Poradniki Eksperta

Nawilżacz powietrza z jonizatorem – ranking [TOP10] 

 2023-11-09 

Nawilżacze powietrza to sprzęty, które najczęściej wybierane są jesienią oraz zimą. To z uwagi na sezon grzewczy i suche powietrze panujące w pomieszczeniach. Co oferują producenci w tej grupie asortymentowej oraz na co zwrócić uwagę, wybierając nawilżacz powietrza z jonizatorem? Ranking 10 modeli, który przygotowaliśmy, z pewnością będzie pomocny w wyborze tego praktycznego sprzętu.

1

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Duży zbiornik na wodę o pojemności 5,5 l

Nieprzerwana praca przez 17 godzin

Duży, czytelny wyświetlacz

Brak funkcji oczyszczacza

Ranking nawilżaczy z jonizatorem otwiera model AH201KG marki Götze & Jensen. Oprócz wielu nowoczesnych funkcji i intuicyjnego sterowania, jest to przede wszystkim elegancki nawilżacz powietrza z jonizatorem. Ranking zawiera tylko jeden tak skonstruowany model. Pomimo niewielkich rozmiarów, jest w stanie pracować bez przerwy aż 17 godzin, a to za sprawą dużego zbiornika na wodę o pojemności 5,5 l. Elegancka, barwiona na czarno obudowa, uzupełniona jest subtelnymi dodatkami w kolorze złota. Takie połączenie sprawia, że urządzenie będzie doskonałym dodatkiem wzorniczym do nowocześnie urządzonych przestrzeni. Producent zapewnia, że sprzęt jest odpowiedni do pomieszczeń o powierzchni do 20 metrów kwadratowych, co biorąc pod uwagę wymiary urządzenia, jest bardzo dobrym parametrem.

2

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Do wyboru ciepła albo zimna mgiełka

3-stopniowa regulacja wilgotności

Tryb nocny

Brak innych wersji kolorystycznych

Kolejną propozycją w naszym rankingu, jest model UH2060DB marki HB. To ultradźwiękowy nawilżacz powietrza z jonizatorem. Ranking prezentuje również inne urządzenia, z tą technologią nawilżania. Polega ona na wykorzystaniu fal dźwiękowych o bardzo wysokiej częstotliwości do rozbijania cząsteczek wody tak, aby przekształcić je w lekką mgiełkę. Komfort użytkowania i dostosowanie wilgotności w pomieszczeniu do indywidualnych potrzeb domowników, zapewnia specjalna regulacja. Nawilżacz ten wyposażony jest w 3-stopniową regulację wilgotności. Użytkownik ma również możliwość dostosowania mgiełki, która może być ciepła, albo zimna. Czas pracy tego modelu wynosi do 10 godzin, a maksymalna wielkość pomieszczenia, w której będzie sprawnie pracował wynosi 22 m kw.

3

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

10.0 / 10

Przeznaczony do pracy w dużych przestrzeniach do 40 metrów kw.

Możliwość ciągłej pracy przez całą dobę

Podwójny system filtracji wody

Brak wymiennego filtra

Jednym z wydajniejszych urządzeń z tej grupy asortymentowej, jest model F600 marki Deerma. Urządzenie jest rekomendowane do pomieszczeń, których powierzchnia nie przekracza 40 metrów kw. Ten nawilżacz powietrza wyposażony jest w podwójny system filtracji wody, co przekłada się na higieniczne i wolne od bakterii nawilżanie. Duży zbiornik na wodę o pojemności aż 5 l oraz możliwość regulacji wilgotności sprawiają, że urządzenie może pracować bez przerwy nawet całą dobę. To duże udogodnienie, które wyróżnia tylko ten model w rankingu prezentowanych sprzętów.

4

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Konstrukcja pasuje do pokoju dziecięcego

Nowatorskie nawilżanie ultradźwiękowe

Elektroniczny higrostat

Brak możliwości sterowania smartfonem

Model UH2021DBL marki HB, jest drugą w naszym rankingu propozycją tego producenta. Sprzęt charakteryzuje ciekawa konstrukcja, która z uwagi na zastosowane kolory oraz kształt, będzie idealną alternatywą do pokoju dziecięcego. To bardzo cichy nawilżacz powietrza z jonizatorem. Ranking zawiera wiele urządzeń z tej grupy asortymentowej, które cechuje cicha praca. To z uwagi na fakt, iż sprzęt można wtedy użytkować również nocą, bez obaw o zakłócenie snu domowników. Cicha praca sprzętu, zwłaszcza w wypadku, jeśli ma być użytkowany w pokoju dziecięcym, to jeden z ważnych parametrów nawilżacza. Model UH2021DBL wyposażony jest w higrostat, regulację poziomu wilgotności w pomieszczeniu, a także wkład filtrujący wodę.

5

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.5 / 10

Wbudowany termometr

Funkcja oczyszczacza

Możliwość stosowania olejków zapachowych

Duże gabaryty sprzętu

Model AHS802 marki Blaupunkt, to jednocześnie oczyszczacz oraz nawilżacz powietrza z jonizatorem. Ranking prezentuje kilka podobnych modeli. Oczyszczanie powietrza jest funkcją dodatkową, ale bardzo przydatną, zwłaszcza jeśli wśród domowników są alergicy lub niemowlęta oraz małe dzieci. Ten model cechuje duży, czytelny, dotykowy panel sterowania z wyświetlaczem umiejscowionym w samym jego centrum. Sprzęt będzie odpowiedni do pomieszczeń, których powierzania nie przekracza 40 metrów kwadratowych. Wśród funkcji dodatkowych, oferowanych przez ten model, warto wymienić możliwość stosowania olejków zapachowych oraz wbudowany termometr.

