Poradniki Eksperta

Małgorzata Rozenek-Majdan jest jedną z najbardziej popularnych postaci medialnych w naszym kraju. Zasłynęła między innymi z prowadzenia programów telewizyjnych, cieszących się bardzo dużą widownią. Co wiemy na temat prezenterki? Zapraszamy do lektury życiorysu Małgorzaty Rozenek-Majdan.

Małgorzata Rozenek-Majdan – wiek, wykształcenie


Małgorzata Rozenek-Majdan jest jedną z popularniejszych prezenterek występujących w polskiej telewizji. Jest związana ze stacją TVN. Od wielu lat uczestniczy w niezwykle popularnych programach – zarówno w roli prowadzącej, jak i uczestniczki. Największą popularność zyskała jako bohaterka Perfekcyjnej Pani Domu. Zanim jednak przejdziemy do opisu poszczególnych produkcji medialnych z jej udziałem, przytoczmy inne fakty z życia naszej bohaterki. 


Warszawa jest miastem, w którym na świat przyszła Małgorzata Rozenek. Wiek jest jedną z rzeczy, o które nie pyta się damy, lecz z wielu opracowań wiemy, że gwiazda urodziła się 1 czerwca 1978 roku. Jej ojcem jest Stanisław Kostrzewski, znany ekonomista, a także były wiceprezes Banku Ochrony Środowiska. Małgorzata ma także brata, Michała. Jest o pięć lat starszy i jest zawodowym tancerzem baletowym. Małgorzata także zajmowała się tańcem. Ukończyła szkolę baletową, do której uczęszczała 9 lat. Jest ponadto bardzo dobrze wykształconą kobietą. W 2004 roku ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Zwieńczeniem kariery studenckiej było napisanie pracy magisterskiej o tytule: „Treść i charakter prawny majątkowy między małżonkami”. Rozpoczęła także przewód doktorski, kontynuując naukę.

Blendery polecane przez Małgorzatę Rozenek-Majdan:

Kariera telewizyjna Małgorzaty Rozenek-Majdan

Małgorzata Rozenek jest jedną z najbardziej popularnych prezenterek telewizyjnych. Pierwszy raz pojawiła się gościnnie w programie Zacisze Gwiazd, który emitowany był na antenie TVP. W ramach poszczególnych odcinków, dziennikarze odwiedzali domostwa celebrytów. Program cieszył się sporą popularnością. W szczytowych momentach oglądały go nawet trzy miliony widzów przed telewizorami. Małgorzata Rozenek była wtedy jeszcze żoną Jacka Rozenka. Znakomitego polskiego aktora, a także lektora i trenera biznesu. Jacek Rozenek podkładał między innymi głos słynnemu Geraltovi, bohaterowi polskiej serii gier Wiedźmin.


Następnie, Małgorzatę Rozenek można było oglądać w programach emitowanych w stacji Polsat Cafe. To między innymi show „Kobieta Cafe”, a także „Zrozumieć Kobietę”. W 2012 roku celebrytka związała się ze stacją TVN. Moment ten należy uznać za ogromny wzrost popularności Małgorzaty Rozenek. Właśnie wtedy rozpoczęto prace nad popularnym programem „Perfekcyjna Pani Domu”. To polskie reality show, oparte na brytyjskiej licencji odpowiednika produkcji. Celem programu była pomoc domownikom, w uporaniu się z porządkami w domach i mieszkaniach. Małgorzata Rozenek, jako prowadząca, udzielała kolejnym uczestnikom instruktażu na temat sprzątania i utrzymywania porządku. Niektóre przypadki faktycznie były dość szokujące. Mimo wszystko, bohaterce udawało się przekonać uczestników do zmiany podejścia wobec domowych obowiązków. Choć bywało ciężko, niektóre efekty robiły ogromne wrażenie na widzach. Po jakimś czasie Małgorzata odwiedzała domy, aby sprawdzić efekty samodzielnego prowadzenia porządków. Odbywał się wtedy test legendarnej „białej rękawiczki”.


Popularność programu przerosła oczekiwania samych twórców. Pierwszy sezon był emitowany w niedziele i tylko na TVN Style. Wysoka popularność sprawiła, że został on przeniesiony do głównej stacji TVN, a emisja odbywała się w każdy poniedziałek o 22:30. Ostatecznie wyprodukowano aż pięć sezonów tego reality show. Po dwóch latach zdecydowano się zamknąć projekt, który zdecydowanie zakończył się ogromnym sukcesem. Każdy odcinek trwał 43 minuty bez reklam, a łącznie powstało ich aż 61. To stanowczo nie koniec zawrotnej przygody Małgorzaty Rozenek w mediach.

