Poradniki Eksperta

Ranking gier PC [TOP10]

 2024-02-02 

Rynek gier jest na tyle rozbudowany, że w zasadzie na każdym urządzeniu znajdziesz jakieś kompatybilne tytuły. Komputery stacjonarne dają jednak unikatową możliwość wymiany poszczególnych podzespołów, co otwiera zupełnie nowe drzwi do wirtualnej rozrywki. W praktyce przekłada się to na dostęp do ogromnej ilości gier spośród których łatwo wyróżnić kilka najpopularniejszych gatunków. Nasz ranking gier PC przedstawi Ci propozycje dostosowane także pod względem wymagań technicznych komputera.

1

MIEJSCE

10.0 / 10

2

MIEJSCE

10.0 / 10

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

W grze wykorzystano HyperMotionV

Dostęp do 19 000 zawodników

Polski dubbing

Crossplay nie uwzględnia wszystkich pozostałych platform

Ranking gier PC bez EA Sports FC 24 nie ma racji bytu. Ta gra sportowa należy do najpopularniejszych w swoim gatunku, stając się w pewnym momencie nawet tytułem kultowym. Rozbudowany system rozgrywki pozwala na cieszenie się piłką nożną w trybie singleplayer i multiplayer.

Możesz zatem zagrać przeciwko AI lub sprawdzić, czy poradzisz sobie z wyzwaniami rzuconymi innym graczom. Do Twojej dyspozycji oddane zostaną również turnieje, w których nagrodą będą wirtualne dodatki takie jak ulepszenie kosmetyczne, zawodnicy, czy wewnętrzna waluta gry.

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Personalizacja postaci i zwierząt

Dla dzieci powyżej 12 roku życia

Polskie napisy

Gra wymaga wersji podstawowej

The Sims 4 wkracza na nasz ranking gier na komputer jako kolejny kultowy tytuł. Od czasu przejścia gry na wersję free-to-play, ten symulowany świat na nowo zapełnił się tysiącami graczy. Dodatek Ranczo pozwoli Ci wcielić się w rolę prawdziwego farmera, który spędza dzień w siodle. Pod Twoją opieką znajdzie się również szereg innych zwierząt, jak owce. W tym dodatku będziesz mógł organizować różnego rodzaju eventy tematyczne.

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Możliwość dowolnej rozbudowy mieszkań i domów

Tryb zarządzania nieruchomościami

Rozbudowane miasta

Gra wymaga wersji podstawowej

Gry PC ranking wygrywają najczęściej dzięki świetnemu gameplayowi. W przypadku dodatku The Sims 4: Do wynajęcia masz tego potwierdzenie. W tym świecie wcielasz się w rolę właściciela nieruchomości, który większość czasu spędza na zarządzaniu nimi. Nie jest to jednak proste, ponieważ musisz wykazać się zdolnościami szybkiego myślenia i gospodarowania. Awarie, usterki, szukanie nowych najemców, a także rozbudowa dostępnych mieszkań i domów sprawiają, że ten dodatek należy do jednych z najbardziej wymagających, ale przez to daje najwięcej zabawy.

The Sims 4: Do wynajęcia pozwala również na wybór lokalizacji nowych inwestycji, co przełoży się na Twoje dochody. Sam możesz decydować o tym, jak będą wyglądać te nowe miejsca na wynajem, co sprawia, że to najlepsza gra na PC tego typu.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Uczy zbalansowanego zarządzania zasobami

Pozwala na tworzenie własnej farmy

Walory edukacyjne

Do uruchomienia gry potrzebny jest napęd optyczny

Jakiej gry PC ranking nie może pominąć? The Sims 4: Wiejska sielanka to zdecydowanie najlepsza gra na PC o życiu z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Możesz oddać się powolnemu, ale pełnemu ciężkiej pracy żuciu tworząc własny folwark. Zapełnij go zwierzętami, a następnie postarają się, aby Twoje plony rosły duże i silne. Gra pozwala na zarządzanie wszystkimi aspektami typowej wiejskiej farmy, ale również przekazuje ogrom wiedzy na temat zwierząt i gospodarstwa rolnego.

Poza typowymi zajęciami na roli możesz również nauczyć się haftowania, a wieczorem spotkać się ze znajomymi w klimatycznym pubie. Zanim zaczniesz rozgrywkę, możesz stworzyć dowolny avatar dla swojej postaci w trybie personalizacji.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Możliwość tworzenia własnej drużyny

Zawiera wszystkie odsłony cyklu

Bogaty świat fantasy

Wyłącznie dla graczy powyżej 16 roku życia

Gothic to legenda w świecie gier fantasy i nasz ranking gier PC nie mógł jej pominąć. W tej wersji do Twojej dyspozycji oddane zostają wszystkie odsłony cyklu, co oznacza, że przed Tobą ponad 150 godzin rozgrywki. Niezwykle rozbudowany świat pozwala na wykonywanie misji o różnym stopniu trudności. Możesz zdobywać nowe bronie, zbroje, uczyć się dodatkowych umiejętności, a także stawić czoła mniej lub bardziej magicznym stworzeniom.

W połączeniu z potężnym światem wykreowanym w Gothicu masz pewność, że są to gry z dobrą fabułą. PC mający na karku nawet 10 lat bez problemu poradzi sobie z uruchomieniem wszystkich części tej gry.

