Poradniki Eksperta

Klimatyzator przenośny – ranking [TOP 10]

Jaki klimatyzator przenośny wybrać, by w miłej atmosferze spędzić najbliższe letnie miesiące? Przed Tobą ranking klimatyzatorów przenośnych, który nie tylko wskaże najlepsze naszym zdaniem urządzenia, ale również zwróci uwagę na cechy, które powinieneś wziąć pod lupę przed zakupem.


Po co Ci klimatyzator?


Do czego służy klimatyzator? Odpowiedź na to pytanie zna absolutnie każdy. Urządzenia te pozwalają nam w szybki i skuteczny sposób obniżyć temperaturę pomieszczenia, czy przy użyciu kilku urządzeń, całego domu lub mieszkania. Dla wielu osób sama myśl o przyjemnie chłodnym pokoju dziennym czy sypialni wystarczy, by rozpocząć poszukiwania nowego urządzenia. Nieprzekonani jednak mogą podnosić argument ceny urządzeń, czy konieczności specjalnego montażu. Z odpowiedzią na te problemy przechodzą właśnie klimatyzatory przenośne, które cechują się nie tylko zdecydowanie łatwiejszym montażem (tak na prawdę, to wielu urządzeń nie trzeba montować w jakikolwiek sposób), ale również bardziej atrakcyjną ceną od swoich stacjonarnych odpowiedników. Jeżeli to nadal Cię nie przekonuje, warto wspomnieć o kilku argumentach na rzecz posiadania klimatyzatora.


Współczesne urządzenia cechują się znacznie niższym zużywaniem energii elektrycznej niż sprzęty, z którymi mieliśmy do czynienia nawet kilka lat temu. Na korzyść przemawia również głośność urządzeń (szczególnie tych z zewnętrznym komponentem). Jakie jednak konkretne korzyści można otrzymać z użytkowania klimatyzatora? Wiele z urządzeń możemy wyposażyć w różnego rodzaju specjalne filtry, które mogą pomóc Ci oczyścić mieszkanie nie tylko z wciąż latających drobinek kurzu i większych zanieczyszczeń, ale również pozbyć się z otoczenia niebezpiecznych drobnoustrojów. Niższa temperatura otoczenia, pozwala również organizmowi odpocząć. Gdy przebywamy w gorącym pomieszczeniu, temperatura naszego organizmu podnosi się, co organizm musi skutecznie zwalczyć. Przy dużych upałach, wysiłek naszego ciała jest znacznie zwiększony, co odczuwamy charakterystycznym zmęczeniem i poceniem się. Inwestując w dobry klimatyzator przenośny, pozbywamy się tego problemu.


Jak działa klimatyzator przenośny?


Większość klimatyzatorów (poza klimatorami i bio collerami, które niejako wliczamy w rodzinę tych urządzeń) działa na bardzo podobnej zasadzie. Choć poszczególni producenci stosują różne rozwiązania, które mają na celu chociażby ułatwienie korzystania z urządzenia, zmniejszenie jego poboru energii elektrycznej czy głośności, praca urządzenia sprowadza się do dość prostego schematu. Omawiając pracę klimatyzatorów, przejdźmy po kolei przez najważniejsze elementy każdego urządzenia. Najistotniejsze będą tutaj tak zwane wymienniki ciepła, czyli skraplacz i parownik. Pierwsze urządzenie ma za zadanie pozbyć się ciepłego powietrza poza chłodzone pomieszczenie. Drugie ów powietrze zbiera z domu. Żaden klimatyzator nie obędzie się jednak bez odpowiedniej sprężarki i zaworu rozprężnego. Urządzenia te odpowiadają za procesy zmiany stanu skupienia czynnika chłodzącego. Zmieniając gaz w ciecz i na odwrót, pozwalamy klimatyzatorom pozbywać się niechcianego ciepła z pomieszczeń. Skoro wiemy już, jak działają klimatyzatory, przejdźmy do odpowiedzi na pytanie, na czym polegają różnice w klimatyzatorach stacjonarnych a przenośnych i jakie są ich skutki dla użytkowników.