Czajniki polecane przez Małgorzatę Rozenek-Majdan:

Kolejne programy telewizyjne z udziałem celebrytki

W trakcie emisji programu „Perfekcyjna Pani Domu”, Małgorzata Rozenek była także jurorką w reality show „Bitwa o dom”. W ramach programu, zgłoszone rodziny miały za zadanie urządzić poszczególne części mieszkania. Rywalizowała ze sobą finałowa dwunastka. Było o co walczyć, gdyż nagrodą było nowe mieszkanie na jednym z warszawskich osiedli. Wartość takiej nieruchomości była naprawdę duża, więc nie brakowało emocji wśród uczestników. Łącznie wyemitowano trzy sezony programu, którego średnia oglądalność osiągała około 1 500 000 widzów.


Następnie wraz z drugim mężem, Radosławem Majdanem, wzięła udział w show Azja Express. W ten sposób małżeństwo stało się jedną z najbardziej wpływowych par w branży telewizyjnej i medialnej. Program cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród widzów. Wyemitowano aż 40 odcinków, a każdy trwał mniej więcej 66 minut. Emisja pierwszej edycji miała miejsce w 2016 roku. Show oparto na licencji formatu znanego jako Peking Express. W każdej edycji udział brało osiem par. Były to osoby znane większości Polaków. Zadaniem uczestników było dotarcie do określonego miejsca w jednym z egzotycznych krajów. 


Pierwsze edycje odbywały się w Azji, zaś kolejne – Ameryce Południowej. Co ważne, budżet każdej pary to jedynie jeden dolar. Nie ma więc możliwości, aby uczestnicy kupili bilety komunikacyjne. Musieli korzystać z gościnności tubylców i łapać autostop. Co drugi odcinek jedna z par odpadała, a więc rywalizacja była zaciekła. Im dalej dojechali uczestnicy, tym większą mieli szansę na zwycięstwo. Program, ze względu na wysoką popularność, emitowany był w kanale TVN w każdą środę o 21:30. W 2023 roku czeka na emisja kolejnej edycji, czego wielu fanów na pewno nie może się doczekać!


Prawdziwym hitem okazał się program „Iron Majdan”. Było to show poświęcone wyłącznie najgorętszej parze celebrytów, czyli Małgorzacie Rozenek-Majdan i Radosławowi Majdanowi. W ramach programu, małżeństwo wyruszyło w podróż dookoła świata. Uczestnicy dopiero w ostatniej chwili dowiadywali się o tym, gdzie tym razem lecą. Czekało na nich wiele zadań, które dla wielu osób okazałyby się zbyt trudne. Mimo wszystko, para próbowała je wykonać za wszelką cenę. W ramach przygody odwiedzili między innymi Las Vegas, Islandię, Bangkok, Gruzję i Kambodżę. Warunki czekające na nich w określonych lokacjach, bardzo się od siebie różniły. Program był także testem dla popularnego małżeństwa. Show cieszyło się ogromnym zainteresowaniem i wzbudziło wiele komentarzy w mediach.


Małgorzata Rozenek prowadziła także program „Piekielny Hotel”, który był dedykowany właścicielom obiektów turystycznych. Prowadząca wraz z uczestnikami dokonywała zmian w zarządzaniu i wystroju, aby przyciągnąć nowych klientów. „Piekielny Hotel” zakończył się po dziesięciu odcinkach, które skończyły się rewolucjami w obiektach usytuowanych z dala od dużych ośrodków miejskich. Dzięki temu, możliwe było dokonanie prawdziwych rewolucji i zmierzenie się z naprawdę sporymi wyzwaniami.


