Poradniki Eksperta

Co to jest switch POE?

Zastanawiasz się, czym jest i do czego służy tak zwany switch POE? Chcesz sprawdzić, czy to sprzęt niezbędny albo chociaż przydatny także w Twoim domu? A może jesteś już po zakupie tego gadżetu i nie wiesz, jak go poprawnie używać, jak podłączyć i skonfigurować? Dowiedz się, czym jest, jakie ma zastosowanie i jakie korzyści niesie za sobą posiadanie switch POE!


switch POE


Co oznacza skrót POE?


Żeby zrozumieć, do czego służy niepozorna, prostokątna skrzyneczka z wieloma wejściami, najpierw trzeba zrozumieć, co kryje się pod tymi literkami. Jakie jest rozwinięcie skrótu POE? Skrót POE pochodzi od nazwy technologii, a konkretniej od technologii Power over Ethernet, polegającej na przesyłaniu energii elektrycznej za pomocą specjalnego przewodu do urządzeń peryferyjnych, np. kamery internetowej. Ethernet zaś to technika, która zajmuje się określaniem standardów przy budowie lokalnych sieci komputerowych, przy wykorzystaniu specyfikacji przewodów i przesyłania za ich pomocą sygnałów. 


Co to jest switch POE?


Switch to urządzenie łączące kolejne segmenty sieci komputerowej. Łączy on kolejne segmenty sieci komputerowej z możliwością zasilania bezpośredniego urządzeń peryferyjnych. Przełącznik może być wykorzystywany zarówno w domowej, jak i biurowej sieci, a korzystanie z niego jest niezwykle łatwe i poradzi sobie z nim nawet niezaawansowany użytkownik. 


A dlaczego warto korzystać ze switch POE? Zapewnia on dużą bezstratną przepustowość, która umożliwia błyskawiczne przesyłanie nawet dużych plików. Dzięki tej technologii nie ma nawet problemów z przesyłaniem plików graficznych, CGI (ang. computer-generated imagery - obrazy generowane komputerowe), CAD (ang. Computer Aided Design - Projektowanie wspomagane komputerowo) lub plików multimedialnych, zapewniając przyjemną, bezproblemową komunikację między komputerami w sieci.


Switche POE w naszej ofercie:


Jak zainstalować switch POE?


Większość przełączników switch POE nie wymaga pracochłonnej instalacji i skomplikowanej konfiguracji. Większość przełączników rozpoczyna swoje działanie już po podłączeniu kabli do ich systemu. Żeby cały proces szedł jak z płatka, po zakupie przełącznika zapoznaj się z dołączoną do sprzętu instrukcją obsługi i upewnij się, że dany model nie wymaga bardziej skomplikowanych działań.


Jakie są korzyści z używania switch POE?


Jedną z największych korzyści używania z tego przełącznika jest oczywiście oszczędność. Korzystając z niego, użytkownik nie ryzykuje spowolnienia tempa przesyłania danych, nie zmniejsza zasięgu sieci internetowej i może liczyć na stabilne połączenie internetowe. 


Co więcej, większość przełączników jest energooszczędna, a co za tym idzie, znacznie redukuje ewentualne koszty utrzymania sprzętu i zarządzania siecią. Korzystając ze switch POE i sieci Ethernet, sięgasz po rozwiązanie ekologiczne, dobre dla całej planety. Urządzenia nowszej generacji są energooszczędne, automatycznie dopasowują wymagany pobór prądu do statusu połączenia konkretnych portów z siecią. Nie bez znaczenia jest także długości kabla, im krótszy, tym większe ograniczenie zużycia energii. Przełączniki ograniczają także pobór energii z portów nieaktywnych w danym momencie, lokalizując je i w ten sposób oszczędzając energię. Przełącznik to nie tylko inwestycja w podwyższenie komfortu pracy, lecz także korzystna opcja dla portfela.Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756