Aparat PENTAX K-3 Mark III Srebrny
Aparat PENTAX K-3 Mark III Srebrny
8 999 00
899,90 zł x 11 rat
Sprawdź leasing dla firm
U Ciebie
Odbierz
lub zamów telefonicznie 756 756 756
Dostawa 7 dni w tygodniu

Opis i dane

PENTAX K-3 Mark III

 

Nowy flagowy model z linii PENTAX APS-C
PENTAX K-3 Mark III to nowy topowy model z aktualnej linii lustrzanek cyfrowych PENTAX w formacie APS-C, to połączenie pasji do tradycyjnej fotografii z zastosowaniem najwyższych standardów technicznych.

 

PENTAX K-3 Mark III został zaprojektowany tak, aby zapewnić maksymalne wrażenia fotograficzne. Pod klasyczną konstrukcją nowej lustrzanki kryje się całkowicie zaktualizowane wnętrze. Duży i jasny wizjer pryzmatyczny ze 100% polem widzenia i powiększeniem ok. 1,05x pozwala fotografowi całkowicie zanurzyć się w kadrze. Nowy 25-megapikselowy czujnik BSI w połączeniu z udoskonalonym mechanizmem obrazowania i akceleratorem, zapewnia wyjątkową jakość obrazu z wysoką czułością ISO 1 600 000. Dzięki wprowadzeniu udoskonalonych technologii, takich jak nowy system autofokus SAFOX 13, wbudowana redukcja drgań (IBIS) i 12 klatek na sekundę w trybie zdjęć seryjnych, nowy PENTAX K-3 Mark III dowodzi, że tradycyjna fotografia i innowacyjna technologia nie muszą się wzajemnie wykluczać.

 

Ponadto ergonomiczna konstrukcja obudowy, elementy sterujące zoptymalizowane pod kątem różnych rozmiarów dłoni i długości palców, zapewniają stabilność, a wytrzymała aluminiowa obudowa i liczne uszczelki - odporność na warunki atmosferyczne. Co jest typowe dla linii aparatów PENTAX, aby zapewnić użytkownikom nieograniczoną swobodę fotografowania.

 

PENTAX K-3 Mark III w szczegółach

 

Duży i jasny wizjer pryzmatyczny ze 100% polem widzenia i powiększeniem ok. 1,05x

 

PENTAX K-3 Mark III wyposażony jest w wizjer optyczny o 100% polu widzenia i powiększeniu 1,05x. Szklany pryzmat o wysokim współczynniku załamania światła zapewnia dużą odległość od oka, zapewniając jednocześnie szerokie pole widzenia odpowiadające pełnoklatkowej lustrzance formatu 35 mm. Dzięki zastosowaniu elementu optycznego korygującego zniekształcenia i optymalizacji powłok soczewek, wizjer zapewnia wyraźny i realistyczny obraz bez zniekształceń. Jasność została poprawiona o niemal 10 procent w porównaniu do wizjera PENTAX K-3 II. Matówka Natural Bright Matte III pozwala na wygodne ręczne ustawianie ostrości i wspiera korzyści wynikające z używania wizjera do kadrowania obiektu, z wiernym odwzorowaniem efektu bokeh na obrazie. Dodatkowo przejrzysty wyświetlacz pokazuje szeroki zakres danych operacyjnych w okienku wizjera i pozwala na bezpośredni podgląd ważnych parametrów podczas fotografowania. Podkreśla to znaczenie tego niezbędnego komponentu aparatu dla kompozycji obrazu. Dzięki dużemu wizjerowi pryzmatycznemu w aparacie PENTAX K-3 Mark III, fotograf ma wszystko w zasięgu wzroku bez konieczności odrywania aparatu od oka w kluczowym momencie.

 

Nowy czujnik BSI o rozdzielczości 25,73 megapiksela i czułości ISO 1 600 000

 

Zastosowany w PENTAX K-3 Mark III czujnik BSI o efektywnej rozdzielczości ok. 25,73 megapiksela w połączeniu z silnikiem obrazowania PRIME V i nowo zaprojektowaną jednostką akceleratora zapewnia wyjątkową jakość obrazu. Dodatkowo, pozbawiony optycznego filtra AA (antyaliasingowego) aparat zapewnia bardzo wysoką rozdzielczość i ostry obraz. Udoskonalona konstrukcja nie tylko rozszerza zakres dynamiki, ale także ogranicza szumy, jednocześnie oferując bardzo wysoką szczytową czułość ISO 1 600 000.

