Poradniki Eksperta

Smartwatch z funkcją dzwonienia – jaki wybrać?


Smartwatch z funkcją dzwonienia, to świetny sprzęt. Funkcja wykonywania i odbierania połączeń głosowych, jest sporym ułatwieniem, zwłaszcza podczas treningu lub pracy. W ofercie znajduje się wiele zegarków inteligentnych, pozwalających na telefonowanie. Jak wybrać właściwy sprzęt i na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Podpowiadamy w poniższym poradniku. Zachęcamy do lektury, która nie zajmie Ci wiele czasu, a dużo wyjaśni.Smartwatch z funkcją dzwonienia


Smartwatch z funkcją dzwonienia – czy warto?


Dzisiaj już mało kto ma wątpliwości, na temat słuszności zakupu smartwatcha. Inteligentne zegarki są bardzo chętnie wybierane przez Klientów, znajdujących się w każdej grupie wiekowej. Smartwatche pomagają monitorować i analizować swój trening. Przydają się również podczas pracy, przypominając o kolejnych spotkaniach lub wyświetlając powiadomienia z telefonu. Zegarki te są także produkowane z myślą o najmłodszych, którzy samodzielnie pokonują drogę do szkoły lub domu. W tak małym urządzeniu, skrywanych jest wiele funkcji, które są przydatne każdego dnia. Jedną z możliwości, które oferują smartwatche, jest także wykonywanie i odbieranie połączeń głosowych. Czy jest to funkcja, w którą warto inwestować? Uważamy, że zdecydowanie tak i udowodnimy to w dalszej części tekstu.


Smartwatche z funkcją dzwonienia w naszej ofercie:


Czy każdy smartwatch pozwala na odbieranie telefonu?


Smartwatch z funkcją dzwonienia, to sprzęt o rozszerzonej funkcjonalności. Nie każdy inteligentny zegarek pozwala na odbieranie połączeń głosowych, a zwłaszcza na ich wykonywanie. Należy też rozdzielić możliwe opcje, zaawansowania takiego rozwiązania. Najprostszą formą obsługi połączeń przychodzących, jest po prostu wyświetlanie na tarczy zegarka informacji o telefonie. Warunkiem koniecznym do spełnienia, jest aktywne połączenie Bluetooth pomiędzy smartwatchem, a smartfonem. Jeśli tak jest, będziesz powiadomiony o przychodzącym połączeniu, nie musząc tym samym sięgać po telefon, jeśli to nic ważnego. Jest to wygodne rozwiązanie, gdyż nie wymaga od Ciebie każdorazowego sięgania po smartfon.


Na wyświetlaczu smartwatcha może także zostać wyświetlona treść wiadomości tekstowej, która została wysłana na Twój telefon. To bardzo praktyczne, zwłaszcza, jeśli sytuacja nie pozwala Ci korzystać ze smartfona.


Inne smartwatche pozwalają na odbieranie połączeń głosowych, o ile telefon jest połączony z zegarkiem za pomocą Bluetooth. Wtedy sprzęt działa jak dodatkowy mikrofon i głośnik. To ciekawe rozwiązanie i o wiele wygodniejsze od opisywanego powyżej. Jeśli często masz zajęte ręce, na pewno taka funkcja ułatwi Ci wykonywanie obowiązków. W ofercie nie brakuje takich smartwatchy. Niezależnie od tego, gdzie przebywasz i co robić, możesz wygodnie odebrać połączenie, bez sięgania po telefon, który może być schowany na przykład w plecaku. Możesz także porozmawiać z kimś, podczas gdy masz czymś zajęte ręce – gotujesz lub sprzątasz. Rozmowa za pośrednictwem zegarka jest o wiele mniej angażująca i nie odrywa całkowicie od pracy. To jednak nie jest szczyt możliwości. Możesz zainwestować w zegarek z funkcją dzwonienia, który pozwoli Ci na wykonywanie połączeń i wysyłanie wiadomości.


Smartwatch z funkcją dzwonienia – czy warto?


