swoich przewodowych odpowiedników. Problemem dla niektórych może jednak okazać się potrzeba ładowania urządzenia oraz mniejsza (choć dziś i tak na bardzo wysokim poziomie) stabilność połączenia.


Rodzaje słuchawek


Właściwie wszystkie rodzaje słuchawek (poza wokółusznymi), znajdziemy w wariantach przewodowych oraz bezprzewodowych – tylko od Ciebie zależy na jaką wersję się skusisz. Porozmawiajmy jednak o konkretnych rozwiązaniach producentów. Słuchawki douszne to kiedyś najbardziej popularny rodzaj słuchawek, kiedyś popularnie nazywany „pchełkami”. Choć dziś stają się coraz mniej popularne, wiele osób docenia je dzięki dużej przepuszczalności powietrza oraz szumów. Choć wpływa to negatywnie na jakość dźwięku, uważa się, że mniej szkodzi on naszemu słuchowi oraz zdrowiu. Bardzo popularnym rozwiązaniem stały się za to słuchawki dokanałowe. Są one podobne w wyglądzie do modeli dousznych, lecz docierają głębiej do ucha i lepiej tłumią dźwięki z otoczenia. Słuchawki te polecane są głównie do aktywności na zewnątrz, uprawiania sportu, czy podróżowania komunikacją publiczną, itd. Wiele osób, chcąc osiągnąć kompromis między wysoką jakością dźwięku a ceną urządzenia, decyduje się na wybór słuchawek nausznych. Są to słuchawki z relatywnie wysoką dźwiękoszczelnością i dobrą jakością dźwięku. Powinny być dobrym wyborem dla domowych melomanów, którzy chcą słuchać swoich ulubionych utworów, nie zakłócając ciszy domownikom i sąsiadom. Najrzadziej spotykanym rodzajem słuchawek, są słuchawki wokółuszne. Wykorzystywane są one głównie przez profesjonalistów, ale również i graczy. Cechują się zazwyczaj wysoką jakością i bardzo dużym wygłuszeniem dźwięków z otoczenia. Jak już wspomnieliśmy, najczęściej będą to modele przewodowe.


Najlepsze słuchawki do 200 zł – ranking [TOP10]


Przejdźmy do tego, na co wszyscy czekali, czyli rankingu najlepszych słuchawek do 200 zł. Omówimy zarówno modele flagowych producentów, takich jak Sony, Philips czy JBL, lecz pochylimy się również nad mniej popularnymi markami, które mogą pochwalić się produktami naprawdę wysokiej klasy. Skupimy się głównie na urządzeniach dokanałowych i nausznych, gdyż są one najbardziej uniwersalne i najpopularniejsze wśród użytkowników. Postaraliśmy się, by ranking zawierał zróżnicowane urządzenia, posiadające wszelkie ciekawe funkcje – zarówno te przewodowe, jak i nie wymagające do działania kabla. Jakie słuchawki do 200 zł będą najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie? Przekonaj się już teraz!


Słuchawki nauszne SONY WH-CH510


Jakie słuchawki bezprzewodowe do 200 zł oceniamy jako warte uwagi? Z pewnością jednym z najbardziej polecanych modeli, jest Sony WH-CH510. Słuchawki te są niewiarygodnie popularne dzięki kilku prostym, acz bardzo przydatnym rozwiązaniom. Poza designerskim wyglądem, możemy liczyć na szereg funkcjonalnych udogodnień, takich jak możliwość obsługi asystenta głosowego Twojego smartfonu czy odbieranie i prowadzenie rozmów telefonicznych. Wartym uwagi jest również możliwość złożenia słuchawek, co przyda się szczególnie osobom słuchającym muzyki, czy podcastów w podróży.


Sony WH-CH510 Dane techniczne:


Transmisja Bluetooth

Min. częstotliwość: 20 Hz

Maks. częstotliwość: 20 kHz

Złącze USB typu CUdogodnienia:


Funkcja odbierania połączeń

Przegubowe nauszniki

Szybkie ładowanie sprzętu

Asystent głosowy smartfonuSłuchawki dokanałowe PHILIPS TAT2206GR/00


Drugie miejsce w naszym rankingu zajmują słuchawki Philips TAT2206GR/00. Są wyjątkowo atrakcyjne, zarówno ze względu na swoje możliwości, jak i ekstrawagancki wygląd. Urządzenie jest definicją wygody i profesjonalności w jednym. Dokanałowe słuchawki cechują się wysoką jakością dźwięku oraz dobrym wygłuszaniem szumów otoczenia, przez co mogą stać się świetnym towarzyszem podróży po mieście, czy w trakcie uprawiania sportu. Wygodne etui ładuje słuchawki za każdym razem, gdy włożymy je do futerału,Philips TAT2206GR/00 Dane techniczne:


Transmisja Bluetooth

Min. częstotliwość: 20 Hz

Maks. częstotliwość: 20 kHz

Dynamika: 101 dBUdogodnienia:


Etui ładujące słuchawki

Idealne do uprawiania sportu

Asystent głosowy smartfonu

Zdalna obsługa smartfonuSłuchawki dokanałowe REALME Buds Air 2 Neo


Podium naszego rankingu zamykają słuchawki dokanałowe Realme Buds Air 2 Neo. Forma słuchawek bezprzewodowych ładowanych w poręcznym etui, w ostatnich latach dominuje rynek dzięki swojej wygodzie i praktyczności. Wartym uwagi w tym modelu, jest wysoka wodoszczelność w klasie IPX4. Informacja ta może być szczególnie ważna dla sportowców, którzy często przebywają w warunkach narażonych na zamoczenie sprzętu. Tym słuchawkom nie grozi deszcz, a już tym bardziej pot. Ogranicza Cię tylko wyobraźnia (i plan treningowy!).Realme Buds Air 2 Neo Dane techniczne:


Transmisja Bluetooth

Min. częstotliwość: 20 Hz

Maks. częstotliwość: 20 kHz

Dynamika: 102 dBUdogodnienia:


Aktywna redukcja szumów

Wysoka wodoszczelność

Etui ładujące słuchawki

Zdalna obsługa smartfonuSłuchawki dokanałowe TCL MoveAudio S108


Kolejnym przedstawicielem małych słuchawek bezprzewodowych, obsługiwanych z użyciem technologii Bluetooth jest TCL MoveAudio S108. Urządzenie to warte jest uwagi, szczególnie dzięki połączeniu atrakcyjnej ceny z dużą liczbą udogodnień i nowoczesnych rozwiązań. Rozwiązanie to może być wyjątkowo ciekawe dla sportowców – zarówno tych, którzy preferują aktywność po dachem, jak i chociażby biegaczy (a to za sprawą wysokiej wodoszczelności). Wysoka jak na sprzęt tej klasy dynamika, pozwoli Ci na usłyszenie najmniejszych szczegółów w ukochanych utworach.TCL MoveAudio S108 Dane techniczne:


Transmisja Bluetooth

Min. częstotliwość: 20 Hz

Maks. częstotliwość: 20 kHz

Dynamika: 106 dBUdogodnienia:


Wysoka jakość dźwięku

Asystent głosowy smartfonu

Idealne do uprawiania sportu

Wysoka wodoszczelnośćSłuchawki nauszne JBL Tune 500


Powróćmy na chwilę do słuchawek nausznych. Tym razem znana i prestiżowa marka JBL, prezentuje nam słuchawki przewodowe JBL Tune 500. Urządzenie to nada się zarówno w podróży (wyjątkowo przydatna możliwość złożenia słuchawek), jak i w domowych warunkach. Wiele osób chwali sobie słuchawki przewodowe za większą niezawodność oraz brak potrzeby ładowania urządzenia. Pamiętajmy jednak, że wszystko przychodzi ze swoim kosztem i coraz większa liczba producentów smartfonów, decyduje się na usunięcie ze swoich produktów złączy typu Jack. Kupując te słuchawki, powinieneś więc przygotować się na możliwą konieczność dokupienia specjalnej, małej przejściówki.JBL Tune 500 Dane techniczne:


Transmisja przewodowa

Min. częstotliwość: 20 Hz

Maks. częstotliwość: 20 kHz

Dynamika: 95 dBUdogodnienia:


Składana konstrukcja słuchawek

Dedykowany przycisk JBL

Idealne do uprawiania sportu

 Sterowanie zdalne smartfonemSłuchawki nauszne JBL Tune 510BT


Kolejnym reprezentantem marki JBL, jest JBL Tune 510BT. Tym razem mamy jednak do czynienia ze słuchawkami bezprzewodowymi. Rozwiązanie to może zadowolić szczególnie osoby słuchające muzyki w domu oraz podczas codziennych podróży do pracy, czy szkoły. Słuchawki są bardzo kompaktowe. Wystarczy je złożyć, by zajęły minimalną ilość miejsca w torbie, czy plecaku. Poza wygodą przenoszenia, możemy również liczyć na krystalicznie czysty dźwięk oraz liczne funkcje dodatkowe, współpracujące z Twoim smartfonem.JBL Tune 510BT Dane techniczne:


Transmisja Bluetooth

Min. częstotliwość: 20 Hz

Maks. częstotliwość: 20 kHz

Dynamika: 103,5 dBUdogodnienia:


Bardzo długi czas pracy bez ładowania

Wyjątkowo szczelna konstrukcja

Składana konstrukcja słuchawek

Sterowanie zdalne smartfonemSłuchawki dokanałowe OPPO Enco Buds W12


Przed nami słuchawki Oppo Enco Buds W12. To kolejny w naszym zestawieniu model słuchawek bezprzewodowych z ładującym etui. Nada się do codziennego, niezbyt wymagającego słuchania muzyki, czy ulubionych podcastów. Na korzyść tego urządzenia przemawia także specjalny system inteligentnej redukcji szumów, który skutecznie pozbędzie się zakłóceń dochodzących z ulicy. Słuchawki te są w dodatku bardzo kompaktowe i lekkie, dzięki czemu bez problemu możesz je wrzucić do plecaka czy torby i „zapomnieć o ich istnieniu”.Oppo Enco Buds W12 Dane techniczne:


Transmisja Bluetooth

Min. częstotliwość: 20 Hz

Maks. częstotliwość: 20 kHz

Dynamika: 101 dBUdogodnienia:


Bardzo wysoka jakość dźwięku

Wyjątkowo niska waga słuchawek

Inteligenta redukcja szumów

Przenośne etui ładujące urządzeniaSłuchawki nauszne XMUSIC BTH105B


Przed nami ciekawe rozwiązanie, jakim jest Xmusic BTH105B. Słuchawki te wymykają się klasycznym podziałom, gdyż mogą działać równie dobrze jako urządzenia bezprzewodowe, jak i z kablem z końcówką Jack 3,5 mm. Model ten powinien przypaść do gustu szczególnie graczom. Xmusic BTH105B dają nam możliwość słuchania muzyki na co dzień poprzez system Bluetooth, a wieczorami rozgrywanie pasjonujących rozgrywek, poprzez połączenie do komputera i nie martwienie się o ewentualne zakłócenia, czy rozłączenie się urządzenia w trakcie gry. Dorzućmy do tego designerski, modny wśród graczy wygląd i mamy przed sobą świetne słuchawki dla miłośników rozgrywek i nie tylko!Xmusic BTH105B Dane techniczne:


Transmisja Bluetooth

Min. częstotliwość: 20 Hz

Maks. częstotliwość: 20 kHz

Dynamika: 90 dBUdogodnienia:


Wbudowany w słuchawki mikrofon

Długi czas pracy bez ładowania

Długi przewód zasilający

Wbudowane w słuchawki radio FMSłuchawki douszne XIAOMI Redmi BUDS 3


Marka Xiaomi zaskakuje wszystkich użytkowników swoimi zaawansowanymi, a przy tym nieobciążającymi portfela urządzeniami. Jednym ze świetnych przykładów tego fenomenu, są słuchawki Xiaomi Redmi Buds 3. Urządzenie to jest wyjątkowo uniwersalne, a także wyposażone w liczne funkcje, ułatwiające wykonywanie codziennych czynności. Na uwagę zasługuje system wykrywania pozycji słuchawek. Wystarczy, że wyjmiesz słuchawkę z ucha, a muzyka przestanie w nim grać, oszczędzając przy tym energię.Xiaomi Redmi Buds 3 Dane techniczne:


Złącze USB typu C

Kompozytowa membrana

Zasięg pracy: 10 metrów

Transmisja BluetoothUdogodnienia:


Idealne do uprawiania sportu

Wyjątkowo niska waga

Zaawansowane wygłuszanie

Wykrywanie pozycji słuchawekSłuchawki nauszne KOSS PortaPro


Nasz ranking kończymy omawiając wyjątkowe słuchawki, jakimi są słuchawki Koss PortaPro. Te wyjątkowo designerskie słuchawki przewodowe, charakteryzują się wysoką wytrzymałością i doskonałą jakością dźwięku. O tej drugiej cesze świadczyć może chociażby szerokie pasmo przenoszenia w wartościach od 15 Hz, do aż 25 000 Hz. Koss PortaPro posiadają również wyjątkowo ciekawy, niespotykany system składania urządzenia. Jeżeli poszukujesz słuchawek unikalnych nie tylko ze względu na swój wygląd, ale również jakość odtwarzanej muzyki, nie ma lepszego wyboru.Koss PortaPro Dane techniczne:


Transmisja przewodowa

Min. częstotliwość: 15 Hz

Maks. częstotliwość: 25 kHz

Dynamika: 101 dBUdogodnienia:


Wyjątkowo wytrzymałe

Możliwość złożenia słuchawek

Przewód długości aż 1,2 metra

Wbudowane w słuchawki radio FM


Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756