 

Wbudowany system stabilizacji obrazu Shake Reduction II (IBIS)

 

Kiedy 15 lat temu po raz pierwszy firma PENTAX zastosowała elekrtromagnetyczny system redukcji drgań Shake Reduction w lustrzance K100, technologia ta nie była początkowo traktowana bardzo poważnie i była powszechnie niedoceniana. Jednak obecnie systemy stabilizacji obrazu w body (IBIS) są cenione za wysoką efektywność i nie powinno ich zabraknąć w żadnej nowoczesnej, wydajnej lustrzance. W PENTAX K-3 Mark III system redukcji wstrząsów pełni szereg różnych funkcji.

 

Kompensacja drgań aparatu z kompensacją 5,5 kroku ekspozycji

 

Wbudowany system stabilizacji zapobiega drganiom aparatu, które mogą wystąpić na przykład podczas używania obiektywów o długiej ogniskowej i / lub długim czasie otwarcia migawki w warunkach słabego oświetlenia, które mogą być przyczyną rozmazanych obrazów. Stabilizacja obrazu odbywa się w pięciu osiach. Oprócz obrotu czujnika, przesunięcia w poziomie i pionie, PENTAX K-3 Mark III oferuje również korektę pochylenia w poziomie i w pionie, która może wystąpić na przykład podczas makrofotografii. Poziome ruchy podczas fotografowania w trybie panoramy są automatycznie wykrywane i odpowiednio korygowane. Podsumowując, system ten zapewnia niezawodność naświetlania do 5,5 kroku EV, a tym samym rozszerza granice fotografowania „z ręki”. Działa niezależnie od użytych obiektywów. Oznacza to, że obiektywy M42 mogą być używane dokładnie w taki sam sposób, jak bieżąca linia optyki.

 

Funkcja Pixel Shift zwiększająca rozdzielczość

 

Opcję przesunięcia czujnika w celu poprawy rozdzielczości obrazu zastosowano po raz pierwszy w modelu PENTAX K-3 Mark II. Ta technika może być teraz używana w PENTAX K-3 Mark III bez statywu. W konwencjonalnych systemach brakujące informacje o kolorach RGB czujnika muszą być interpolowane, ponieważ różne kolory nie są rejestrowane przez wszystkie piksele czujnika. Dzięki funkcji Pixel Shift, PENTAX K-3 Mark III oferuje możliwość wykonania czterech zdjęć z rzędu. Podczas tego procesu czujnik jest przesuwany w górę, w dół, w lewo i w prawo o jeden piksel, a aparat kalkuluje te informacje jako pojedynczy obraz, który można zapisać jako plik JPEG lub RAW. Dzięki tej technice 25,73 megapikseli jest w pełni wykorzystywanych do pliku obrazu, co skutkuje znacznie wyższą ostrością i odwzorowaniem kolorów, a także niższym szumem.

 

Symulator filtra dolnoprzepustowego

 

Dzięki mikroskopijnym drganiom matrycy symulator filtra AA (antyaliasingowego) zmniejsza efekt mory tak samo efektywnie jak standardowy filtr AA. Co więcej, pozwala użytkownikowi na samodzielny wybór poziomu redukcji lub całkowite wyłączenie tej funkcji.

 

Przesunięcie czujnika i automatyczna korekta horyzontu

 

IBIS jest również używany do automatycznego wyrównywania horyzontu. Ukośne położenie kamery do kąta widzenia 2° może być automatycznie korygowane przez czujnik.

