Poradniki Eksperta

Ranking odkurzaczy workowych [TOP 10]

 2023-01-27 

Odkurzacze workowe nadal są jednymi z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych sprzętów sprzątających. Jak wszystkie urządzenia, także i te mają swoje wady i zalety. Najlepszy odkurzacz workowy powinien efektywnie usuwać zanieczyszczenia z różnych typów podłóg, powinien być lekki i zwrotny, mieć duży zasięg pracy, a do tego być możliwie jak najcichszy. Dobrze, by był też wyposażony w akcesoria, z pomocą których można odkurzać inne powierzchnie – na przykład meble tapicerowane i zasłony. W domach, w których mieszkają czworonogi, nieocenione będą także turboszczotki, które pozwolą dokładnie usunąć włosy i sierść z dywanów oraz tapicerki. Jeśli nie wiesz, jaki odkurzacz workowy wybrać, sprawdź nasze zestawienie dziesięciu ciekawych modeli, w którym zwracamy uwagę na przydatne funkcje i rozwiązania w sprzętach tego typu. Nasz ranking odkurzaczy workowych pozwoli Ci poznać plusy i minusy poszczególnych urządzeń, a także przekonać się, który z nich najlepiej sprawdzi się w Twoim domu.

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Filtr antyalergiczny

Bardzo cicha praca

Duży zasięg odkurzania

Automatyczna regulacja mocy ssania

Bogaty zestaw akcesoriów

Brak turboszczotki

Mała pojemność worka

Model Silence PD82-ALRG marki Electrolux to pierwszy w tym zestawieniu odkurzacz workowy. Ranking urozmaica jako urządzenie, które wyróżnia się niezwykle cichą pracą. Jest to najcichszy spośród wszystkich odkurzaczy tego producenta! Odkurzacz ma silnik o mocy 500 W i świetnie poradzi sobie z intensywnymi zabrudzeniami, włosami i sierścią czworonogów. Urządzenie jest lekkie i łatwo się prowadzi, a do tego ma spory zasięg pracy, wynoszący 12 m. Dzięki temu, nie trzeba często zmieniać gniazdka elektrycznego, by odkurzyć nawet większe pomieszczenia. Sprzęt jest wyposażony w automatyczną regulację mocy ssania, obrotowy wąż, który zapobiega plątaniu się rury. Posiada również zwijacz przewodu oraz bogaty zestaw akcesoriów, które można przechowywać w praktycznym schowku.

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Filtr antyalergiczny

Silnik o długotrwałej żywotności

Duży zasięg odkurzania

Sterowanie w rączce

Brak turboszczotki

Dość głośna praca

Kolejny model w naszym zestawieniu to BGB6X330 marki Bosch. Jest to odkurzacz z silnikiem o specjalnej, ulepszonej konstrukcji, który odkurza wydajnie przy jednoczesnym niższym zużyciu prądu i zachowuje żywotność na wiele lat. Urządzenie ma sterowanie wbudowane w rączkę, dzięki czemu nie trzeba się przychylać, by włączyć lub wyłączyć sprzęt. Przydatnym rozwiązaniem jest wielofunkcyjna szczotka, znajdująca się w uchwycie odkurzacza. Dzięki temu zawsze mamy ją pod ręką. Odkurzacz wyposażony jest w szczotkę do twardych podłóg, której miękkie kółka chronią przed zarysowaniami, a dodatkowe silikonowe paski pomagają usuwać zanieczyszczenia z fug. Model ma wydajny system filtracji ze zmywalnym filtrem HEPA, który zatrzymuje nawet najdrobniejsze zanieczyszczenia.

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Uniwersalna szczotka do podłóg twardych i miękkich

Duża pojemność worka – 4,5 l

Bogate akcesoria

Czterokierunkowe kółka zapewniają swobodne manewrowanie

Dość wysoka cena

Mały zasięg

Nasz ranking odkurzaczy workowych obejmuje także model Power XXL TW3171 marki Tefal. Jest to model zaprojektowany z myślą o alergikach oraz właścicielach czworonogów. Wyposażony jest w miniturboszczotkę oraz ssawki do tapicerki, które ułatwiają usuwanie sierści z mebli tapicerowanych. Wygodę użytkowania zapewniają: regulacja mocy ssania, wbudowana w uchwyt odkurzacza, wielokierunkowe kółka, które umożliwiają sprawne manewrowanie urządzeniem oraz uniwersalna, 2-pozycyjna szczotka SPS do podłóg twardych i miękkich.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Wskaźnik zapełnienia worka

Duża pojemność worka – 4,5 l

Sterowanie w rączce

Turboszczotka w zestawie

4-stopniowy system filtracji z filtrem HEPA 13

Dość głośna praca

Mały zasięg

Plastikowa rura

Odkurzacz GreenGo 3.0 MOD-28 marki MPM wyposażony jest w duży worek na zanieczyszczenia, o pojemności 4,5 l. Dzięki wskaźnikowi zapełnienia użytkownik wie, że worek należy wymienić na nowy. Urządzenie jest lekkie i poręczne, z możliwością parkowania pionowego i poziomego. Przewód ma długość 8 m, co w połączeniu z rurą daje 11-metrowy zasięg odkurzania. 4-stopniowy system filtracji z filtrem HEPA 13 umożliwia dokładne usuwanie pyłków, drobin i alergenów z powietrza. Odkurzacz wyposażony jest w przydatne zabezpieczenia, takie jak blokada zamknięcia pokrywy bez worka, co chroni silnik urządzenia.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Duże, miękkie kółka

