Poradnik Eksperta > Dom i ogród

Ostatnio dodane

Jaką stację pogody kupić?

Jaką stację pogody kupić?

Każdy człowiek ma swoje poranne przyzwyczajenia. Jedni wstają wcześniej, aby pobiegać, inni wiozą dzieci do szkoły, jeszcze inni – szykują się do przejechania kilkuset kilometrów. W każdym opisanym przypadku duże znaczenie ma pogoda, od której zależy komfort podróży. Aby być przygotowanym na zmiany kapryśnej aury, dobrze zaopatrzyć się w stację pogody.

Czytaj więcej »
Inteligentny dom część I – Monitoring i wizjery

Inteligentny dom część I – Monitoring i wizjery

Możliwość ciągłego obserwowania tego, co dzieje się w Twoim domu lub mieszkaniu pozwala na zmaksymalizowanie poczucia bezpieczeństwa. Zainwestowanie w odpowiedni system monitoringu nie musi wiązać się z ogromnymi kosztami, a korzyści z takiego przedsięwzięcia można czerpać latami. Wizjery natomiast pozwalają mieć pewność, że próg Twoich drzwi przekroczą jedynie osoby, które chcesz wpuścić. Połączenie tych dwóch rozwiązań zapewnia stworzenie przyjemnego, spokojnego azylu.

Czytaj więcej »
Jaki oczyszczacz powietrza kupić?

Jaki oczyszczacz powietrza kupić?

W trakcie przygotowań do sezonu grzewczego rokrocznie powraca temat smogu, który czasami wywołuje niemałą panikę - jak się okazuje, zupełnie zasłużenie. W sytuacji specyficznych warunków pogodowych, warstwa zanieczyszczeń powstających z różnych źródeł utrzymuje się tygodniami, tworząc smog, utrudniając codzienne funkcjonowanie człowieka i powodując wiele chorób. Powstaje, więc pytanie - czy jesteśmy zupełnie bezbronni wobec pogody i smogu? Oczywiście nie da się go zlikwidować w sposób natychmiastowy, ale można przynajmniej skutecznie zadbać o jakość powietrza we wnętrzach swoich mieszkań i domów. Jednym ze sposobów jest oczyszczacz powietrza.

Czytaj więcej »
Jaki kupić basen do ogrodu?

Jaki kupić basen do ogrodu?

Kąpiel na świeżym powietrzu jest jedną z najbardziej lubianych aktywności – zarówno przez dzieci, jak i przez dorosłych. Myśl o własnym basenie ogrodowym zaczyna kiełkować zazwyczaj u progu lata, w pierwszych jego gorących dniach. Zatłoczone plaże i aquaparki sprzyjają podjęciu decyzji o zakupie lub budowie własnego basenu, tym bardziej, że oferta producentów staje się coraz bardziej urozmaicona i – co ważne – także przystępna finansowo…

Czytaj więcej »
Jaki kupić fotel gamingowy?

Jaki kupić fotel gamingowy?

Fotele gamingowe (przeznaczone dla graczy) są chyba najbardziej niedocenianym elementem zestawu do grania. Większość osób, nawet tych spędzających przed monitorem wiele godzin dziennie, prędzej wyda pieniądze i poświęci czas na wybór klawiatury czy myszki, niż dobrego siedziska. Jak wielki jest to błąd, uświadomi za jakiś czas kręgosłup, ale wtedy już pewnie będzie za późno na to, by go naprawić... Zamiast więc kupować na przykład nową kartę graficzną, która posłuży nam 2 lata i zwiększy liczbę klatek na sekundę z 60 do 90, może warto przeznaczyć środki na zakup fotela, który posłuży nam kilkanaście lat i pozwoli przez ten czas cieszyć się grami w dobrym zdrowiu?

Czytaj więcej »
Jaki wentylator lub klimatyzator kupić?

Jaki wentylator lub klimatyzator kupić?

Kiedy nadchodzi wiosna i lato, a wraz z nimi upały, niemal każda osoba marzy o odrobinie ochłodzenia. Niektórzy – sposobem mam i babć – rozwieszają w domu mokre prześcieradła, niektórzy piją duże ilości zimnych napojów, a jeszcze inni – biegną do sklepu AGD po wiatrak domowy lub decydują się na zainstalowanie klimatyzatora ściennego. Jeśli chodzi o urządzenia, które mają zapewnić odrobinę ochłodzenia w upalne dni, nie są to jedyne opcje. W jaki sposób można obniżyć temperaturę w pomieszczeniu i jaki sprzęt może w tym skutecznie pomóc?

Czytaj więcej »
Jaki grzejnik olejowy kupić?

Jaki grzejnik olejowy kupić?

Poszukując idealnego rozwiązania w zakresie dogrzewania pomieszczeń w okresie zimowym warto zwrócić uwagę na grzejniki olejowe. Te przypominające swoim wyglądem tradycyjne kaloryfery urządzenia przenośne doskonale sprawdzą się w przypadku gdy znajdująca się w mieszkaniu instalacja grzewcza jest mało wydajna lub niesprawna, a także gdy brak jest ogrzewania miejskiego (co szczególnie często zdarza się w pierwsze dni jesieni lub późną wiosną). Grzejniki olejowe dzięki małym gabarytom, a wielu przypadkach także zamontowanym w nich kółkom, są bardzo proste w transporcie z jednego pomieszczenia do drugiego i nie rysują podłogi przy ich przesuwaniu.

Czytaj więcej »
Jaką kosiarkę kupić?

Jaką kosiarkę kupić?

Anglicy słyną z pięknych trawników, ponieważ dbają o nie w szczególny sposób, stąd gdy mówi się o idealnie wypielęgnowanym trawniku, bardzo często używane jest sformułowanie „angielski trawnik”. Aby trawnik prezentował się idealnie i robił wrażenie na gościach, oprócz zakupu odpowiedniego nawozu, środków chemicznych i zapewnienia właściwego nawodnienia, niezbędne jest także używanie wysokiej jakości kosiarki, która zetnie trawnik równo, szybko i przy niewielkim wysiłku. Można wyróżnić dwa podstawowe typy kosiarek – kosiarkę spalinową oraz kosiarkę elektryczną. Decydując się na wybór konkretnego modelu kosiarki, warto jest zwrócić uwagę na ich cechy.
Czytaj więcej »
Jaki sprzęt ogrodniczy kupić?

Jaki sprzęt ogrodniczy kupić?

Letnie prace w ogrodzie to doskonały sposób na relaks. Idealnie skoszony trawnik, piękne kwiaty i drzewka owocowe cieszą oko w trakcie wypoczynku na świeżym powietrzu. Aby móc w odpowiedni sposób wykonać takie prace należy zakupić wysokiej jakości sprzęt ogrodniczy.
Czytaj więcej »
Jaki sprzęt do ogrzewania kupić?

Jaki sprzęt do ogrzewania kupić?

W okresie jesienno-zimowym warto zastanowić się nad zakupem sprzętu, który pomoże ogrzać lub dogrzać pomieszczenia, w których przebywasz. Nie ma znaczenia czy będzie to biuro, sypialnia czy pokój dziecięcy.

Czytaj więcej »