30% użytkowników produktów QNAP wybiera dla swoich serwerów NAS konfigurację macierzy dyskowej RAID 5, która zwiększa bezpieczeństwo danych i wydajność systemu przy optymalnym wykorzystaniu przestrzeni. 3-wnękowy model TS-332X nie tylko pozwala skonfigurować na serwerze NAS macierz RAID 5 o minimalnej możliwej liczbie dysków, ale jest też wyposażony w port 10GbE SFP+ i trzy gniazda dysków SSD M.2 SATA 6 Gb/s, umożliwiając sprawną pracę w środowiskach wymagających wysokiej wydajności. Opłacalny model TS-332X jest gotów do pracy w sieciach 10GbE, a dzięki minimalistycznemu wzornictwu wpasowuje się idealnie we wnętrza biurowe.
Model TS-332X wyposażono w czterordzeniowy procesor AnnapurnaLabs Alpine AL-324 1,7 GHz Cortex-A57 (64-bitowy) z 2 GB/4 GB pamięci RAM DDR4 (z możliwością rozbudowy do 16 GB) oraz trzy wnęki dysków SATA 6 Gb/s. Dodatkową zaletą modelu TS-332X jest wyjątkowo wydajna obsługa szyfrowania pełnych woluminów 256-bitowym algorytmem AES, co pozwala zapewnić bezpieczeństwo poufnych danych biznesowych przechowywanych na serwerze NAS. Model TS-332X wyposażono nie tylko w dwa porty Gigabit LAN, ale również port 10GbE SFP+ z pełną obsługą szybkich sieci 10GbE, co pozwala znacznie zwiększyć wydajność aplikacji korzystających z dużych zbiorów danych, operacji przesyłania danych, tworzenia i odtwarzania kopii zapasowych oraz aplikacji uruchamianych w kontenerach.
Model TS-332X wyróżnia się eleganckim wyglądem połączonym z nowoczesną konstrukcją zapewniającą wydajny przepływ powietrza i usprawnione chłodzenie, co pozwala utrzymywać wysoką wydajność pracy nawet pod dużym obciążeniem. Instalowanie dysków twardych 3,5 cala nie wymaga użycia narzędzi, co upraszcza instalację i utrzymanie systemu, a kontrolki LED na przednim panelu w czytelny sposób pokazują bieżący stan systemu.
Mechanizm migawek ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa danych na serwerze NAS, ponieważ umożliwia zapisywanie kompletnego stanu systemu NAS wraz z metadanymi. Migawkami można wygodnie zarządzać w Menedżerze pamięci masowej i migawek lub w aplikacji File Station, a w razie awarii wykorzystać je do szybkiego przywrócenia sprawności systemu. W systemach QNAP stosowane są migawki blokowe, w których zapisywane są tylko te dane, które uległy zmianie od poprzedniej migawki. Pozwala to oszczędzać miejsce na dysku, a dodatkowo bardzo przyspiesza tworzenie i odtwarzanie kopii zapasowych. Model TS-332X z 4 GB pamięci RAM obsługuje maksymalnie 256 migawek na serwer NAS i maksymalnie 64 migawki na wolumin lub jednostkę LUN.
Przełączniki niezarządzane QNAP 10GbE/NBASE-T™ to sposób na szybką i ekonomiczną modernizację środowiska sieciowego. Wprowadzenie sieci 10GbE pozwala cieszyć się ogromną szybkością transferu, wydajnie obsługiwać zadania wiążące się z dużym wykorzystaniem pasma, takie jak wirtualizacja, oraz umożliwić wielu użytkownikom na wielu stacjach roboczych równoległy dostęp do dużych plików na serwerze NAS — idealne rozwiązanie do obróbki wideo i udostępniania multimediów. W ofercie firmy QNAP znajduje się również sieciowa karta rozszerzeń PCIe 10GbE do komputerów z systemami Windows® i Linux®, która pozwala optymalnie wykorzystać dużą szybkość środowiska LAN.
Aplikacja Container Station umożliwia korzystanie z popularnych lekkich technologii wirtualizacji LXC i Docker®. Możliwe jest uruchamianie kontenerów systemów Ubuntu®, Debian® i Fedora®, pobieranie aplikacji z wbudowanej usługi Docker Hub®, łatwe importowanie i eksportowanie aplikacji kontenerowych, zarządzanie prawami dostępu i szybkie wdrażanie usług aplikacji na różnych platformach, w tym w chmurze oraz na serwerach i stacjach roboczych.
Serwer TS-332X umożliwia centralne przechowywanie danych i plików, a obsługa protokołów SMB/CIFS, AFP i NFS pozwala udostępniać pliki w sieci komputerom z systemami Windows®, Mac® i Linux®/UNIX®. Z dodatkowym narzędziem Qsync można wykorzystywać serwer QNAP NAS jako bezpieczne centrum danych o dużej pojemności do synchronizowania plików — każdy plik przesłany na serwer TS-332X będzie udostępniany wszystkim powiązanym urządzeniom, w tym komputerom stacjonarnym, laptopom i urządzeniom mobilnym. Pliki można też udostępniać grupowo poprzez synchronizację folderów udostępnionych i folderów zespołu, co znacznie poszerza możliwości współpracy i prowadzenia projektów zespołowych. Aplikacja File Station umożliwia centralne zarządzanie plikami, w tym plikami z urządzeń mobilnych i napędów optycznych. Dla wygody obsługi aplikacja File Station pozwala też podłączać dyski zdalnego serwera NAS oraz przesyłać pliki między serwerem NAS a usługami w chmurze publicznej.
Funkcja Hybrid Backup Sync pozwala skonfigurować niezawodne i elastyczne rozwiązanie do tworzenia i odtwarzania kopii zapasowych, dzięki któremu można ograniczać koszty i zwiększać wydajność rutynowych zadań obsługi kopii zapasowych w organizacjach. Scentralizowane tworzenie, odtwarzanie i synchronizowanie kopii zapasowych umożliwia łatwe przenoszenie danych z serwera TS-332X na inny serwer QNAP NAS, serwer zdalny, pamięć masową USB (funkcja szybkiego kopiowania) lub do przestrzeni w chmurze. Na serwerze TS-332X można też w prosty sposób zapisywać kopie zapasowe danych z systemów Windows® i Mac®, używając narzędzia QNAP NetBak Replicator lub Apple Time Machine®.
Nowe rozwiązanie monitoringu QNAP QVR Pro umożliwia wydzielenie na serwerze TS-332X dedykowanego, niezależnego miejsca do przechowywania danych monitoringu, a zarazem maksymalne wykorzystanie skalowalności i łatwości zarządzania z poziomu systemu QTS. Aplikacja QVR Pro upraszcza zarządzanie kamerami, przydzielanie przestrzeni dyskowej, wyświetlanie obrazu na żywo z kamer i odtwarzanie nagrań. Dostępna jest też aplikacja mobilna QVR Pro Client dająca dostęp do danych monitoringu z dowolnego miejsca, a z aplikacją QUSBCam2 możliwe jest używanie kamer internetowych USB jako kamer sieciowych ONVIF.
Pamięć RAM: | 2 GB |
---|---|
Procesor: | AnnapurnaLabs Alpine AL-324 |
Maksymalna liczba dysków: | 6 |
Wi-Fi: | Nie |
Wielkość dysku [cale]: | 2.5, 3.5 |
Interfejs: | RJ-45 |
Złącza: | 1x wyjście audio, 2x RJ45, 3x USB 3.0 |
Usługi: | Jumbo Frame, Klient DHCP, Serwer DHCP, Serwer UpnP |