Jakie power audio kupić?

Wybór zestawu muzycznego do domu to nie lada wyzwanie – zwłaszcza, jeśli sprzęt ma być wykorzystywany przez miłośników fantastycznego brzmienia i do zadań specjalnych – czyli do organizowania imprez. Porządny sprzęt audio do domu powinien posiadać więc kilka cech, które wyróżniają go na tle zwykłych zestawów grających czy tradycyjnych wież. Co jest w tej sytuacji najlepszym wyborem?

 

Bardzo często podczas domowych imprez ich uczestnicy odtwarzają muzykę z przypadkowych urządzeń – radia, komputera czy telewizora. Jeśli jednak organizatorowi domówki zależy na wysokiej jakości dźwięku, powinien zainwestować w lepszy, bardziej zaawansowany zestaw muzyczny do domu. Spośród najnowszych propozycji wiodących producentów wyróżniają się zestawy power audio – zaprojektowane z myślą o tych, którzy we własnym domu chcieliby poczuć klubowy lub nawet koncertowy klimat. Niektórzy mogą obawiać się, że taka inwestycja przydaje się jedynie podczas imprez ze znajomymi, a przez resztę czasu sprzęt stoi nieużywany. To nieprawda! Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom zestaw power audio może wzbogacić dźwiękowo kino domowe, pełnić funkcję DJa, zagwarantować efekty świetlne, uprzyjemnić wakacyjny wyjazd czy codzienne czynności – sprzątanie lub gotowanie. A to wszystko w ramach jednego urządzenia, którego w trakcie eksploatacji nie trzeba rozbudowywać o kolejne dodatki!

 
Sprawdź naszą ofertę power audio!

 

Czym jest power audio?

 

Zestaw muzyczny do domu z kategorii power audio to sprzęt przeznaczony głównie do odtwarzania muzyki podczas większych i mniejszych imprez organizowanych w domu bądź w plenerze. Tego typu urządzenie posiada bardzo dużą moc, możliwość podbicia basów, a tym samym gwarantuje wysoką jakość dźwięku, który w żadnym wypadku nie jest płaski i jednowymiarowy, ale oddaje wrażenie przebywania w klubie bądź na koncercie – i to w pobliżu sceny! Taki sprzęt audio do domu posiada wbudowane kolumny lub składa się z modułowych segmentów, możliwych do rozłączenia i ustawienia w różnych miejscach pokoju (co dodatkowo wzmaga efekt przestrzenności dźwięku).

 

Jakie formaty plików obsługują zestawy power audio? Standardowo są to oczywiście pliki MP3, niekiedy również WMA i inne formaty. Wielu producentów montuje także w swoich urządzeniach odbiornik radiowy bądź wejście na płyty CD, dzięki czemu można korzystać z posiadanej kolekcji muzycznych krążków. Łatwość obsługi urządzenia zapewnia możliwość połączenia się z nim bezprzewodowo – za pomocą wifi lub technologii bluetooth. Dzięki temu można przesyłać do urządzenia pliki, zarządzać biblioteką muzyczną i odtwarzaniem utworów z poziomu tabletu lub telefonu. Oprócz tego powszechnym rozwiązaniem, które oferują zestawy power audio, są wejścia USB – bez problemu można więc podłączyć do sprzętu pendrive z muzyką bądź dysk zewnętrzny. Prawie wszystkie zestawy muzyczne do domu tego typu są wyposażone w equalizer, czyli korektor dźwięku pozwalający na dokładne dopasowanie tonów do preferencji osób korzystających aktualnie ze sprzętu. Oprócz wymienionych powyżej, podstawowych funkcji, zestaw power audio może charakteryzować się innymi, jeszcze bardziej zaawansowanymi możliwościami. Na które z nich warto zwrócić uwagę?

Sprawdź naszą ofertę power audio!

 

Na jakie modele zwrócić uwagę wybierając sprzęt audio do domu?

 

Aby dokonać odpowiedniego wyboru w zakresie zestawu muzycznego do domu, na początku należy zastanowić się, do czego tak naprawdę ma on służyć. Inny model sprawdza się bowiem u osób, które chcą połączyć możliwości takiego sprzętu z innymi głośnikami w całym domu, inną opcję wybierają miłośnicy karaoke, a jeszcze inną – ci, którzy chcą, aby ich sprzęt był mobilny i łatwy w transporcie. Do tych ostatnich ciekawą ofertę kieruje marka Blaupunkt, która posiada wśród swoich propozycji kilka modeli sprzętu power audio, przystosowanych do łatwego przemieszczania – niektóre z nich posiadają kółka, inne rączki, a każdy z nich jest stosunkowo lekki i niewielki, dzięki czemu nie zabiera dużo miejsca i umożliwia łatwe przenoszenie. Każdy zestaw power audio Blaupunkt, oprócz mobilności, gwarantuje świetną jakość dźwięku za niewielką cenę – warto więc rozważyć tę propozycję, jeśli chce się używać zestawu power audio na działce, na wakacjach czy w plenerze.

 

Dla osób, które pragną zamienić swój salon w prawdziwą scenę karaoke, polecane są modele marki LG. Szczególną popularnością cieszy się zestaw power audio LG FH6 – i nie bez przyczyny. Jego zaawansowane funkcje pozwalają na łatwe usunięcie warstwy tekstowej z każdego utworu za pomocą jednego przycisku. To gwarancja świetnej zabawy dla fanów śpiewania i dla osób, które uczą się śpiewu i chcą także trenować w domowym zaciszu. Oprócz ogromnej mocy (600 W), która zapewnia świetną jakość dźwięku, model LG FH6 posiada także ciekawe efekty świetlne (system Sparkle), które można konfigurować według własnego uznania z poziomu aplikacji w telefonie – to świetne urozmaicenie każdej domówki, dzięki któremu nie trzeba martwić się o oświetlenie ani nawet o dekoracje. Omawiany zestaw muzyczny do domu daje ponadto możliwość podłączenia aż 3 telefonów w jednym momencie (funkcja ta nazywa się Multi Jukebox) – więc aż 3 osoby mogą na bieżąco konfigurować ścieżkę dźwiękową. Dodatkowa opcja to oczywiście efekty DJ - użytkownicy mogą wzbogacić ulubione utwory o ciekawe efekty, takie jak flanger, phaser czy scrath i wiele innych, dzięki czemu piosenki brzmią zupełnie inaczej. Zmodyfikowaną ścieżkę dźwiękową da się zapisać w urządzeniu i – w razie potrzeby – odtwarzać na nowo.

 
Sprawdź naszą ofertę power audio!

 

Jeden z najbardziej zaawansowanych zestawów muzycznych do domu to MusicCast od marki Yamaha. Został on zaprojektowany z myślą o tych użytkownikach, którzy chcą uzyskać przestrzenny, wysokiej jakości dźwięk rozchodzący się w całym domu. Jest to tak zwany system multiroom, w ramach którego samodzielnie można skompletować te urządzenia, które najbardziej odpowiadają preferencjom użytkowników. Dostępne są m.in. soundbary, sprzęt stereo, sprzęt do kina domowego, systemy piano craft czy głośniki bezprzewodowe. Takie rozwiązanie daje najwyższą jakość dźwięku i ogromne możliwości w zakresie konfiguracji ustawienia urządzeń oraz ich parametrów. Ponadto system multiroom Yamahy może być sterowany poprzez smartfon z aplikacją, co niesamowicie ułatwia korzystanie ze sprzętu.