Poradniki Eksperta

Urządzenia wielofunkcyjne – ranking [TOP 10]

Jakie urządzenie wielofunkcyjne? Ranking [TOP 10]

 2022-11-21 

Czasem oprócz laptopa potrzebujemy jednak skanera albo drukarki, a nierzadko i jednego, i drugiego. W tym celu zrobiliśmy zestawienie, abyście nie musieli się długo zastanawiać. Zatem jakie są najlepsze urządzenia wielofunkcyjne? Ranking podpowie!

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Typ skanera CIS

Kopiarka ma rozdzielczość kopiowania 600 x 600 dpi

Kopiarka ma funkcje kopiowania m.in. zdjęć

Maksymalny format druku A4

Drukarka nie drukuje automatycznie dwustronnie

Poszukiwane urządzenia wielofunkcyjne? Ranking zaczynamy od tego właśnie CANONA Pixma G640, gdyż jest to jedna z pierwszych drukarek z serii Pixma G, która potrafi wiele, np. drukować z urządzeń obsługujących łączność Wi-Fi. To drukarka atramentowa z sześcioma uzupełnianymi zbiornikami na atrament barwnikowy. Jako rodzaj urządzenia typu 3 w 1, nie tylko drukuje z doskonałą jakością i to w dużych nakładach, ale też skanuje oraz kopiuje. Pixma G560 potrafi także drukować zdjęcia w formacie A4.

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Drukuje w kolorze lub na czarno

Wyposażona w skaner

Ma możliwość drukowania bezprzewodowego

Nie posiada łączności Bluetooth

Drukarka nie drukuje automatycznie z dwóch stron

Kolejny model, jest drukarką atramentową, na której można skanować, kopiować oraz drukować. Obsługuje szereg systemów, m.in. Mac OS X, Windows 7, itd. Na wyposażeniu jest pięć butelek z atramentem oraz kabel zasilający. Ponieważ ma ona ergonomiczne kształty oraz niewielkie wymiary (jak na takie pojemne urządzenie), możesz postawić ją niemal w każdym miejscu. Dodatkowo dzięki odpowiednio umieszczonym przyciskom, bardzo łatwo też się nią steruje.

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Typ skanera CIS

Podajnik papieru na 150 arkuszy

Obsługuje formaty m.in. A4, A5, A6, Monarch, LTR

Nie ma wbudowanego faksu

Nie posiada łączności Bluetooth

Ranking drukarek wielofunkcyjnych zawiera model firmy Brother. Urządzenie to w zawodach zdobyłoby pewnie czołową lokatę, gdyż pracuje szybko i wydajnie. Na druk jednej czarno-białej strony, potrzebuje zaledwie 6,5 sekundy. Także skaner zasługuje na uwagę, gdyż za jego pomocą można skanować nawet strony książek, a tym bardziej wielostronicowych dokumentów. Także i kopiarka ma same zalety, gdyż robi kopie w bardzo dobrej jakości, a duplikaty plików zmniejsza lub powiększa (zależnie od potrzeby) w zakresie od 25 do 400 procent.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Wbudowany moduł Wi-Fi

Skaner CIS (rozdzielczość optyczna 600 x 1200 dpi)

Zmniejszanie/powiększanie kopii

Nie posiada łączności Bluetooth

Drukarka nie drukuje automatycznie z dwóch stron

By rozwiać wątpliwości, jakie urządzenie wielofunkcyjne wybrać, pokazujemy jeszcze jedną drukarkę (i nie tylko) z serii Pixma. Tym razem, to G3460. Pozwala ona drukować wszystko i każdego dnia dodatkowo w dobrych cenach. Drukarka ta jest bowiem wyposażona w tryb ekonomiczny. Wymieniana kaseta konserwacyjna, zapewnia wysoką wydajność pracy i nie wymaga uzupełniania przez atrament z butelek. Moduł Wi-Fi pozwala łączyć się z chmurą oraz drukować bezpośrednio z dowolnego inteligentnego urządzenia.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Posiada łączność Bluetooth

Ma wbudowane Wi-Fi

Typ skanera CIS

Nie drukuje na płytach CD/DVD

Brak wbudowanego faksu

Kolejne urządzenie, to drukarka laserowa, bo ranking urządzeń wielofunkcyjnych nie może się obejść bez marki HP. LaserJest M140we jest chyba najmniejszym wielofunkcyjnym urządzeniem laserowym w swojej grupie, a jego minimalne wymiary to: 360 x 264 x 197 mm, a przecież jest to urządzenie wielofunkcyjne: kopiuje, drukuje oraz skanuje. Dzięki aplikacji HP Smart, można drukować obrazy czy dokumenty bezpośrednio z Dropbox i Google Drive. Aplikacja pokazuje użytkownikowi, co ma robić – krok po kroku.