Klimatyzatory przenośne


Klimatyzatory przenośne swoim działaniem niewiele różnią się od swoich stałych odpowiedników. Mimo tego, jedno techniczne rozwiązanie sprawia, że klimatyzator możemy postawić w prawie każdym miejscu domu, a nie zamontować na ścianie „raz na zawsze”. Chodzi tu o sprężarkę powietrza, o której mogłeś przeczytać powyżej. Sprężarka w klasycznych urządzeniach montowana jest na zewnątrz wraz ze skraplaczem. Spowodowane jest to nieodłączną cechą urządzenia, jakim jest sprężarka, czyli jej głośnością. 


Choć dzisiejsze klimatyzatory pracują znacznie ciszej niż kiedyś, dla wielu osób nawet najcichszy szum może dekoncentrować, czy nawet denerwować. W związku z tym, części klimatyzatorów ze sprężarkami montowane są najczęściej na dachach, balkonach czy elewacji. Z oczywistych względów sprężarka w klimatyzatorach przenośnych musi znajdować się w samym urządzeniu, a nie poza nim – w innym wypadku sprzęt nie mógłby być mobilny. Plusem tego rozwiązania jest brak potrzeby specjalnego montażu urządzenia. Nie musimy wywiercać dziur w ścianach, przeprowadzać rur i zawieszać zarówno części urządzenia ze sprężarką i skraplaczem, jak i tego z parownikiem. Pozwala nam to również ustawić klimatyzator praktycznie tam, gdzie tylko chcemy. Jesteśmy tutaj jednak ograniczeni bliskością okna lub komina. Podczas gdy sam klimatyzator w ramach jednego urządzenia zajmuje się całym procesem chłodzenia, ciepłe powietrze musimy wyprowadzić z pomocą specjalnej rury. Końcówkę rury odprowadzającej należy umieścić w otwartym oknie lub innym miejscu, które pozwoli na swobodny wypływ powietrza. W ostatecznym wypadku, możemy odprowadzać ciepłe powietrze do innego pomieszczenia, lecz wiąże się to nie tylko z ogrzewaniem jednego z pokoi, lecz również obniżeniem efektywności klimatyzatora.


Dobrym rozwiązaniem są również specjalne blokady do okien, które montuje się pomiędzy ich framugami. Do blokady przyczepiana jest rura, a wydmuchiwane gorące powietrze, nie jest w stanie wrócić do pokoju. Jakie są wady tego rodzaju rozwiązania? Na pierwszy plan wysuwa się możliwy problem z szumem sprężarki. Choć współczesne urządzenia znacznie obniżyły poziom głośności w porównaniu ze starszymi modelami, niektóre osoby mogą mieć problem z dodatkowym, „brzęczącym” urządzeniem w pomieszczeniu. Innym problemem może być wymagana przestrzeń. Choć klimatyzatory przenośne nie są zbyt duże, zawsze zabiorą nam trochę przestrzeni w domu. Jeżeli jesteś zainteresowany bardziej atrakcyjną cenowo, bardzo prostą w montażu, przenośną wersją klasycznego klimatyzatora, warto pomyśleć o mobilnej wersji urządzenia.


Na co zwrócić uwagę wybierając klimatyzator?


Wybierając nowy klimatyzator przenośny, warto zwrócić uwagę na kilka czynników, które określą nam, który sprzęt będzie najbardziej dla nas odpowiedni. Zacznijmy od znanej nam już zmiennej, czyli głośności. Choć klimatyzatory przenośne nie będą tak ciche, jak klasyczne odpowiedniki, możemy zakupić także przenośny sprzęt, który nie będzie odwracał naszej uwagi. Istotne będzie dla nas również zużycie energii elektrycznej. Aby określić, jak bardzo wydajne i energooszczędne jest urządzenie, warto spojrzeć na dwie wartości – wskaźnik efektywności energetycznej (EER) oraz klasę energetyczną urządzenia. Im wyższy będzie wskaźnik EER, tym lepiej. Podobnie jest z klasą energetyczną: im bliżej klasy A, tym bardziej efektywne będzie urządzenie. Wybierając klimatyzator przenośny, zwróćmy uwagę również na jego funkcje dodatkowe. Szczególnie wartymi uwagi są takie udogodnienia, jak funkcja grzania (wyjątkowo przydatne późną jesienią i wczesną wiosną), możliwość montażu różnego rodzaju filtrów, czy zdalne sterowanie.