6

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Decyzje w grze wpływają na życie Sima

 Duże miasto z opcją eksploracji

Uczy prawidłowych zachowań

Wymaga połączenia z Internetem w celu instalacji

Jeśli masz ochotę na coś lżejszego, to nasz ranking gier PC szczególnie poleca The Sims 4: Razem raźniej. W tym dodatku Twoim zadaniem jest rozbudowywanie i pielęgnowanie relacji pomiędzy Simami. Zanim jednak to zrobisz, możesz skorzystać z bardzo rozbudowanego trybu personalizacji i stworzyć tam praktycznie dowolną postać. Zarządzaj jej życiem poprzez tworzenie rodziny, poznawanie nowych znajomych i decydowanie o głównych cechach osobowości.

Każda decyzja będzie miała realny wpływ na to, jak Twój Sim zostanie odebrany poprzez inne NPC. Udane życie towarzyskie zależy również od preferencji poszczególnych Simsów. Możesz ich poznać w wielu miejscach wyjątkowo dużego wirtualnego miasta.

7

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Rozwijanie umiejętności zespołowych i indywidualnych zawodników

 Oferuje kontynuowanie kariery z poprzedniej odsłony cyklu

Dwie wersje językowe do wyboru

Gra oferuje wyłącznie polskie napisy

Sportowe gry PC ranking wygrywają głównie ze względu na niesamowicie rozbudowane systemy zarządzania, co jest najważniejszą cechą w Football Manager 2024. Jako manager do Twoich zadań należeć będzie stworzenie drużyny, która rozpocznie swoją karierę na turniejach, w rozgrywkach lokalnych, a także ligowych. To Twoje decyzje wpłyną na to, czy zdobędą mistrzowskie tytułu. Musisz zatem trenować poszczególnych zawodników, jak i całe formacje, aby ulepszyć atak, pomoc i obronę.

Rynek transferowy umożliwi Ci pozyskiwanie nowych zawodników. Dużym atutem tej odsłony cyklu, jest możliwość załadowania kariery z poprzedniej gry, czyli Football Manager 2023 i kontynuowanie jej w wersji 2024, co powoduje, że to najlepsza gra PC w systemie zarządzania zespołami.

8

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Pozwala na zagranie we wszystkie wcześniejsze rozszerzenia

Ponad 50 godzin dodatkowej rozgrywki

Aktualizacja grafiki i interfejsu

Zajmuje ponad 40 GB na dysku

Geralta z Rivii zna zdecydowana większość graczy i nasz ranking gier PC nie musi go przedstawiać, a zasługą tego jest niesamowicie rozbudowany świat, który wciąga od pierwszego momentu po uruchomieniu Wiedźmina 3: Dziki Gon. W wersji edycji gry roku możesz liczyć na dostęp do wszystkich wcześniej wypuszczonych aktualizacji i rozszerzeń, co tyczy się również kwestii poprawy grafiki i aspektów technicznych. Dzięki temu gra jest niezwykle płynna i dynamiczna.

Ponad 50 godzin dodatkowej rozgrywki zawiera nowe misje, lokacje, bronie, a także liczne wątki dodatkowe. Przekłada się to na fakt, że cały cykl to zdecydowanie gry z dobrą fabułą. PC musi w tym przypadku spełnić trochę wyższe wymagania techniczne, ale jest to na pewno opłacalne, bo to najlepsza gra na PC na przestrzeni ostatnich lat.

9

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Dynamicznie zmieniające się warunki atmosferyczne

Pozwala na tworzenie i edytowanie budynków

Rozbudowany tryb personalizacji

Gra zadziała tylko, jeśli posiadasz podstawową wersję The Sims 4

Ranking gier PC ponownie wraca do tytułu The Sims 4, tym razem do dodatku Cztery Pory Roku. W tym przypadku otrzymujesz możliwość rozbudowy swojego wirtualnego świata o możliwość przeprowadzania interakcji z innymi Simami w nowych sytuacjach. Wpływają na to zmieniające się pory roku, a co a tym idzie, pojawiają się nowe okazje do spotkań, jak np. Święta Bożego Narodzenia. Możesz dzięki temu poświęcić o wiele więcej czasu na zmianę garderoby i wyglądu Twojego Sima, na co pozwala tryb personalizacji.

W trybie budowy natomiast możesz tworzyć dowolne domy, w których następnie zamieszkają Twoje postacie. Zmieniająca się aura będzie wpływać na Simsów, co jest największym wyzwaniem w tym dodatku, ale czy oznacza to, że są to gry z dobrą fabułą? PC w Twoim domu na pewno będziesz uruchamiać częściej, gdy zagrasz w ten dodatek, co jest potwierdzeniem jakości fabularnej.

10

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Gra umożliwia poznanie wielu zawodów

Tworzenie i zarządzanie własną firmą

Tryb budowania

Gra bez trybu VR

The Sims 4 to nie są gry na kierownicę PC, ale dają nie mniej frajdy, co szalone wyścigi. Dowodem na to jest dodatek Witaj w Pracy. Stwórz swojego własnego Sima, a następnie wybierz dla niego ścieżkę kariery zawodowej. Możesz spełnić dzięki temu swoje marzenia o byciu lekarzem, policjantem lub kimkolwiek tylko zapragniesz. Musisz zarządzać swoją postacią, a jeśli uznasz za stosowne, możesz stworzyć dla niej własną firmę.

Wtedy w grze pojawiają się jeszcze ciekawsze elementy, jak pozyskiwanie klientów, prowadzenie kampanii reklamowych i sprzedaż. Sam możesz zbudować siedzibę dla swojej firmy, co umożliwia tryb budowania oferujący tysiące elementów konstrukcyjnych i dekoracyjnych.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756