Poradniki Eksperta

Zdaniem eksperta

Nowe telewizory TCL Mini LED – C93, C83 i C73

 

2023-05-01


2022 rok jest obfity w premiery nowych urządzeń. Nie mogło więc zabraknąć także najnowszych telewizorów TCL Mini LED. W poniższym tekście, zaprezentowaliśmy najważniejsze informacje na temat nowości od tego producenta, które pojawią się w naszej ofercie w kwietniu 2022 roku. Naprawdę warto poświęcić chwilę na lekturę, aby przekonać się, że TCL nabiera tempa.

TCL Mini LED – premiera nowości od popularnego producenta

TCL pojawia się na rynku coraz częściej, oferując nie tylko telewizory, ale także odkurzacze automatyczne, oczyszczacze powietrza i inny sprzęt AGD, który został niedawno zaprezentowany przez markę. Jego udział w światowym rynku TV wynosił ok. 11,5% pod koniec 2021 roku. Oznacza to, że zajmuje on 3 miejsce na podium. TCL jest również na 2 miejscu pod względem udziału w globalnym rynku telewizorów LCD w ubiegłym roku. Co ciekawe, telewizory są produkowane w polskiej fabryce w Żyrardowie.


W tym tekście skupimy się jednak głównie na telewizorach TCL Mini LED, które są nowością w portfolio producenta. Coraz więcej polskich salonów jest wyposażonych w sprzęt tej marki, bo obraz wyświetlany na ekranie jest naprawdę znakomity. Potwierdzą to gracze, fani sportu, kinomani, a także użytkownicy oglądający klasyczną telewizję. Diody Mini LED TCL już w poprzedniej serii telewizorów gwarantowały świetne wrażenia. Biorąc pod uwagę skalę inwestycji producenta, należy spodziewać się kolejnych rewolucji w branży RTV. Pojawiają się one w ofercie MediaExpert jeszcze w kwietniu 2022 roku.

Nowe telewizory TCL – czego się po nich spodziewać?

Po ostatnich zapowiedziach pewnym jest, że TCL będzie działał w kierunku rozwijania telewizorów Mini LED, a także QLED. Przykładem na to są nowe modele – C93 i C83. Producent zajął się między innymi problematycznym zjawiskiem „bloomingu”, czyli poświaty widocznej na ekranie podczas wyświetlania jasnych elementów na ciemnym tle. Bardzo często zdarzało się, że inne telewizory nie radziły sobie z tak mocnym kontrastem i pojawiał się efekt nazywany również „halo”. Ograniczenie występowania takiego zjawiska, nie było łatwe, ale udało się inżynierom TCL. Kolory wyświetlane na ekranie, także będą wyglądać lepiej, niż w przypadku poprzedników. To zasługa między innymi 16-bitowej kontroli jasności diod samopodświetlających się. Co ważne, obydwa telewizory będą korzystały ze wsparcia systemu Google TV. Oznacza to wysoki poziom funkcjonalności i łatwą obsługę. To ważne, gdyż rozwiązania znane z Androida, pozwalają między innymi na pobieranie aplikacji, które fabrycznie nie są zainstalowane w pamięci telewizora. Łatwiejsze jest także sparowanie smartfona z TV, co przydaje się w momencie, gdy chcesz wyświetlić wykonane zdjęcia lub nagrane filmy.


Nowe modele telewizorów TCL wspierają kodeki auto, gwarantując tym samym wysoką jakość dźwięku. Mowa tu między innymi o Dolby Vision, czy Dolby Atmos. Producent naturalnie nie zapomniał o graczach. Jeśli więc szukasz telewizora do grania na konsoli, to nowe TLC C93, TLC C83 i TLC C73 bez wątpienia będą dobrym wyborem. Dostępne jest między innymi rozwiązanie AMD Freesync Premium oraz technologia zmiennej częstotliwości odświeżania, czyli VRR. Zaskoczeniem natomiast na pewno nie będzie oferowana rozdzielczość ekranu. Jest to naturalnie 4K, więc w zasadzie najlepszy obecnie standard, pomijając dopiero wstępnie pojawiające się 8K. Matryca Motion Clarity Pro, ma zagwarantować odświeżanie na poziomie 144 herców, co jest wyśmienitym wynikiem. Na ilość herców głównie zwracają uwagę gracze, kibice sportowi oraz fani kina akcji. Ma to dla nich największe znaczenie, gdyż obraz widoczny na ekranie może być wtedy płynny, mimo dynamicznych scen. Warto wspomnieć także o specjalnym panelu Game Master pro. Pozwala on na łatwą konfigurację i monitoring parametrów ekranu podczas rozgrywek.

Co jeszcze wiemy o nowych telewizorach TCL?

Jeśli planujesz zakup telewizora, na pewno zwracasz uwagę na wielkość ekranu. To naturalne, gdyż urządzenie powinno być dopasowane do powierzchni pomieszczenia, a wiele osób chce cieszyć się możliwie jak największym TV. Bierze się to z tego, że większy ekran zapewnia o wiele większe wrażenia. TCL zdecydowanie nie zawodzi i w tym aspekcie. 


W przypadku Serii C83, Klienci mogą liczyć na telewizory w rozmiarach 55, 65 i 75 cali.

Z kolei rodzina C93 będzie obejmowała  telewizory 65- i 75-calowe. 

Seria C73 to kolejna nowość, która będzie jednak dostępna w znacznie szerszym wachlarzu rozmiarów. W tym wypadku wybrać rozmiary: 43, 50, 55, 65, 75, 85 i 98 cali.

Dopełnieniem są telewizory P73 . Będą one dostępne w rozmiarach: 43, 50, 55, 65, 75 i 85 cali.

Obraz doskonały, to i dźwięk znakomity – soundbary TCL w 2022 roku

Producent zapowiedział także nowe modele soundbarów, co ucieszy osoby pragnące zapewnić sobie w pełni kompatybilny zestaw audio-video. Urządzenie TCL C935U ma być wyposażone w nową generację technologii RAY-DANZ. Przypomnijmy, że polega ona na odchyleniu głośników do tyłu, aby dźwięk mógł odbić się od specjalnie wyprofilowanych reflektorów akustycznych. Dzięki temu, dźwięk sprawiał wrażenie bardzo wypełniającego wnętrze. Można więc spodziewać się, że tym razem doceniony efekt zostanie jeszcze bardziej udoskonalony. Głośniki w konfiguracji 5.1.2, na pewno zagwarantują nieznane wcześniej doznania. Oprócz powyżej opisanego, flagowego modelu, pojawić się ma także soundbar TCL S522W i P733W z bezprzewodowym subwooferem o mocy aż 350 watów.

Soundbary TCL w naszej ofercie:

Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756