Dużym uznaniem cieszył się także program „Projekt Lady”. Był on emitowany w latach 2016 – 2021. Każda z sześciu edycji show cieszyła się bardzo dużą popularnością. Małgorzata Rozenek pełniła w nim rolę prowadzącej. Show było oparte na brytyjskiej licencji „Ladette do Lady”. W każdym sezonie brało udział kilkanaście uczestniczek. Były to kobiety w wieku od 18 do 29 roku życia. Każda z nich reprezentowała imprezowy i hulaszczy tryb życia. W ramach projektu trafiały do pałacu, który był miejscem stałego zameldowania. Tamże, pod okiem ekspertek od wizerunku uczone były dobrych manier, a także zasad ubioru i nie tylko. Od drugiego odcinka każdej serii, eliminowana była minimum jedna uczestniczka, która najgorzej radziła sobie z zadaniami. Pierwsze pięć edycji było emitowanych na antenie TVN, zaś ostatnia – TVN 7. Podczas produkcji programu, można było zobaczyć wielu interesujących gości, którzy pomagali uczestniczkom poprawić swój wizerunek.


Oczywiście to nie wszystkie show, w jakich uczestniczyła Gosia Rozenek. Występowała gościnnie w wielu innych produkcjach Grupy TVN. Od sierpnia 2022 roku prowadzi także program śniadaniowy Dzień Dobry TVN.

Suszarki i lokówki polecane przez Małgorzatę Rozenek-Majdan:

Pozostałe przedsięwzięcia z udziałem Małgorzaty Rozenek-Majdan

Małgorzata Rozenek bierze także udział w wielu innych przedsięwzięciach. Nie są to wyłącznie produkcje telewizyjne. Wydawała między innymi serię poradników. To publikacje:


  • Perfekcyjna pani domu. Poradnik;
  • Perfekcyjny ogród. Poradnik;
  • Perfekcyjny rok z perfekcyjną panią domu;
  • Jak dbać o siebie perfekcyjnie;
  • Perfekcyjny organizer;
  • Perfekcyjne maniery;
  • Perfekcyjny ślub.


Ponadto, wydawała dwie książki. Pierwsza to „In Vitro. Rozmowy Intymne”, a druga „Świadoma Mama. Praktyczna wiedza i porady”. Temat ciąży Małgorzaty Rozenek był bardzo nośny w mediach. Autorka zaszła w ciążę dzięki metodzie in vitro. Jest matką chłopców Stanisława, Tadeusza i Henryka. Małgorzata Rozenek-Majdan bardzo angażuje się w edukację na tym gruncie. Swoje doświadczenia przekazuje innym parom, które mają podobne problemy. Jest założycielką fundacji MRM Fundacja. Zadaniem instytucji jest edukowanie społeczeństwa w zakresie leczenia niepłodności. Fundacja edukuje, jak ważne jest wsparcie par dotkniętych tym problemem. Propaguje także badania płodności, które pozwalają zaplanować konkretne metody terapii. Działalność społeczna jest bez wątpienia bardzo ważnym elementem życia celebrytki.

Kampanie reklamowe z udziałem Małgorzaty Rozenek-Majdan

Małgorzata Rozenek bardzo chętnie bierze udział w kampania reklamowych. Jest ceniona przez specjalistów od wizerunku, gdyż gwarantuje dotarcie do bardzo wielu odbiorców. Na początku telewizyjnej kariery, reklamowała między innymi sieć stacji BP, a także środki czystości. W tej branży bardzo wiele firm rywalizowało ze sobą o możliwość podjęcia współpracy z prezenterką. Wszak Małgorzata Rozenek jest najpopularniejszą z pań domu w naszym kraju. Reklamowała również sieć komórkową wraz ze swoim mężem, Radosławem Majdanem. Była i jest ambasadorką marek odzieżowych oraz kosmetycznych.


W 2021 roku premierę miał film „Miłość, seks i pandemia”. To produkcja autorstwa Patryka Vegi. Małgorzata Rozenek zagrała w nim rolę fotograf Nory. Film jest dość kontrowersyjną wizją okresu pandemicznego. Na podstawie produkcji, zmontowano także serial, który był emitowany na Canal+. To nie jedyna produkcja filmowa, w której prezenterka wzięła udział. Możemy ją także podziwiać w filmie „Druga połowa”. W tym wypadku wcieliła się ona w rolę dziennikarki.

Małe AGD polecane przez Małgorzatę Rozenek-Majdan

Nagrody i nominacje dla Małgorzaty Rozenek-Majdan

Jako telewizyjna osobność z samego szczytu polskiego show biznesu, Małgorzata Rozenek zdobywała wiele nagród branżowych. Jest regularnie nominowana do kolejnych plebiscytów. Już w 2013 roku otrzymała nominację do Telekamer za program „Perfekcyjna Pani Domu”. W tym samym czasie otrzymała nagrodę Plejada Top Ten za najlepszy debiut telewizyjny.