 

Jednak czujnik można również przesuwać ręcznie. Można to zrobić poziomo lub pionowo z całkowitym przesunięciem do 1,5 mm, a nawet w obrocie do 2°

 

System usuwania zanieczyszczeń DR II (Dust Removal)

 

Mechanizm DR II wytwarza ultradźwiękowe wibracje na panelu ze szkła optycznego znajdującego się tuż przed czujnikiem obrazu. Dzięki temu pozbywamy się wszelkich pyłków i brudów, które mogłyby przykleić się do czujnika oraz być widoczne na fotografii

 

System autofokusa SAFOX 13 ze 101 czujnikami ostrości

 

PENTAX K-3 Mark III został wyposażony w nowy system automatycznej ostrości SAFOX 13. Posiada łącznie 101 czujników AF, z których 25 jest umieszczonych centralnie jako czujniki krzyżowe. Aby zapewnić niezawodne ustawianie ostrości nawet podczas fotografowania w nocy, trzy specjalne czujniki są umieszczone centralnie i działają przy EV wynoszącej -4.

 

Po raz pierwszy aparat został wyposażony w mały joystick, za pomocą którego można intuicyjnie wybierać poszczególne pola AF. System AF jest obsługiwany przez nowy czujnik obrazu RGB-Ir z ok. 307 000 pikseli i nowo opracowany algorytm śledzenia obrazu. Oznacza to, że nawet ruchome obiekty są niezawodnie wykrywane i precyzyjniej wyostrzane.

 

System analizy sceny PENTAX

 

System analizy sceny w czasie rzeczywistym PENTAX obsługuje sterowanie aparatem przy użyciu najnowszej technologii sztucznej inteligencji. W oparciu o czujnik obrazu RGB-lr z około 307 000 pikseli, procesor wykorzystuje zaawansowaną technologię rozpoznawania obrazu w celu optymalizacji ekspozycji i autofokusa. Fotografowane sceny są analizowane i na podstawie rozkładu kolorów lub jasności obiektu oraz wykrywania ruchu. Określone parametry ekspozycji, takie jak migawka, autofokus, balans bieli są odpowiednio dostosowywane i uwzględniane przy obliczaniu parametrów obrazu. Zastosowanie algorytmu sztucznej inteligencji Deep Learning, PENTAX K-3 Mark III gwarantuje lepsze i bardziej niezawodne rozpoznawanie i ocenę sceny niż kiedykolwiek wcześniej.

 

Zaawansowane systemy operacyjne do konwersji obrazu

 

• "Hyper Operation System" został po raz pierwszy użyty w aparacie PENTAX Z-1 i nadal jest ważnym elementem kontroli ekspozycji. Można za jego pomocą przełączać się między przysłoną a czasem otwarcia migawki bez wprowadzania zmian w automatycznym trybie programu. Teraz możliwe jest również śledzenie czułości ISO.
• Kolejnym udoskonaleniem firmy PENTAX jest Smart Function System. Pięć funkcji można szybko i łatwo wybrać i przywołać w celu sterowania aparatem. Informacje sterujące są wyświetlane w wizjerze.
• Ponadto dziesięć różnych przycisków sterujących oferuje dalsze możliwości personalizacji, za pomocą których można szybko wywołać często używane funkcje.
• Funkcja HDR (High Dynamic Range) stała się bardzo popularna wśród wielu fotografów PENTAX. Parametry obrazu są dostosowywane na podstawie trzech pojedynczych ujęć, co zapewnia zrównoważoną ekspozycję.

 

Mocowanie PENTAX K – tradycyjny bagnet z kompatybilnością wsteczną

 

PENTAX to system z największą kompatybilnością obiektywów. Oznacza to, że w nowym topowym modelu APS-C można bez problemu używać optyki wyprodukowanej w pierwszych dniach funkcjonowania bagnetu K, a z adapterem nawet obiektywów M42. To właśnie te bardzo poszukiwane i używane skarby cyfrowej przeszłości sprawiają wiele radości wielu dzisiejszym fotografom. Informacje o ogniskowej wymagane dla IBIS można teraz zapisać i są również pokazywane w danych EXIF.