6

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Wbudowany port do przewodu zasilającego USB-C/USB-A

Możliwość wykorzystania w samochodzie

Kompaktowy kształt

Do niewielkich pomieszczeń o powierzchni 10 m kw.

Kolejną propozycją w rankingu, jest model MUH261 marki Noveen. To efektownie wykonany i kompaktowy nawilżacz powietrza z jonizatorem. Ranking prezentuje wyłącznie jeden taki sprzęt, którego wydajność określona jest na pomieszczenie, którego powierzchnia nie przekracza 10 metrów kw. Z uwagi na kompaktowe wymiary, a także kolorystykę, będzie odpowiednim sprzętem np. do pokoju dziecięcego. Pomimo niewielkich gabarytów, urządzenie wyposażone jest w praktyczny higrostat oraz wkład filtrujący. Model MUH261 marki Noveen wyposażony jest także w port, z którego może być zasilany przy pomocy kabla USB-C/USB-A. Taka funkcjonalność sprawia, że możemy go użytkować również w samochodzie.

7

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

9.0 / 10

Duża wydajność nawilżania wynosząca 400 ml/h

Ergonomiczne pokrętło regulacji wilgotności

Funkcja aromaterapii

Brak higrostatu

Jeśli poszukujemy ciekawych wersji kolorystycznych tego sprzętu, warto zwrócić uwagę na model AHS301 marki Blaupunkt. To efektownie barwiony nawilżacz powietrza z jonizatorem. Ranking prezentuje urządzenie, którego obudowa barwiona jest na klasyczny biały kolor, a dopełniają ją barwione na różowo pojedyncze elementy. To nie tylko estetycznie zaprojektowany i wykonany sprzęt, ale również bogato wyposażony. Mimo niewielkich rozmiarów, doskonale sprawdzi się w pomieszczeniu o powierzchni 20 metrów kw., a przy tym wyposażony jest w funkcje oczyszczania, wkład filtrujący i ergonomiczne pokrętło regulacji poziomu wilgotności.

8

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Do dużych pomieszczeń o powierzchni 45 metrów kw.

Sterylizacja powietrza światłem UV

Szeroki zakres widzenia

Dodatkowy filtr HEPA H13

Głośna praca do 35 dB

Jeśli jednym z ważnych dla nas parametrów jest duża powierzchnia, na której sprzęt będzie skutecznie pracował, warto zwrócić uwagę na model AHS801 marki Blaupunkt. To najwydajniejszy z prezentowanych urządzeń nawilżacz powietrza z jonizatorem. Ranking zawiera tylko jeden model, który jest rekomendowany do pomieszczeń o powierzchni 45 metrów kwadratowych. Wydajność nawilżacza marki Blaupunkt wynosi aż 400 ml/h. Urządzenie jest wyposażone nie tylko w jonizator, ale również higrostat oraz oczyszczacz powietrza. Dzięki wbudowanemu timerowi, można zaprogramować czas pracy nawilżacza do 10 godzin.

9

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Sygnalizacja stanu powietrza w pomieszczeniu

Energooszczędny wyświetlacz LED

Nawilżanie ewaporacyjne

Brak regulacji poziomu wilgotności

Ciekawą propozycją jest również model HH3002 marki Webber. To ewaporacyjny nawilżacz powietrza z jonizatorem. Ranking prezentuje sprzęty z tą technologią nawilżania, ponieważ jest ona bardzo często stosowana w tego typu urządzeniach. Wykorzystuje ona proces naturalnego odparowania wody wspomaganego wbudowanym wentylatorem. Cechą szczególną nawilżaczy ewaporacyjnych, jest atrakcyjna cena oraz higieniczność działania. Model HH3002 marki Webber jest bardzo wydajny, dzięki zastosowaniu zbiornika na wodę o pojemności 3 l. Taka pojemność daje możliwość ciągłej pracy, bez dolewania wody nawet do 10 godzin.

10

MIEJSCE

OCENA EKSPERTA

8.5 / 10

Energooszczędne podgrzewanie mgiełki

Wymienny filtr antybakteryjny

Automatyczne wyłączanie

Brak pomiaru wilgotności powietrza.

Ranking nawilżaczy z jonizatorem zamyka model UH1800 marki Noveen. To wydajne urządzenie, które może skutecznie nawilżać powietrze w pomieszczeniu o powierzchni 35 m kw. Jego cechą szczególną jest energooszczędne podgrzewanie mgiełki dzięki funkcji PTC. Sprzętem steruje się wygodnie poprzez dotykowy panel sterowania, a informacje na temat poziomu wilgotności oraz temperatury panującej w pomieszczeniu, wyświetlane są na wyświetlaczu LED. To nie tylko praktyczny, ale również ciekawy wzorniczo nawilżacz powietrza z jonizatorem. Ranking prezentuje modele, które z powodzeniem mogą zostać ustawione nawet w reprezentacyjnych miejscach w pokoju czy salonie, bez zaburzania aranżacji wnętrza.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756