Urządzenie wielofunkcyjne NAC PHCBB40-2B40-S
Instrukcja obsługi Urządzenie wielofunkcyjne NAC PHCBB40-2B40-S
Wróć
2
SPIS TREŚCI
Spis treści 3
Dane techniczne 3
Opis stron graficznych i piktogramów 4
Ogólne przepisy bezpieczeństwa 5
Szczegółowe przepisy bezpieczeństwa dla akumulatorowych urządzeń wielofunkcyjnych na wysięgniku 7
Informacja o wpływie na zdrowie substancji znajdujących się wewnątrz urządzenia 9
Informacja o wpływie na środowisko substancji znajdujących się wewnątrz urządzenia 9
Bezpieczeństwo i odpowiedzialność producenta 10
Zastosowanie 10
Przed pierwszym uruchomieniem 10
Przygotowanie do pracy 12
Obsługa 16
Czyszczenie, konserwacja 20
Przechowywanie 21
Transport 21
Przeglądy i diagnozowanie problemów 21
Gwarancja i serwis 21
Schematy złożeniowe urządzenia 22
Deklaracja zgodności 24
Warunki gwarancji 26
Karta gwarancyjna 27
DANE TECHNICZNE
WIELOFUNKCYJNE URZĄDZENIE DO PRAC OGRODOWYCH NA WYSIĘGNIKU
Typ, model
PHCBB40-2B40-S
Napięcie znamionowe
40 V DC (2 x 20V)
Prędkość przesuwu łańcucha (pilarka)
7 m/s
Długość prowadnicy (pilarka)
200 mm (8”)
Pojemność zbiornika oleju do smarowania łańcucha
120 ml
Typ łańcucha i prowadnicy
NAC 8”, 3/8”, niski profil .050”, 33 ogniwa
Ustawienie kąta cięcia pilarką
5 pozycji, 0-90°
Długość nożyc tnących
420 mm
Maksymalna grubość cięcia nożycami
19 mm
Ustawienie kąta cięcia nożycami
7 pozycji, -45° + 90°
Maksymalna średnica cięcia żyłką tnącą
300 mm
Maksymalna średnica cięcia tarczą tnącą
255 mm
Parametry żyłki
śr. 2 mm, dł. 5m
Klasa ochronności elektrycznej
III
Prędkość obrotowa bez obciążenia
max 7500 obr./min
(7500 obr./min kosa i podkaszarka, 1200 obr./min nożyce)
Poziom ciśnienia akustycznego LpA
87,1 dB (A), K=3 dB (A)
Gwarantowany poziom mocy akustycznej LWA
max 106 dB (A)
(106 dB (A) -nożyce i pilarka, 96 dB (A) - kosa i podkaszarka)
Poziom wibracji rękojeści ah
4,676 m/s2 uchwyt przedni; 3,649 m/s² uchwyt tylny, K=1,5 m/s²
Akumulator Li-Ion
2x B20-40-S
Czas ładowania akumulatora
60 min (jeden akumulator), 140 min (dwa akumulatory jednocześnie)
Masa urządzenia bazowego z nasadką tnącą pilarki
4,3 kg
Masa urządzenia bazowego z nasadką tnącą nożyc
4,8 kg
Masa urządzenia bazowego z nasadką tnącą kosy (tarcza tnąca)
4,1 kg
Masa urządzenia bazowego z nasadką tnącą podkaszarki
(głowica z żyłką)
4,0 kg
Masa akumulatorów
2x 0,5 kg
4
Ładowarka
Typ, model
BC20x2-40-S
Napięcie zasilania i częstotliwość
230-240 VAC, 50-60 Hz
Moc znamionowa
84W
Klasa ochronności elektrycznej
II
Wydajność ładowarki
Napięcie ładowania
21 VDC
Maksymalny prąd ładowania
4A
Rok produkcji
2025
Przewidywany czas pracy urządzenia przy akumulatorach o różnych pojemnościach: *
Akumulator
Pilarka
Nożyce do
żywopłotu
Podkaszarka
Kosa
20V 2,0Ah
10 min
13 min
10 min
12 min
20V 4,0Ah
20 min
25 min
20 min
25 min
20V 5,0Ah
32 min
32 min
temperatura otoczenia, czas pomiędzy ładowaniem akumulatora a jego użytkowaniem.
W skład urządzenia wchodzą:
rączka, pas nośny),
dwie baterie akumulatorowe 4Ah,
podwójna ładowarka baterii akumulatorowej 4 A,
instrukcja obsługi, warunki gwarancji, karta gwarancyjna, deklaracja zgodności WE.
OPIS STRON GRAFICZNYCH I PIKTOGRAMÓW
1. Ważne! Przeczytaj instrukcję i przestrzegaj ostrzeżeń.
2. Stosuj okulary i nauszniki ochronne.
3. Maksymalna temperatura otoczenia, przy jakiej urządzenie może bezpiecznie pracować.
4. Nie wrzucać do wody.
5. Urządzenie spełnia wymagania Dyrektyw UE oraz norm bezpieczeństwa.
6. Druga klasa ochronności elektrycznej.
7. Nie używaj w warunkach dużej wilgotności.
8. Sprzęt przechowuj poza zasięgiem dzieci.
9. Uwaga! Niebezpieczeństwo porażenia prądem elektrycznym.
10. Uwaga! Niebezpieczeństwo. Zachowaj szczególną ostrożność.
12. Nie wrzucać do ognia.
13. Uwaga! Mechanizm tnący pracuje przez chwilę po wyłączeniu urządzenia.
14. Uważaj na odrzucane przedmioty.
15. Zachowaj bezpieczną odległość od osób postronnych.
16. Używaj rękawic ochronnych. Noś obuwie ochronne.
17. Uwaga na przedmioty spadające z góry.
18. Urządzenie na wysięgniku zachowaj bezpieczną odległość.
. . Inne oznaczenia na maszynie
zamiennych i czynności obsługowych.
OGÓLNE PRZEPISY BEZPIECZEŃSTWA
Zasady bezpieczeństwa dla maszyn i urządzeń z silnikiem elektrycznym
ono również użytkowane w innych krajach.
OSTRZEŻENIE!
sterowniczymi i prawidłowym użytkowaniem urządzenia.
elektrycznym, pożaru i/lub poważnych obrażeń.
Zachowaj niniejszą instrukcję, aby móc skorzystać z niej w przyszłości.
użytkowania urządzenia, przekazaną przez osoby odpowiadające za ich bezpieczeństwo.
Bezpieczeństwo w miejscu pracy
Urządzenie może wytwarzać iskry, które mogą zapalić pył lub opary.
Bezpieczeństwo elektryczne
wtyczkowych zmniejsza ryzyko porażenia prądem elektrycznym.
elektronarzędzia wody, wzrasta ryzyko porażenia prądem elektrycznym.
elektrycznym.
nieprzekraczającym 30 mA.