 

Dotykowy wyświetlacz LCD o wysokiej rozdzielczości

 

Po raz pierwszy w systemie PENTAX został zastosowany 3,2-calowy dotykowy panel LCD o rozdzielczości ok. 1620000 pikseli, z intuicyjnym sterowaniem menu i funkcją powiększania obrazu podczas odtwarzania. PENTAX K-3 Mark III wykorzystuje również znaną z poprzednich modeli konstrukcję ekranu z technologią „Air Gapless”, która zapewnia lepszą widoczność. Pod wizjerem znajduje się czujnik zbliżenia oka, który opcjonalnie wyłącza monitor, gdy fotograf patrzy w wizjer. Zapobiega to pogorszeniu widoczności podczas robienia zdjęcia przez oświetlenie monitora. Kolejną zaletą, szczególnie w przypadku fotografii nocnej, jest funkcja wyświetlacza LCD noktowizyjnego umożliwiająca szybką regulację jasności monitora w zależności od miejsca fotografowania.

 

Szybkie zdjęcia seryjne - gdy liczy się każda sekunda

 

W modelu PENTAX K-3 Mark III przeprojektowany został mechanizm lustra i migawki. W połączeniu z nową technologią procesora i szybkimi parametrami przetwarzania obrazu PENTAX K-3 Mark III umożliwia wykonywanie serii zdjęć z dużo większą niż wcześniej liczbą klatek na sekundę. 32 pliki RAW można przechwycić z szybkością 12 klatek na sekundę. Mimo większego obciążenia migawka jest zaprojektowana na co najmniej 300 000 cykli.

 

Wideo w rozdzielczości 4K

 

Mimo, że PENTAX K-3 Mark III został opracowany w tradycji technologii lustrzanek cyfrowych, funkcja filmowania jest obecnie pożądana przez wielu fotografów. Aparat rejestruje więc teraz klipy wideo w rozdzielczości 4K (3840 x 2160 pikseli; 30p / 24p) lub Full HD (1920 x 1080 pikseli; 60p / 30p / 24p) w formacie nagrywania H-264. W przypadku dźwięku dostępne jest złącze dla mikrofonu stereofonicznego i słuchawek. Istnieje możliwość regulacji i monitorowania poziomu nagrywania dźwięku. Jedno z dwóch gniazd kart SD jest przygotowane dla standardu UHS-II, aby móc odpowiednio przetwarzać dane z dużą liczbą klatek na sekundę lub nagrania wideo.

 

Oryginalna niezawodność PENTAX - solidna, odporna na warunki atmosferyczne i kompaktowa budowa

 

Jedną z głównych zalet systemu APS-C jest niewielki rozmiar korpusów. By zapewnić wygodę i mobilność, w procesie projektowania modelu PENTAX K-3 Mark III zwrócono szczególną uwagę na kompaktowe rozmiary i niską wagę w połączeniu z dużą wytrzymałością. Obudowa jest wykonana z lekkiego, ale wytrzymałego stopu magnezowo-aluminiowego. Odporna na warunki atmosferyczne konstrukcja zapewnia działanie aparatu w temperaturze nawet do -10° C i posiada 95 uszczelek chroniących przed kurzem i wilgocią.

 

Edycja zdjęć i wideo w aparacie oraz opracowywanie plików RAW

 

PENTAX K-3 Mark III oferuje liczne opcje edycji filmów i zdjęć bezpośrednio w aparacie. Podczas fotografowania dostępne są różne filtry i oryginalna funkcja Custom Image firmy PENTAX, która symuluje różne rodzaje filmów. W przypadku nagrań wideo dostępne są proste opcje edycji filmów. Dzięki wielu wbudowanym możliwościom edycji nie jest potrzebny żaden skomplikowany program do obróbki zdjęć, aby stworzyć własny, wyróżniający się styl obrazu.

 

Sterowanie aparatem i przesyłanie zdjęć za pomocą aplikacji "Image Sync"

 

PENTAX K-3 Mark III można podłączyć do urządzeń takich jak smartfony lub tablety przez Bluetooth® lub Wi-Fi. Instalując bezpłatną aplikację Image Sync na urządzeniu mobilnym, użytkownik może wyświetlać obraz Live View na ekranie, zmieniać ustawienia aparatu i robić zdjęcia. Przechwycone obrazy można przenieść na urządzenie mobilne i stamtąd udostępniać bezpośrednio w sieciach społecznościowych.