Duży zasięg odkurzania

Akcesoria zintegrowane z rączką

Mała pojemność zbiornika na zanieczyszczenia

Dość głośna praca

Odkurzacz Electrolux EL61H4SW to model o konstrukcji przypominającej wyglądem sprzęt workowy, ale zastosowano tu pojemnik na zanieczyszczenia. Zaletą odkurzacza jest duży zasięg pracy, 6-stopniowa filtracja powietrza, a także teleskopowa rura ze sterowaniem w rączce. Dzięki 2-etapowemu opróżnianiu zbiornika na kurz, usuwanie zanieczyszczeń jest łatwe i higieniczne. Podręczne akcesoria zostały zintegrowane z rączką, dzięki czemu zawsze będą w zasięgu użytkownika. W zestawie z urządzeniem znajduje się miniturboszczotka, która sprawnie odkurza włosy i sierść z mebli tapicerowanych, zasłon oraz innych powierzchni. Duże, gumowane kółka sprawiają, że urządzenie pewnie prowadzi się po podłodze, a do tego nie rysuje żadnej, nawet najdelikatniejszej powierzchni.

6

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Bardzo cicha praca – 57 dB[A]

Duży zasięg odkurzania

Automatyczny dobór mocy do odkurzanej powierzchni

Łatwe opróżnianie zbiornika

Mała pojemność worka

Brak turboszczotki

Odkurzacz Silence PD82-4MB to kolejny w zestawieniu model marki Electrolux. Ma on silnik o mocy 500 W, worek typu s-bag o pojemności 3,5 l, oraz 12 metrów zasięgu pracy. Jeśli szukasz odkurzacza, który odznacza się bardzo cichą pracą – zwróć uwagę właśnie na ten model. To jeden z najcichszych urządzeń na rynku. Dzięki zastosowaniu technologii Pure D8.2 Silence, poziom hałasu wynosi tylko 57 dB(A), a odkurzanie jest komfortowe i nie zakłóca funkcjonowania bliskim. Automatyczna regulacja mocy ssania z technologią SmartMode sprawia, że odkurzacz sam dobiera parametry pracy do odkurzanej powierzchni, dzięki czemu jest ono szybkie i efektywne.

7

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Duży zasięg odkurzania

Zmywalny mikrofiltr

Turboszczotka w komplecie

Mała pojemność worka

Dość duża masa

Kolejny model w zestawieniu do odkurzacz Electrolux EUSC64-EB. Wyposażony jest w zmywalny mikrofiltr i worek typu s-bag o pojemności 3,5 l. Zastosowano w nim technologię optymalizującą ruch powietrza i ograniczającą hałas. Dzięki temu urządzenie działa efektywnie i cicho. W komplecie z modelem znajduje się bogaty zestaw końcówek, które ułatwią sprzątanie wszelkich powierzchni – zakamarków, szczelin czy mebli tapicerowanych. Pracę ułatwia znakomita zwrotność odkurzacza, który łatwo prowadzi się po każdej powierzchni. Miękkie koła ułatwiają manewrowanie, ale też chronią podłogi przed zarysowaniem.

8

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Lekki i zwrotny

Turboszczotka w zestawie

Czytelny wyświetlacz

Dość głośna praca

Brak sterowania w rączce

Odkurzacz BGLS48X350 marki Bosch wyróżnia się dużą mocą na poziomie 890 W oraz silnikiem o ulepszonej konstrukcji, która podnosi skuteczność odkurzania przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia prądu. Technologia PowerProtect System zapewnia wysoką skuteczność odkurzania nawet przy zapełniającym się worku

9

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Szeroko otwierana pokrywa ułatwia dostęp do worka

Wskaźnik zapełnienia worka

Uniwersalna ssawka DustPro

Dość mały worek na zanieczyszczenia

Dość głośna praca

PowerForce EPF63EB-S to kolejny w naszym rankingu model marki Electrolux. Model ten wyposażony jest w zmywalny filtr Hygiene+, teleskopową rurę z blokadą, wskaźnik zapełnienia worka, regulację mocy ssania oraz zwijacz przewodu. Dzięki zastosowaniu małych kółek uzyskano jeszcze lepszą zwrotność urządzenia, które łatwo prowadzi się po każdej powierzchni. Przewód ma długość 6 m, co w połączeniu z teleskopową rurą daje 9 m zasięgu odkurzania. Dzięki szerokiemu otwarciu pokrywy wymiana worka jest niezwykle prosta i komfortowa

10

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Niewielkie gabaryty ułatwiają przechowywanie

Teleskopowa rura

Regulacja mocy pokrętłem

Dość głośna praca

Mała pojemność worka

Nasz ranking odkurzaczy workowych zamyka model VC200 marki Götze & Jensen. Sprzęt ten odznacza się korzystnym wskaźnikiem jakości do ceny. Ponadto, wyróżnia się bardzo małymi gabarytami oraz lekkością. Urządzenie waży tylko 2,4 kg, dzięki czemu można go łatwo przenieść, a przechowywanie jest łatwiejsze. Model wyposażony jest w antyalergiczny filtr, teleskopową rurę oraz komplet szczotek i ssawek do różnych zastosowań. Regulowany jest przy pomocy wygodnego pokrętła. Wskaźnik zapełnienia informuje o konieczności opróżnienia worka.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756