Poradniki Eksperta

Co to jest switch POE?

Zastanawiasz się, czym jest i do czego służy tak zwany switch POE? Chcesz sprawdzić, czy to sprzęt niezbędny albo chociaż przydatny także w Twoim domu? A może jesteś już po zakupie tego gadżetu i nie wiesz, jak go poprawnie używać, jak podłączyć i skonfigurować? Dowiedz się, czym jest, jakie ma zastosowanie i jakie korzyści niesie za sobą posiadanie switch POE!


switch POE


Co oznacza skrót POE?


Żeby zrozumieć, do czego służy niepozorna, prostokątna skrzyneczka z wieloma wejściami, najpierw trzeba zrozumieć, co kryje się pod tymi literkami. Jakie jest rozwinięcie skrótu POE? Skrót POE pochodzi od nazwy technologii, a konkretniej od technologii Power over Ethernet, dzięki której można wykorzystać jeden kabel sieciowy do przesyłania danych między urządzeniami sieciowymi. Ethernet to technika, która zajmuje się określaniem standardów przy budowie lokalnych sieci komputerowych, przy wykorzystaniu specyfikacji przewodów i przesyłania za ich pomocą sygnałów. 


Co to jest switch POE?


Switch POE to po prostu wieloportowy przełącznik, umożliwiający łatwe zwiększenie przepustowości sieci Ethernet do połączeń gigabitowych. Przełącznik może być wykorzystywany zarówno w domowej, jak i biurowej sieci, a korzystanie z niego jest niezwykle łatwe i poradzi sobie z nim nawet niezaawansowany użytkownik. 


A dlaczego warto korzystać ze switch POE? Dzięki zwiększonej przepustowości sieci możliwe jest błyskawiczne przesyłanie nawet dużych plików, wymagających dużego pasma transmisji. Dzięki tej technologii nie ma nawet problemów z przesyłaniem plików graficznych, CGI, CAD lub plików multimedialnych, zapewniając przyjemną, bezproblemową komunikację między komputerami w sieci. Dlatego switch POE sprawdzi się także w grupach roboczych oraz w środowisku produkcyjnym.


Switche POE w naszej ofercie:


Jak zainstalować switch POE?


Większość przełączników switch POE nie wymaga pracochłonnej instalacji i skomplikowanej konfiguracji. Większość przełączników rozpoczyna swoje działanie już po podłączeniu kabli do ich systemu. Żeby cały proces szedł jak z płatka, po zakupie przełącznika zapoznaj się z dołączoną do sprzętu instrukcją obsługi i upewnij się, że dany model nie wymaga bardziej skomplikowanych działań.


Jakie są zalety używania switch POE?


Jedną z największych zalet korzystania z tego przełącznika jest oczywiście oszczędność. Korzystając z niego, użytkownik nie ryzykuje spowolnienia tempa przesyłania danych, nie zmniejsza zasięgu sieci internetowej i może liczyć na stabilne połączenie internetowe. 


Co więcej, większość przełączników jest energooszczędna, a co za tym idzie, znacznie redukuje ewentualne koszty utrzymania sprzętu i zarządzania siecią. Korzystając ze switch POE i sieci Ethernet, sięgasz po rozwiązanie ekologiczne, dobre dla całej planety. Urządzenia nowszej generacji są energooszczędne, automatycznie dopasowują wymagany pobór prądu do statusu połączenia konkretnych portów z siecią. Nie bez znaczenia jest także długości kabla, im krótszy, tym większe ograniczenie zużycia energii. Przełączniki ograniczają także pobór energii z portów nieaktywnych w danym momencie, lokalizując je i w ten sposób oszczędzając energię. Przełącznik to nie tylko inwestycja w podwyższenie komfortu pracy, lecz także korzystna opcja dla portfela.Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną