Poradniki Eksperta

Zdaniem eksperta

Jaki masażer do pleców wybrać

Data dodania: 27-07-2023

Ból w plecach, wcale nie musi się wiązać z wiekiem. Coraz więcej młodych osób, narzeka na kręgosłup. Dzieje się tak, gdy przez dłuższy czas trzeba stać, np. w pracy albo nawet wtedy, gdy prowadzi się auto, jadąc w długą trasę. Zresztą masażery, choć w nazwie mają plecy, pomagają nie tylko na tego typu dolegliwości. Sprawiają one, że pozbywamy się napięć mięśni, odprężamy się, rozluźniamy, a rozgrzewając mięśnie, przyspieszamy te procesy. Zanim ktokolwiek zdecyduje, jaki masażer do pleców będzie najlepszy, warto, żeby prześledził nasz poradnik, bo wtedy łatwiej będzie podjąć decyzję.

Co nam daje masaż?

Zanim zdecydujemy się, jakie urządzenie wybrać, dobrze byłoby dowiedzieć się, czy w ogóle warto wydać na nie pieniądze. Naszym zdaniem warto, bo wizyty prywatne kosztują znacznie więcej. Co w takim razie możemy zyskać, korzystając z masażerów? Lista korzyści jest długa, zatem wybraliśmy najważniejsze:

  • relaks po wyczerpującym dniu pracy;
  • regeneracja po wysiłku fizycznym;
  • pozbycie się bólu mięśni i stawów;
  • ograniczanie dokuczliwej migreny;
  • wzrost sił i energii;
  • poprawa sprawności ruchowej;
  • poprawa ukrwienia komórek skóry.

Masażery do pleców w naszej ofercie:

Rodzaje masażerów

Mowa o tych urządzeniach, które można stosować bezpiecznie we własnym domu, bo z wszelkimi poważnymi dolegliwościami, trzeba się zwrócić do lekarza. Należy bowiem pamiętać o tym, że każdy rodzaj masażu, ma swoje plusy oraz minusy i trzeba na to zwracać uwagę, zwłaszcza, gdy dostajemy taką radę od producenta, zapisaną w instrukcji. Jest kilka grup tego typu urządzeń, w tym niektóre ręczne, jednak wśród masażerów do pleców, można wymienić trzy najpopularniejsze. Należą do nich:


  • elektrostymulator;
  • aparat do masowania powięzi;
  • masażer do pleców zwany też matą masującą.


A co można o nich powiedzieć i jak je w takim razie stosować, skoro mamy zdecydować, jaki masażer do pleców będzie dla nas najlepszy?

Elektrostymulator

Jest to rodzaj samoprzylepnej nakładki żelowej, którą stosuje się na bolące miejsca, np. na plecy po wysiłku. Jest to odmiana miejscowego zabiegu przeciwbólowego. Urządzenie stosuje masaż TENS, którego intensywność można regulować zależnie od potrzeb. Najprościej mówiąc, jest to miejscowy zabieg przeciwbólowy. Urządzenie stymuluje nerwy w miejscach skoncentrowania bólu i w ten sposób, do tkanek docierają impulsy elektryczne. Blokują przekazywanie do mózgu informacji o bólu, więc nie odczuwamy go wcale lub prawie wcale. Elektrostymulator sam się wyłącza, a jest na tyle mały, że można go zabierać, np. w trasę.

Aparat do masowania powięzi

Nosi też nazwę masażera do pleców, czy też masażera do kręgosłupa. Za jego pomocą, można wykonać masaż wibracyjny z różnym natężeniem (dostępne są dwa programy masażu), a wskaźnik funkcji, jak i zużycia baterii, są podświetlane na kolorowo. Znacznie zwiększa przepływ krwi oraz regeneruje tkankę mięśniową. Sprawia, że jesteśmy bardziej ruchliwi. Ten aparat wyglądem przypomina drążek. Wykonany jest z dobrego gatunku drewna, a podczas używania, nakłada się na niego trzy rodzaje nasadek (mają one zróżnicowaną twardość) do terapii mięśni pleców, szyi, a nawet ud. Co ważne, po skończonej pracy, wyłącza się automatycznie. Urządzenie zasilane jest akumulatorowo.

Masażer do pleców a  mata masująca

Tych urządzeń jest najwięcej. Niemal wszystkie wyglądają bardzo podobnie, przypominając kształtem fotel, czy też nakładkę na fotel. Mają nawet formę tego mebla. Niektóre modele mają odczepiane siedziska i w momencie, gdy nie są używane, można je schować. My użytkownicy, widzimy przede wszystkim pokrycie mat, a to wykonane jest z miłych w dotyku tkanin, czy imitacji skóry. Mamy także do czynienia z pilotem, na którym znajdują się zaznaczone, często w formie piktogramów, poszczególne funkcje, tryby działania oraz rodzaje masażu. 