 

Najważniejsze cechy PENTAX K-3 Mark III w skrócie

 

• Jasny pryzmatyczny wizjer TTL ze 100% polem widzenia i powiększeniem ok 1,05x
• 25,73 megapikselowy czujnik BSI o szczytowej światłoczułości ISO 1 600 000
• Funkcja Pixel Shift dla wyższej jakości obrazu
• Wbudowany system SR II (IBIS)
• System autofokusa SAFOX 13 ze 101 czujnikami ostrości
• System analizy sceny w czasie rzeczywistym PENTAX
• Zaawansowane systemy operacyjne do konwersji obrazu
• Monitor LCD o wysokiej rozdzielczości z intuicyjnymi elementami sterującymi na ekranie dotykowym
• Zdjęcia seryjne z szybkością 12 klatek/sek.
• Funkcja wideo w rozdzielczości 4K
• Oryginalna niezawodność PENTAX - solidna, odporna na warunki atmosferyczne i kompaktowa budowa
• Bagnet PENTAX K - sprawdzone mocowanie obiektywu z kompatybilnością wsteczną
• Edycja zdjęć i wideo w aparacie oraz opracowywanie plików RAW
• Sterowanie aparatem za pomocą aplikacji „Image Sync”
• Wyświetlanie informacji w górnej części aparatu
• Funkcja fotografowania HDR w celu uzyskania wyższego zakresu kontrastu
• Wysoka wydajność energetyczna do 900 zdjęć na jednym ładowaniu baterii
• Ładowanie za pomocą kabla USB - także z mobilnych powerbanków
• Programowalny długi czas naświetlania, do 5 minut w odstępach co 10 sekund, a następnie do 20 minut w odstępach minutowych
• Pięć miejsc w pamięci na ustawienia użytkownika
• Pięć indywidualnie programowalnych inteligentnych funkcji
• Fotografowanie interwałowe do 9999 zdjęć
• Wielokrotna ekspozycja do 20 zdjęć

 

Dane techniczne

Przetwornik obrazu

Obiektyw

Techniczne

Funkcje

Zapis danych

Parametry

Fizyczne

Procesor obrazu PRIME V
Przetwornik CMOS
Rozdzielczość efektywna [Mpx] 25.73
Rozdzielczość przetwornika [Mpx] 26.78
Aparat pełnoklatkowy Nie
Aparat z matrycą APS-C Tak
Obiektyw w zestawie Nie
Mocowanie obiektywu Pentax K
Rodzaj wizjera Pentapryzmatyczny
Rozdzielczość ekranu [tys. punktów] 1620
Wielkość ekranu LCD [cal] 3.2
Wizjer Tak
Lampa Zewnętrzna
Zakres czułości ISO 100 - 1600000
Złącze HDMI Micro (typ D)
Złącze USB 2.0 Nie
Złącze USB 3.0 Nie
Łączność bezprzewodowa Bluetooth, Wi-Fi
Rodzaj ekranu Dotykowy ekran LCD
Aparat do filmowania/vlogowania Tak
Zoom optyczny Nie
Automatyka programowa Tak
Funkcje dodatkowe Dwa gniazda kart pamięci, Obudowa wykonana ze stopu magnezu, Odporność na wilgoć i kurz, Tryb zdjęć HDR
Preselekcja czasu TV Tak
Preselekcja przysłony AV Tak
Ręczne ustawienia ekspozycji Tak
Rodzaj stabilizacji obrazu 5-osiowy system stabilizacji obrazu
Zdjęcia seryjne [kl/s] 12
Maksymalna rozdzielczość zapisywanego zdjęcia 6192 x 4128
Nagrywanie filmów Tak
Obsługiwane karty pamięci SD, SDHC, SDXC
Rozdzielczość nagrywania filmów 3840 x 2160
Format zdjęć JPEG, RAW
Kolor obudowy Srebrny
Wyposażenie Akumulator, Kabel USB, Ładowarka, Muszla oczna, Osłona wizjera, Pasek, Pokrywa gorącej stopki, Pokrywa komory na baterię, Pokrywka gniazda synchronizacji 2P, Trójgraniasty pierścień, Wtyczka zasilania
Załączona dokumentacja Instrukcja obsługi w języku polskim, Karta gwarancyjna
Gwarancja 24 miesiące
Rodzaj zestawu Body
Grubość [mm] 73.5
Szerokość [mm] 134.5
Wysokość [mm] 103.5

Dokumenty do pobrania

 • Instrukcja obsługi Pobierz
 • Producent

 • Nazwa producenta/importera PENTAX
 • Dodaj przydatne akcesoria

  Opinie

  Dodaj pierwszą opinię dotyczącą tego produktu.

