Poradniki Eksperta

Zdaniem eksperta

Jak wybrać najciekawsze zabawki Psi Patrol dla dzieci?

 2023-11-15 

Wybierając zabawki dla dzieci, bardzo istotne jest to, by były one bezpieczne i ciekawe dla maluchów. Tylko wówczas, dziecko będzie chętnie się nimi bawić, a po kilku dniach te nie wylądują rzucone w kącie. Jednym z wyjątkowo porywających najmłodszych w ostatnim czasie seriali animowanych, jest Psi Patrol. Zabawki dla dziewczynki czy chłopca z motywami bohaterów z tej animacji, są aktualnie bardzo popularne i królują na listach sprzedażowych zabawek. Dowiedz się, dlaczego Psi Patrol jest tak lubiany przez najmłodszych oraz jak wybrać ciekawe zabawki, nawiązujące do tej bajki.

Czym jest Psi Patrol? Co to jest Psi Patrol?

Psi Patrol to serial, w którym dzieci obserwują przygody piesków – Marshalla, Rubble’a, Rocky’ego, Chase’a, Zumy oraz Skye. Czasami spotykają się również z innymi pieskami i zwierzętami, które odgrywają różne role w ich przygodach. Bohaterowie w czasie swoich zmagań wyruszają na pomoc potrzebującym, wraz z 10-latkiem o imieniu Ryder. Dysponują one specjalistycznym sprzętem czy jeżdżą samochodami, a pieski posiadają atrybuty pasujące do rozmaitych profesji np. policji, czy straży pożarnej. Oprócz serialu o bohaterskich pieskach i chłopcu, powstały dwa pełnometrażowe filmy.

Czym się kierować, wybierając zabawki dla dzieci?

Wybierając zabawki, warto kierować się przede wszystkim poziomem rozwoju danego dziecka oraz jego wiekiem. Te nie powinny stwarzać zagrożenia dla maluchów, a dla najmłodszych nigdy nie wybieramy zabawek, które posiadają np. niewielkie, czy wystające elementy. Zabawki to wbrew pozorom bardzo ważne rozwojowo przedmioty. Stanowią nie tylko źródło rozrywki. Pozwalają eksplorować otoczenie, rozwijać zdolność do abstrakcyjnego myślenia, ćwiczyć motorykę małą, czy przepracowywać rozmaite lęki.


Bardzo popularnym wyborem wśród rodziców dla swoich pociech, są zabawki sensoryczne. Ich zadaniem jest oddziaływać możliwie na największą ilość zmysłów – głównie wzrok, dotyk, słuch, ale zdarza się, że też węch, czy smak. Wśród najmłodszych, często decydujemy się zatem na zakup zabawek interaktywnych, które mogą np. grać muzykę, czy reagować w określony sposób na czynności wykonywane przez dziecko.


Pamiętajmy o tym, że w przypadku zabawek, niezwykle ważne jest bezpieczeństwo. Odnosi się ono nie tylko do wspominanego już doboru zabawek adekwatnie do wieku, ale również tego, by każdy przedmiot, którym bawi się dziecko, posiadał odpowiednie certyfikaty np. CE, certyfikat TUV, Certyfikat Instytutu Matki i Dziecka, czy Certyfikat Państwowego Zakładu Higieny. Oprócz tego, warto zwrócić uwagę na to, by zabawki były łatwe w czyszczeniu – wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką z detergentem lub wyprać, by zachować higienę na stosownym poziomie.

Dlaczego Psi Patrol odniósł taki sukces?

Zabawki z serii Psi Patrol jest doskonale znany wśród większości przedszkolaków i dzieci uczących się na wczesnych etapach edukacyjnych szkoły podstawowej. Znają one piosenkę, którą rozpoczyna się serial i zwykle posiadają ulubionego pieska. O sukcesie serialu prawdopodobnie w dużej mierze decydują intensywne kolory, pogodnie usposobione pieski, dynamiczna akcja oraz specjalistyczny sprzęt, jakim dysponują bohaterowie po to, by pomagać zwierzątkom w potrzebie.


Każdy odcinek serialu ma bardzo podobny schemat, co zapewnia dzieciom przewidywalność akcji i pozwala poczuć się bezpiecznie. Pieski są bardzo pomocne i wesołe, mają doskonale rozwinięte umiejętności społeczne i bez większych przeszkód rozwiązują wszystkie problemy. W scenariuszach kierują się wartościami takimi jak szacunek do obcych, przyjaźń, odwaga, czy chęć niesienia pomocy innym. Jakie można znaleźć gadżety z serialu Psi Patrol? Zabawki dla dziewczynki lub zabawki dla chłopca z motywem wesołych psiaków są wyjątkowo popularne!

Psi Patrol – zabawki dla dziewczynki i chłopca – przegląd

Zastanawiasz się, co wybrać dla dziecka, by je zaciekawić? W poniższym przeglądzie zabawek z Psiego Patrolu znajdziesz szereg inspiracji, które z pewnością spodobają się maluchowi. Wytypowaliśmy tutaj zarówno niedrogie gadżety na każdą kieszeń, jak również oryginalne, angażujące zestawy zabawkowe, które będą idealnym prezentem urodzinowym dla pociechy.


Przykładem może być Lexibook - to bardzo rozchwytywany zabawka edukacyjna Psi Patrol. Zabawki dla chłopców tego rodzaju to świetna zabawa, chociaż oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by kupować je także dziewczynkom! Zabawa z tym laptopem poprawia motorykę małą i uczy koncentracji na zadaniu. Wśród jego funkcji, znalazły się zadania matematyczno-logiczne do wykonania, gry muzyczne i zręcznościowe. Najciekawsze jest to, że w menu można wybrać język polski lub angielski, zatem urządzenie może przydać się także podczas podstawowej nauki języka obcego! W zestawie oprócz laptopa znajduje się również myszka. Produkt przeznaczony jest dla dzieci od czwartego roku życia.


Cat Pack to grupa kotków, które pomagają psiakom z Psiego Patrolu ratować mieszkańców miasta. Rory to biały kot (figurka z ruchomą głową), który wraz ze Skye znajduje się w secie do zabawy. Zadaniem tych dwóch postaci jest uratować pieska, który utknął w wieży tekturowego ratusza. Zestaw ratowniczy zawiera wspomniany ratusz (przypominający domki dla lalek) oraz trzy figurki zwierzątek. Chociaż zabawka nie jest interaktywna, dzieci podczas korzystania z niej mogą ćwiczyć wyobraźnię, inscenizować rozmaite scenki i opiekować się zwierzątkami. Zestaw przeznaczony jest dla dzieci powyżej trzech lat.


Zestaw gier od Spin Master przeznaczony jest dla dzieci od czwartego roku życia. Wewnątrz znajdziemy planszę do Chińczyka Pop Up, podzieloną na strefy przypisane poszczególnym bohaterom z serialu. Co to jednak znaczy „Pop Up”? To specjalny system, zgodnie z którym gracze, zamiast rzucać kostką, naciskają ręcznie specjalną kopułkę i w ten sposób losują swój numer. 


Drugą grą, w którą można grać z pomocą zestawu dwa w jednym od Spin Master jest Memo. To znana zabawa, w której na stole rozkłada się talię kart (w tym przypadku siedemdziesiąt dwie). Następnie gracze odkrywają po dwie z nich i mają za zadanie szukać par. Kiedy jeden z graczy znajdzie parę, zatrzymuje ją. Gra toczy się do momentu, w którym karty się skończą

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756