Poradniki Eksperta

Zdaniem eksperta

Jaka myszka dla dziecka?

 2023-08-31 

Dzieci chłoną wiedzę i informacje jak gąbki, dlatego naszym zadaniem, jako dorosłych, jest zapewnienie im jak najlepszych do tego warunków. W dzisiejszych czasach obsługa komputera i odpowiedzialne korzystanie z Internetu to podstawa nauki zarówno w szkole, jak i w domu. Dzieci oczywiście będą preferować naukę przez zabawę, a każda niedogodność, która ich spotka, wywoła irytację, dlatego tak ważne jest, aby myszka dla dziecka była jak najlepiej dobrana – w końcu to urządzenie peryferyjne będzie bezpośrednim łącznikiem pomiędzy dzieckiem, a światem wirtualnym.

Jak dziecko korzysta z myszki?

Zanim kupimy pierwszą myszkę dla naszego dziecka, powinniśmy zdać sobie sprawę z tego, że wszystko co wiemy na temat tego niepozornego urządzenia, pochodzi z naszego doświadczenia, jako dorosłych ludzi. Korzystamy z myszki w zupełnie inny sposób i do innych celów, dlatego ważne jest, aby już tutaj, na samym wstępie podkreślić, że myszka dla dziecka cechuje się zupełnie odmiennymi parametrami. Warto je poznać, aby uniknąć kłopotów związanych z obsługą myszki przez dziecko w przyszłości. Na szczęście w naszych sklepach znajdziecie bardzo szeroką ofertę myszek skierowanych do najmłodszych użytkowników komputerów. Na dorosłych leży jednak odpowiedzialność, aby pierwsza myszka lub zmiana na nową, spełniała wszystkie kryteria niezbędne do wygodnej obsługi przez dziecko. Na co zwrócić zatem uwagę w pierwszej kolejności?

Myszki w naszej ofercie:

Ergonomia myszki – rzecz bardzo istotna

Dłoń dziecka jest o wiele mniejsza od dłoni dorosłego człowieka, dlatego może ono mieć spory problem z obsługą myszek normalnych rozmiarów. Dlatego też myszka dla dziecka powinna być mniejsza, co znacznie podniesie komfort jej użytkowania. Ważne jest tutaj, aby zwrócić uwagę na ergonomiczne modele, które mają na celu zabezpieczenie dłoni młodego i nieświadomego ryzyka entuzjasty komputerów. Każdy, kto pracuje z tego typu urządzeniami wie doskonale, że po dłuższym czasie klikania i przesuwania kursora po ekranie, nadgarstek może zacząć przejawiać objawy bólu, co na dłuższą metę może przynieść bardzo niepożądane skutki, jak zapalenie mięśni lub stawów. Na szczęście są to zagrożenia, które dotyczą ludzi pracujących wiele godzin dziennie z komputerami, dlatego nasi podopieczni nie powinni się tego obawiać. Nie znaczy to jednak, że należy o tym zupełnie zapomnieć. Wprowadzenie dziecka w świat komputerów powinno cechować się odpowiedzialną nauką, toteż wyposażenie go i nauczenie obsługi myszki ergonomicznej, może mieć kluczowe znaczenie dla jego zdrowia w przyszłości. Jest to szczególnie ważne dla ich młodych organizmów, które rosną w szybkim tempie i każda nieprawidłowość, która nie zostanie zwalczona, może się utrwalić i przynieść niechciane efekty. Myszka dla dziecka powinna zatem być jak najbardziej ergonomiczna. Wybrane modele myszek dla dzieci posiadają na spodzie dodatkowy materiał antypoślizgowy, co ograniczy niechciane i nieumyślne przesuwanie myszy po podkładce lub blacie.

Przyciski dodatkowe

Myszka dla dziecka w wielu przypadkach posiada przyciski, które są łatwiejsze w obsłudze, podobnie jak rolka do przewijania. Dziecko dzięki temu szybciej nauczy się obsługi, nie rozpraszając swojej uwagi niepotrzebnymi niedogodnościami, jak trudność w naciśnięciu wybranego przycisku lub przewinięcie zawartości strony wyświetlającej się na ekranie przed jego oczami. Skoro o przyciskach mowa, warto zwrócić uwagę na te dodatkowe, które często możemy spotkać w myszkach dla dorosłych. W zależności od wieku dziecka obsługa każdego dodatkowego przycisku może być niepotrzebnym odwróceniem uwagi i utrudnieniem dla nauki samej obsługi. Młodsze dzieci powinny zatem skupić się na podstawowych zadaniach, obsługując myszkę dla dzieci bez dodatkowych przycisków. Starsze dzieci mogą powoli być wprowadzane w bardziej zaawansowaną obsługę, co przyjdzie im zadziwiająco łatwo, ale nie możemy rzucać ich od razu na głęboką wodę.

Myszka przewodowa czy bezprzewodowa?

Bardzo istotną cechą, która będzie miała ogromny wpływ na komfort obsługi myszki to metoda komunikacji urządzenia z komputerem. Do wyboru mamy modele bezprzewodowe i przewodowe. Myszka dla dziecka, które dopiero uczy się jej obsługi, najlepiej aby była bezprzewodowa. Niepotrzebna plątanina kabla w przypadku myszki przewodowej może być irytująca dla młodego adepta sztuki komputerowej, a dodatkowo nie do końca skoordynowane ruchy dłoni mogą problem ten jeszcze bardziej pogłębić. Mysz bezprzewodowa da dziecku swobodę ruchów i działania, co sprawi, że znacznie chętniej będzie się uczyć i pracować z komputerem.

Co to jest DPI?

Myszka dla dziecka powinna posiadać możliwość regulacji czułości, co opisuje się skrótem DPI. Obecnie praktycznie każda myszka dostępna na rynku posiada tę funkcję, która może się okazać bardzo istotna w procesie nauki i korzystania z komputera przez dziecko. Mniej skoordynowane ruchy, bardziej chaotyczne, a w wielu przypadkach przesadzone, mogą być skutecznie skompensowane przez wybór odpowiedniej czułości myszki. Nawet największa wiercipięta będzie miała wówczas szansę na przystosowanie się krok po kroku do obsługi myszki dla dziecka.

Kolorowe myszki

Na sam koniec pozostaje nam to, co dzieciom spodoba się najbardziej, czyli wygląd zewnętrzny. Nie jest tajemnicą dla nikogo, kto posiada dzieci lub ma z nimi styczność, że maluchy uwielbiają kolorowe i pełne życia przedmioty do użytku codziennego. Sprawia to, że chętniej z nich korzystają i czują się częścią tego kolorowego świata, który ich otacza z każdej strony. W naszych sklepach przygotowaliśmy do wyboru liczne rozwiązania kolorystyczne, które różnią się od siebie również zastosowaną stylistyką. Każde dziecko znajdzie tutaj coś dla siebie, nawet jeśli jest wyjątkowo wybredne. Dla nich właśnie może okazać się, że elementem decydującym będą np. kolorowe podświetlenia myszki, które rodzic może zmieniać w ustawieniach urządzenia, najczęściej przy pomocy jednego prostego, dodatkowego klawisza.

Myszki w naszej ofercie:

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756