Poradniki Eksperta

The Legend of Zelda: Skyward Sword HD – recenzja i wymagania techniczne


Odświeżona wersja przygód elfa Linka, zagości na Nintendo Switch jako The Legend of Zelda: Skyward Sword HD. Recenzja pierwowzoru była bardzo pozytywna, dlatego wielu graczy czeka na to, aby powrócić do fantastycznego świata Hyrule. Pierwsza wersja została przygotowana z myślą o Nintendo Wii, a ulepszona edycja, pozwoli Ci cieszyć się zabawą w nowej, lepszej szacie graficznej i w wysokiej rozdzielczości. Premiera została zapowiedziana na 16 lipca 2021 r.
The Legend of Zelda: Skyward Sword HD – fabuła


Pod względem fabularnym, nie znajdziemy większych zmian w The Legend of Zelda: Skyward Sword HD. Recenzja pierwowzoru doceniała ten aspekt, dlatego to dobra wiadomość. Głównym bohaterem jest oczywiście Link, a wydarzenia dzieją się na początku historii prezentowanej w serii The Legend of Zelda. Bohaterski elf wyruszy w podróż pomiędzy światami – skrytym ponad chmurami Skyloft oraz krainie opanowanej przez złą armię. W trakcie swej przygody, Link próbuje połączyć obie krainy, odkrywa tytułowy Skyward Sword oraz przede wszystkim, ratuje swoją przyjaciółkę Zeldę.


The Legend of Zelda: Skyward Sword HD


The Legend of Zelda: Skyward Sword HD – mechanika


Za co oprócz fabuły zostało docenione The Legend of Zelda: Skyward Sword HD? Recenzja wskazuje na wyjątkową mechanikę gry. Nintendo Wii, wprowadziło unikalne kontrolery ruchowe. Odświeżona wersja gry, czerpie pełnymi garściami z rozwiązań pierwowzoru. Wykorzystując Joy-Con w Twojej prawej ręce, możesz nim machać i ciąć tak, jakbyś robił to prawdziwym mieczem. Joy-Con w lewej dłoni pozwala zaś na bezpośrednie sterowanie tarczą i blokowanie ataków przeciwników. Korzystając z obu kontrolerów, możesz precyzyjnie sterować łukiem lub rzucać przedmiotami. Grając na Nintendo Switch Lite wystarczy, że będziesz poruszał prawym analogowym grzybkiem pod różnymi kątami, a Link wykona odpowiadające im cięcia mieczem. Pozwoliło to na zaprojektowanie niezwykle realistycznego oraz angażującego modelu walki.


Pomiędzy regionami podniebnych wysp Skyloft, będziesz mógł przemieszczać się na grzbiecie Loftwinga – ogromnego ptaka. Przemierzając świat, znajdziesz setki różnych przedmiotów, które będziesz mógł zbierać oraz ulepszać, aby wykorzystać je w dalszej części zabawy. Odwiedzisz m.in. takie krainy, jak aktywny wulkan, tropikalny las czy pustynię, a w każdej z nich spotkasz unikalnych przeciwników. By ich pokonać, będziesz musiał wykorzystać swoje umiejętności oraz spryt. Czeka na Ciebie wiele różnych łamigłówek i zagadek, a ich rozwiązanie będzie kluczem do sukcesu. Podczas walki oraz wykonywania aktywności, pamiętaj o odpowiednim zarządzaniu wytrzymałością.


Seria the Legend of Zelda w naszej ofercie:


The Legend of Zelda: Skyward Sword HD – nowości


Ulepszone sterowanie, to tylko niektóre nowości jakie oferuje The Legend of Zelda: Skyward Sword HD. Przede wszystkim, gra otrzymała nową, atrakcyjniejszą oprawę graficzną, która będzie się świetnie prezentować zarówno na ekranie Twojego telewizora, jak i konsoli Nintendo Switch. Gra jest także w pełni przystosowana do rozgrywki na Nintendo Switch Lite, dlatego będziesz mógł się cieszyć przedstawioną historią w praktycznie dowolnym miejscu.


Wykorzystując specjalne znaczniki rozlokowane na mapie, możesz zapisywać stan gry oraz przenosić się ze świata na powierzchni do podniebnego Skyloft oraz z powrotem. The Legend of Zelda: Skyward Sword HD, jest także kompatybilne z unikatową kolekcjonerską figurką amiibo Zeldy i Loftwinga. Komunikuje się ona bezprzewodowo z konsolą. Dziki niej, możesz przenieść się z dowolnego punktu na mapie, wprost do Skyloft, a następnie powrócić do niego, bez potrzeby korzystania ze specjalnych znaczników. Figurka amiibo jest więc nie tylko stylowym ale i praktycznym dodatkiem.


The Legend of Zelda: Skyward Sword HD – zwiastun


Wraz z zapowiedzią The Legend of Zelda: Skyward Sword HD, opublikowany został zwiastun. Możesz na nim zobaczyć, jakie nowości wprowadzono do gry. Prezentowany jest innowacyjny system walki, przy pomocy Joy-Conów, a także dostosowanie tytułu do konsol przenośnych. Możesz także dostrzegać przykładowe łamigłówki i zagadki oraz zachwycić się odświeżoną oprawą graficzną w wysokiej rozdzielczości. Trzon rozgrywki nie zmienił się znacząco lecz ewoluował, tak aby dawała ona jeszcze więcej satysfakcji. Dla największych fanów serii, Nintendo przygotowało limitowaną edycję Joy-Conów – Skyward Sword Edition, które są pokryte grafikami inspirowanymi tym tytułem.


The Legend of Zelda: Skyward Sword HD – wymagania i przedsprzedaż


Na Nintendo Switch oraz Switch Lite, będziesz mógł w pełni cieszyć się The Legend of Zelda: Skyward Sword HD. Wymagania gry nie są więc specjalnie duże. Wystarczy posiadać odpowiednią konsolę. Oprócz tego, warto mieć dwa Joy-Cony, które pozwolą w pełni cieszyć się innowacyjnym systemem walki. Obecnie trwa przedsprzedaż The Legend od Zelda: Skyward Sword HD. Grę możesz zamówić już dziś, aby dotarła do Ciebie w dniu premiery, czyli 16 lipca 2021 r. Dostępna jest w atrakcyjnej cenie 225 zł. Gra jest dostarczana na kartridżu dedykowanym Nintendo Switch. Jest dostępna w angielskiej wersji językowej.


Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756