Poradniki Eksperta

Grill gazowy – ranking [TOP9]

Plenerowe imprezy nieodzownie kojarzą nam się grillem. Wspólnie spędzony czas z rodziną i przyjaciółmi na świeżym powietrzu daje nam wiele radości. Trudno wyobrazić sobie wiosnę i lato bez zapachu grillowanych potraw. Czasem jednak zniechęca nas do tego konieczność rozpalania grilla i ciągłego podtrzymywania ognia. Alternatywą dla grilla węglowego jest grill gazowy, do którego nie jest nam potrzebny węgiel czy podpałka. Z tym urządzeniem w oka mgnieniu rozpalisz grilla, a Twoje potrawy ułożone na ruszcie będą miały wyjątkowy i niepowtarzalny smak. Obsługa grilli gazowych jest niezwykle prosta. Urządzenie to cieszy się dużą popularnością. Dla osób ceniących wygodę, komfort i dobre rozwiązania grill gazowy będzie strzałem w dziesiątkę. Zatem, jaki grill gazowy wybrać? Na jakie funkcje i parametry zwrócić uwagę dokonując zakupu? Oto kilka praktycznych porad, które pomogą Ci podjąć trafną decyzję.


Materiał dobrej jakości to podstawa


Bardzo ważnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze grilla gazowego, jest materiał, z którego został wykonany. Ważne, aby był trwały, odporny na odkształcenia i korozję. Dzięki temu czynniki atmosferyczne w żaden sposób nie wpłyną na jego zniszczenie. Większość tych urządzeń została wykonana np. ze stali szlachetnej czy odlewu aluminium. Duże znaczenie ma również materiał, z którego został wykonany ruszt. To na nim bezpośrednio układasz potrawy, które będą grillowane. Ważne więc, aby był bezpieczny i odporny na wysoką temperaturę. Niewątpliwie najlepiej sprawdzają się ruszty wykonane z żeliwa lub stali nierdzewnej. Ruszt wykonany z żeliwa równomiernie rozprowadza ciepło, co przekłada się na lepszy efekt grillowania. Jest nieco cięższy, ale dzięki temu dłużej utrzymuje ciepło. Natomiast ruszt ze stali nierdzewnej jest lekki i łatwiej go utrzymać w czystości. Ponadto jest odporny na rdzewienie i nie wymaga częstej konserwacji. Wybierając grill gazowy warto zwrócić również uwagę na odległości pomiędzy żeberkami. Gęściej ułożone uniemożliwiają wpadanie pomiędzy kawałków np. mięsa.


Ilość palników i powierzchnia grillowania


Decydując się na zakup grilla gazowego weź również pod uwagę ilość osób, dla których najczęściej będziesz grillował. W ofercie naszego sklepu znajdziesz grille, na których jednocześnie przyrządzisz dużą ilość grillowanych potraw i takie, które przeznaczone są dla mniejszej liczby osób. W pierwszej kolejności ma znaczenie ilość palników. Mogą to być modele z 5 czy 7 palnikami, ale również z 3 palnikami. Im więcej palników tym zazwyczaj większa powierzchnia grillowania. Można więc swobodnie rozłożyć zamarynowane wcześniej potrawy. Niektóre modele posiadają praktyczny i przydatny palnik boczny. Dzięki niemu zyskujesz dodatkowe miejsce np. na podgrzanie sosów czy innych dodatków do grillowanych dań. Nie bez znaczenia jest również moc grilli. Palniki w zależności od modelu mogą mieć różną moc. Im jest ona większa tym szybciej przygotujesz swoje potrawy. Szybciej więc będziesz mógł cieszyć się ich smakiem.


Możliwość kontrolowania temperatury


Pokrywa grilla gazowego często posiada wbudowany termometr, który umożliwia bieżące kontrolowanie temperatury wewnątrz komory, w której grillowane są dania. Bez problemu możesz więc w zależności od potrzeb podwyższyć ją albo obniżyć. Odpowiednia temperatura gwarantuje idealne wysmażenie i soczyste mięso. Dostosowanie tego parametru do rodzaju grillowanych potraw, odbywa się za pomocą pokręteł, które znajdują się zazwyczaj w łatwo dostępnej przedniej części grilla. Kontrolę temperatury ułatwia również sama pokrywa, która ogranicza wpływ czynników zewnętrznych i gwarantuje bardziej stabilną temperaturę smażenia. To bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie, które gwarantuje intensywny smak grillowanych dań. Dzięki wygodnym uchwytom nawet duże pokrywy można w łatwy sposób unieść.


