Obiektyw OLYMPUS M.Zuiko Digital ED 12-100 mm PRO to model o wszechstronnym zastosowaniu, który spełni oczekiwania najbardziej wymagających osób. Przeznaczony jest dla aparatów w systemie Mikro 4/3.
Obiektyw OLYMPUS to kompaktowy i poręczny sprzęt o wymiarach 77 x 116.5 mm i niewielkiej wadze 561 g. Konstrukcja składająca się z 17 elementów w 11 grupach jest mocna i solidna. To doskonały wybór na długie lata, odporny na uszkodzenia i nadający się do pracy nawet w trudniejszych warunkach. Czarny obiektyw posiada także liczne uszczelnienia, które skutecznie chronią go przed deszczem, kurzem i pyłem. Może być używany także na mrozie – do -10 stopni.
Obiektyw o ogniskowej 12-100 mm i stałej jasności na poziomie f/4.0 świetnie sprawdzi się zarówno przy szerokich kadrach, jak i fotografii zbliżeniowej. Model ma aż 8.3 – krotne powiększenie, dzięki czemu pozwala na doskonałe uchwycenie najdrobniejszych detali. Dzięki nowoczesnej funkcji Sync IS oferuje 5-cio stopniową stabilizację obrazu, co pozwala wykonywać zdjęcia bez użycia statywu.
Dzięki umieszczonemu na korpusie przyciskowi L-NF użytkownik ma szybki dostęp do wybranych przez siebie ustawień, bez konieczności wchodzenia w menu.
Obiektyw wyposażono w szybki i cichy autofocus. Ruchomy pierścień na obiektywie umożliwia łatwą zmianę z AF na MF oraz precyzyjne ustawienie ostrości, gdy użytkownik nie chce korzystać z AF. Model oferuje ustawienie ostrości od 15 cm.
Obiektyw, LC 72C zakrywka obiektywu, LH 76B osłona przeciwsłoneczna, LR 2 zakrywka dla obiektywu MFT (tylna), LSC 0914 pokrowiec obiektywu, dokumentacja.
Typ: | Szerokokątny |
---|---|
Mocowanie obiektywu: | Micro 4/3 |
Ogniskowa [mm]: | 12 - 100 |
Maksymalny otwór przysłony: | f/4.0 |
Stabilizacja obrazu: | Nie |
Kąt widzenia [stopnie]: | 84 - 12 |
Konstrukcja : | 17 elementów w 11 grupach |
Konstrukcja: | 17 elementów w 11 grupach |