Poradniki Eksperta

Zdaniem eksperta

Szczotka prostująca włosy - ranking

 2023-08-09 

Prostowanie włosów to zabieg, który dla wielu kobiet jest wręcz koniecznością. Trendy w modzie fryzjerskiej lansujące gładkie, lśniące, idealnie proste kosmyki sprawiają, że panie sięgają po kosmetyki wygładzające włosy i prostownicę. Alternatywą dla prostownicy, która jak wiadomo nie jest bez wpływu na stan włosów, może być znacznie dla nich łagodniejsza szczotka prostująca włosy. Sprawdź, jaki model wybrać w naszym zestawieniu szczotka prostująca ranking.

Szczotka prostująca - jak działa?

Szczotka prostująca jest prosta w obsłudze – wystarczy podłączyć ją do prądu i poczekać aż nagrzeje się do odpowiedniej temperatury. Jest bezpieczniejsza od prostownicy, ponieważ nie ma możliwości poparzenia się nią, a włosy nie są poddane bezpośredniemu działaniu wysokiej temperatury, nie powstają na nich także załamania, które mogą odcisnąć się na włosach po użyciu prostownicy. Ale uwaga – z powodu mniejszej mocy może jednak nie poradzić sobie z każdym rodzajem włosów. Mogą się one również elektryzować bardziej, niż przy używaniu prostownicy.

Na co zwracać uwagę, wybierając odpowiednią szczotkę prostującą włosy?

Jaką szczotkę prostującą wybrać? Przed zakupem warto zwrócić uwagę między innymi na:


- ustawienia temperatury – najlepiej, aby szczotka miała kilka opcji ustawień temperatury, co zapobiegnie nadmiernemu przesuszaniu się włosów

- jonizacja – zapobiega elektryzowaniu się włosów

- automatyczne wyłączanie – niektóre modele posiadają funkcję automatycznego wyłączania, jeśli nie są przez jakiś czas używane

- szybkość nagrzewania – im szybciej się nagrzewa, tym mniej czasu się traci

- gęstość ząbków – gęste ząbki ułatwiają skuteczne prostowanie kosmyków

- jakość i estetyka wykonania

- długość przewodu zasilającego


Należy pamiętać również o tym, że używanie jednocześnie produktów do wygładzania włosów, wspomaga proces ich prostowania szczotką, a funkcja podwójnej jonizacji sprawi, że pasma będą się prezentować pięknie i zdrowo. Niektóre szczotki mają funkcję infrared, dzięki której wykorzystują promienie podczerwieni, które odbudowują strukturę włosów.

Szczotka prostująca włosy - ranking polecanych modeli

– REMINGTON CB7400 – szczotka prostująca z trzema poziomami regulacji temperatury, każde do innego rodzaju włosów. Została zaprojektowana, aby utrzymać naturalną objętość włosów, jednocześnie je wygładzając. Szczotka została wyposażona w antystatyczne ceramiczne włosie, które zapobiega puszeniu i elektryzowaniu się włosów.

BABYLISS HSB101E – szczotka z ceramicznymi płytkami, trójstopniową regulacją temperatury (160, 180 i 200 stopni Celsjusza) oraz podwójną funkcją jonizacji. Dysponuje 34 ząbkami plastikowymi, 50 z silikonu oraz 42 ceramicznymi. Łącznie jest to 126 ząbków mających pozwalać na wygładzanie i prostowanie bez nieprzyjemnego szarpania.

– Camry CR 2313 – jest to szczotka prostująca z jonizacją. Czytelny wyświetlacz LCD ułatwi kontrolowanie temperatury, której zakres to od 80 do 230 stopni Celsjusza. Dzięki tej skali szczotka powinna sprawdzić się w stylizacji włosów delikatnych i normalnych, cienkich i grubych, koloryzowanych i kręconych. Automatyczny wyłącznik, który wyłącza urządzenie po godzinie, zapewnia bezpieczeństwo użytkowania szczotki prostującej do włosów. Ranking nie mógł pominąć tego modelu.

Braun Satin Hair 7 IONTEC BR710 – szczotka Braun Satin Hair 7 IONTEC to pierwsza na świecie szczotka z aktywnymi jonami – wystarczy jedno naciśnięcie przycisku, a miliony aktywnych jonów przenikają do włókna włosów, zwalczając ich puszenie i elektryzowanie, co przekłada się na widoczne zwiększenie ich blasku. Zaletą jest zasilanie bateryjne, dzięki któremu użytkowniczka nie jest ograniczana długością kabla szczotki prostującej do włosów. Ranking umieścił ją zatem na 4 miejscu.

BELLISSIMA IMETEC 11508 – szczotka prostująca z funkcją jonizacji. Ceramiczna powłoka, którą pokryte są kolce szczotki, gwarantuje równomierne rozłożenie ciepła i ochronę nawet najdelikatniejszych włosów. Zastosowano w niej system zapobiegający puszeniu się włosów – Anti-Frizz.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756