Poradniki Eksperta

Ranking odkurzaczy workowych [TOP10]

 2024-04-25 

Dobrej jakości odkurzacz workowy wyposażony jest zazwyczaj w zaawansowane filtry, które skutecznie zatrzymują nawet najmniejsze cząsteczki kurzu. Zaletą tego rodzaju urządzeń jest również to, że zanieczyszczenia wyrzucane są razem z workiem bez ryzyka ich unoszenia w powietrzu. Ranking odkurzaczy workowych zwraca uwagę także na to, że worki mają z reguły większą pojemność niż zbiorniki w odkurzaczach bezworkowych. Ponadto są to wygodne w obsłudze i funkcjonale sprzęty.

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Zderzak chroniący meble i narożniki

Wysoka klasa energetyczna

Bardzo pojemny worek

Niski poziom hałasu

Mała ilość akcesoriów w zestawie

Ranking odkurzaczy workowych przedstawia świetnej jakości odkurzacz Electrolux PowerForce EPF63EB-S. Z jego pomocą sprzątanie przestanie być uciążliwą czynnością. Perfekcyjne odkurzanie zapewnia tu niezwykle wydajny silnik, wyjątkowo duża siła ssania oraz ssawka przeznaczona do odkurzania każdego rodzaju powierzchni. Niezależnie czy to twarde podłogi czy też miękki dywan, odkurzacz doskonale poradzi sobie z zalegającym na nich kurzem i brudem. Niepodważalnym atutem jest tu także świetnej jakości worek wykonany z syntetycznego materiału, gwarantującego jego dłuższą żywotność. Został on tak zaprojektowany, aby nie spowalniać pracy urządzenia, aż do chwili napełnienia worka. Warto zwrócić uwagę na ten mocny odkurzacz workowy.

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Kompaktowa konstrukcja

Antyalergiczny filtr

Duży zasięg pracy

Wydajny silnik

Tylko jeden worek na kurz w zestawie

Wybierając odkurzacz workowy ranking poleca model Bosch BGLS48X350 z turboszczotką. To bardzo solidny model niemieckiego producenta wykonany z materiałów wysokiej jakości. Na szczególną uwagę zasługuje tu zawansowany technologicznie silnik. Dzięki ulepszonej konstrukcji charakteryzuje się on niskim zużyciem prądu oraz długotrwałą żywotnością. Ponadto odkurzacz został wyposażony w skuteczny system filtracji. Zatrzymuje on roztocza, zarodniki, dym papierosowy, gwarantując czystość powietrza w Twoim domu. Zaletą filtra HEPA jest także to, że jest on zmywalny. Pozytywnie wpłynie to na Twój budżet domowy. Ranking odkurzaczy workowych zwraca uwagę na wyjątkową łatwość w manewrowaniu i zawracaniu. Swą wielokierunkowość zawdzięcza czterem miękkim i skrętnym kółkom.

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Wygodny uchwyt do przenoszenia

Wielofunkcyjna ssawka

Schowek na akcesoria

Zmywalny filtr

Dość duża waga

Mocny odkurzacz workowy Electrolux Silence PD82-ALRG to urządzenie, które wyróżnia się wśród innych bardzo cichą pracą. Natężenie dźwięku na poziomie 57dB jest rewelacyjnym wynikiem. Odkurzanie nie zakłóci więc w żaden sposób spokoju domowników. Ten nowoczesny model został wyposażony w funkcję automatycznej regulacji mocy. Dzięki temu nie musisz zmieniać ustawień, gdyż urządzenie zrobi to za Ciebie, dostosowując moc do rodzaju powierzchni. Trudno nie wspomnieć tu również o doskonałej filtracji. Zastosowany wysokiej jakości filtr zatrzymuje nawet najdrobniejsze pyłki i alergeny. Jest to szczególnie istotne dla osób zmagających się z różnego rodzaju alergiami. Praktycznymi rozwiązaniami są tu także wygodny system mocowania szczotek oraz długi przewód.

