Poradniki Eksperta

Jak podłączyć mikrofon do laptopa?


Mikrofon to jedno z narzędzi, które w ostatnich miesiącach stało się podstawowym wyposażeniem każdej osoby pracującej lub uczącej się zdalnie. Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń różniących się między innymi sposobem połączenia z komputerem. Jak podłączyć mikrofon do laptopa? O tym przeczytasz poniżej.jak podłączyć mikrofon do laptopa


Podłączenie mikrofonu do laptopa oraz komputera stacjonarnego


Choć sposobów podłączenia jest kilka, to żaden z nich nie sprawi problemu nawet tym osobom, które są na bakier z nowinkami technologicznymi. Masz do wyboru wiele urządzeń, które będą różnić się nie tylko jakością rejestrowanego dźwięku, docelowym przeznaczeniem, ale także typem połączenia. Skupmy się najpierw na mikrofonach przewodowych. Najprostsze mikrofony podłączane przy pomocy kabla, służą prowadzeniu wideorozmów i wystarczą użytkownikom nieposiadającym zbyt wygórowanych wymagań. Osoby, które nagrywają podcasty lub prowadzą vloga, powinny skupić się na mikrofonach pojemnościowych, wyposażonych w filtr pop. Taki sprzęt zapewni najlepszą jakość rejestrowanego dźwięku i usatysfakcjonuje Waszych odbiorców. 


Najlepszym wyborem będą mikrofony do komputera wykorzystujące do podłączania złącze w standardzie USB. Taki slot znajduje się w każdym laptopie i komputerze stacjonarnym. Zazwyczaj jest ich kilka, umieszczonych w różnych miejscach obudowy urządzenia. To najbardziej uniwersalne rozwiązanie, dzięki któremu unikniesz ewentualnego wykorzystywania przejściówek lub zewnętrznych kart dźwiękowych. Warto wybrać mikrofony z odpowiednią długością przewodu. Jest to jednak kwestia indywidualnego wyboru. Jeśli mikrofon ma stać daleko komputera, wybierz model z dłuższym kablem. W innym przypadku, postaw na krótszy przewód, aby uniknąć bałaganu na biurku. Wracając do sposobu podłączenia mikrofonu, to możesz oprócz złącza USB, wybrać mikrofon ze złączem 3.5 mm. Oznaczone jest ono różowym kolorem. W przypadku komputerów stacjonarnych sprawa jest prosta, bo niemalże każdy PC posiada złącze wejścia audio, które umożliwia łatwe podłączenie mikrofonu. Z laptopami jest trudniej, bo nie każdy takowy slot posiada. Większość notebooków wyposażonych jest jedynie w slot wyjścia, przeznaczony do podłączania słuchawek. 


Jak podłączyć mikrofon do laptopa z jednym wejściem? Wystarczy kupić zewnętrzną kartę dźwiękową za kilkadziesiąt złotych. Najczęściej jest ona podłączana za pośrednictwem złącza USB. Po jej montażu wystarczy wpiąć mikrofon do wejścia w karcie i sprzęt jest gotowy do pracy. Jeśli poszukujesz rozwiązania bezprzewodowego, sprawa jest prosta. Wystarczy, aby Twój laptop lub komputer stacjonarny posiadał moduł Bluetooth. Podłączenie jest identyczne jak w przypadku każdego innego urządzenia bezprzewodowego. Wystarczy raz sparować mikrofon z laptopem, a każde następne uruchomienie będzie automatycznie łączyło obydwa sprzęty. Oczywiście pod warunkiem, że będziesz mieć cały czas włączony moduł Bluetooth.


Mikrofony do komputera w naszej ofercie:


Czy podłączenie mikrofonu wymaga instalacji sterowników?


Dawniej podłączenie każdego urządzenia peryferyjnego wymagało od użytkownika zainstalowania odpowiednich sterowników, bez których sprzęt po prostu by nie zadziałał. Wszystkie akcesoria były sprzedawane w zestawie z płytą CD, na której znajdowały się niezbędne pluginy. Teraz już nie jest to niezbędne. Obecnie wszystkie urządzenia produkowane są w systemie Plug & Play. Oznacza to, że wystarczy podłączyć prawidłowo urządzenie, a po chwili będzie możliwe korzystanie ze sprzętu. Konfiguracja odbywa się automatycznie i trwa krótką chwilę. Dotyczy to zarówno urządzeń bezprzewodowych, jak i korzystających z połączenia przewodowego. Podsumowując – podłączenie mikrofonu zajmie Ci tylko kilka sekund.


jak podłączyć mikrofon do laptopa


Korzystasz także ze słuchawek? Wybierz najprostsze rozwiązanie


Jeśli korzystasz dużo ze słuchawek, najlepszym wyborem będą takie, które wyposażono w mikrofon. Sprawdzają się świetnie podczas pracy i nauki zdalnej. Izolują użytkownika od hałasu z otoczenia oraz umożliwiają komunikację ze współpracownikami. Takie urządzenia stały się podstawowym wyposażeniem każdego ucznia, studenta oraz pracownika biurowego. Co więcej, kiedy nie prowadzisz rozmów, możesz korzystać ze słuchawek w celach rozrywkowych. Słuchaj muzyki, oglądaj filmy i rób wszystko, na co tylko masz ochotę. 


Słuchawki z mikrofonem to także świetna propozycja dla graczy. Jeśli grasz w trybie wieloosobowym i zależy Ci na jak najlepszych wynikach, zainwestuj w dobre słuchawki z mikrofonem. Umożliwiają one komunikowanie się z partnerami, przez co rozgrywka jest prostsza, a wyniki dużo lepsze. W przypadku słuchawek gamingowych, jakość dźwięku jest na bardzo wysokim poziomie, co wzmacnia wrażenie realizmu i potęguje doznania. Po lekturze tego poradnika wiesz już, jak podłączyć mikrofon do laptopa z jednym wejściem i jakiego sprzętu szukać. Jeśli jednak nadal potrzebujesz pomocy naszych doradców, skontaktuj się z nami. Doradzimy w wyborze mikrofonu odpowiadającego Twoim potrzebom.


Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756