Nadające smaku aromatyzery


Niektóre modele grilli gazowych zostały wyposażone w aromatyzery. Co to jest i do czego służy? Otóż to nic innego, jak umieszczona pomiędzy palnikami a rusztem blaszka. W aromatyzerach zbierają się soki i tłuszcze, które następnie wskutek obróbki cieplnej wytapiają się. Pod wypływem wysokiej temperatury ciecze parują i nadają grillowanym potrawom niezwykłego smaku i aromatu. To bardzo przydatne wyposażenie, które na pewno wzbogaci smak Twoich potraw.


Praktyczne rozwiązania ułatwiające użytkowanie grilla gazowego


Większość grilli gazowych została wyposażona w dodatkowe, praktyczne rozwiązania, które ułatwiają korzystanie z tego urządzenia. Przydatna może być np. umieszczona w dolnej części grilla szafka z zamykanymi drzwiami. Możesz w nich przechować wszelkiego rodzaju akcesoria czy naczynia z przygotowanymi daniami do grillowania. Niektóre modele posiadają specjalne miejsce umieszczone wewnątrz szafki na butlę z gazem. Podczas grillowania zawsze przydaje się dodatkowa powierzchnia umożliwiająca np. postawienie naczyń czy pokrojenie kawałków mięsa. Taką funkcję pełnią dodatkowe półki boczne, które często są składane. Dzięki temu łatwiej przechować grilla, gdyż zajmuje mniej miejsca. Specjalne tace, do których ścieka tłuszcz, często można bez problemu wyjąć. Ułatwia to utrzymanie ich w czystości. Aby rozpalić grilla gazowego, nie musisz szukać zapalniczki lub zapałek. Większość urządzeń posiada zapalnik gazu umieszczony w pokrętłach. Wystarczy więc przekręcić pokrętło i po kliku minutach urządzenie będzie gotowe do pracy. Wybierając grilla gazowego warto zwrócić uwagę, czy został wyposażony w koła (często obrotowe z hamulcem). Rozwiązanie to umożliwia łatwe przemieszczenie grilla w dogodne miejsce. Wszystkie te rozwiązania ułatwiają pracę, a grillowanie staje się przyjemnością. Wybierając więc grill gazowy warto zwrócić uwagę na jego wielkość, parametry techniczne, ale również dodatkowe funkcje. Zwróć uwagę na poniższy ranking grilli gazowych, który przybliży Ci ciekawe modele tych urządzeń.


Grill gazowy BROIL KING BK 310


Grill gazowy Broil King BK 310 to model charakteryzujący się doskonałą jakością. Żeliwny ruszt bardzo szybko się nagrzewa i długo utrzymuje ciepło. Piekarnik i pokrywa zostały wykonane z odlewu aluminium. Praktycznym rozwiązaniem jest specjalna tacka, do której spływa wytapiający się podczas grillowania tłuszcz. Jest łatwo dostępna i można ją bez problemu wyczyścić. Ten rodzaj grilla można w prosty i szybki sposób rozpalić. Dzięki temu po niedługim czasie smaczne i soczyste potrawy z grilla będą gotowe. Dodatkowym atutem tego sprzętu jest aż dziesięcioletnia gwarancja producenta.


