Zalety posiadania smartwatcha
Smartwatch jest gadżetem, który ma przede wszystkim ułatwiać realizowanie codziennych obowiązków, a także umożliwić monitorowanie organizmu podczas aktywności i odpoczynku. Dla zapewnienia pełnej funkcjonalności, potrzebne jest jego sparowanie z telefonem. Odpowiednia konfiguracja smartwatcha, gwarantuje naprawdę sporo opcji. Oczywiście każdy model oferuje nieco inne możliwości. Część dostępnych modeli, to sprzęt dedykowany zapracowanym osobom. W takim wypadku, smartwatch służy między innymi do odczytywania wiadomości, odbierania połączeń telefonicznych, a także sprawdzania planu dnia.
Nie musisz w tym celu sięgać do kieszeni po telefon – wystarczy, że zerkniesz na tarczę zegarka, która jest w tym wypadku ekranem – często dotykowym. Dostępne są także smartwatche, stworzone z myślą o sporcie i używaniu w trudnych warunkach. Takie zegarki posiadają szereg modułów monitorujących stan organizmu, a także mogą pełnić rolę nawigacji. Monitorowane dane, można komfortowo odczytać w aplikacji zainstalowanej na smartfonie.
Co ciekawe, w ostatnim czasie dużą popularnością cieszyły się modele wyposażone w pulsoksymetr. Pozwala on na badanie saturacji krwi, co miało znaczenie podczas zakażenia się wirusem SARS-CoV 2. Więcej o cechach poszczególnych smartwatchy, napiszemy niżej. Teraz czas zając się tematem przewodnim, czyli instrukcją jak połączyć smartwatch z telefonem.
Jak połączyć smartwatch z telefonem?
Jak już wspominaliśmy, używanie inteligentnego zegarka bez połączenia ze smartfonem, mija się z celem. W takim wypadku, służy jedynie do podstawowych funkcji, a to zaledwie promil możliwości tego urządzenia. Po zainstalowaniu właściwej aplikacji oraz sparowaniu sprzętu, zyskujesz dostęp do szczegółowej analizy Twojego dnia. Możesz także dokonywać zmiany ustawień, także tych dotyczących wyglądu zegarka. W celu połączenia smartwatcha z telefonem, używa się przede wszystkim transmisji Bluetooth, w którą wyposażony jest każdy smartfon. Sposoby połączenia będą różnić się między sobą, ze względu na różne oprogramowanie oraz producentów sprzętu. Największą popularnością, cieszą się smartwatche kompatybilne z systemem operacyjnym Android. Ma to niewątpliwie związek z bardzo szeroką ofertą telefonów, korzystających z tego oprogramowania.
Sprawdź również:
Dlaczego smartwatch nie łączy się z telefonem?
Czy smartwatch działa bez telefonu?
Jak ustawić godzinę w smartwatchu?
Proces instalowania smartwatcha warto rozpocząć od sprawdzenia stanu baterii, gdyż po wyciągnięciu z pudełka, może być ona tylko naładowana w nieznacznej części. Kolejnym krokiem, jest sprawdzenie jaka aplikacja jest potrzebna do połączenia urządzeń. Informację o tym znajdziesz na pewno w instrukcji smartwatcha. Producenci oferują własne, autorskie aplikacje, które możesz bezpłatnie pobrać ze sklepu Google Play. W tym celu, potrzebne będzie połączenie Wi-Fi lub aktywowanie danych komórkowych. Rekomendujemy pierwsze rozwiązanie, gdyż aplikacja może być spora, a dostępne w ramach pakietu megabajty, warto oszczędzać. Po pobraniu aplikacji, możesz włączyć zegarek i aktywować Bluetooth w telefonie. Następnie włącz nowo zainstalowany program i wykonuj polecania widoczne na ekranie. Zegarek powinien zostać wyszukany automatycznie. Będziesz musiał dokonać kilku ustawień, które składają się na Twoje preferencje użytkowe, takie jak język, format daty i godziny. Niemalże w każdym wypadku, będzie konieczne wpisanie kodu PIN, który pojawi się na tarczy zegarka. W ten sposób dojdzie do trwałego połączenia smartwatcha z telefonem.
A jak połączyć zegarek z telefonem iOS? Generalnie rzecz biorąc… prościej! Apple jest producentem, który bardzo poważnie traktuje kwestie związane z wygodą użytkownika. Dzięki temu, wiele procesów jest maksymalnie uproszczonych, a także skróconych. Jeśli kupiłeś smartwatch Apple, połączenie z iPhonem zajmie zaledwie chwilę. W tym wypadku również potrzebne jest pobranie odpowiedniej aplikacji – to Apple Watch. Połącz się z Wi-Fi oraz aktywuj Bluetooth na telefonie. Połóż urządzenia blisko siebie, aby mogły nawiązać połączenie. Po krótkiej chwili, na smartfonie wyświetli się kolejny krok związany z konfiguracją. Podobnie jak w przypadku zegarków Android, potrzebne będzie wybranie podstawowych ustawień. Po zakończeniu tego kroku, uruchom aparat i skieruj go w sam środek tarczy zegarka. Zupełnie tak, jakbyś skanował kod QR. To wszystko! Pozostałe ustawienia możesz zmieniać dowolnie, w zależności od swoich upodobań. Skoro wiesz już, jak sparować smartwatch z telefonem, możemy skupić się na pozostałych zagadnieniach.
Problemy z kompatybilnością
Niestety może się okazać, że połączenie nie będzie tak proste i szybkie, jak opisaliśmy powyżej. To jednak pojedyncze przypadki, do których dochodzi bardzo rzadko. Aby uniknąć problemów, powinieneś dokładnie sprawdzić, czy wybrany zegarek będzie współpracował z posiadanym smartfonem. Jeśli któreś z urządzeń jest o kilka lat starsze, może okazać się to problematyczne. Podstawowym zaś problemem, są różnice w oprogramowaniu. Staraj się, aby Twój system był zawsze aktualizowany. W ten sposób, unikniesz potencjalnych problemów, które mogą Cię zaskoczyć. Smartwatch powinieneś także wybrać w zgodności z systemem operacyjnym, który zainstalowany jest na Twoim telefonie. Do pracy z oprogramowaniem iOS, wybierz zegarki Apple oraz wszystkie te, które wykazują kompatybilność. Z kolei jako użytkownik Androida, powinieneś wybrać model, umożliwiający stabilne połączenie właśnie z tym systemem. W naszym sklepie, podzieliliśmy ofertę właśnie ze względu na docelowe oprogramowanie.
Sprawdź również: Jak zainstalować aplikacje na smartwatchu?