Polecane produkty podobne

Opis i dane

Stylowy design. Nową serię produktów Matrix Audio – Element charakteryzuje minimalistyczny, elegancki design. Zrezygnowaliśmy z niepotrzebnych ozdobników i skupiliśmy się na klasycznej prostocie, jednocześnie podkreślając precyzyjne wykończenie aluminiowej, anodowanej obudowy. Spędziliśmy ponad rok na intensywnych pracach nad zaimplementowaniem czterordzeniowego procesora ARM (Freescale i.MX6) do produktów Matrix. Następnie opracowaliśmy wysokiej jakości, dedykowany system audio oparty na systemie Linux. W wyniku tych działań powstała seria Element – pierwsze, pełnowartościowe źródło audio, z możliwością odtwarzania muzyki strumieniowo, plików z sieci lub z dysku lokalnego. Element X został wyposażony w potężny system odtwarzania dźwięku, który obsługuje praktycznie wszystkie popularne formaty audio. Wystarczy podłączyć dysk USB lub skonfigurować serwer NAS, aby uzyskać dostęp do swojej biblioteki muzycznej i cieszyć się odtwarzaniem audio 768 kHz PCM i 22,4 MHz DSD.


Aplikacja MA Remote jest dostępna na urządzenia z Androidem oraz iOS. Przeglądaj i odtwarzaj własne cyfrowe audio wysokiej jakości lub ciesz się strumieniowym dźwiękiem w wysokiej rozdzielczości. MA Remote jest teraz zintegrowany z serwisami streamingowymi TIDAL i Qobuz. Ponadto jest również gotowa dla ROON. Znajdź urządzenie Matrix i steruj za pomocą ROON Remote, dzięki czemu odtwarzanie będzie szybsze. Słuchanie muzyki strumieniowo w sieci stało się naturalnym elementem współczesnego życia. Również Element X umożliwia odtwarzanie muzyki ze smartfona lub innych urządzeń przenośnych za pomocą AirPlay i DLNA dla wygodnego strumieniowania. MQA (Master Quality Authenticated) to wielokrotnie nagradzana brytyjska technologia, która pozwala doświadczyć wszelkich detali muzycznych w jakości studyjnej, niczym będąc na sali nagrań. Główny plik MQA jest w pełni uwierzytelniony, będąc na tyle niedużych rozmiarów, że można go przesyłać strumieniowo lub pobierać. Element X obejmuje technologię MQA, która umożliwia odtwarzanie plików audio i strumieni MQA, zapewniając dźwięk oryginalnego nagrania studyjnego.


Element X wykorzystuje wiodący w branży przetwornik cyfrowo-analogowy ESS ES9038PRO wraz z profesjonalnym ultra-niskoszumowym LDO ES9311 i zegarem femtosekundowym Crystek CCHD-950. Łącząc wieloletnie doświadczenie w zakresie rozwoju i dostrajania elementów układu audio, udało się nam osiągnąć maksimum potencjału, jaki oferuje ta konfiguracja.Wymagania dotyczące przetwarzania sygnałów audio są wyższe niż kiedykolwiek, głównie z powodu szybkiego rozwoju technologii i powszechnej dostępności plików w wysokiej jakości. Element X został wyposażony w najnowszy procesor XMOS XU216, który z łatwością radzi sobie m.in. z pełnym dekodowaniem i współpracą z MQA. Chcąc wyeliminować mankamenty tradycyjnych potencjometrów analogowych i cyfrowych układów regulacji głośności, zaprojektowaliśmy hybrydowy system regulacji głośności, oparty na szeregu przekaźników współpracujących z wbudowanym układem głośności w DAC. Takie rozwiązanie umożliwiło połączenie zalet analogowej regulacji głośności z precyzją cyfrowej kontroli. Element X idealnie sprawdzi się w sytuacji, gdy będziemy chcieli podłączyć do niego np. głośniki aktywne. Wysokiej jakości sekcja przedwzmacniacza pozwala uzyskać do +10 dB wzmocnienia analogowego.


