Poradniki Eksperta

Jaki aparat natychmiastowy? Ranking [TOP7]

Jaki aparat natychmiastowy? Ranking [TOP7]

 2022-12-20 

Aparat natychmiastowy kilka lat temu wrócił do łask, na nowo zyskując popularność wśród wszystkich miłośników fotografii. Możliwość błyskawicznego otrzymania odbitek (w ciągu kilkudziesięciu sekund) to nie jedyna z zalet aparatu polaroid. Jaki aparat natychmiastowy wybrać? Opracowaliśmy nasz ranking, aby pomóc w tym wyborze.

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Niedrogi

Prawdziwa automatyczna ekspozycja

Lustro i bliska ostrość dla autoportretów

Zasilanie baterią AA

Może prześwietlać w jasnym świetle i z bliska

To plastikowy aparat, z zaokrąglonymi powierzchniami dookoła – dobry dla dzieci i nastolatków, którym z pewnością spodoba się zrobienie zdjęcia i zobaczenie, jak odbitka rozwija się na ich oczach, a nawet dla młodzieży w wieku szkolnym, która używa zdjęć natychmiastowych, aby uchwycić wspomnienia, których nie chcą zapisywać w pamięci aparatu. Jest on tak prosty, jak to tylko możliwe. Pakiety filmów ładuje się z tyłu, a liczba pozostałych ujęć (z łącznie 10) jest wyświetlana w wyciętym oknie. Stały wizjer optyczny służy do kadrowania ujęć, a spust migawki jest jedynym elementem sterującym.

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Prostota użytkowania

Przyciągająca wzrok stylistyka retro

Migawka ze zmiennym czasem otwarcia

Zasilanie na baterie typu AA

Niezbyt dokładny wizjer

Instax Mini 40 EX D wykorzystuje funkcje Instax Mini 11 i dodaje dawkę stylu retro, dlatego z pewnością spodoba się zarówno nowicjuszom, jak i obecnym fanom aparatów natychmiastowych. Automatyczna ekspozycja i zmienny czas otwarcia migawki pomagają ograniczyć liczbę błędów użytkownika. Aparat zachowuje uproszczoną obsługę, ale zamienia zabawkowy kształt na inspirowany stylem vintage korpus, który będzie wyglądał znacznie lepiej w rękach dorosłego. Automatyczna ekspozycja i migawka ze zmiennym czasem otwarcia eliminują wiele niepewności związanych z używaniem filmu natychmiastowego.

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Zintegrowana lampa pierścieniowa do pomysłowo oświetlonych portretów

Kompatybilność kart MicroSD do zapisywania zdjęć zamiast ich drukowania

Aplikacja towarzysząca umożliwia drukowanie wprost ze smartfona

Wizjer i wyniki nie zawsze są zgodne

Powolne uruchamianie

Podobnie jak wiele aparatów natychmiastowych, Canon Zoemini S przedkłada zabawę nad jakość obrazu i pozostałe funkcje. Być może nie ma uroku prawdziwego aparatu natychmiastowego – drukuje zdjęcia, zamiast je wywoływać, ale skuteczna lampa błyskowa i sterowanie smartfonem wciąż pozwalają uchwycić chwilę. Brak ekranu i niemożność zrobienia zdjęcia bez jednoczesnego wydrukowania sprawia, że nie jest tak elastyczny, jak inne aparaty natychmiastowe. Jednak, jeśli szukasz kieszonkowego aparatu, który może robić szybkie zdjęcia i pozwala umieścić fizyczne zdjęcie w dłoni kilka sekund później, jest to bezpieczny, choć trochę podstawowy aparat.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Wykonuje żywe zdjęcia Instax, zarówno z aparatu, jak i z telefonu

Niewielki rozmiar idealny do użytku pod wpływem chwili

Nagrywa 10-sekundowe klipy audio, które można odtwarzać za pomocą kodu QR

Trudno komponować zdjęcia w jasnym świetle przy użyciu ekranu LCD

Ograniczona żywotność baterii sprawia, że całodzienne użytkowanie jest wyzwaniem

Najmniejszy i najlżejszy aparat natychmiastowy Fuji to bardziej aparat cyfrowy z wbudowaną drukarką, choć nadal używa filmu w formacie Instax. Wersje cyfrowe zdjęć, które zapisuje, nie są zbyt wysokiej jakości, ale nagrania audio dodają dodatkowego atutu, a towarzysząca aplikacja na smartfony nie ma sobie równych. Instax Mini LiPlay podąża za najnowszym trendem łączenia natychmiastowego z cyfrowym, trzymając się formatu filmu, dodając obsługę Bluetooth dla fanów smartfonów i filtry dla generacji Snapchata.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Duże i kwadratowe zdjęcia mają dobry rozmiar

Prostota użytkowania typu „wskaż i strzelaj”.

Teksturowany uchwyt dla dłoni

Brak zaawansowanych trybów fotografowania

Brak gwintu statywu

Dzięki dwóm trybom i bardzo niewielkiej możliwości dostosowania podstawowa funkcjonalność SQ1 sprawia, że jest to aparat bardzo łatwy w użyciu. SQ1 korzysta również z automatycznej ekspozycji i wykorzystuje duży film Instax, dzięki czemu uzyskasz lepsze i większe zdjęcie w porównaniu z serią Mini. Aparat SQ1 jest bardzo łatwy w użyciu – brak dodatkowych ustawień, brak kontroli nad lampą błyskową, ma jedynie dwa tryby fotografowania. Obiektyw ma również stałą ostrość, co pomaga podczas robienia portretów, ale oznacza, że zdjęcia krajobrazów mogą być trochę chybione.

W menu aparatu znajduje się kilka kreatywnych filtrów i trybów fotografowania

Możesz łatwo tworzyć kartki urodzinowe, drukować zdjęcia w formacie paszportowym, a nawet wizytówki

Reprodukcja kolorów sięga 16,7 miliona kolorów

Bateria pozwala na 20 zdjęć na jednym ładowaniu

Długi czas wydruku zdjęcia

Aparat umożliwia natychmiastowe drukowanie wykonanych zdjęć. Dzięki Kodak Instant Printer – bezpłatnej aplikacji do pobrania z Google i Apple Store, zamienia się w mobilną drukarkę fotograficzną do drukowania zdjęć ze smartfona, tabletu lub sieci społecznościowych. Fotografie powstają w technologii druku termosublimacyjnego, która jest powszechnie stosowana w rozwiązaniach, tzw. kiosków fotograficznych czy fotobudek.

Zabawny, mały aparat w klimacie retro

Połączenie Bluetooth umożliwia drukowanie zdjęć bezpośrednio z telefonu

Dużo opcji drukowania zdjęć

Długi czas wydruku

Słaba bateria

Bardzo dobra jakość wydruku, zwłaszcza gdy korzystasz z aplikacji i synchronizujesz ją z telefonem, gdzie możesz edytować i przycinać zdjęcia przed ich wydrukowaniem. Kilka rzeczy, o których należy pamiętać, jedno ładowanie wydrukuje około 5-10 zdjęć przed koniecznością ponownego naładowania aparatu. Jest to dobre w większości sytuacji, ale jeśli jesteś na imprezie, na której chcesz wydrukować więcej niż 10 zdjęć, może to być trochę irytujące.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756