Poradniki Eksperta

Zdaniem eksperta

Jaki uchwyt na telefon do roweru?

 2022-08-30 

Telefony komórkowe dawno już stały się niemal integralną częścią naszego życia codziennego. Trudno zliczyć czynności, które stały się dzięki nim prostsze, szybsze i wygodniejsze. Telefon to własny asystent, który może towarzyszyć Wam w czasie jazdy na rowerze. Wskaże trasę, którą należy się udać, aby dostać się do wybranego celu, umili przejażdżkę dźwiękami ulubionej muzyki, a także pozwoli na pozostawanie w kontakcie ze światem. Problematyczne może być jedynie korzystanie z telefonu w czasie jazdy, dlatego odpowiedni uchwyt może być bardzo pomocny. Jaki uchwyt na telefon do roweru powinniście wybrać i na co zwrócić uwagę przy jego zakupie? Nasz poradnik wskaże Wam najważniejsze cechy tego gadżetu.

Wszystko w jednym miejscu


Smartfony z powodzeniem zastępują coraz więcej urządzeń, które wcześniej były dedykowane dla rowerzystów, a które trzeba było zakupić osobno. Jeszcze kilka lat temu nawigacja w telefonie była na tyle niedokładna, że mało kto po nią sięgał. Smartwatche, które monitorują nasze wszystkie wyniki, zarówno organizmu, jak i pokonanych kilometrów, szybkości, a nawet różnicy w poziomie terenu, teraz bez problemu mogą być zastąpione przez smartfon. Prawdą jest, że nie będą tak dokładne w mierzeniu wszystkich funkcji życiowych, ale już doskonale radzą sobie ze wszystkimi innymi parametrami.


Dostępność szybkiego Internetu, który powoli wchodzi w naszym kraju w fazę 5G, gwarantuje zasięg w niemal każdym, nawet najbardziej odosobnionym miejscu. Pozwala więc na to, aby mieć dostęp do serwisów streamingowych, takich jak Spotify, które zapewnią Wam dostęp do każdej piosenki i podcastu. Wszystko to sprawia, że smartfon w połączeniu z jazdą na rowerze stał się uniwersalnym urządzeniem, które może w fantastyczny sposób podnieść jakość treningu, a także zwykłej wycieczki za miasto. Problematyczne jest jednak oczywiście korzystanie z tych wszystkich nowinek technologicznych i może rodzić problemy w czasie jazdy. Ręce powinny zawsze spoczywać na kierownicy, w celu zapewnienia sobie odpowiedniego bezpieczeństwa, szczególnie na nieutwardzonych drogach i szlakach. Z pomocą przyjdzie stary i sprawdzony sposób, którym jest uchwyt na telefon.

Uchwyty na telefon do roweru w naszej ofercie:

Rodzaje uchwytów na telefon

Jaki uchwyt na telefon do roweru wybrać? Odpowiedź nie jest taka oczywista, dlatego przyjrzyjmy się bliżej tym akcesoriom. Wybór macie naprawdę ogromny i po kilku minutach w naszym sklepie można szybko stwierdzić, że najlepiej zacząć od określenia tego, czego oczekujecie od takiego uchwytu. Część z Was zapewne odpowie, że niezawodności i dlatego na sam początek warto zwrócić uwagę na wykonanie oraz sposób montażu uchwytu. Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje uchwytów, które różnią się wspomnianym sposobem montażu.


Pokrowce


Jest to rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się w trudnych warunkach i podczas korzystania na nieutwardzonych nawierzchniach. Montuje się je najczęściej za pomocą rzepów, które oplatają wybraną część ramy lub kierownicy. Jest to ich największa zaleta, ponieważ pozwalają na zamocowanie w dowolnym miejscu na rowerze. Dodatkowo sakwy takie mogą służyć jako miejsce do przechowywania dodatkowych akcesoriów dla telefonu, jak ładowarka, słuchawki, a nawet powerbank. Torby wykonane są najczęściej z bardzo elastycznych i miękkich materiałów, co chroni telefon przed wszelkimi wstrząsami. 


Materiał ten jest w wielu przypadkach wodoodporny, co ma ogromne znaczenie w sytuacji, gdy złapie Was deszcz, a do celu wciąż braknie kilku kilometrów. Warto jednak pamiętać o tym, aby sprawdzić, jaki poziom zabezpieczenia przed wodą posiada wybrany uchwyt. Folia znajdująca się nad ekranem jest na tyle cienka i przezroczysta, że nie powinna w żaden sposób wpływać na korzystanie ze smartfona. Sprawdzenie jej czułości, szczególnie podczas obsługi telefonu mokrymi dłońmi jest wskazane.


 W torbach i sakwach trudniej podłączyć smartfon do słuchawek, czy ładowarki. Warto zatem wybrać taki model, który posiada odpowiednie otwory przygotowane do tej czynności. Każdy dodatkowy otwór wpłynie na zabezpieczenie przed wodą i wilgocią, dlatego najlepiej wybrać taki, który posiada odpowiednie zabezpieczenia.


Uchwyty silikonowe


Oplata się je w wybranym miejscu, najczęściej na kierownicy, a następnie naciąga. Największym atutem tego typu uchwytów jest ich elastyczność. Bez problemu dostosują się do pozycji, w której najwygodniej będzie Wam z nich korzystać, a także rozmiarów telefonu. Niska waga sprawia, że w zasadzie nie odczujecie ich obecności na kierownicy. Silikon jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, wysokie temperatury, warunki atmosferyczne i zabrudzenia. 


Niestety telefon nie (a przynajmniej nie każdy), dlatego zadając sobie pytanie: jaki uchwyt na telefon do roweru wybrać, warto pamiętać, że w tym przypadku nie uchroni naszego smartfona przed np. deszczem.


Osobną kategorią są uchwyty, które łączą w sobie różne cechy opisanych wyżej pokrowców i etui z silikonu. Najczęściej chodzi tutaj o sposób montażu, ponieważ poza rzepami i zaciskami możecie wybrać także kliki. Montaż jest bardzo prosty, ale zdecydowanie trudniej wygląda demontaż.


Część ze wspomnianych cech uchwytów trudno sprawdzić, stojąc przed sklepową półką, szczególnie jeśli chodzi o wodoodporność, dlatego śmiało proście o pomoc naszych doradców, którzy odpowiedzą na każde, nawet najtrudniejsze pytanie.

Jak dobrać uchwyt do modelu telefonu?

Skoro wiecie już, jakie są najpopularniejsze uchwyty, warto zadać sobie pytanie o to, jaki uchwyt na telefon do roweru wybrać dla konkretnego modelu telefonu. Tutaj sprawa jest o wiele prostsza, ponieważ zdecydowana większość producentów zaznacza w specyfikacji produktu, z jakimi telefonami będzie on kompatybilny. Najczęściej do określenia używa się rozmiarów wyświetlacza, co jest najważniejszym elementem smartfonu i powinien być odpowiednio wyeksponowany i dostępny w czasie jazdy. Jaki uchwyt rowerowy na telefon będzie dla Was najlepszy? To zależy od tego, czy macie zamiar korzystać wyłącznie z jednego modelu telefonu, czy kilku różnych na zmianę? W naszych sklepach znajdziecie uchwyty przeznaczone nie tylko do wybranych modeli smartfonów, ale także bardziej wszechstronne, które mogą zostać dopasowane do różnych telefonów. Podczas zakupu warto brać pod uwagę, że w przyszłości możecie zmienić swoje urządzenie, co będzie wiązać się z potrzebą ponownego dopasowania uchwytu.

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756