Poradniki Eksperta

Biała płyta indukcyjna - ładna czy funkcjonalna?

Płyta indukcyjna jest funkcjonalnym i estetycznym sprzętem kuchennym, na który decyduje się coraz więcej osób. Standardem są urządzenia w czarnym kolorze, jednakże na rynku dostępne są również białe płyty indukcyjne, które bardzo dobrze komponują się z jasnymi meblami i wyróżniają się spośród czarnej zabudowy. Oprócz tego wiele osób uważa, że biała płyta indukcyjna jest praktyczniejszym rozwiązaniem, ponieważ nie widać na niej kurzu czy odcisków palców. Czym kierować się przy zakupie białej płyty indukcyjnej, jakie kryteria warto brać pod uwagę? Biała płyta indukcyjna - czym się różni od czarnej?


Jeśli chodzi o dostępne na rynku płyty grzewcze, mamy obecnie do wyboru kilka rozwiązań, a są to:Na wstępie warto przypomnieć, jak w ogóle działa płyta indukcyjna i na czym polega mechanizm jej działania, Jest to urządzenie służące do podgrzewania potraw, które pod gładką taflą posiada spiralne zwoje miedzianego drutu. Wskutek przepływającego przez nie prądu, wytwarza się szybkozmienne pole magnetyczne (o częstotliwości 25 kHz). 

Osoby kompletujące sprzęt kuchenny, niejednokrotnie zastanawiają się jaka płyta grzewcza jest lepsza: indukcyjna czy może ceramiczna? Warto wyjaśnić więc, że płyta indukcyjna znacznie szybciej się nagrzewa, niż płyta ceramiczna, która wytwarza ciepło za pomocą grzałek elektrycznych, a nie indukcyjnych zwojów. Co więcej, płyta ceramiczna jest gorąca przez długi czas po użytkowaniu, trzeba odczekać kilkadziesiąt minut, zanim się wychłodzi i będziemy mogli ją wyczyścić. 

Dla wielu konsumentów atrakcyjny wygląd płyty indukcyjnej ma równie ważne znaczenie, co jej budowa i funkcje. Czym różni się biała płyta indukcyjna od czarnej? Tak naprawdę jedynie kolorem. Poza aspektami wizualnymi nie ma żadnych różnic między dwoma wersjami kolorystycznymi tego samego modelu (jakość wykonania, łatwość obsługi, czy sposób czyszczenia są takie same).

Tak więc kolor jest to wybór czysto estetyczny – białe płyty indukcyjne są rzadziej spotykane na rynku, dlatego często wybierają je konsumenci, którzy cenią oryginalne, mniej standardowe rozwiązania i chcą się wyróżnić. 

Białe płyty indukcyjne w naszej ofercie:


Wady i zalety białej płyty indukcyjnej


Wbrew pozorom, biała płyta indukcyjna to bardzo praktyczne i rozsądne rozwiązanie. Dużą zaletą tego typu sprzętu jest łatwość utrzymania w czystości – ślady po palcach, paprochy, czy kurz nie są na niej tak widoczne, jak w przypadku czarnej płyty indukcyjne. Rysy powstałe wskutek długotrwałej eksploatacji lub upadku naczynia, również są mniej zauważalne na jasnej tafli. Ze względu na niestandardowy kolor, biała indukcja idealnie podkreśli nowoczesną aranżację kuchni.

Jakie są ewentualne minusy zakupu płyty indukcyjnej białej? Nie ma ich wiele. Z pewnością należy liczyć się z mniejszym wyborem modeli w tym kolorze – nie wszyscy producenci oferują białe płyty indukcyjne, jednak nie jest to znaczna niedogodność i znalezienie optymalnego produktu w pożądanej, białej barwie nie powinno stanowić większego problemu. Wyzwaniem natomiast może być znalezienie kilku urządzeń AGD w jednym odcieniu bieli, zwłaszcza jeśli podobają się nam sprzęty różnych marek.


Biała płyta indukcyjna - na co zwracać uwagę podczas kupna?


Na jakie aspekty warto zwrócić uwagę, analizując poszczególne modele białych płyt indukcyjnych? Są to uniwersalne kryteria, które dotyczą również innych wariantów kolorystycznych tego typu urządzeń AGD, czyli:


  • liczba pól grzewczych – większość modeli posiada cztery pola, co jest komfortowym rozwiązaniem, zwłaszcza dla rodzin lub osób, które często i dużo gotują. W przypadku konsumentów, którzy rzadko korzystają z kuchni, singli i par, zupełnie wystarczająca będzie płyta indukcyjna dwupalnikowa lub trzypalnikowa – mniejsze gabarytowo modele, są dobrym rozwiązaniem również wtedy, gdy kuchenny blat jest po prostu krótki),

  • producent – warto stawiać na znane, renomowane marki, które cieszą się szacunkiem i pozytywnymi opiniami klientów,

  • cena – w dłuższej perspektywie, bardziej opłaca się zainwestować w droższą płytę indukcyjną, będzie mniej awaryjna i lepszej jakości, niż najtańsze modele. Zdaniem większości sprzedawców, warto kupić sprzęt za co najmniej 2500 zł, w tej cenie znajdziemy sporo interesujących opcji,

  • estetyka – nie bez znaczenia jest design płyty indukcyjnej. Jeśli nasza kuchnia jest nowoczesna, warto postawić na model o futurystycznym wzornictwie, w przypadku klasycznego wnętrza lepiej może prezentować się np. biała płyta indukcyjno-gazowa z pokrętłem,

  • dodatkowe funkcje – zabezpieczenie przed dziećmi, ograniczenie maksymalnego poboru mocy, pomiar i automatyczna regulacja temperatury, rozpoznawanie wielkości i obecności garnka (minimalizuje straty energii), szybkie zwiększenie mocy pola grzewczego (tzw. PowerBooster).


Kupując białą płytę indukcyjną, warto wybrać taką, która posiada zabezpieczenie przed przegrzaniem oraz zalaniem. Czasomierz na każdy palnik grzewczy, także zwiększy komfort użytkowania sprzętu.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania z ofertą naszego kompleksowo zaopatrzonego sklepu, gdzie prezentujemy nie tylko białe płyty indukcyjne, ale i płyty gazowe do zabudowy, płyty ceramiczne i wiele innych sprzętów niezbędnych w każdej kuchni. Media Expert to profesjonalna obsługa doświadczonych doradców, szeroki wybór produktów, bezproblemowa realizacja zamówień oraz konkurencyjne ceny.Powrót

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756