Poradniki Eksperta

Cichy klimatyzator przenośny – ranking [TOP10]

 2023-05-23 

W upalne dni niezwykle przydatny w każdym mieszkaniu jest klimatyzator przenośny. Gdy rosną słupki rtęci szukamy sposobu na ich obniżenie. To właśnie klimatyzator skutecznie i szybko poprawi komfort termiczny w pomieszczeniach, w których przebywamy. Dzięki temu zarówno podczas pracy, jak i odpoczynku nie będziemy odczuwali dyskomfortu wynikającego z upału. Bardzo ważne jest, aby urządzenie nie generowało zbyt dużego hałasu, który mógłby przeszkadzać nam w codziennych obowiązkach. Warto więc wybrać cichy klimatyzator przenośny. Ranking zwraca uwagę również na inne parametry urządzenia, takie jak np. moc chłodnicza, przepływ powietrza, zakres temperatur. Cichy klimatyzator może być również wyposażony w dodatkowe funkcje, które wpływają na wygodę podczas użytkowania tego sprzętu.

1

MIEJSCE

10.0 / 10

2

MIEJSCE

10.0 / 10

3

MIEJSCE

10.0 / 10

4

MIEJSCE

9.5 / 10

5

MIEJSCE

9.5 / 10

6

MIEJSCE

9.5 / 10

7

MIEJSCE

9.0 / 10

8

MIEJSCE

9.0 / 10

9

MIEJSCE

9.0 / 10

10

MIEJSCE

9.0 / 10

Cichy klimatyzator przenośny a wysokość decybeli

Każdy klimatyzator przenośny generuje pewien hałas. Jego źródłem jest np. praca silnika, przepływ powietrza przez łopatki czy praca sprężarki. Praca urządzenia będzie więc słyszalna, jeśli będziesz w jego pobliżu. Wynika to z monoblokowej budowy, która oznacza, że wszystko zamknięte jest w jednej obudowie. Głośność urządzenia podawana jest w decybelach. Cichy klimatyzator przenośny generuje hałas na poziomie około np. 40 czy 50 dB. Dzięki temu urządzenie nie jest uciążliwe dla domowników. Wybierając klimatyzator warto zwrócić uwagę na to, czy został on wyposażony w tryb nocny, który gwarantuje znacznie cichszą pracę urządzenia. Nie obudzi on więc domowników, a powietrze będzie odpowiednio schłodzone.

Ważne parametry w klimatyzatorze

Jednym z podstawowych parametrów w klimatyzatorze przenośnym jest jego moc chłodnicza. To od niej zależy do jakiego pomieszczenia będzie przeznaczony dany model klimatyzatora. Im większa moc, tym większą powierzchnię urządzenie może schłodzić. Kolejnym równie istotnym parametrem jest przepływ powietrza, który decyduje o szybkości chłodzenia. W niektórych sprzętach maksymalny przepływ powietrza może wynosić np. od 330 do 450 metrów sześciennych na godzinę. Cichy klimatyzator przenośny charakteryzuje się również określonym zakresem temperatur np. od 16 do 30 stopni Celsjusza. Szerszy zakres temperatur umożliwi łatwiejsze ich dostosowanie do Twoich potrzeb. Klimatyzatory przenośne i klimatyzatory ścienne różnią się od siebie również klasą energetyczną. Energooszczędny sprzęt zapewni nie tylko efektywne chłodzenie, ale również niskie zużycie prądu.

Klimatyzator przenośny nie tylko dla ochłody

Cichy klimatyzator przenośny może być wyposażony w dodatkowe tryby pracy. Urządzenie to może więc nie tylko chłodzić powietrze, ale również pełnić funkcję wentylatora. Po jej włączeniu klimatyzator wymusza wymianę powietrza, jednocześnie odświeżając je, jednak nie obniża temperatury powietrza. Niezwykle przydatne są funkcje mające na celu osuszenie powietrza. Sprawdzą się one zwłaszcza tam, gdzie mamy problem z wysoką wilgotnością.