Element X może pracować również jako wzmacniacz słuchawkowy w dwóch trybach. Oparty jest na układzie LME49600 i składa się z czterech niezależnych jednostek wzmacniających. Dla trybów zbalansowanego, jak i niezbalansowanego posiada dwa niezależne wyjścia słuchawkowe, zaś każdy tor ma swój własny, niezależny wzmacniacz stereo. Nasz liniowy zasilacz jest podstawą doskonałej jakości dźwięku bez niechcianych zakłóceń. W Element X wykorzystano modyfikowany transformator toroidalny Noratel wraz z kondensatorami Nichicon. Dla uzyskania najlepszej reprodukcji dźwięku i usunięcia wewnętrznych zakłóceń zaprojektowano i wykorzystano czterowarstwowe obwody drukowane o wysokim poziomem izolacji i regulatorami LDO. Różne materiały mają swoją własną częstotliwość rezonansową. Obudowa Element X została zaprojektowana jako struktura dwuwarstwowa. Wewnętrzna powłoka wykorzystuje stal ocynkowaną z wielopasmowymi żebrami wzmacniającymi, aby zapewnić doskonałą wytrzymałość, natomiast zewnętrzna powłoka jest wykonana z aluminium o grubości 4 mm. Połączenie tych dwóch metali eliminuje stałą częstotliwość rezonansową każdego materiału i znacznie zmniejsza negatywny wpływ jaki rezonans mechaniczny obudowy ma na jakość dźwięku.

Dane techniczne

Charakterystyka

Funkcje

Komunikacja

Techniczne

Złącza

Fizyczne

Parametry

Obsługa formatów audio AAC, AIFC, AIFF, ALAC, APE, DSF, FLAC, M4A, MP3, OGG, WAV, WMA
Zgodność z iPod / iPhone Tak
Funkcje dodatkowe Kontrola za pomocą smartfona
Radio Nie
Radio internetowe Nie
Wi-Fi Tak
AirPlay Tak
Bluetooth Nie
DLNA Tak
Kolor Biały
Pobór mocy (tryb czuwania) [W] 6
Pobór mocy (tryb włączenia) [W] 25
Złącze Ethernet (LAN) Tak
Cyfrowe wyjście koaksjalne Tak
Cyfrowe wyjście optyczne Tak
Liczba złączy analogowych audio 0
Pozostałe wejścia/wyjścia RCA, XLR
Wyjście słuchawkowe Tak
Złącze HDMI Nie
Złącze USB Tak
Głębokość [cm] 28.1
Szerokość [cm] 34
Waga [kg] 4.2
Wysokość [cm] 60
Zasilanie 220-240 V 50/60 Hz
Wyposażenie Antena, Kabel USB, Kabel zasilający, Pilot
Załączona dokumentacja Instrukcja obsługi w języku polskim, Karta gwarancyjna
Gwarancja 24 miesiące

Producent

 • Nazwa producenta/importera Matrix Audio
 • Opinie

  Dodaj pierwszą opinię dotyczącą tego produktu.

   Wypełniasz wniosek na stronie, a Twoja tożsamość zostanie zweryfikowana na podstawie danych o koncie, na które wpływa wynagrodzenie lub na podstawie wysłanego przez Ciebie przelewu na kwotę 1 zł. Na końcu podpisujesz umowę - to wszystko przez Internet.

        

   • Do 50 tys. złotych

   • Bez wychodzenia z domu

   • Minimum formalności

   • Szybka decyzja, nawet w 15 minut

   Rezerwujesz towar przez internet,

   wniosek kredytowy wypełniasz w sklepie stacjonarnym z pomocą doradcy

        

   • Do 31 tys. złotych

   • Pomoc doradcy w sklepie Media Expert

   • Decyzja nawet w 15 minut

   Produkt archiwalny

   Odtwarzacz sieciowy MATRIX AUDIO Element X

   Ten produkt nie jest już dostepny w naszym sklepie
    Brak podobnych produktów
    Wybierz cechy, na podstawie których pokażemy Ci podobne produkty do tego, który właśnie oglądasz.

    Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 512 500 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756