Poradniki Eksperta

Jaki gramofon do 500 zł? Ranking [TOP 10]

Muzyka potrafi ukoić nerwy i wprowadzić do naszego życia spokój, który w dzisiejszych czasach jest szczególnie pożądany. Nie ma nic przyjemniejszego niż delektowanie się dźwiękami naszego ulubionego wykonawcy, szczególnie jeśli możemy odtwarzać jego nagrania w wysokiej jakości. Płyty gramofonowe, które od jakiegoś czasu przeżywają swoją drugą młodość, oferują dźwięk zupełnie inny od tego, do którego jesteśmy przyzwyczajeni, czyli cyfrowego. Wiele osób docenia tę znaczącą różnicę i ponownie w ich domach zagościły gramofony. Jeśli również zastanawiacie się nad zakupem tego urządzenia, zapewne trapi Was pytanie: jaki gramofon do 500 zł wybrać? Żeby na nie odpowiedzieć, przygotowaliśmy ranking najbardziej interesujących modeli dostępnych obecnie na rynku.


Gramofon LENCO TT10BN


Gramofon firmy Lenco to doskonałe rozwiązanie dla osób, które szukają przystępnego cenowo, ale wysokiej klasy sprzętu zapewniającego najwyższą jakość odtwarzanego dźwięku. Jego niewielkie rozmiary (353 x 257 x 120 mm) sprawiają, że nadaje się doskonale jako estetyczny element wystroju domu, ale także jako towarzysz podróży. Bez problemu będziemy mogli go zabrać ze sobą również na „domówkę” do znajomych, aby zaprezentować swoje ulubione utwory z płyt winylowych. Ceramiczna wkładka stereo z igłą zapewnia wysoką jakość odtwarzanego dźwięku przy pomocy napędu paskowego. Do wyboru mamy 3 prędkości: 33, 45 oraz 75 obrotów na minutę. Gramofon posiada wbudowane głośniki, a także wejście umożliwiające podpięcie głośników zewnętrznych lub poprzez funkcję Bluetooth.


gramofon do 500


LENCO TT10BN Dane techniczne:


Pobór mocy: 8 W

Wymiary 353 x 257 x 120 mm

Prędkość obrotowa 33, 45 i 75 RPMUdogodnienia:


Bluetooth

Wbudowane głośniki

Wyjście audioGramofon HYUNDAI RT910RIP


Gramofon firmy Hyundai wyróżnia się wśród innych dostępnych na rynku modeli swoim niezwykłym wyglądem. Producent postanowił nadać mu nieco nostalgii poprzez użycie drewna imitującego klasyczne konstrukcje gramofonów sprzed lat. Urządzenie posiada wbudowane dwa głośniki, które odtwarzają dźwięk z płyty, której prędkość obrotu możemy ustawić w trzech trybach: 33, 45 i 78. Gramofon posiada również wbudowane radio, umożliwiające odbiór fal w zakresie AM 540 – 1600 kHz oraz FM 88 – 108 MHz. Dzięki wyjściu audio mamy możliwość podpięcia zewnętrznych głośników lub dowolnego zestawu nagłośniającego. Poprzez wbudowane porty USB możemy używać gramofonu do odtwarzania dźwięków z innych urządzeń, takich jak komputer lub laptop.


gramofon do 500


HYUNDAI RT910RIP Dane techniczne:


Pobór mocy: 3 W

Wymiary 405 x 305 x 115 mm

Prędkość obrotowa 33, 45 i 78 RPMUdogodnienia:


Port USB

Wbudowane radio

Wbudowane głośnikiGramofon ION MAX LP


Ion Max LP to doskonały przykład jak połączyć stare z nowym, nie tracąc przy tym ducha żadnej ze stron. Gramofon wyposażony został w możliwość konwersji cyfrowej, dając użytkownikowi szansę na przeniesienie swoich ulubionych utworów z płyty winylowej do pamięci komputera. W tym celu wystarczy zainstalować program EZ Vinyl Converter na komputerze i podłączyć do niego gramofon poprzez port USB. Dzięki temu będziemy mogli zabrać ze sobą ulubione utwory w formie plików mp3 np. na telefonie komórkowym. Urządzenie, dzięki napędowi paskowemu, posiada także funkcję odtwarzania dźwięku w trzech prędkościach obrotu: 33, 45 i 78. Wbudowane głośniki gwarantują czysty dźwięk, a wyjście audio umożliwia podpięcie głośników zewnętrznych lub dowolnego zestawu audio.


