Płyta główna ASROCK B550 Pro4

(1)
Kod: 356297
Porównaj
Obsługiwane procesory: AMD Ryzen 3, AMD Ryzen 5, AMD Ryzen 7, AMD Ryzen 9
Format: ATX
Gniazdo procesora: Socket AM4
Chipset: AMD B550
Maksymalna wielkość pamięci: 128 GB
Rodzaj pamięci: DDR 4
Liczba banków pamięci: 4 x DIMM
Łączność bezprzewodowa: Nie
Podświetlenie: Tak
Zobacz opis produktu
Płyta główna ASROCK B550 Pro4
Płyta główna ASROCK B550 Pro4
564 24
28,21 zł x 20 rat 0%

i do września nie płacisz

Sprawdź leasing dla firm
U Ciebie
W sklepie w sobotę

i do września nie płacisz

Opis produktu

ASROCK B550 Pro4

Istnieją różne gusta muzyczne. Niektórzy kochają ostre, energetyczne brzmienia, a inni znowu preferują lżejsze, często nawet chilloutowe kompozycje. Gdyby chipsety przyrównać do tych dwóch standardów muzycznych, to płyta główna Asrock B550 Pro4 z pewnością mieściłaby się w tej pierwszej grupie. Zwłaszcza że posiada olbrzymi potencjał obliczeniowy. Zresztą czegoż innego można spodziewać się po możliwości implementacji olbrzymiej ilości pamięci RAM i architekturze ATX?

Płyta główna ASROCK B550 Pro4 - wygląd ogólny opakowanie duże możliwości olbrzymi potencjał obliczeniowy technologia ATX

StoreMI

Każdy posiadacz dwudyskowego zestawu HDD + SSD ma często problem z odpowiednim zapisem swoich danych. Nic w tym dziwnego! Trudno bowiem rozeznać, które pliki należy zapisać na HDD, a które na znacznie szybszym SSD. Zwłaszcza że ten drugi układ oferuje z reguły mniejszą przestrzeń. Dzięki StoreMI problem ten przestaje już istnieć. Usługa ta polega na traktowaniu obydwu nośników jako jednej, sumarycznej przestrzeni dyskowej, aczkolwiek z założeniem, że poszczególne dane będą zapisywane na jednym z tych fizycznych nośników.

Płyta główna Asrock B550 Pro4 sama decyduje, gdzie przypisać dany plik. Co ciekawe, zadanie to jest realizowane za pomocą funkcji uczenia maszynowego, dzięki której komponent ten sam dostosowuje się do aktualnej sytuacji.

Płyta główna ASROCK B550 Pro4 - StoreMI HDD SSD funkcja uczenia maszynowego zapis danych

CrossFire

Jak na profesjonalną platformę sprzętową i gamingową przystało, płyta główna Asrock B550 Pro4 wyposażona została w funkcję CrossFire. W dużym uproszczeniu polega ona na podzieleniu generowanego obrazu pomiędzy dwiema kartami graficznymi, dzięki czemu możliwe jest stworzenie bardziej realistycznej grafiki i to przy zachowaniu znacznie większej liczby FPS.

Co ważne, CrossFire to funkcja dostępna tylko w przypadku ograniczonej liczby kart graficznych. Niemniej po ich podłączeniu z płytą Asrock, efekt fascynująco renderowanego obrazu, będzie jeszcze bardziej pogłębiony. Może warto go wypróbować na własnym komputerze?

Płyta główna ASROCK B550 Pro4 - funkcja CrossFire dzielenie generowanego obrazu pomiędzy karty graficzne

Płyta główna bogata w złącza

O funkcjonalności wybranych płyt głównych, decydują przede wszystkim wykorzystane w nich złącza. Płyta główna Asrock B550 Pro4 wyposażona została w pojedyncze złącze HDMI, cztery złacza PCI, jedno złącze USB 3.1 i aż cztery szybkie złącza USB 3.0. Urządzenie zostało także wyposażone w trzy wewnętrzne złącza USB.

Tak duża liczba gniazd znacznie rozszerza możliwości układu, oferując zaimplementowanie w nim szybkich i wydajnych urządzeń peryferyjnych. W ten sposób udało się stworzyć platformę, której możliwości są wręcz nieograniczone.

Płyta główna ASROCK B550 Pro4 - duża ilość zlącz możliwość rozszerzenia układu USB 2.0 3.0 Display Port HDMI PCI

Duża pamięć, duże możliwości

Płyta główna Asrock B550 Pro4 wyposażona została w naprawdę potężny potencjał. Można do niej podłączyć maksymalnie aż 128 GB pamięci operacyjnej DDR4, co pod każdym względem czyni ją wyjątkową! To jednak nie wszystko! Układ ten posiada również świetnie zaprojektowaną architekturę, w której liczy się porządek, jakość i rzecz jasna wydajność. Na uwagę zasługuje również fakt, że płyta ta zapewnia optymalne warunki chłodzenia, dzięki czemu na jej podstawie można montować typowo gamingowe komputery.

Płyta główna ASROCK B550 Pro4 - sprzęt o dużych możliwościach spełnia wyśrubowane wymagania

Dane techniczne

Dane podstawowe

Obsługiwane procesory: AMD Ryzen 3, AMD Ryzen 5, AMD Ryzen 7, AMD Ryzen 9
Gniazdo procesora: Socket AM4
Format: ATX
Chipset: AMD B550
Maksymalna wielkość pamięci: 128 GB
Rodzaj pamięci: DDR 4
Liczba banków pamięci: 4 x DIMM

Dodaj przydatne akcesoria

Opinie

5/5
1 opinii
1 użytkowników poleca ten produkt
Wygląd
5 /5
Wydajność
5 /5
Prosty montaż
5 /5
Stabilność
5 /5
Szybkość pracy
5 /5

Masz ten produkt? Pomóż innym w wyborze, dodaj swoją opinię.

Opinie zamieszczane na mediaexpert.pl mogą brać udział w konkursach z nagrodami, w tym w konkursie “7x1000 zł”Zobacz szczegóły

Sortuj wg:
Potwierdzony zakup (1)
5/5
Potwierdzony zakup

Prezentowana opinia jest potwierdzona dowodem zakupu.

Dzięki temu możesz być pewien, że autor recenzji zakupił produkt w Media Expert i zna ten model.

Potwierdzony zakup
Maciej 23 kwietnia 2022
Zadowolony z produktu
Pierwszy raz składam komputer, instrukcje cudownie opisują wszystko - Gdzie podpiąć co i jak, co jest potrzebne, itd. - Udało mi się wszystko ogarnąć w mniej niż kilka godzin jako osoba, która pierwszy raz budowała komputer z części zamiast zamawiania gotowca od innych.
Czy ta opinia była pomocna?

Ubezpieczenie Gwarancja Plus

Raty i Leasing

Dodaj przydatne usługi

Zadbaj o swój komfort i bezpieczeństwo. Skorzystaj z usług profesjonalistów.

Instrukcje

Instrukcja obsługi Płyta główna ASROCK B550 Pro4
Płyta główna ASROCK B550 Pro4
Płyta główna ASROCK B550 Pro4
564 24
28,21 zł x 20 rat 0%

i do września nie płacisz

Sprawdź leasing dla firm
U Ciebie
W sklepie w sobotę

i do września nie płacisz

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756

Łącznie 564,24 zł
564 24