Parkowanie w pionie i w poziomie

Automatyczny zwijacz przewodu

Wskaźnik zapełnienia worka

Intuicyjny wyświetlacz

Konieczność systematycznej wymiany worka

Ranking odkurzaczy workowych prezentuje model Hoover H-Energy 700 HE721PAF 011. To nowoczesny odkurzacz workowy z zaawansowaną technologią, dostosowującą działanie szczotki do rodzaju odkurzanej powierzchni. Dodatkowo została ona wyposażona w miękki odbojnik chroniący meble czy też listwy przypodłogowe przed zarysowaniem i uszkodzeniem. Dzięki jej dużej zwrotności z łatwością dotrzesz nawet do trudno dostępnych miejsc. Gwarantuje to perfekcyjną czystość. Jeśli w Twoim domu są zwierzęta możesz użyć specjalnej mini turboszczotki, która skutecznie usuwa sierść i włosy. Dla zwiększenia komfortu podczas odkurzania model ten został wyposażony w obrotowy wąż o pełnym zakresie ruchu 360 stopni oraz gumowe kółka z pełną rotacją.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Kompaktowa konstrukcja

Łatwe manewrowanie

Bardzo cicha praca

Wydajny i wygodny

Nie posiada na wyposażeniu turboszczotki

Ranking odkurzaczy workowych do wszechstronnych urządzeń w tej kategorii zalicza model Electrolux Silence PD82-4MB. Zastosowana w nim technologia sprawia, że podczas odkurzania nie usłyszysz drażniącego hałasu, a wręcz kojący dźwięk. Na uwagę zasługuje tu również innowacyjne rozwiązanie SmartMode, dostosowujące moc do rodzaju odkurzanej powierzchni. Niezależnie czy to twarda podłoga z drewna, płytek czy miękki dywan bez problemu perfekcyjnie odkurzysz każdą z tych powierzchni. Ten zwrotny odkurzacz posiada aż 12-metrowy zasięg pracy. Możesz więc swobodnie odkurzać całe mieszkanie bez konieczności przepinania kabla. Dla osób ceniących naturę dobrą wiadomością będzie to, że model ten został wykonany w 55 procentach z materiałów pochodzących z recyklingu.

Obrotowy wąż o pełnym zakresie

Uchwyt do przenoszenia

Regulacja mocy ssania

Szczotka 3 w 1

Niezbyt wysoka moc

Hoover H-Energy 500 HE521PAF 011 to model wyposażony w bogaty zestaw akcesoriów. Są wśród nich uniwersalna szczotka przeznaczona do odkurzania różnych powierzchni, szczelinówka do czyszczenia wąskich przestrzeni czy wysokich mebli, mini turboszczotka do usuwania sierści oraz szczotki do mebli i kanap. Z takim zestawem bez wątpienia dotrzesz wszędzie tam, gdzie zalega kurz. Dodatkowo dzięki wysokiemu poziomowi filtracji kurz i inne alergeny nie przedostają się do powietrza. Worek EPA skutecznie redukuje także nieprzyjemny zapach. Dzięki temu po zakończeniu pracy powietrze w Twoim domu będzie świeże. Wielofunkcyjność, skuteczność i wygoda to z pewnością charakteryzuje ten model, dlatego nasz ranking odkurzaczy workowych nie mógł go pominąć.