gramofon do 500


ION MAX LP Dane techniczne:


Waga: 4 kg

Wymiary 418 x 103 x 387 mm

Prędkość obrotowa 33, 45 i 78 RPMUdogodnienia:


Port USB

Konwersja cyfrowa

Wbudowane głośnikiGramofon LENCO LS-50WD Wooden


Gramofon firmy Lenco to kolejny na naszej liście przedstawiciel łączenia w sobie klasycznych funkcji tego urządzenia z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Model ten umożliwia zgrywanie wybranych przez nas utworów na komputer dzięki wbudowanemu portowi USB. Możemy je skonwertować do postaci plików mp3, których następnie będziemy mogli słuchać w dowolnym czasie i miejscu, jeśli umieścimy je na naszym telefonie komórkowym. Napęd paskowy umożliwia odtwarzanie muzyki w trzech prędkościach obrotu: 33, 45 oraz 78. Istotnym udogodnieniem jest tutaj także zastosowanie przedwzmacniacza, dzięki któremu podłączenie zewnętrznych zestawów audio, będzie jeszcze prostsze.


gramofon do 500


LENCO LS-50WD Dane techniczne:


Pobór mocy: 12 W

Wymiary 410 x 118 x 330 mm

Prędkość obrotowa 33, 45 i 78 RPMUdogodnienia:


Port USB

Konwersja cyfrowa

Wbudowane głośnikiGramofon LENCO LS-10


Jeśli interesuje Was jaki gramofon do 500 zł wart jest uwagi, zdecydowanie powinniście przyjrzeć się modelowi LS-10 do firmy Lenco. Jest łudząco podobny do poprzedniego modelu z naszej listy, posiada napęd paskowy z możliwością wybrania trzech prędkości obrotu (33, 45, 78), napęd USB umożliwiający zgrywanie muzyki na komputer (do postaci plików mp3), a także przedwzmacniacz (pozwalający na podłączenie zewnętrznych zestawów audio), wbudowane głośniki i wyjście audio. Różnicą jest tutaj pobór mocy, który w modelu LS-10 ograniczony został do zaledwie 6 W, a także jego wymiary, które sprawiają, że staje się doskonałym wyborem dla osób chcących zabierać go ze sobą w podróże. Z łatwością zmieścimy go w walizce, czy większym plecaku podróżnym.


gramofon do 500


LENCO LS-10 Dane techniczne:


Pobór mocy: 6 W

Wymiary 327 x 102 x 315 mm

Prędkość obrotowa 33, 45 i 78 RPMUdogodnienia:


Port USB

Konwersja cyfrowa

Wbudowane głośnikiGramofon ION Audio Air LP


Kolejny na naszej liście przedstawiciel firmy Ion, który oferuje użytkownikom szereg nowatorskich rozwiązań mających na celu zwiększenie komfortu słuchania analogowych nagrań. Air LP wyposażony został w funkcję Bluetooth, dzięki temu możemy odtwarzać dźwięk przy pomocy głośników zewnętrznych lub jeśli wolimy dyskretnie słuchać muzyki - słuchawek bezprzewodowych. Producent postawił w tym przypadku na nagłośnienie zewnętrzne, które można podpiąć do wyjścia audio z tyłu gramofonu. Port USB umożliwia nam zgrywanie ulubionych utworów na komputer do postaci plików mp3. Napęd paskowy z kolei umożliwia wybranie trzech prędkości obrotu: 33, 45, 78.


gramofon do 500


ION Audio Air LP Dane techniczne:


Wymiary 406 x 356 x 114 mm

Prędkość obrotowa 33, 45 i 78 RPM

Waga: 3 kgUdogodnienia:


Port USB

Konwersja cyfrowa

BluetoothGramofon LENCO LS-40


Lenco LS-40 to rozwiązanie minimalistyczne, które doskonale nada się dla osób stawiających dopiero pierwsze kroki w świecie gramofonów. Brak skomplikowanych funkcji i ograniczenie tych dostępnych do absolutnego minimum skutecznie w tym pomoże. Napęd paskowy umożliwia wybranie dwóch prędkości obrotu (33 i 45) płyty, które możemy ustawić przy pomocy prostego pokrętła. Wbudowane głośniki w zupełności wystarczą, aby cieszyć się dźwiękiem wysokiej jakości, słyszalnym dobrze w całym pomieszczeniu. Jeśli chcemy, możemy podłączyć do gramofonu głośniki zewnętrzne poprzez wyjście audio znajdujące się z tyłu urządzenia.


