Ile prądu pobiera pralko-suszarka?
Pralko suszarki pracują w klasach energetycznych od A do G, z czego A to najbardziej ekonomiczne urządzenia, zarówno w kwestii suszenia, jak i poboru wody. Jeśli chcesz, aby Twoje rachunki za prąd były jak najmniejsze, a nie wiesz jaką pralko-suszarkę wybrać, postaw na najwyższe efektywnie modele. Pobierają one ok 0,8-1 kWh na cykl, co rocznie z poborem wody przy użyciu co drugi dzień może powiększyć nasze domowe rachunki o ok. 300-400 zł. Te 25 czy 35 złotych na miesiąc za pranie i suszenie to kwota niewielka.
Poza tym, komfort który daje ten sprzęt z pewnością wynagrodzi cenę. Pierwszy oddech ulgi i zaoszczędzony czas (który każdorazowo trzeba przeznaczyć, m.in. na żmudne strzepywanie i rozwieszanie wypranych tkanin), z pewnością odczujesz podczas pierwszego cyklu. Nie powinieneś się też bać o zniszczenie ubrań – już dawno minęły czasy, kiedy suszarka przesusza tkaniny, mechacąc je. Można śmiało powiedzieć, że dzisiejsze sprzęty (zwłaszcza z energetycznymi, tanimi w eksploatacji pompami ciepła) pielęgnują odzież. Warto dodać, że wielu z tkanin nie trzeba już będzie prasować. To także ważny atut suszarki do ubrań.
Programy dostosowane do Twoich potrzeb
Nie ma dwóch jednakowych klientów. Każdy jest różny i każdy ma inne potrzeby. Także pod kątem wyboru funkcjonalności urządzenia, czy programów prania. Zadając więc pytanie: jaka pralko-suszarka będzie dla Ciebie odpowiednia – szybko odpowiadamy – wyposażona w programy i funkcje, z których będziesz często i chętnie korzystał. A jest ich sporo. Możesz wybrać programy automatyczne, np. do prania odzieży alergików lub dzieci, odzieży sportowej czy tkanin outdoorowych. Jeśli jednak nie jesteś rodzicem, ale masz kota lub psa, z pewnością przyda Ci się program typu Pupil, do intensywnego prania i pozbywania się sierści z tkanin. W wielu modelach znajdziesz też pranie parowe, które nie tylko przywraca ubraniom świeżość i jeszcze dokładniej pozwoli pozbyć się zanieczyszczeń, ale też zmniejszy ilość zagnieceń.
Nie brakuje też funkcji dodawania tkanin w trakcie prania (np. jeśli znaleźliśmy dodatkowy ciuch do wrzucenia), funkcji czyszczenia bębna, czy szuflady na detergenty (dla zachowania jeszcze większej higieny pranych tkanin). Możesz też skorzystać z funkcji automatycznego dozowania detergentów, dostępnych w kilku modelach na rynku. Jeśli zaś chodzi o programy suszenia – tutaj producenci oferują automatyczne dostosowanie parametrów, dzięki sensorom mierzącym wilgotność tkanin. Można jednak wybrać stopnie wysuszenia tak, aby tkaniny były albo bardziej wilgotne (np. polecane do prania zasłon lub firanek), albo też suche – gotowe do złożenia i włożenia do szafy.