7

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Dotykowy przycisk do zwijania kabla

Wszechstronne zastosowanie

Solidne wykonanie

Nie jest to najcichszy odkurzacz

MIELE Complete C3 Allergy SGFF5 PowerLine to odkurzacz workowy wyposażony w nowoczesny silnik o maksymalnej wydajności. Uniwersalna ssawka podłogowa wraz z innymi akcesoriami rewelacyjnie radzą sobie ze zbieraniem kurzu. Bez obaw o zarysowania można odkurzać nawet bardzo delikatny parkiet. Odpowiednia szerokość uniwersalnej szczotki pomaga szybko uporać się z odkurzaniem dużych powierzchni. Dla zapewnienia większego komfortu podczas odkurzania, model ten został wyposażony w regulowaną rurę teleskopową. Możesz jej długość dostosować do swojego wzrostu. Jeśli potrzebujesz chwilowej przerwy, bezpiecznie odstawisz rurę ssącą na tył odkurzacza. MIELE Complete C3 Allergy SGFF5 PowerLine poza funkcjonalnością wyróżnia się nowoczesnym designem.

8

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Specjalny uchwyt do wyjmowania worka

Płynne manewrowanie odkurzaczem

Oświetlenie LED na ssawce

Nie dołączono do zestawu turboszczotki

Ranking odkurzaczy workowych nie mógł pominąć modelu Electrolux Pure PD91-8SSM. Ten rewelacyjnie prezentujący się odkurzacz zachwyca swą elegancją. Świetnie skomponowana złoto-czarna kolorystyka oraz niezwykle zgrabna i poręczna konstrukcja nadają mu klasy. Do tego producent dorzucił świetne rozwiązania wpływające na skuteczność sprzątania i komfortową obsługę urządzenia. Zaawansowanym rozwiązaniem jest tu automatyczne dostosowywanie mocy ssania do rodzaju odkurzanej powierzchni. Gwarantuje to optymalny efekt sprzątania. Ponadto wśród atutów tego odkurzacza można wymienić np. pojemne worki syntetyczne, płynne przemieszczanie się odkurzacza za pomocą dużych gumowych kół oraz jego dużą wydajność.

Szczotka z miękkim odbojnikiem

Trzy worki na kurz w zestawie

Rura teleskopowa z blokadą

Wysoka cena Niezbyt dużo akcesoriów

Wybierając odkurzacz workowy ranking zwraca uwagę również na model Hoover H-Energy 300 HE321PAF 011. To sprzęt, który łatwo przechowasz nawet w niewielkiej szafce. Ponadto jego kompaktowe wymiary gwarantują wygodę podczas odkurzania. Na swobodę manewrowania wpływają także duże gumowe koła oraz obrotowy wąż. Dla zapewnienia jak największej efektywności możesz dobrać optymalny poziom ssania do rodzaju powierzchni i stopnia jej zabrudzenia. Służy do tego specjalne pokrętło umieszczone na korpusie odkurzacza. Ten uniwersalny odkurzacz przeznaczony jest zarówno do paneli, parkietów, płytek i dywanów. Gdy worek będzie zapełniony poinformuje Cię o tym wskaźnik zapełnienia worka.

10

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Ergonomiczna obudowa

Wygodna obsługa

Zwrotne koła

Niezbyt duża moc silnika

Niższa rozdzielczość

ELECTROLUX EasyGo EEG41IW to kompaktowy odkurzacz w kolorze białym. Poza przyciągającym wzrok designem charakteryzuje się on dużą funkcjonalnością. Z jego pomocą szybko uporasz się ze sprzątnięciem całego domu. Poza możliwością regulacji wysokości rury teleskopowej możesz bez schylania się za pomocą stopy ustawić moc, włączyć przycisk automatycznego zwijania kabla czy też włączyć albo wyłączyć urządzenie. Ranking odkurzaczy workowych zwraca uwagę na ten model także ze względu na efektywność. Dokładne zbieranie kurzu zapewnia dołączona do zestawu szczotka o specjalnej konstrukcji oraz przydatne akcesoria. Wybierając ten model możesz być spokojny o jakość powietrza po zakończeniu sprzątania. Zadba o to zmywalny filtr zapobiegający przedostawaniu się zanieczyszczeń na zewnątrz. Ten solidnie wykonany odkurzacz workowy – ranking to podkreśla – spełni oczekiwania wielu użytkowników.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756