gramofon do 500


LENCO LS-40 Dane techniczne:


Pobór mocy: 10 W

Wymiary 420 x 120 x 375

Prędkość obrotowa 33 i 45 RPMUdogodnienia:


Wbudowane głośniki

Złącze AUX

Wyjście audioGramofon LENCO TT-120


Jeśli zastanawiacie się, jaki gramofon do 500 zł, zapewni Wam wysoką jakość odtwarzanego dźwięku a także stylowy wygląd, poznajcie model TT-120 od firmy Lenco. Gramofon wyposażony został w niezawodny napęd paskowy, dzięki któremu możemy wybrać aż trzy prędkości obrotu: 33, 45 i 78. Wbudowane głośniki w zupełności wystarczą, aby wypełnić całe pomieszczenie ulubioną muzyką, ale jeśli chcemy jeszcze bardziej podkręcić te doznania, możemy dzięki wyjściu audio podpiąć do gramofonu głośniki zewnętrzne. W przypadku, gdy najdzie nas ochota na coś bardziej kameralnego, możemy poprzez Bluetooth sparować gramofon ze słuchawkami bezprzewodowymi. Funkcja ta umożliwia również użycie bezprzewodowych głośników zewnętrznych.


gramofon do 500


LENCO TT-120  Dane techniczne:


Pobór mocy: 8 W

Wymiary 350 x 255 x 110

Prędkość obrotowa 33, 45 i 78 RPMUdogodnienia:


Wbudowane głośniki

Bluetooth

Wejście AUXGramofon CAMRY CR 1113


Camry CR 1113 to gramofon dla bardziej wymagających melomanów, którzy chcą jeszcze bardziej podnieść jakość odtwarzanej muzyki. Model ten posiada napęd paskowy, umożliwiający nam wybór trzech prędkości obrotu (33, 45, 78), a także wbudowane głośniki. To, co sprawia, że CR 1113 jest tak wyjątkowy, to jego funkcje dodatkowe, które znacząco podnoszą funkcjonalność tego sprzętu. Gramofon posiada wbudowane radio, wyjście AUX, a także wyjście jack na słuchawki. Daje to użytkownikowi sporo możliwości podłączenia urządzeń zewnętrznych (np. głośniki), jak również wykorzystanie gramofonu jako radia. Sterowanie odbywa się poprzez czytelny wyświetlacz LCD.


gramofon do 500


CAMRY CR 1113 Dane techniczne:


Pobór mocy: 15 W

Waga: 2.45 kg

Prędkość obrotowa 33, 45 i 78 RPMUdogodnienia:


Bluetooth

Wejście AUX i jack

Wbudowane radio z funkcją budzikaGramofon LENCO L-30BK


Ostatni na naszej liście, ale nie mniej interesujący gramofon L-30BK od firmy Lenco, to świetne rozwiązanie dla osób ceniących prostotę obsługi, a także tych, którzy nie chcą od razu rzucać się na głęboką wodę świata gramofonów. Napęd paskowy umożliwia wybór dwóch prędkości obrotu (33, 45), przy bardzo niskim poborze mocy (2.4 W), co będzie zaletą dla osób ceniących oszczędność, a przez to także i ekologię. Wbudowane głośniki w zupełności wystarczą, aby cieszyć się ulubioną muzyką, ale gramofon można także podłączyć do sprzętu nagłośniającego poprzez wyjście audio znajdujące się z tyłu urządzenia. L-30BK posiada również port USB, dający nam sposobność do przeniesienia wybranych utworów do pamięci komputera, które zapiszą się w formacie mp3.


gramofon do 500


LENCO L-30BK Dane techniczne:


Pobór mocy: 2.4 W

Wymiary 410 x 320 x 120 mm

Prędkość obrotowa 33 i 45 RPMUdogodnienia:


Wbudowane głośniki

Konwersja cyfrowa

Wyjście audio


Powrót

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną

Sprzedaż dla firm i instytucji

Ubezpieczenia "Gwarancja PLUS"

Zakupy na raty przez internet

Karty podarunkowe Media Expert