Najlepszy klimatyzator przenośny – ranking [TOP10]


Jeżeli zdecydowałeś się już, by zakupić klimatyzator przenośny, ranking dziesięciu najlepszych urządzeń tego rodzaju powinien znacznie ułatwić Ci podjęcie decyzji, który model wybrać. W naszym zestawieniu znajdziesz zarówno urządzenia „z najwyższej półki”, jak i w pełni zadawalające klimatyzatory przenośne w bardzo atrakcyjnych cenach. W ramach „bonusu”, zaprezentujemy też urządzenie, jakim jest klimator. Jest to specjalny sprzęt, który za zadanie ma ochłodzić, ale również nawilżyć Twoje pomieszczenie, jeśli oczywiście odczujesz taką potrzebę. Dodatkowo znajdziesz tu urządzenia, które łączą w sobie zarówno funkcję chłodzenia, jak i ogrzewania. Opcja ta jest wyjątkowo pomocna szczególnie w czasie, gdy temperatura na zewnątrz jest na tyle ciepła, że nie opłaca się uruchamiać głównego źródła ciepła w domu lub mieszkaniu, lecz jest na tyle chłodno, że przydałoby się dodatkowe ocieplenie pomieszczenia. Klimatyzatory przenośne w naszym sklepie posiadają wiele przydatnych funkcji dodatkowych, które znacznie ułatwią obsługę urządzeń, a także dostarczą Ci dodatkowe możliwości chłodzenia i oczyszczania powietrza. Mowa tu chociażby o możliwości połączenia klimatyzatora z Twoim smartfonem, funkcji wentylacji, inteligentnych trybach czy jonizacji wydmuchiwanego powietrza. Każde z tych udogodnień, a także wiele więcej, szczegółowo omówimy przy konkretnych modelach. Okazuje się, że chłodząc pomieszczenie, możesz zyskać znacznie więcej, niż tylko kojącą temperaturę latem. A to wszystko za sprawą prostego urządzenia, jakim jest klimatyzator przenośny. Ranking czas zacząć!


Klimatyzator ELECTROLUX EXP34U338HW


Electrolux EXP34U338HW to wyjątkowy klimatyzator przenośny. Ranking dziesięciu najlepszych rządzeń tego rodzaju rozpoczyna się właśnie od niego, nie bez przyczyny. Klimatyzator ten posiada wspomnianą wcześniej funkcję ogrzewania pomieszczenia. Wbudowanie w urządzenie specjalnej pompy ciepła, pozwala jakoby odwrócić pierwotną funkcję urządzenia. Klimatyzatory ogrzewające są wspaniałą alternatywą dla klasycznych piecyków elektrycznych. Nie tylko pobierają mniej energii elektrycznej, ale również są bezpieczniejsze w użyciu.Electrolux EXP34U338HW Dane techniczne:


Moc: 3400 W

Poziom hałasu: 64 dB

Czynnik chłodniczy: R290

Klasa energetyczna: AUdogodnienia:


Sterowanie pilotem

Sterowanie smartfonem

Regulacja prędkości nawiewu

Czytelny ekran z wyświetlaczem LEDKlimatyzator VOLTENO VO1988


Marka Volteno zdołała połączyć w sobie wysoką skuteczność urządzenia wraz z atrakcyjną ceną, jak za taką jakość. Jeżeli szukasz urządzenia, które nie będzie pobierało wiele energii z sieci, korzystało z ekologicznych (a przy tym ekonomicznych!) funkcji, Volteno VO1988 może być urządzeniem właśnie dla Ciebie! Ciekawą możliwością oferowaną przez urządzenie, jest osuszanie powietrza. Opcja ta może być wyjątkowo przydatna w czasie letnich burz czy deszczów, gdy wilgoć w połączeniu z wysoką temperaturą mogą nas bardzo męczyć.Volteno VO1988 Dane techniczne:


Moc: 1357 W

Poziom hałasu: 65 dB

Czynnik chłodniczy: R290

Klasa energetyczna: AUdogodnienia:


Regulacja poziomu mocy

Ustawianie prędkości nawiewu

Osuszanie powietrza

Ekologiczna pracaKlimatyzator VOLTENO VO1982


Kolejnym wartym uwagi przedstawicielem marki Volteno, jest klimatyzator Volteno VO1982. Kuzyn poprzednio omawianego urządzenia, poza nieco wyższą mocą (co przekłada się na większą powierzchnię pomieszczenia, którą może schłodzić) wyposażony jest także w funkcję wentylacji. Udogodnienie to pozwala na skuteczną wymianę powietrza między pomieszczeniem, a zewnętrzem. Możliwość ta może szczególnie przydać się w kuchni oraz w pomieszczeniu, w którym przebywają zwierzęta domowe.Volteno VO1982 Dane techniczne:


Moc: 1550 W

Poziom hałasu: 65 dB

Czynnik chłodniczy: R290

Klasa energetyczna: AUdogodnienia:


Sterowanie za pomocą pilota

Funkcja wentylacji

Możliwość ustawienia mocy

Regulacja prędkości nawiewuKlimatyzator TCL TAC-09CPB/H


Kolejnym urządzeniem wartym naszej uwagi, jest TCL TAC-09CPB/H. Ten klimatyzator przenośny cechuje się licznymi trybami pracy oraz udogodnieniami, które znacznie ułatwią i usprawnią działanie urządzenia. Wymienić należy chociażby funkcję automatycznego usuwania skroplonej w urządzeniu wody. Funkcja ta nie tylko zmniejsza nakład wysiłku, który należy włożyć w poprawne utrzymanie urządzenia, lecz także znacznie wydłuża jego żywotność. Wysoka moc w połączeniu z wielofunkcyjnością, czynią TLC TAC-09CPB/H „czarnym koniem” rankingu.TCL TAC-09CPB/H Dane techniczne:


Moc: 2600 W

Poziom hałasu: 65 dB

Czynnik chłodniczy: R290

Klasa energetyczna: AUdogodnienia:


Usuwanie skroplonej wody

Tryby oszczędności energii

Możliwość obsługi smartfonem

Liczne tryby pracyKlimatyzator ELECTROLUX EXP34U338CW


Przed Tobą kolejny świetny klimatyzator przenośny. Ranking rozpoczęliśmy od urządzenia marki Electrolux – EXP34U338HW. Tym razem zajmiemy się jego „bratem” z linii produkcyjnej, czyli Electrolux EXP34U338CW. Urządzenie to jest bliźniaczo podobne do sprzętu z pierwszego miejsca naszego zestawienia, lecz pozbawione jest funkcji ogrzewania pomieszczenia. Jeżeli uważasz, że opcja ta jest Tobie zbędna, warto zastanowić nad wyborem modelu z bardzo podobnymi, dużymi możliwościami, lecz w bardziej przystępnej cenie.Electrolux EXP34U338CW Dane techniczne:


Moc: 3400 W

Poziom hałasu: 64 dB

Czynnik chłodniczy: R290

Klasa energetyczna: AUdogodnienia:


Funkcja osuszania powietrza

Funkcja wentylacji

Kilka trybów pracy

Regulacja prędkości nawiewuKlimator SENCOR SFN 9011SL


Przejdźmy do wspomnianego wcześniej urządzenia, jakim jest klimator (inaczej zwany klimatyzerem). W dużym skrócie, klimator działa podobnie do klasycznych wentylatorów domowych, lecz pobierając powietrze z pomieszczenia, ochładza je z pomocą zwykłego lodu lub wielorazowych specjalnych wkładów. Klimator Sencor SFN 9011SL wyróżnia się kilkoma trybami pracy, możliwością jonizacji i nawilżaniem powietrza oraz dołączonymi do zestawu wkładami, które wystarczy włożyć do zamrażarki. Jeżeli poszukujesz wielofunkcyjnej, bardzo atrakcyjnej cenowo alternatywy dla klimatyzatora przenośnego, warto rozważyć zakup tego urządzenia.Sencor SFN 9011SL Dane techniczne:


Moc: 110 W

Poziom hałasu: 66 dB

Chłodzenie wkładami

88,9 cm wysokościUdogodnienia:


Niskie zużycie energii

Jonizacja powietrza

Nawilżanie powietrza

Sterowanie zdalne pilotemKlimatyzator TCL TAC-14CPB NZW Biały


To już drugi raz, gdy marka TCL pojawia się w naszym zestawieniu i to nie bez przyczyny. Przed Tobą prawdziwy diament w koronie tej marki, czyli TCL TAC-14CPB NZW. Sprzęt ten wyposażony jest we właściwie wszystkie funkcje, o których tylko można zapragnąć, myśląc o klimatyzatorach przenośnych. Uwagę warto zwrócić szczególnie na inteligentne tryby pracy, które same dostosują temperaturę pomieszczenia do Twoich oczekiwań. Mowa tu chociażby o wbudowanym termostacie, funkcjach chłodzenia, cyrkulacji i osuszania powietrza – możliwości tego urządzenia są naprawdę szerokie.TCL TAC-14CPB NZW Dane techniczne:


Moc: 4100 W

Poziom hałasu: 65 dB

Czynnik chłodniczy: R290

Klasa chłodzenia: AUdogodnienia:


Specjalna funkcja Swing

Kilka trybów pracy

Wbudowany termostat

Sterowanie smartfonemKlimatyzator WHIRLPOOL PACW2900CO


Klimatyzator przenośny Whirlpool PACW2900CO wyróżnia się zastosowaniem licznych trybów inteligentnych, które mają za zadanie pomóc Ci ochłodzić pomieszczenie w najlepszy możliwy sposób. Kupując Whirlpool PACW2900CO, możesz liczyć nie tylko na wysoką moc urządzenia, co pozwala na stosowanie klimatyzatora w dużych pomieszczeniach, ale również na udogodnienia takie jak funkcje automatycznego czyszczenia urządzenia, możliwość zaplanowania uśpienia sprzętu, ale także autorskie programy Whirlpool jak Sixth Sense, czy Around U.Whirlpool PACW2900CO Dane techniczne:


Moc: 2600 W

Poziom hałasu: 60 dB

Czynnik chłodniczy: R290

Klasa chłodzenia: AUdogodnienia:


Automatyczne wyłączanie

Funkcja AutoClean

Funkcja Szósty Zmysł

Kilka trybów pracyKlimatyzator TCL TAC-14CPB NZW Biały


Kolejną odsłoną znanej już nam i sprawdzonej marki TCL jest TAC-14CPB NZW. Urządzenie to jest świetnym połączeniem wysokiej jakości i atrakcyjnej ceny. Kupując TCL TAC-14CPB NZW niskim kosztem zyskujesz znacznie więcej, niż zwykły klimatyzator przenośny. Poza licznymi funkcjami dodatkowymi, producent wyposaża każdy, dostępny w naszym sklepie sprzęt w specjalne końcówki rury odprowadzającej, a także zestaw okienny, który zablokuje powrót ciepłego powietrza do pomieszczenia.TCL TAC-14CPB NZW Dane techniczne:


Moc: 4100 W

Poziom hałasu: 65 dB

Czynnik chłodniczy: R290

Klasa chłodzenia: AUdogodnienia:


Funkcja Autodiagnozy

Inteligentny tryb pracy

Kilka trybów pracy

Funkcja osuszaniaKlimatyzator TCL TAC-12CPB NZW Biały


Klimatyzatory marki TCL dominują nasz ranking nie bez powodu. Urządzenia te nie tylko wspaniale działają, ale również wyposażone są w liczne, nowoczesne udogodnienia. „Wisienką na torcie” jest oczywiście wyjątkowo atrakcyjna cena, jak na sprzęty tej klasy. Nie można nie wspomnieć również o możliwości sterowania urządzeniami TCL z pomocą smartfonu. Klimatyzator przenośny TCL wystarczy podłączyć do domowej sieci Wi-Fi, by korzystać z takich możliwości, jak chociażby włączanie klimatyzatora przed powrotem do domu. W ten sposób, możemy przyjść po ciężkim dniu do mieszkania i cieszyć się przyjemną atmosferą, bez potrzeby oczekiwania na obniżenie temperatury wewnątrz.TCL TAC-12CPB NZW Dane techniczne:


Moc: 3600 W

Poziom hałasu: 65 dB

Czynnik chłodniczy: R290

Klasa chłodzenia: AUdogodnienia:


Usuwanie skroplonej wody

Sterowanie smartfonem

Liczne tryby pracy

Wbudowany termostat


Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756