Również tryb ogrzewania występuję w cichych klimatyzatorach przenośnych. Ranking ułatwi sprawdzenia takich modeli. Dzięki tej funkcji sprzęty te mogą być używane przez cały rok. Latem do chłodzenia powietrza, zaś zimą do ogrzewania pomieszczeń. W tego rodzaju sprzętach moc chłodząca może różnić się od mocy grzewczej urządzenia.


Cichy klimatyzator przenośny może być wyposażony dodatkowo w filtry, które mają na celu oczyszczenie powietrza. Jest to istotne zwłaszcza dla osób zmagających się z różnego rodzaju alergiami. Sprzęty z filtrem powietrza gwarantują to, że schłodzone powietrze będzie pozbawione np. wirusów, alergenów czy innych zanieczyszczeń.

Cichy klimatyzator przenośny - ranking wskazuje wybór ustawień

Cichy klimatyzator przenośny może mieć kilka poziomów mocy i prędkości nawiewu (np. 2, 3). Możesz więc wybrać ten, który będzie dla Ciebie najlepszy w danym momencie. Poza możliwością manualnego ustawiania poziomów niezwykle przydatny jest tryb Turbo oraz tryb automatyczny. Po włączeniu trybu Turbo temperatura w pomieszczeniu będzie schłodzona w ekspresowym tempie. Natomiast w przypadku trybu automatycznego sprzęt samodzielnie dostosuje ustawienia pracy urządzenia (np. wilgotność, temperaturę) do temperatury panującej w otoczeniu.

Wygodne sterowanie klimatyzatorem

Nowoczesne klimatyzatory bardzo często wyposażone są w wyświetlacz LED z czytelnymi przyciskami. Ułatwia on wybór ustawień i odpowiednich funkcji w urządzeniu. Nie bez znaczenia dla wygody podczas obsługi jest także Timer. Umożliwia on zaplanowanie czasu pracy klimatyzatora. Można więc wybrać czas, po upływie którego wyłączy się on automatycznie. Ponadto klimatyzatory mogą posiadać opcję samodzielnego włączania. Dzięki temu po powrocie do domu temperatura powietrza będzie na odpowiednim poziomie.


Dla osób ceniących wygodę dużym udogodnieniem jest możliwość sterowania urządzeniem za pomocą pilota. Niektóre modele klimatyzatorów wyposażone zostały w piloty z wyświetlaczem, z których można odczytać więcej funkcji niż na samym wyświetlaczu.


Zaawansowane technologicznie sprzęty posiadają możliwość łączności z Wi-Fi, która gwarantuje sterowanie urządzeniem za pomocą telefonu komórkowego czy tabletu. Umożliwia to obsługę urządzenia nawet, gdy nie jesteś w jego pobliżu. Możesz więc je włączyć, wyłączyć lub sprawdzić ustawienia urządzenia niezależnie od tego, gdzie jesteś.

Praktyczne rozwiązania

Niektóre modele klimatyzatorów zostały wyposażone w system automatycznego skraplania i odparowywania wody. Wpływa to nie tylko na skuteczniejsze działanie urządzenia, ale zmniejsza również częstotliwość opróżniania zbiornika. Przydatna jest także funkcja oscylacji nadmuchu. Dzięki niej chłodne powietrze rozprowadzane jest w różnych kierunkach. Kolejną cechą są kompaktowe wymiary cichego klimatyzatora przenośnego. Ranking wskazuje modele, które mogą być wyposażone w praktyczne kółeczka. Ułatwiają przeniesienie urządzenie z jednego pomieszczenia do drugiego. Do przestawiania klimatyzatora przydatny jest także wygodny uchwyt umieszczony w górnej części urządzenia, czy też dwa uchwyty umieszczone na jego bokach. Klimatyzator przenośny charakteryzuje się nowoczesnym designem i uniwersalną kolorystyką.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756