Sprawdź również: Broil King BK 310 Dane techniczne:


Maksymalna moc wynosi 6,9 kW

Powierzchnia grillowania to 46,5x18,5; 53x34 cm

Posiada 3 palniki

Waży 27,55 kgUdogodnienia:


Składane półki boczne

Termometr

Haczyki na akcesoria

KółkaGrill gazowy LUND 99647


Podczas imprez w plenerze niewątpliwie doskonale sprawdzi się grill gazowy. Ranking zwraca uwagę na model Lund 99647, który jest praktycznym i funkcjonalnym urządzeniem. Dzięki temu spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Specjalna kopuła z termometrem umożliwia kontrolowanie temperatury grillowania i zatrzymuje dym. Dużym udogodnieniem jest dodatkowy palnik umieszczony na bocznej półce na którym można podgrzać np. sos do dań z grilla. Przydatna jest również umieszczona w dolnej części urządzenia szafka z zamykanymi drzwiami.Lund 99647 Dane techniczne:


Maksymalna moc wynosi 14,4 kW

Powierzchnia grillowania to 52,5x38 cm

Posiada 5 palników (w tym 1 boczny)

Waży 21,6 kgUdogodnienia:


Zamykana szafka

Półki boczne

Kółka (w tym 2 z hamulcem)

Zapalnik umieszczony w pokrętleGrill gazowy BROIL KING Royal 320


Broil King Royal 320 to wyjątkowy model, z którym grillowanie stanie się przyjemnością. Został wyposażony w innowacyjne aromatyzery, które odparowują soki i tłuszcze nadając grillowanym potrawom wyjątkowego smaku i aromatu. Żeliwny ruszt grilla doskonale utrzymuje temperaturę, nawet po rozłożeniu zimnych potraw. Natomiast pokrętła obracające się o 180 stopni umożliwiają idealne ustawienie temperatury do grillowanych potraw. Na wygodę użytkowania tego grilla gazowego wpływają również wygodne kółka do transportu. Dzięki nim bez problemu można przestawić urządzenie w wybrane miejsce.Broil King Royal 320 Dane techniczne:


Maksymalna moc wynosi 8,8 kW

Powierzchnia grillowania to 55x36,5 cm

Posiada 3 palniki

Waży 37 kgUdogodnienia:


Wbudowana elektryczna zapalarka

Półki boczne

Pokrywa z termometrem

Haczyki do akcesoriówGrill gazowy LANDMANN 12249


Ranking grilli gazowych zwraca uwagę na model Landmann 12249, który posiada dużą powierzchnię grillowania. Dzięki temu jednocześnie można przyrządzić wiele potraw. Przygotowanie większej imprezy w plenerze nie będzie więc już problemem. Pokrywa z wbudowanym termometrem jest łatwa w podnoszeniu i chroni przed deszczem. Ponadto mięso jest soczyste, gdyż wilgoć nie wyparowuje z niego tak łatwo. Praktycznym rozwiązaniem jest również drugi ruszt zawieszony w pokrywie służący do podgrzewania potraw. W tym modelu uwagę przykuwa również jego wyjątkowo elegancki wygląd.Landmann 12249 Dane techniczne:


Maksymalna moc wynosi 16 kW

Powierzchnia grillowania to 65x40 cm

Posiada 5 palników (w tym jeden boczny)

Waży 35,5 kgUdogodnienia:


Pokrywa z termometrem

Szafka na butlę gazową

Półki boczne

Wygodne pokrętłaGrill gazowy LUND 99646


Grill gazowy Lund 99646 szybko się nagrzewa i już po kilku minutach można rozpocząć grillowanie. Urządzenie zostało wyposażone w trzy główne palniki oraz dodatkowy palnik boczny na którym można np. zagotować wodę na herbatę, czy podgrzać dodatki do dań z grilla. Wygodę użytkowania gwarantują również półki boczne, które zapewniają dodatkowy blat roboczy, na którym można położyć podręczne akcesoria do grillowania czy pokroić mięso. Ponadto urządzenie zostało wykonane z trwałych materiałów, które umożliwiają jego użytkowania przez długo czas.Lund 99646 Dane techniczne:


Maksymalna moc wynosi 11,6 kW

Powierzchnia grillowania to 47,5x38 cm

Posiada 4 palniki (w tym jeden boczny)

Waży 19,2 kgUdogodnienia:


Taca na tłuszcz

Pokrywa z termometrem

Szafka na akcesoria

Zapalnik umieszczony w pokrętleGrill gazowy KOLER Relish v1 Czarny


Jeśli zastanawiasz się, jaki wybrać grill gazowy, ranking zwraca uwagę na model Koler Relish v1. Na uwagę zasługuje tu trwały materiał, z którego urządzenie zostało wykonane, duża moc oraz wyjątkowa funkcjonalność. Z tym grillem wszystkich zachwycisz wyjątkowymi daniami, które będą soczyste i aromatyczne. Regulowane stalowe palniki gwarantują mocne i stałe ciepło. Dwa żeliwne ruszty umożliwiają wygodne ułożenie mięsa i warzyw. Praktycznym rozwiązaniem są również specjalne haczyki na akcesoria umieszczone w półce bocznej czy wygodny otwieracz do butelek.Koler Relish v1 Czarny Dane techniczne:


Maksymalna moc wynosi 16 kW

Powierzchnia grillowania to 66x40 cm

Posiada 5 palników (w tym jeden boczny)

Waży 44 kgUdogodnienia:


Pokrywa z wygodnym uchwytem

Szafka na butlę z gazem

Wygodne kółka

TermometrGrill gazowy LUND 99645


Ten kompaktowy sprzęt idealnie sprawdzi się do przygotowania potraw dla mniejszej liczby osób. Grillowanie na świeżym powietrzu to duża przyjemność. A z tym urządzeniem szybko przygotujesz ulubione dania mięsne czy warzywne. Łatwo go przestawić, gdyż jest lekki i posiada niewielkie wymiary. Poza rusztem urządzenie zostało wyposażone w przydatną kratkę podgrzewającą wykonaną ze stali pokrytej porcelanową emalią. Obsługa grilla jest bardzo prosta i bezproblemowa. Płynna regulacja intensywności płomienia gwarantuje szybkie rozpalanie grilla. Nie trzeba więc martwić się o węgiel czy podpałkę.Lund 99645 Dane techniczne:


Maksymalna moc wynosi 8 kW

Powierzchnia grillowania to 48,5x37,5 cm

Posiada 3 palniki (w tym jeden boczny)

Waży 14,3 kgUdogodnienia:


Misa tłuszczowa

Haczyki na akcesoria

Pokrywa z termometrem

Półki boczneGrill gazowy CAMPINGAZ Classic LS Plus Seria 3


Nowoczesne technologie, duża moc, funkcjonalne rozwiązania to cechy, które powinien posiadać dobry grill gazowy. Ranking do takich urządzeń zalicza właśnie model Campingaz Classic LS Plus Seria 3. Z tym urządzeniem nie tylko przygotujesz wyśmienite dania z grilla, ale dzięki technologii Culinary Modular upieczesz pizzę czy przyrządzisz ulubione danie chińskie na woku. Grill ten może więc pełnić wiele funkcji. Dodatkowym atutem jest system InstaClean umożliwiający wyjęcie poszczególnych elementów w bardzo krótkim czasie i umieszczenie ich w zmywarce.Campingaz Classic LS Plus Seria 3 Dane techniczne:


Maksymalna moc wynosi 11,9 kW

Powierzchnia grillowania to 61x46 cm

Posiada 4 palniki (w tym jeden boczny)

Waży 60 kgUdogodnienia:


Zapalarka elektryczna

Haczyki na akcesoria

Szafka z drzwiami

Tace na tłuszczGrill gazowy LUND 99653


Ten stabilny grill wyprodukowany ze stali nierdzewnej umożliwia przyrządzenie grillowanych dań dla większej liczby osób. Duża powierzchnia grillowania, szybko nagrzewający się żeliwny ruszt oraz dodatkowy palnik boczny to tylko niektóre atuty tego praktycznego urządzenia. Wyprofilowane osłony palnika, czyli aromatyzery, gwarantują wyrazisty smak potraw z grilla. Na uwagę zasługują również chromowane pokrętła z czerwoną silikonową obwódką, które poza efektem estetycznym ułatwiają chwyt. Ten model to bardzo dobry produkt, solidnie wykonany z wieloma praktycznymi i funkcjonalnymi rozwiązaniami.LUND 99586 Dane techniczne:


Grill ogrodowy

Materiał grilla: stal nierdzewna

Powierzchnia rusztu: 71x34,5 cm

Głębokość: 58 cmUdogodnienia:


Dwie składane półki

Półka pod grillem

Regulacja dostępu powietrza

Wyciągany popielnik z regulacja ciągu


Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756