Smartwatch z możliwością wykonywania rozmów telefonicznych, wyposażony w slot na kartę SIM (eSIM), może być samodzielną jednostką, która nie potrzebuje połączenia Bluetooth ze smartfonem. Taki zegarek, nie poinformuje Cię tylko o przychodzącym telefonie. Pozwoli Ci odebrać takie połączenie i prowadzić rozmowę nawet, jeśli w okolicy nie ma smartfonu. Co jeszcze ważniejsze, smartwatch pozwala także na wykonywanie połączeń głosowych, a także wysyłanie wiadomości tekstowych. To bardzo ciekawe rozwiązanie, które umożliwia pozostanie w kontakcie, bez wykorzystania telefonu. Spełniają się więc wszystkie wizje przyszłości, które wyobrażali sobie twórcy filmów i kreskówek sprzed kilkudziesięciu lat. Taki zegarek jest wyposażony w głośnik i mikrofon. Niektóre modele posiadają również aparat, ale o tym za chwilę. Jeśli jesteś aktywną osobą, która ma niewiele czasu lub odbiera całą masę telefonów, smartwatch z funkcją dzwonienia jest doskonałym narzędziem pracy.


Smartwatch dla dziecka – prowadzenie rozmów głosowych i aparat fotograficzny


Smartwatch dla dziecka, to coraz częściej kupowany sprzęt. To nie tylko kolejny, elektroniczny gadżet, ale także urządzenie pozwalające na kontrolę bezpieczeństwa Twojej pociechy. Zegarki dla najmłodszych posiadają slot na kartę eSIM, aby możliwe było prowadzenie rozmów głosowych oraz wysyłanie wiadomości tekstowych. Dziecko może także wysłać alarm za pomocą przycisku SOS. Po jego aktywacji, opiekun otrzyma alert na swoim smartfonie. To nie wszystko, gdyż smartwatche dla dzieci bardzo często posiadają również aparat fotograficzny. Dzięki niemu, możliwe jest także wysłanie zdjęć do rodziców. Opiekunowie mogą ponadto usłyszeć dźwięk rejestrowany przez mikrofon, a także mieć podgląd na to, co dzieje się przed aparatem zegarka. Gdyby nie slot na kartę SIM, smartwatch dziecięcy nie byłby w stanie zagwarantować takiego bezpieczeństwa.


Na co jeszcze zwrócić uwagę kupując smartwatch z funkcją dzwonienia?


Smartwatch, który posiada slot na kartę SIM, może samodzielnie łączyć się z Internetem LTE. Jeśli dodatkowo dysponuje wbudowaną pamięcią, możesz zainstalować na nim aplikacje, takie jak na przykład Spotify. Dzięki połączeniu z Internetem, możesz słuchać ulubionej muzyki, nie wykorzystując do tego telefonu. Wystarczy, że sparujesz ze sobą zegarek i słuchawki bezprzewodowe, aby móc odtwarzać utwory podczas treningu.


Jeśli smartwatch ma Ci również służyć do odpisywania na wiadomości tekstowe, powinien posiadać czytelny, duży wyświetlacz. Tylko pod takim warunkiem, korzystanie z urządzenia będzie naprawdę wygodne. Te wszystkie funkcje i rozwiązania sprawiają, że sprzęt ma spore zapotrzebowanie energetyczne. Sprawdź więc pojemność wbudowanego akumulatora, aby przekonać się, jak często będziesz musiał ładować smartwatch. Zegarek musi się również podobać, więc poszukaj modelu, który będzie pasował do Twojego stylu. Dostępne są smartwatche z metalowymi bransoletami, skórzanymi i silikonowymi paskami. Akcesoria te możesz często wymieniać. Możliwa jest również personalizacja wyglądu tarczy. W przypadku rozbudowanych modeli, o których pisaliśmy powyżej, możesz pobrać dowolne skórki, które pasują do Twojego zegarka. Na koniec sprawdź również, odporność sprzętu między innymi na działanie wody. Niektóre modele są wodoodporne i można się z nimi zanurzać bez obaw. Jeśli będziesz miał jakiekolwiek pytania dotyczące wyboru zegarka, polecamy Ci kontakt z naszymi doradcami. Po weryfikacji Twoich potrzeb i wymagań, na pewno zaproponują właściwy smartwatch.


Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756