  Ubezpieczenie Gwarancja Plus

  Gwarancja Plus
  Pełna Ochrona
  Urządzenie nie włącza się, a skończyła się gwarancja producenta? Naprawimy awarię nawet do 5 lat od zakupu!
  Naprawa po awarii i gwarancji producenta okaże się niemożliwa lub nieopłacalna? Wymienimy sprzęt na nowy!
  Gwarancja Plus
  Podstawowa Ochrona
  Urządzenie nie włącza się, a skończyła się gwarancja producenta? Naprawimy awarię nawet do 5 lat od zakupu!
  Naprawa po awarii i gwarancji producenta okaże się niemożliwa lub nieopłacalna? Wymienimy sprzęt na nowy!
  Bez dodatkowej ochrony
  Gwarancja Plus
  Pełna Ochrona
  Gwarancja Plus
  Podstawowa Ochrona
  Bez dodatkowej ochrony
  Urządzenie nie włącza się, a skończyła się gwarancja producenta? Naprawimy awarię nawet do 5 lat od zakupu!
  Naprawa po awarii i gwarancji producenta okaże się niemożliwa lub nieopłacalna? Wymienimy sprzęt na nowy!
  Sprzęt nie działa w wyniku przepięcia prądu? Naprawimy lub wymienimy jeśli naprawa okaże się niemożliwa.
  Sprzęt uległ szkodzie w wyniku nieszczęśliwego wypadku? Nic straconego, opisz wypadek, a naprawimy Twój sprzęt.
  Padłeś ofiarą kradzieży z włamaniem lub rozbojem? Nie martw się, zgłoś szkodę, a otrzymasz nowy sprzęt.
  Zalanie sprzętu w wyniku nieszczęśliwego wypadku? Ochrona przed zalaniem działa od dnia sprzedaży.

   Wypełniasz wniosek na stronie, a Twoja tożsamość zostanie zweryfikowana na podstawie danych o koncie, na które wpływa wynagrodzenie lub na podstawie wysłanego przez Ciebie przelewu na kwotę 1 zł. Na końcu podpisujesz umowę - to wszystko przez Internet.

        

   • Do 50 tys. złotych

   • Bez wychodzenia z domu

   • Minimum formalności

   • Szybka decyzja, nawet w 15 minut

   Rezerwujesz towar przez internet,

   wniosek kredytowy wypełniasz w sklepie stacjonarnym z pomocą doradcy

        

   • Do 31 tys. złotych

   • Pomoc doradcy w sklepie Media Expert

   • Decyzja nawet w 15 minut

   Usługi

   Wybierz usługi, które chcesz zamówić razem z produktem

   Usługi realizowane przy odbiorze w sklepie

   Uruchomienie i konfiguracja aparatu

  • Rozpakowanie urządzenia
  • Sprawdzenie kompletności zestawu i złożenie aparatu
  • Pierwsze uruchomienie aparatu - konfiguracja ustawień podstawowych ( język, data, godzina, format zdjęcia)
  • Instalacja i sformatowanie karty pamięci zakupionej w Media Expert
  • Instruktarz z obsługi ( włączanie/wyłączanie, wybór programów itp.)
  • Wyłączenie i spakowanie urządzenia
  • Więcej

   Instrukcje

   Instrukcja obsługi Aparat PENTAX K-3 Mark III Srebrny
   Aparat PENTAX K-3 Mark III Srebrny
   Aparat PENTAX K-3 Mark III Srebrny
   8 999 00
   899,90 zł x 11 rat
   Sprawdź leasing dla firm
   U Ciebie
   Odbierz
   lub zamów telefonicznie 756 756 756
   Dostawa 7 dni w tygodniu

   Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756

   Łącznie 8999,00 zł
   8 999 00