Poradniki Eksperta

Zdaniem eksperta

Aplikacje kreatywne - porównanie wydajności kart graficznych

 2024-02-20


Karty graficzne GeForce RTX z serii 40 są stworzone dla twórców - zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. Około 75 najlepszych aplikacji twórczych zostało specjalnie akcelerowanych pod układy graficzne NVIDIA RTX 40. Zastosowanie platformy NVIDIA Studio jest ogromne. Wydajność najnowszych kart graficznych serii RTX 40 jest znacznie wyższa porównując z konkurencyjnymi modelami oraz poprzednimi wersjami RTX 30.

W artykule znajdziesz:

1. Animacja 3D

2. Edycja wideo

3. Edycja zdjęć

4. Transmitowanie

Animacja 3D

Jak powszechnie wiadomo to właśnie animacje trójwymiarowe stanowią największe wyzwanie dla kart graficznych. Dzięki zastosowaniu platformy NVIDIA Studio, możemy uzyskać nawet 4,5 razy szybsze renderowanie w Blender Cycles i 9,1 razy szybsze w aplikacji Autodesk Arnold niż w przystosowanych do tego typu pracy laptopach Apple. Co ważne już karty graficzne RTX 4050 są wydajniejsze od laptopów Apple Macbook PRO M2 MAX. Karty graficzne RTX 4060, RTX 4070, RTX 4080 i RTX 4090, która występuje również w wersji mobilnej (nowość w porównaniu do serii kart RTX 30) zapewniają jeszcze większą oszczędność czasu przy renderowaniu.

Edycja wideo

Nagrywanie, edycja i wysyłka wideo nie była jeszcze taka szybka! Dzięki najnowszym mobilnym kartom graficznym NVIDIA GeForce RTX z serii 40 zyskasz cenny czas przy obróbce i wysyłce materiału nie tylko w full HD, ale również 4k, 6k a nawet 8k dzięki dedykowanym enkoderom i dekoderom RTX przyspieszającym pracę. NVIDIA Studio idealnie współpracuje z programami takimi jak DaVinci Resolve, gdzie karty graficzne RTX 40 pozwalają na gradację kolorów i edycję szybszą o nawet 27% porównując z Adobe Premiere Pro, gdzie NVIDIA RTX 4090 zapewnia edycję wideo nawet 20% szybszą.


Do tej pory renderowanie to był proces długotrwały i wymagający dla kart graficznych. Dzisiaj porównując kartę RTX 4090 z Apple Macbook Pro M2 Max uzyskujemy renderowanie nawet 8,5 razy szybsze! Korzystaj z akcelerowanego układami GPU serii RTX ray tracingu w kompatybilnym oprogramowaniu Chaos V-Ray, Unreal Engine 4 czy Enscape.

Edycja zdjęć

Profesjonalny fotograf nie tylko potrafi znaleźć piękne ujęcia, ale również poddaje odpowiedniemu retuszowi zdjęcia wysokiej rozdzielczości. Czas stosowanie efektów SI przy użyciu kart graficznych Geforce RTX 40 jest krótszy nawet trzykrotnie w porównaniu do Apple Macbook Pro M2 Max w przypadku Adobe Photoshop!


Dzięki NVIDIA Studio projektowanie grafiki i tworzenie ilustracji jest jeszcze szybsze. Dostępna usługa Adobe Creative Cloud w połączeniu z RTX 4090 pozwala na zaoszczędzenie dużej ilości czasu. Wszystko to dzięki kompatybilności aplikacji i sterowników kart graficznych platformy NVIDIA Studio.

Transmitowanie

Transmitowanie na żywo w najwyższej jakości połączone z grą w najbardziej wymagające tytuły jest możliwe. Dzięki nowym rozwiązaniom i zwiększeniu wydajności możesz otrzymać nawet 70% więcej FPS porównując NVIDIA RTX 4090 z poprzednim najwyższym modelem RTX 3090 Ti. Dodatkowo połącz streaming z aplikacją NVIDIA Broadcast i prowadź profesjonalne transmisje w swoim domu!


Dzięki NVIDIA Studio uzyskasz potężną wydajność pozwalającą na efektywną pracę, skrócisz czas renderingu i bezproblemowo dokonasz obróbki grafiki nawet w 3D. Aktualnie rozwiązania zaproponowane przez NVIDIA są najwydajniejsze na rynku i zapewniają kompleksowość i kompatybilność z najlepszymi aplikacjami twórczymi.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756