Rok później, w tym samym plebiscycie otrzymała nagrodę „Wydarzenie roku”. W kolejnych latach otrzymała także między innymi nominację do Klapsa w plebiscycie „Niegrzeczni 2015”, w kategorii „Osobowość TV”. Małgorzata Rozenek jest także doceniana w branży influencerskiej. W 2022 roku zajęła drugie miejsce w rankingu „100 najcenniejszych kobiecych marek osobistych”. Zestawienie przygotował dwumiesięcznik Forbes Women. Ekwiwalent reklamowy prezenterki wyliczono na 207 952 179 złotych. Suma robi wrażenie!


Obecnie Małgorzata Rozenek reklamuje sprzęt AGD marek Götze & Jensen i Setti+. Hasłem przewodnim kampanii jest „Perfekcja w Twoim domu”. Prezenterka reklamuje bogatą ofertę producenta, w której znajdują się między innymi wyciskarki wolnoobrotowe, czajniki, zestawy garnków, roboty planetarne, blendery, grille, odkurzacze, nawilżacze powietrza i wiele innych urządzeń, które są potrzebne w każdym domu. Trzeba przyznać, że to oferta stworzona z myślą o osobach, które chcą zachować w swoim domu możliwie najlepszy porządek. Z kolei sprzęt kuchenny, pozwala zadbać o dietę, która jest bardzo ważna dla zdrowia i samopoczucia.

rozenek życiorys
życiorys rozenek

Małgorzata Rozenek-Majdan w social mediach

Tylko na samym Instagramie, Małgorzatę Rozenek obserwuje półtora miliona użytkowników. Czyni ją to tym samym jedną z najbardziej popularnych influencerek w kraju. Na swoim profilu prezenterka publikuje relacje z kolejnych dni swojego życia, a także dzieli się ważnymi momentami. Nie brakuje tu zdjęć z mężem, którym chętnie chwali się Małgorzata. Na profilu można także podziwiać stylizacje prezenterki, które dla wielu kobiet są inspiracjami. Taka ilość odbiorców świadczy o dużym zainteresowaniu osobą i działaniami tej osobistości telewizyjnej. Można również zauważyć, że Małgorzata Rozenek przykłada wiele uwagi do aktywności fizycznej i zdrowego żywienia. Prezenterka ćwiczy także z Anną Lewandowską, w ramach organizowanych przez żonę kapitana naszej reprezentacji kampusów.


Małgorzata Rozenek-Majdan jest także obecna na Facebooku. Jej fanpage obserwuje niemalże 240 000 osób. Na tym profilu także można zobaczyć wiele zdjęć z życia codziennego, a także kolejnych przedsięwzięć medialnych i społecznych. Choć na Facebooku prezenterka nie jest już aż tak aktywna, nadal jej posty są szeroko komentowane i udostępniane.

Małgorzata Rozenek-Majdan – mąż gwiazdy TVN

Aktualnym mężem gwiazdy telewizyjnej jest Radosław Majdan. To były polski piłkarz, występujący na pozycji bramkarza. Był zawodnikiem i wychowankiem Pogoni Szczecin. Wraz z Wisłą Kraków zdobył dwukrotnie tytuł Mistrza Polski. Dostąpił także zaszczytu udziału w Mistrzostwach Świata w 2002 roku. Podczas kariery sportowej, zaliczył także występy w ligach tureckiej i greckiej. Łącznie wystąpił na boisku aż 430 razy! Jest więc jednym z bardziej doświadczonych piłkarzy w historii polskiej piłki nożnej. Pełnił także funkcję trenera bramkarzy.  Zaangażował się ponadto politycznie. W latach 2006 – 2009 był radnym sejmiku województwa zachodniopomorskiego.


Radosław Majdan z sukcesami prowadził również biznes. W 2011 roku stworzył własną linię perfum pod nazwą „Vabun”. Już po siedmiu latach spółka zadebiutowała na giełdzie. Po dwóch latach sprzedał swoje udziały, poświęcając się innym aktywnościom. Bez wątpienia, Majdan jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych mężczyzn w branży show biznesu. Razem ze swoją żoną, tworzą zatem udany duet, który dostarczy nam na pewno jeszcze wiele emocji. Być może w najbliższych latach dojdzie do kolejnych wspólnych projektów, które ponownie zelektryzują opinię publiczną.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756