Jedne z nich wyłączają się automatycznie, inne mają dodatkowo timer, który pozwala na przedłużenie niektórych programów. Warto wiedzieć, co w takim razie mieści się wewnątrz. Na pewno ukryte są dysze oraz przynajmniej w niektórych modelach, lampy działające na podczerwień. Liczba dysz oraz ich rodzaj, zależy od modelu maty masującej. Większość z nich działa zasilana energią elektryczną, pobierając naprawdę niewiele prądu. Nie musimy się, zatem martwić o to, że drastycznie wzrosną nam rachunki za prąd, zwłaszcza, że niektóre rodzaje masażu potrzebują zaledwie 15 minut, by móc poczuć efekty.

Możliwości mat masujących

Ich podstawowym zadaniem, jest przyniesienie nam ulgi fizycznej oraz psychicznej. Stąd też, proponują różne rodzaje masażu, a każdy może wybrać ten, którego najbardziej potrzebuje. Co w takim razie potrafią? To pytanie każdy chciałby zadać, zanim zdecyduje, jaki masażer do pleców wybrać. Zakres ich pracy jest dość szeroki, gdyż oferują od dwóch do pięciu rodzajów masażu, o natężeniu od dwóch do pięciu trybów mocy. Dysze masujące bywają rozmieszczone w różnych punktach (strefach masażu), najczęściej obejmując część górną oraz dolną pleców, ale są także modele, które mają je nawet w siedziskach. Oto, na co może liczyć użytkownik masażera:


  • masaż relaksacyjny – mają go w zasadzie wszystkie maty, pozwala na odprężenie się i pozbycie napięć;
  • masaż rolujący – przyspiesza regenerację mięśni;
  • masaż wibracyjny – polega na wprowadzeniu partii ciała w drgania, a ponadto pomaga na migrenę;
  • masaż shiatsu – głęboki, uciskowy, pobudza siły witalne dając energię do działania;
  • rozgrzewający – rozgrzane mięśnie łatwiej się regenerują.


W zasadzie, każdy masażer ma funkcję ogrzewania, gdyż właśnie ciepło ma duże znaczenie w przebiegu masażu i końcowego efektu. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie wszystkie urządzenia są takie same i to samo oferują. Im więcej możemy zyskać, tym masażer jest droższy. Tyle, że jeśli policzymy koszty fizjoterapeuty, zakup urządzenia okaże się zdecydowanie tańszy, zważywszy, że wiele z tych modeli, można kupić w formie ratalnej, a to już niewielki wydatek w skali miesiąca.

Nie musisz wychodzić z domu

Wiele osób po powrocie z pracy, nie ma już ochoty nigdzie wychodzić. Jedni marzą o relaksie, inni oddają się obowiązkom domowym. Urządzenia masujące mają to do siebie, że mogą pomagać w domu. Nigdzie więc nie trzeba wychodzić. Wystarczy rozłożyć matę na pasującym głębokością fotelu albo nawet krześle z oparciem i można zacząć masaż. Są i takie modele, które można położyć na kanapie i łącząc przyjemne z pożytecznym, czyli oglądać podczas masowania telewizję. Jakby tego było mało, nie trzeba się przy tym rozbierać. Masażowi można się oddać w ubraniu, co dla wielu osób jest na pewno dużym plusem. Niektóre urządzenia można nawet zabierać ze sobą, np. na działkę, czy choćby na wczasy – są na tyle lekkie. Również fotel samochodowy nadaje się do tego, by położyć na nim matę zwłaszcza, że są też modele zasilane z wejścia do zapalniczki samochodowej. Jak widać możliwości jest wiele.

Wyposażenie dodatkowe

Nadal zastanawiasz się, jaki masażer do pleców wybrać? Mogą o tym zdecydować dodatkowe elementy. Niemal każde urządzenie wyposażone jest w kabel zasilający, jeśli pracując, wykorzystuje energię elektryczną. Do niektórych dodawany jest również adapter samochodowy, który umożliwia korzystanie z maty w aucie. Wiele z nich, ma dodatkowe nakładki do masażu punktowego. Przydatna okazuje się również taśma mocująca, ułatwiająca utrzymywanie maty w miejscu oraz zdejmowane „poszewki”, np. z okolic karku, czy z siedziska. Poszewki te, najczęściej można włożyć nawet do pralki i wyprać, co ma wielkie znaczenie, gdy robimy sobie masaże codziennie. Można także kupić matę z odczepianym siedziskiem oraz uchwytem, pozwalającym na powieszenie urządzenia.

Jak używać maty?

Sterowanie jest niezwykle proste, a nawet można powiedzieć, że intuicyjne. Każda mata masująca ma dołączony pilot. To na nim ustawia się miejsce, które chcemy masować, siłę, z jaką zamierzamy to robić oraz rodzaj masażu, który wybieramy. Możemy też włączyć funkcję grzania oraz czas. Większość mat wyłącza się automatycznie po skończonym zadaniu.


Wiesz już co to masażer do pleców. Jaki wybrać? Też podpowiedzieliśmy. Jeśli planujesz zakup masażera, zachęcamy do skorzystania z naszej oferty, która dostępna jest w sklepie internetowym. Oferujemy wiele modeli, a nasi doradcy z chęcią pomogą wybrać najlepszy dla Twoich potrzeb.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756