6

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Drukuje w kolorze

Posiada łączność Wi-Fi

Płaski typ skanera

Nie posiada łączności Bluetooth

Drukarka nie drukuje automatycznie z dwóch stron

To urządzenie pozwala na skanowanie, drukowanie oraz kopiowanie. Drukuje w czerni, jak i w kolorze, a wydruki są czytelne i dobrej jakości. Ekran LCD oraz czytelny panel sterowania sprawiają, że obsługa urządzenia jest bardzo prosta. Sprzęt umożliwia także komunikację za pośrednictwem Wi-Fi oraz drukowanie z chmury za sprawą Pixma Cloud Link, poprzez aplikację Canon Print i za pośrednictwem usług Mopria i AirPrint. Jest to urządzenie atramentowe, wyposażone w system atramentowy z dwiema kasetami Fine. Firma CANON od lat wprowadza na rynek urządzenia wielofunkcyjne. Ranking nie obejdzie się bez nich.

Drukowanie w kolorze

Wbudowany moduł Bluetooth

Posiada łączność Wi-Fi

Nie ma wbudowanego faksu

Drukarka nie drukuje automatycznie dwustronnie

To właśnie urządzenie HP Smart Tank 515 zostało wyróżnione w 2022 r. prestiżową nagrodą Reddot, czego nie można przemilczeć. Drukuje z szybkością 11 stron/min. w czerni i 8 stron/min. w kolorze. Osiąga szybsze połączenie, dzięki dwuzakresowej sieci Wi-Fi. Drukowanie ma niezwykle wyraziste. Wbudowane zbiorniki na atrament oraz czujnik atramentu, to kompaktowy system uzupełniania atramentu bez rozlewania go. Atrament w opakowaniu może wystarczyć nawet na trzy lata.

8

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Drukowanie w kolorze

Posiada moduł Wi-Fi

Maksymalny format druku A4

Nie ma wbudowanego faksu

Drukarka nie drukuje automatycznie dwustronnie

To małe urządzenie pozwala na bezprzewodowe kopiowanie, skanowanie oraz drukowanie materiałów z tabletów, smartfonów, czy laptopów. Jeśli tusz się kończy, to nowy wkład zostanie wysłany automatycznie. Wszystko dzięki temu, że drukarka jest kompatybilna z systemem HP Instant Ink. Czyż nie cudownie? Nie musisz się już martwić o uzupełnianie tuszu. Po zakupie trzeba ją tylko zarejestrować i wybrać subskrypcję HP Instant Ink. Plan zależy od potrzeb, a płaci się za tę usługę od 4,99 zł miesięcznie. W ramach subskrypcji, wysyłany jest tusz, ale w trakcie użytkowania można plan zmienić, jak też z niego zrezygnować, w zależności od potrzeb.

9

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Drukuje w kolorze 

Przystosowana do tuszu o zwiększonej pojemności

Automatyczny druk dwustronny

Nie ma wbudowanego faksu

Jest to urządzenie doskonałe do domowego użytku, pozwalające skanować, drukować oraz kopiować, a poza tym jest niewielkie. Panel sterowania tego urządzenia jest intuicyjny, a przyciski doskonale oznakowane, więc z obsługą poradzicie sobie bez problemu. Dodatkowo ten CANON może łączyć się z innymi urządzeniami domowymi przez Wi-Fi lub Bluetooth, zaś aplikacja CANOIN Print pozwala na drukowanie z tabletów, czy też smartfonów. Posiada możliwość druku dwustronnego, a to oszczędność czasu, papieru i oczywiście wygoda.

10

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Druk w kolorze

Szybkość druku – 15 str./min w czerni, 10 str./min w kolorze

Automatyczny druk dwustronny

Nie ma wbudowanego faksu

Nie drukuje na płytach CD/DVD

Urządzenie typu 3 w 1 (skanuje, drukuje, kopiuje), tak do użytku domowego, jak i do biura. Obsługuje systemy: Windows 7, Windows 8.1 oraz Windows 10. Jest urządzeniem intuicyjnym, a przyciski sterujące znajdują się z przodu obudowy. Tam też znajdziemy wbudowany, czytelny wyświetlacz. Na plus urządzeniu trzeba też przypisać bardzo cichą pracę, która wynosi zaledwie 42,5 dB. Drukarka drukuje w czerni oraz w kolorze. Posiada także funkcję druku dwustronnego. Firma CANON produkuje świetne urządzenia wielofunkcyjne. Ranking nie mógł ich pominąć.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756